Židlický dvěma góly pomohl Minnesotě, Boston selhal

20. 1. 2009 7:50
Boston - St. Louis 4:5 SN,Islanders - Washington 1:2 PP
Hráči St. Louis se radují z gólu
Hráči St. Louis se radují z gólu | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Bostonu přišli v zámořské NHL o téměř jisté vítězství. V zápase se St. Louis vedli i díky dvěma asistencím Davida Krejčího 80 vteřin před koncem o dvě branky, ale hostům se podařilo vyrovnat a nakonec i zvítězit v samostatných nájezdech.

Boston sice po dvou třetinách prohrával 1:2, ale za necelé dvě minuty v závěru třetí třetiny dokázali Bruins zápas třemi góly otočit. Na dvou trefách se podílel nahrávkou i David Krejčí, ale ani to Bostonu k vítězství nepomohlo.

Čtěte více: Hejduk zářil: 300. gól v NHL a všechny za Colorado!

V 59. minutě snížil na jednobrankový rozdíl v přesilovce David Perron a jedinou vteřinu před koncem dokázal vyrovnat David Backes.

Zápas pak došel až do samostatných nájezdů, ve kterých už kralovali hosté a nakonec mohli slavit cenné vítězství.

Židlický zářil

Výborným výkonem se blýskl český obránce Marek Židlický. Ten se zasloužil v pondělním utkání NHL dvěma góly a asistencí o vítězství Minnesoty 4:1 na ledě Chicaga.

Oba zásahy zaznamenal ofenzivně laděný zadák v přesilové hře a s celkovými osmi góly je společně s Pavlem Kubinou nejlépe střílejícím českým obráncem. Jedinou branku Blackhawks docílil Martin Havlát.

V souboji dvou českých hokejistů překonal v penaltovém rozstřelu Aleš Kotalík bekhendovou kličkou Tomáš Vokouna a zařídil vítězství Buffala 3:2 nad Floridou. Český útočník si v letošním ročníků drží v samostatných nájezdech vysokou úspěšnost, když proměnil pět z osmi.

Alexander Ovečkin sám rozhodl o výhře Washingtonu nad New Yorkem Islanders. Ruský útočník poslal Capitals do vedení už v sedmé minutě, Ostrovanům se ale ve třetí třetině podařilo vyrovnat. V prodloužení ale znovu zaúřadoval Ovečkin a strhl vítězství na stranu Washingtonu.

Boston - St. Louis 4:5 SN (1:1, 0:1, 2:3 - 0:0 - 0:1)
5. Kobasew, 56. Ryder (Krejčí), 56. Axelsson, 57. Chára (Krejčí) - 8. Winchester, 27. McClement, 59. Perron, 60. Backes, rozhodující nájezd Boyes.

NY Islanders - Washington 1:2 PP (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
53. Okposo - 7. a 62. Ovečkin.

Toronto - Carolina 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 37. Corvo, 40. LaRose. Střely na branku: 35:34. Diváci: 19.018.

Tampa Bay - Dallas 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 2. a 55. Lecavalier, 52. Stamkos, 60. Prospal - 2. B. Richards, 25. Eriksson. Střely na branku: 20:25. Diváci: 13.991.

Florida - Buffalo 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 17. Booth, 57. Horton - 39. Connolly, 45. Vanek, rozhodující nájezd Kotalík. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, obdržel dvě branky z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 91,3 procenta. Střely na branku: 29:23. Diváci: 12.480.

Chicago - Minnesota 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 30. Havlát - 19. a 26. Židlický, 11. M. Koivu (Židlický), 60. Clutterbuck. Střely na branku: 41:26. Diváci: 21.320.

Nashville - New Jersey 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 55. Bonk - 22. Shanahan, 24. Clarkson, 60. Parise (Eliáš). Střely na branku: 34:35. Diváci: 14.848.