reklama

Potvrzeno. Židlický přiletí na MS. Hrát bude už proti Norsku

Marek Židlický posílí reprezentaci na mistrovství světa v pondělí. Stejně jako Tomáš Plekanec nastoupí do úterního zápasu s Norskem. Marek Židlický posílí reprezentaci na mistrovství světa v pondělí. Stejně jako Tomáš Plekanec nastoupí do úterního zápasu s Norskem. autor: CPA - Eduard Erben
Českou reprezentaci na mistrovství světa obránce Marek Židlický nakonec přece jen posílí.

Stockholm (od našeho zpravodaje) - Českou reprezentaci na mistrovství světa obránce Marek Židlický nakonec přece jen posílí.

Podle vyjádření mluvčího svazu Zdeňka Zikmunda přiletí šestatřicetiletý obránce New Jersey do Stockholmu v pondělí a o den později nastoupí v závěrečném utkání základní skupiny proti Norsku.

"Marek v sobotu večer potvrdil hlavnímu kouči, že se může turnaje účastnit," uvedl asistent trenéra Josef Paleček na dnešním ranním rozbruslení.

"Samozřejmě, že je to dobrá a příjemná zpráva. Přijede Tomáš Plekanec, přiletí Židla. To, co jsme chtěli, se splnilo," doplnil spolupracovník Aloise Hadamczika.

"Potvrdil účast, to je hlavní"

Už dnes do Švédska dorazí útočník Tomáš Plekanec z Montrealu, který vypadl v prvním kole play off NHL. Proti Kanadě však odpoledne ještě hrát nebude.

Židlický se s New Jersey do vyřazovací části NHL neprobojoval. V zámoří po skončení zkrácené sezony čekal na novou smlouvu, kterou původně svůj start na šampionátu podmínil, poté zástupci Českého svazu ledního hokeje jednali o jeho pojistce.

"Mluvil jsem s ním, zbývá mu jediné, domluvit se s manažerem New Jersey," řekl Aktuálně.cz trenér Alois Hadamczik.

Zda se už na kontraktu domluvil, nebo bude hrát díky pojistce, není ani momentálně jasné. "To je otázka na Marka. Potvrdil účast, to je hlavní," uvedl Paleček.

Nahradí Židlický Michálka?

Plekanec se Židlickým zaplní poslední dvě volná místa na české soupisce. Obránci Jakub Krejčík a Marek Trončinský, kteří se ve Stockholmu s týmem připravují, si tak na turnaji nezahrají.

Češi hrají stále jen na šest beků a sobotního tréninku se kvůli zranění nezúčastnil elitní bek Zbyněk Michálek. Do zápasu s Kanadou by však měl zasáhnout.

Dnes čeká český tým silná Kanada. Pokud nechtějí Češi spoléhat na jakékoliv zaváhání s Norskem, aby měli postup do čtvrtfinále stále ve svých rukou, musejí bodovat.

reklama