Tipsport extraliga • 51. kolo • 17:20

ŽIVĚ 51. kolo Tipsport extraligy

Dobrý večer, vítejte u souhrnné online reportáže z 51. kola hokejové Tipsport extraligy. Na programu je sedm zápasů, přičemž začátek všech je shodně naplánován na 17:20.

Základní část extraligy finišuje, je tady předposlední 51. kolo. Zraky hokejových fanoušků se upírají především na situaci okolo 10. místa, kde bojují o postup do předkola play off týmy Brna, Třince a Vítkovic. Zajímavý bude ale také boj o první šestku, zajišťující přímý postup do čtvrtfinále.

Takto vypadá před startem 51. kola extraligová tabulka. Závěrečná dvě kola slibují napínavou podívanou.

Za účelem větší regulérnosti začínají všechna utkání ve stejný čas, a to v 17:20. Podívejme se, kdo s kým se dnes utká.

Olomouc - Litvínov, Karlovy Vary - Hradec Králové, Vítkovice - Liberec, Pardubice - Kometa Brno, Zlín - Plzeň, Chomutov - Sparta, Mladá Boleslav - Třinec

Pokud by po odehrání pátečního 52. kola měly týmy Brna, Třince a Vítkovic stejný počet bodů, přisoudila by minitabulka postup Kometě a Vítkovicím. Na druhou stranu Brno a Třinec si mohou postup do předkola zajistit již dnes. Potřebují vyhrát své zápasy a doufat ve vítězství Liberce na ledě ostravského celku.

Kometa bude hrát v Pardubicích. Zatímco Brňané bojují o místo v předkole play off, Dynamo se zcela jistě nevyhne bojům o záchranu.

Mužstva mezi třetím a osmým místem tabulky mají účast ve vyřazovacích bojích jistou. Jde jen o to, kdo postoupí do čtvrtfinále, kdo bude v play off začínat doma a kdo bude muset bojovat v předkole. Tohle se týká Plzně, Hradce Králové, Mladé Boleslavi, Olomouce, Chomutova a Zlína.

17:20

Všech sedm zápasů bylo právě zahájeno!

Na všech stadionech už se hraje, na první branky čekáme. Zlín hraje doma s Plzní a na post druhého brankáře napsal teprve 15letého Michala Kořénka.

Právě ve Zlíně se nám poprvé mění skóre. Ševci inkasovali v páté minutě a po brance Mária Bližňáka prohrávají s Plzní 0:1.

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - HC Škoda Plzeň

Obrovská radost propuká ve Vítkovicích. Ostravané jdou v důležitém utkání s Libercem do vedení a pomyslně se dotahují na své soupeře. Úvodní gól vstřelil Lukáš Kucsera.

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - HC Vítkovice Steel.

Oceláři mohli otevřít skóre v Mladé Boleslavi, jenomže mladý útočník Michal Kovařčík orazítkoval jen horní tyčku Rittichovy branky.

Chomutov - Sparta 0:1. V sedmé minutě skóroval Jan Piskáček. Sparta ví, že bude druhá, zato Chomutov se ještě pere o šestku.

Brněnský gólman Čiliak vychytal samostatný únik pardubického Voženílka. V Mladé Boleslavi hráli domácí přesilovku, dostali Třinec pod tlak, avšak skóre zůstává bezbrankové.

Dva slepené góly viděli diváci v Karlových Varech, naneštěstí pro ně Energie dvakrát inkasovala. Jaroslav Bednář zakončoval do prázdné branky, za dalších třicet sekund se trefil Rudolf Červený. Karlovy Vary - Hradec Králové 0:2.

Logo Mountfieldu Hradec Králové.
Logo Mountfieldu Hradec Králové. | Foto: Aktuálně.cz

V 16. minutě přidal další zásah Vítkovic Roman Szturc. Vítkovické mužstvo vede nad Libercem překvapivě už 2:0

Roman Szturc
Roman Szturc | Foto: Dalibor Sosna

Vyrovnání se dočkala chomutovská SD ARÉNA. Vladimír Růžička potrestal Švrčkův faul přesilovkovým gólem. Chomutov hraje se Spartou nerozhodně 1:1.

Oceláři ani Kometa zatím na průběh utkání ve Vítkovicích nedokázali zareagovat. Pardubice - Kometa Brno 0:0, Mladá Boleslav - Třinec 0:0.

Na šesti stadionech už skončily první třetiny, zatímco v Mladé Boleslavi se stále úvodní část hraje. Do zaznění sirény tam chybí zhruba čtyři minuty.

V tuto chvíli se nikde nehraje a probíhají první přestávky. Vítkovice vedou nad Libercem o dvě branky a v tabulce se pomyslně dotáhly na Brno s Třincem. Ostravané budou hájit náskok a čekat, jak zareagují Jihomoravané a Oceláři ve svých zápasech. Hradec Králové směřuje za potvrzením své pozice v první čtyřce, v Karlových Varech je o dva góly vepředu.

Plzeň hájí v posledních kolech třetí místo, které by jí ve čtvrtfinále zajistilo domácí start. Ve Zlíně indiáni po dvaceti minutách vedou 1:0.

První třetina dnešního utkání je u konce. Indiáni se ujali vedení hned v páté minutě zásluhou MÁRIA BLIŽŇÁKA, který propálil Halodu po přihrávce od Nicholase Johnsona.#ZLNvPLZ 0:1 #TELH

Zveřejnil(a) HC Škoda Plzeň dne 1. březen 2016

V Mladé Boleslavi se hraje velmi útočný hokej s obrovským počtem střel. Bruslaři přestříleli Oceláře na střely na branku 18:12, žádný gól ale nepadl. Po střelách domácího Výborného a hostů Irgla s Kovařčíkem zvonily tyčky, k vidění byly v první třetině také další šance.

Tak už se znovu na šesti místech hraje, v Mladé Boleslavi je ještě přestávka. Karlovy Vary v úvodu druhé periody snížily v zápase s Mountfieldem na 1:2. Autorem branky je Marcel Haščák. Energie hraje o co nejlepší pozici do boje o záchranu.

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - HC Energie Karlovy Vary.

Skoro ve stejný okamžik si mohli radostí zakřičet příznivci Olomouce a Zlína. Mora poprvé překonala litvínovského gólmana Petráska, jmenovitě to byl Jakub Herman. Zlínské vyrovnání zařídil Daniel Štumpf. Olomouc - Litvínov 1:0, Zlín - Plzeň 1:1.

Vítkovická aréna je na nohou! Ostravané navýšili svůj náskok nad suverénem letošního ročníku Libercem na 3:0. Třetí gól vstřelil Peter Čerešňák.

Skóre se změnilo hned na několika stadionech. Z hlediska boje o předkolo je nejdůležitější, že Brno prohrává v Pardubicích 0:1. Petr Sýkora otevřel ve 27. minutě skóre šťastným gólem.

Olomouc vede doma nad Litvínovem už 3:0. Ve třicáté minutě se trefili Jakub Herman a Tomáš Mikúš. Herman se v zápase trefil již podruhé.

Hokej: Olomouc-Kometa Brno: Jakub Herman
Hokej: Olomouc-Kometa Brno: Jakub Herman | Foto: Lukáš Drštička

Pozor! Situace ve Vítkovicích se značně komplikuje. Bílí Tygři dvakrát skórovali a rázem jsou v kontaktu s Ostravany. Prosadili se Jakub Valský Jan Ordoš. V Ostravě to ještě bude drama. Vítkovice - Liberec 3:2.

Zlín otočil utkání s Plzní a v polovině druhé třetiny vede již 3:1. Gól na 2:1 byl připsán Tomáši Čachotskému, Daniel Štumpf pak zaznamenal svou druhou branku do sítě Machovského.

ELH, Vítkovice-Zlín: Patrik Bartošák - Daniel Štumpf (10)
ELH, Vítkovice-Zlín: Patrik Bartošák - Daniel Štumpf (10) | Foto: Dalibor Sosna

Znovu míříme na Zimní stadion Luďka Čajky. Indiáni totiž snižují na 2:3 ze svého pohledu. Miroslav Indrák byl vyloučen za sekání, po návratu na led se ovšem prosadil tvrdou ranou.

V Mladé Boleslavi hrají Oceláři s domácími bruslaři stále bez branek. Hostující obránce Milan Doudera utrpěl v první třetině zásah pukem do obličeje a v utkání pokračuje s ochranným košíčkem.

Třinec ubránil s vypětím všech sil přesilovku Středočechů. Olomouc mezitím přidala zásluhou Miroslava Holce další gól zdecimovanému Litvínovu, nad kterým doma vede už 4:0. Olomouc postupuje vstříc historickému úspěchu v podobě přímého postupu do čtvrtfinále.

Karlovy Vary díky rychlé střele Tomáše Rohana smazaly dvoubrankové manko Hradce Králové. Na západě Čech je vyrovnáno, 2:2.

Trápení Komety v Pardubicích pokračuje. V oslabení totiž ujel domácí Tyler Redenbach a střelou mezi Čiliakovy betony zvýšil na 2:0. Brno je na tom z trojice týmů, které bojují o předkolo, momentálně nejhůře.

Open Air, 34. kolo Tipsport extraligy: Kometa Brno - HC Sparta Praha
Open Air, 34. kolo Tipsport extraligy: Kometa Brno - HC Sparta Praha | Foto: Milan Kammermayer

Na čtyřech stadionech už skončily druhé periody. Průběžné výsledky: Olomouc - Litvínov 4:0, Pardubice - Kometa Brno 2:0, Vítkovice - Liberec 3:2, Zlín - Plzeň 3:2.

Mountfield odskakuje v Karlových Varech opět do vedení. Tomáš Mertl propálil Závorku z prostoru mezi kruhy a Hradec vede po dvou třetinách 3:2.

Kometa ve druhé části přestřílela Pardubice 8:5, jenomže nevstřelila ani gól a dvakrát inkasovala. Pokud chtějí mít Brňané před 52. kolem boj o postup ve svých rukou, musejí se pokusit o obrat.

Ani branka nepadla ve druhé třetině v Chomutově, kde zůstává stav utkání mezi Piráty a Spartou 1:1. Na gól se stále čeká v Mladé Boleslavi, kde hrají Oceláři s domácím týmem po dvou třetinách 0:0. Slezané stáhli ze hry útočníka Tomáše Plíhala.

Ve Vítkovicích začala pro domácí možná nejdůležitější třetina v sezoně. Ostravané hájí těsný náskok nad Libercem a nutně potřebují tři body. Závěrečné dvacetiminutovky odstartovaly také ve Zlíně a Olomouci.

Zlín dvěma rychlými góly utekl Plzni a na začátku třetí části vede 5:2. Branky zaznamenali Robert Říčka Romanem Vlachem. Zdá se, že by ještě ševci mohli zabojovat o sedmé místo Chomutova.

ELH, Vítkovice-Zlín: fanoušci Zlína
ELH, Vítkovice-Zlín: fanoušci Zlína | Foto: Dalibor Sosna

Ve Vítkovicích je vyrovnáno! Domácí ztratili tříbrankový náskok a ve 47. minutě platí stav 3:3. Autorem vyrovnávací branky Liberce je Martin Bakoš.

To jsou věci, to jsou věci! Vítkovice si berou vedení zpět po necelých dvou minutách. Erik Němec propálil Lašáka a Ostravané stále živí naději na tři body. Vítkovice - Liberec 4:3.

Góly padají i jinde než ve Vítkovicích. V Chomutově se Sparta dostala do vedení 3:1 po zásazích Jaroslava Hlinky a Jana Hlaváče. Litvínov snížil v Olomouci na 1:4, v přesilovce skóroval Robin Hanzl.

Jaroslav Hlinka
Jaroslav Hlinka | Foto: Zlata Vostrá

Plzeň dramatizuje utkání ve Zlíně. Podruhé v zápase se trefil Miroslav Indrák, o sedmnáct sekund později snížil Mário Bližňák z trestného střílení na 4:5.

Další zvraty ve Vítkovicích. Lídr z Liberce vyrovnal na 4:4 v 53. minutě Petrem Vampolou. Ale ani toto skóre už neplatí. Ještě v téže minutě vrátil náskok domácímu celku Petr Kolouch. Vítkovice - Liberec 5:4, drama vrcholí!

Dvě branky padly v Pardubicích, ale v zásadě se tam nic nezměnilo. Na přesilovkovou trefu Tylera Redenbacha, jenž skóroval v zápase už podruhé, sice Kometa rychle odpověděla gólem Jana Káni, jenomže stále prohrává o dvě branky. Pardubice - Kometa Brno 3:1.

Zlín vede nad Plzní znovu o dva góly. Trestné střílení jel po Bližňákovi také domácí Daniel Štumpf, který hraje životní zápas. Štumpf totiž zaznamenal svůj první extraligový hattrick a zvýšil vedení beranů na 6:4.

ELH, Třinec-Zlín: radost Zlína
ELH, Třinec-Zlín: radost Zlína | Foto: Lukáš Filipec

Góly padají všude, jen ne v Mladé Boleslavi. Tam hrají domácí proti Ocelářům osm minut před koncem třetí části stále 0:0. V posledních minutách se hra odbývá hlavně ve středním pásmu.

Liberec si zkusil ve Vítkovicích hru bez brankáře a v přesilovce srovnal na 5:5, čas 56:42. Znovu se trefil Petr Vampola, bude se prodlužovat?

Dvě minuty a dvanáct sekund před koncem třetí třetiny jel Michael Vandas trestné střílení proti Jánu Lašákovi, ale neuspěl. Vítkovice - Liberec tak nadále 5:5. Obrovská škoda pro domácí mužstvo.

Ostravská aréna na okamžik úplně ztichla. Liberec se totiž poprvé v zápase ujímá vedení. Petr Vampola završil během 6 minut a 43 sekund hattrick. Vítkovice - Liberec 5:6, 1 minuta 17 sekund do konce.

Hradec Králové zvítězil v Karlových Varech 4:2, čtvrtý gól přidal Adam Courchaine. Konečné výsledky: Chomutov - Sparta 1:3, Karlovy Vary - Hradec Králové 2:4, Olomouc - Litvínov 4:1, Zlín - Plzeň 6:4, Vítkovice - Liberec 5:6.

V Pardubicích přišlo Dynamo o dvoubrankové vedení nad Kometou! Za hosty se trefili Jan Káňa a čtrnáct sekund před koncem Jozef Kováčik. Na východě Čech se bude prodlužovat.

ELH, Kometa-Plzeň: radost Komety
ELH, Kometa-Plzeň: radost Komety | Foto: Lukáš Caha

Prodlužuje se také v Mladé Boleslavi, kde zatím gól nepadl. Oceláři bojují o postup do předkola, bruslaři o šestku.

Jan Káňa završil třetí hattrick dnešního večera, Brno zvítězilo v Pardubicích v prodloužení a postupuje do předkola. Pardubice - Kometa Brno 3:4 pp.

HC Kometa Brno - logo
HC Kometa Brno - logo | Foto: Aktuálně.cz

Vítkovice nezískaly ani bod a zůstávají na 65 bodech. Pokud Třinec v Mladé Boleslavi prohraje v prodloužení nebo na nájezdy, bude mít bodů 68. A protože mají Oceláři lepší vzájemná utkání s Vítkovicemi, je jisté, že postoupí. Kometa má 69 bodů.

V Mladé Boleslavi rozhodnou až samostatné nájezdy. Bruslaři už ale ví, že postoupí rovnou do čtvrtfinále play off.

V tuto chvíli už víme, jak bude vypadat první šestka pro play off a známe rovněž týmy, které půjdou najisto do předkola. První šestka: Liberec, Sparta, Hradec Králové, Plzeň, Mladá Boleslav, Olomouc. Předkolo: Chomutov, Zlín, Kometa Brno, Třinec.

Teď už se čeká jen na nájezdy z Mladé Boleslavi. Zajímavostí je, že jsme dnes byli svědky tří hattricků. Třikrát se trefili přesně Daniel Štumpf ze Zlína, Jan Káňa z Brna a Petr Vampola z Liberce.

Po třech sériích nájezdů je stav vyrovnaný. Prosadili se Irgl a Trončinský.

Ve čtvrté sérii neuspěl nikdo, v páté rozhodl utkání Richard Jarůšek. Třinecký Dravecký nastřelil tyč, Mladá Boleslav získává dva body po výhře 1:0 na nájezdy.

BK Mladá Boleslav - logo
BK Mladá Boleslav - logo | Foto: Aktuálně.cz

Smolaři 51. kola jsou jednoznačně hokejisté Vítkovic, kteří proti Liberci vedli už o tři branky, ale po několika zvratech nakonec prohráli 5:6. V poslední minutě ještě neproměnil trestné střílení Olesz. Kometa naproti tomu otočila zápas v Pardubicích a Třinci stačil k postupu do předkola bod z Mladé Boleslavi.

Známe týmy první šestky. Víme, kdo bude hrát předkolo. V 52. kole se rozhodne o rozdělení dvojic.

Ode mě je to pro dnešek všechno. Přeji příjemný zbytek úterního večera.