European Trophy • Východní divize • 18:30

Djurgardens IF
7. Urban, 26. Urban, 27. Dušek, 29. Nedvěd, 38. Filippi, 39. Vantuch
6. Eriksson, 56. Blomstrand
-

Dobrý den, vítejte u online reportáže z liberecké Tipsport arény, v níž domácí Bílí Tygři nastoupí ke svému čtvrtému utkání letošní European Trophy. Jejich soupeřem bude švédský celek Djurgardens IF. Utkání začíná v 18:30.

-

V evropské soutěži je na tom po několika úvodních duelech zatím lépe švédský tým, který zvládl vítězně oba své zápasy a v osmičlenné divizi mu patří druhé místo. Djurgarden přitom letos sestoupil z nejvyšší švédské hokejové soutěže.

-

Výkony Tygrů jsou zatím velmi nevyrovnané. V úvodním utkání sice severočeský tým doma porazil švýcarský Fribourg 5:3, následná cesta do Finska se mu ale vůbec nepovedla. Prohrál s TPS Turku 2:5 a s Tapparou dokonce 2:7.

-

Nejproduktivnějšími hráči Liberce v European Trophy jsou se čtyřmi body útočníci Tomáš Urban (3+1) a Petr Nedvěd (0+4).

-

European Trophy příliš diváky neláká, liberecká hala je prakticky prázdná. Led upravuje rolba, utkání začne za čtvrt hodiny.

Sestava

Liberečtí nastoupí v této sestavě: Vošvrda - Výtisk, Čakajík, Derner, Moravec, Havíř, Cebák, Holub, A. Jánošík - Víšek, Filippi, Kudrna - Vantuch, Nedvěd, T. Urban - Špaček, Krejčík, Kica - Galamboš, Dušek, Bulíř - J. Vlach, Bárta.

Sestava

Hosté ze Švédska vyjedou na kluziště v tomto složení: Reideborn - Lindström, Pettersson, Holm, Lennhammer, Falk, Gustafsson, Granath - Ljung, Johner, Aberg, Bremberg, Ottosson, Ölvestad, Eriksson, Wiegel, Blomstrand.

-

Nakonec změna, v liberecké brance nenastoupí Vošvrda, ale zkušenější Marek Pinc.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Hned první akce Tygrů vypadala nebezpečně, švédský brankář Reideborn musel na led po střele Nedvěda.

2.

Také druhý liberecký útok si vypracoval sympatický tlak, domácí zatím švédského soupeře přehrávají.

3.

Zasahovat musel i Pinc, ovšem s lehkým nahozením jednoho z hostů si bez problémů poradil.

5.

Hodně tvrdý zákrok teď předvedl obránce Jan Výtisk. Po jeho nedovoleném bránění se švédský hráč jen ztěží zvedá z ledu. Bude to první dvouminutový trest.

5.

Aberg se dobře prosadil přes modrou čáru a zkoušel to na Pince švihem. Tomu pomohli obránci, kteří srazili puk do ochranné sítě.

6.

Teď už to pro libereckého fantóma bylo mnohem nebezpečnější. V krátkém sledu předvedl rychlý rozklek i jistý zákrok lapačkou.

6.

Liberečtí se ubránili, jsou v plném počtu.

6.

Jenže vzápětí domácí inkasují. Prosadil se Eriksson a Djurgarden vede v Liberci 1:0.

7.

Na vyrovnání nečekali domácí dlouho, po asistenci Jana Výtiska se šikovnou tečí prosadil Tomáš Urban.

8.

Liberec bude hrát druhé oslabení. Za hákování si jde odpočinout obránce Cebák.

9.

Síly na ledě se ale vyrovnají, jeden ze švédských hráčů zahrál nedovoleně.

9.

A do třetice zvedá hlavní rozhodčí svou pravici. Prohřeškem je sekání a hříšníkem hostující Wiegel. Tygři si zahrají krátkou přesilovku čtyř proti třem a poté dokonce ve dvojnásobné výhodě.

10.

Domácí předvedli dobrý zámek, chyběla ale přesnější finální fáze.

11.

Tygrům vyšla pěkná kombinace, na jejímž konci byl tvrdě pálící obránce Juraj Cebák. Kotouč vyprášil hrudní chránič švédského brankáře.

11.

Vzápětí další tvrdá rána libereckého obránce, tentokrát vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana Moravec.

11.

Hosté těžké chvíle přečkali a hrají v plném počtu.

12.

Ostře vypálil od modré liberecký David Havíř. Brankář Reideborn neposedný puk zkrotil až napodruhé.

14.

Liberec si bude moci vyzkoušet hru v početní výhodě. Za nebezpečnou hru vysokou holí u mantinelu byl menším trestem potrestán Eklund.

15.

Dobré šance domácích v přesilovce. Čakajík i Havíř ovšem ztroskotali na strážci hostující svatyně.

16.

Hrstka domácích fandů dvakrát jen zklamaně vydechla, teď ovšem skanduje tradiční "To je ono!" Tygři byli blízko vedoucího gólu, nejprve Nedvědův pokus skončil těsně vedle, poté zblízka dorážel jeden z jeho spoluhráčů.

17.

Antonín Dušek odjíždí na trestnou lavici, nedovoleně držel protihráče. Djurgarden si zahraje přesilovou hru.

17.

Hned první přesilovkovou kombinaci sehráli hosté báječně, zakončení obránce ale bylo velmi slabé. Pinc byl bez práce.

18.

Domácí trestuhodně nevyhodili a Pincovy betony zaduněly po ráně hostujícího útočníka.

19.

Liberečtí jsou kompletní, hraje se v pěti na obou stranách.

19.

Galamboš s Kudrnou šli ve dvou na hostujícího brankáře, na poslední chvíli však vložil do přihrávky svou hůl Falk. To byla velká šance.

20.

První třetina skončila.

-

Liberec byl v první třetině aktivnějším týmem, na střely vyhrál poměrem 10:8. Jenže jako první inkasoval, což hned vzápětí napravil produktivní útočník Urban. Tygři jsou lepší, ale v koncovce se zatím trápí.

21.

Vše je připraveno na úvodní buly, druhá třetina začíná.

21.

Bílí Tygři začínají i druhu třetinu aktivněji, než soupeř. Nadějné přečíslení hosté přerušili pouze faulem, Johner nedovoleně bránil a jde si odpočinout na dvě minuty.

22.

Do výborné pozice se prodral Jaroslav Kudrna, střela mu ale nesedla a skončila na betonech připraveného Reideborna.

23.

Hosté hrají v plném počtu.

24.

Osmělují se také hosté, kteří se na pár desítek vteřin usadili před Markem Pincem. Zakončení Djurgardenu ovšem zblokovali liberečtí beci do ochranné sítě.

25.

Pinc vzápětí raději vyjel tři metry z branku a zalehl nebezpečný kotouč. Švédský tým se oklepal a vystrkuje růžky.

26.

Diváci, kteří si dnes našli cestu do Tipsport arény, si teď užívají hokej nahoru dolů. Šance mají spíše Švédové, ale Pinc byl dvakrát na svém místě.

26.

Ale o chvíli později zahřmělo na druhé straně. Filippi vyslal do úniku Tomáše Urbana a ten sólo zakončil perfektním blafákem a střelou mezi betony. Krásný hokejový moment a Tygři vedou.

27.

Djurgarden se nestihl oklepat a inkasuje potřetí. Po asistenci Čakajíka se trefil Antonín Dušek.

29.

Znovu vynikající Urban. Zavezl puk do útočného pásma, uvolnil se mezi kruhy a Reideborn jen ztěžka zachraňoval vyrážečkou.

29.

A je tu čtvrtý gól Tygrů! To už vypadá na debakl. Další povedenou akci elitního útoku zakončoval kapitán domácích Petr Nedvěd. Asistence: Vantuch a Urban.

30.

Švédové se nemohou probudit, jsou jako opaření. Další tlak Liberce vedl k faulu Lennhammera. Vysoká hůl.

31.

Reideborna zachránila od páté inkasované branky tyčka vedle jeho levé paže. Pálil mladý talent Filippi.

32.

33.

Po delší době se protáhl také domácí gólman Pinc, proti střele hostí musel vytrčit levý beton.

34.

Další Pincův zákrok. Hosté se vzpamatovali a chtějí s nepříznivým výsledkem přece jen něco udělat.

35.

Hosté začali výborně bruslit a jsou všude první. Johner nabízel zpoza branky Pince přihrávku spoluhráčům, liberečtí obránci ale byli úspěšnější.

36.

Na druhé straně se osmělil Daniel Špaček, jeho rána mířila těsně nad.

37.

Švédové špatně střídali a nabídli Kudrnovi samostatný únik, liberecký forvard ovšem neměl dost sil a tak místo blafáku zvolil střelu, která byla slabá.

38.

Zčistajasna je tady pátý gól, Tipsport aréna bouří a hraje píseň "Né pětku né". Tomáš Filippi se dostal do výhodné pozici na kruhu a trefil k bližší tyči přesně pod víko.

39.

Tygři jsou pořádně hladoví, dávají už šestý gól, pátý ve druhé třetině! Střelu Petra Nedvěda dorazil za nešťastného Reideborna Lukáš Vantuch.

39.

Podruhé dnes putuje na trestnou lavici Markus Sörensen, tentokrát za sekání.

40.

Ze závěrečného tlaku už se sedmá branka neurodila, i když se švédský brankář měl co ohánět.

40.

Druhá třetina skončila.

-

Jako by Tygry ve druhé třetině vypustili z klece. Třemi góly během tří minut liberečtí sebrali soupeři vítr z plachet a poté dokončili demolici dalšími dvěma trefami. S tímhle stavem už Djurgarden těžko něco udělá.

41.

Pod Ještědem je vše připraveno ke startu třetí třetiny.

41.

Hned po sedmi vteřinách další švédský faul. Eklund přesekl hůl Vantuchovi a dostává dvě minuty. Tygři budou hrát 25 vteřin přesilovku pět na tři.

41.

Jeden ze Švédů se pod tlakem pokusil vyhodit puk rukou a dostává menší trest za zdržování hry. Přesilovka pět na tři teď potrvá minutu a půl.

42.

Tygrům se nepodařilo rozehrávka a dovolili tak hostům pohodlně vyhodit.

43.

Nedvěd rozehrál sympatickou přesilovkovou kombinace, na jejímž konci byl na brankovišti osamocený Jan Víšek. Bekhendem ale nedokázal zvednout puk nad Reidebornovu výstroj.

43.

Djurgarden je v plném počtu.

44.

Po dlouhé době podívá, jak to vypadá na trestné lavici, také liberecký hokejista. Daniel Špaček si odsedí dvě minuty za podražení.

45.

Skvělou práci v defenzivě odvedl útočník Kica, který výborným pohybem překazil soupeři rozehrávku.

46.

Pincovy betony zaklaply včas, střela švédského útočníka byla velice nebezpečná.

46.

Liberec je sice v plném počtu, hlavní rozhodčí ovšem Švédům gestem ukazuje další výhodu.

46.

Jan Holub dostává dvě minuty za hákování.

48.

Tygři takřka bez potíží přečkali dvě přesilovky hned za sebou.

49.

Agilní Filippi ideálně nabil na kruh postavenému Kudrnovi, jeho dělovka ale branku minula.

50.

Vzápětí to zkoušel samostanou akcí Vantuch a Reideborn si připsal zákrok vyrážečkou.

51.

Obrovskou šanci měl hostující Eriksson. Puk sice propasíroval za Pince, z nebezpečného prostoru jej ale odklidili liberečtí obránci.

52.

Krásná akce Filippiho s Víškem. Ve dvou si udělali dobrý den z hostujících obránců a postupovali sami na švédského brankáře. Víšek byl faulován a rozhodčí nařizuje trestné střílení!

52.

Víšek se rozjel pomalu a zkusil střelu zápěstím nad lapačku. Ovšem výrazně minul branku.

55.

Potlesk si vysloužil Marek Pinc, když vyjel hodně z branky a kličkou oklamal dorážejícího útočníka.

56.

Hosté přece jen alespoň korigují skóre. V závaru se nejlépe zorientoval Blomstrand a dorazil puk za záda Pince.

57.

Na závěr ještě drobná potyčka, kterou odnesl menším trestem za hrubost hostující Gustafsson.

58.

Domácí pěkně kombinovali, přihrávka zpoza branky nicméně adresáta nenašla.

59.

Hosté hrají v plném počtu, do konce utkání zbývá minuta a půl.

59.

Pinc musel ještě jednou na led, po střele Holma z ostrého úhlu.

60.

Utkání se dohrává, domácí diváci už skandují "Hoši, děkujem".

60.

Utkání skončilo.

-

První hvězdou utkání byl po zásluze vyhlášen autor dvou gólu a dvou asistencí Tomáš Urban.

-

Tygři napravili dojem z nepovedeného dvojzápasu ve Finsku a švédského druholigového soupeře s přehledem přehráli. Djurgarden si připsal po dvou výhrách první porážku v soutěži.