Česká pojišťovna play off • 2. čtvrtfinále • 18:00

4:2
Zlín
31. Kuboš (Němec, Ton), 47. Ton (Kováčik, Němec), 55. Němec (Kováčik, Hruška), 55. Vondráček (Burian. Koreis)
44. Marušák (Leška, Okál), 57. Holík (Vlach)

Čtvrtfinále play off hokejové Tipsport extraligy dnes pokračuje dalšími dvěma zápasy, deník Aktuálně.cz v podrobné reportáži sleduje duel Kometa - Zlín, zápas začíná v 18:00.

Dobrý den, vítejte u textového online přenosu ze druhého čtvrtfinále České pojišťovny play off mezi  týmy HC Kometa Brno a PSG Zlín.  Utkání bude zahájeno v 18:00.

Čtvrtfinálová série hraná na čtyři vítězná utkání pokračuje druhým zápasem na ledě Brna, a to za stavu 1:0 pro celek ze Zlína.

Včerejší duel dospěl po dramatickém průběhu až do prodloužení, ve kterém po šestačtyřiceti sekundách rozhodl šťastnou tečí hostující Okál a zajistil tak výhru PSG 3:2.

Hodnocení úvodního duelu slovy trenéra Komety Vladimíra Kýhose: " Úvod byl z obou stran nerozehraný, mužstva dlouho stála a bylo to na hře vidět. Na nás se nervozita v úvodu zápasu projevila více, soupeři jsme nabídli několik šancí. Od desáté minuty jsme hráli lépe, dostali se do vedení, ale ve druhé části jsme udělali dvě chyby a soupeř výsledek otočil. Se Zlínem se pak těžce hraje, když je ve vedení. Dnes jsme udělali až moc vlastních chyb v naší třetině, to nás stálo dnešní zápas. Byl to ale první zápas, kluci se z toho oklepou a zítra je nové utkání."

První utkání čtvrtfinálové série okomentoval Juraj Jurík, asistent trenéra Zlína, takto: "Byl to klasický úvodní zápas série, spíše boj než hokej, hráči měli ještě hodně sil. Bylo vidět, že obě mužstva byla nerozehraná, bylo tam hodně nepřesností. Do zápasu jsme vstoupili dobře, měli jsme několik příležitostí, ale gól jsme nedali. Pak se nadechla Kometa a se štěstím skórovala. Ve druhé třetině se hra vyrovnala, my dali dva góly a šli do trháku. Dále jsme se soustředili více na obranu, nikam se netlačili a skóre kontrolovali. V závěru jsme sice smolně inkasovali, ale nakonec se nám to vrátilo v nastaveném čase."

Sestava Brna: Čiliak (Falter) – Kováčik, Ptáček, Hanzlík, Vágner, Malec, Kuboš, Hájek – Hruška, Němec, Ton – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, H. Zohorna, Honejsek – Káňa, Čermák (C), Mrázek

Trenér: Vladimír Kýhos

Sestava Zlína: Štůrala (Kašík) – Horák, Marušák, Žižka, Valenta, Řezníček, Kotvan, Stuchlík – Veselý, Čajánek (C), Svoboda – Říčka, Vlach, Holík – Köhler, Leška, Okál – Sedláček, Fořt, Ondráček

Trenér: Rostislav Vlach

Rozhodčí: Hribik, Šír - Barvíř, Blümel

Hráči obou celků jsou seřazeni na modrých čarách, za malou chvíli se začne.

Halou zní česká státní hymna.

1

Utkání právě začalo.

1

Na úvodním vhazování úspěšnější domácí, kteří už rozjíždějí svou první útočnou akci.

1

Domácí brankář Čiliak si připisuje první úspěšný zákrok.

2

Kuboš nahazoval od pravého mantinelu na zlínskou klec, Štůrala bezpečně kryje.

3

Nebezpečnou ránu brněnského Hrušky Štůrala vyrazil k zadnímu mantinelu. Kometa poprvé vážněji zahrozila.

4

Prvním vyloučeným dnešního klání je Petr Leška (ZLN) za zdržování hry - vyhození puku mimo hřiště.

4

Hruška si najížděl z levého křídla, přihrávka se na něj však nedostala a Berani se osvobozují výhozem přes všechny čáry.

6

Brno si v přesilové hře nevytvořilo žádnou vážnější šanci, Zlín v plném počtu.

6

Bude se však opět vylučovat, tentokrát na obou stranách. Za hrubost vyloučen Kotvan (ZLN), za napadení Čermák (KOM). Hraje se 4 na 4.

7

Kometě se teď naskytla velká šance. Burian však z dobré pozice branku netrefil.

8

Oba potrestaní hráči jsou na ledové ploše.

9

Dobrá příležitost i na druhé straně. Čajánek s kotoučem objel branku a bekhendem prověřil brněnského gólmana. Neujala se ani dorážka Svobody, Čiliak přesně zasáhl.

10

Burian teď naservíroval puk Koreisovi, ten z první pálil doprostřed brány. Štůrala rozklekem ukořistil kotouč.

10

Vyloučen Vondráček (KOM) za podražení. Hosté si zahrají početní výhodu.

11

Zlínští zamkli svého soupeře. Leška nabil na modrou Marušákovi, jeho pokus končí mimo tři tyče.

12

Brno je v plném počtu.

13

Hruška nahrával rozjetému Tonovi, ten však kotouč v dobré pozici nezpracoval.

15

Brněnské publikum bouří, teď se jim nelíbilo několik hraničních zákroků zlínských hráčů.

15

Brněnský Žižka se od pravého mantinelu snažil překvapit Štůralu, ten byl ale pozorný.

17

Sledujeme vyrovnaný boj, hraje se typický play off hokej. Utkání doprovází řada menších šarvátek.

18

Čiliak přerušuje hru přikrytím kotouče. Vhazuje se v obranném pásmu Brna.

18

Na opačné straně kluziště si na puk šáhnul i Štůrala. Utkání zatím nedoprovází žádné významnější příležitosti.

19

Jakub Svoboda (ZLN) si odpyká dvě minuty za hrubost.

20

Domácí dobře zakombinovali v pásmu soupeře, Ton z mezikruží nebezpečně střílel, Štůrala perfektně zakročil ramenem.

20

Konec první třetiny.

V prvním dějství druhého čtvrtfinálového boje mezi Kometou a Zlínem diváci gól neviděli. Obě mužstva si vypracovala po jedné dobré příležitosti, kotouč se však ani v jednom případě v síti neocitl. Druhá třetina začne přibližně v 18:53.

V 18:30 se rozehrálo i druhé čtvrtfinálové střetnutí mezi Spartou a Hradcem. V probíhající první třetině je skóre rovněž bez branek.

21

Začala druhá třetina. Kometa pokračuje v početní výhodě.

21

Němec se proháčkoval až před Štůralu, nedokázal však přesně zakončit.

21

Petr Ton našel zcela volného Vojtěcha Němce a jeho pokus doklouzal až na tyč. Štůrala poté uklidnil hru přikrytím kotouče.

21

Zlín v plném počtu.

23

Plynulost hry teď hatí častá zakázaná uvolnění.

24

Útočné snažení Komety nyní pro změnu přerušilo postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

24

Leška střílel z pravého kruhu nad břevno brněnské klece. Čiliak zasahovat nemusel.

25

Následuje relativně hluchá pasáž hry, zápas brzdí častá přerušení.

26

Žižka od modré nebezpečně nahodili kotouč na Čiliaka, brněnský brankář jeho pokus viděl.

27

Zlín teď znovu zaútočil. Dobrý pokus Okála lapil Čiliak.

28

Po pravém křídle ujel Vondráček a nacpal se až před brankoviště. Hostující Horák hasil jeho únik pouze faulem.

28

Horák (ZLN) dostává dvě minuty za držení protihráče.

29

Obrovský závar před brankou hostí. Kometa několikrát pálila na zlínskou klec a Štůrala se musel pořádně ohánět.

29

Komplikace pro Zlín! Ti teď budou hrát pouze ve třech hráčích v poli! Kotvan (ZLN) dostává dvě minuty za krosček.

31

GÓÓÓL! Kometa vede 1:0! Votěch Němec krásnou křižnou přihrávkou našel zcela volného Petra Kuboše, pro kterého nebyl problém kotouč zavěsit do odkryté klece.

Takhle se hráči Komety Brno na Slavii radovali celkem třikrát.
Takhle se hráči Komety Brno na Slavii radovali celkem třikrát. | Foto: Eduard Erben
31

Zlín hraje v plném počtu.

31

Brněnské publikum se teď bouřlivě dožaduje dalšího gólu.

32

Burian od mantinelu vypálil na zlínskou klec, jeho střela míří nad.

33

Brňané jsou aktuálně častěji na puku a jsou aktivnější. Němec měl na holi druhý gól, ale radost mu překazil pozorným zákrokem Štůrala.

35

Po dlouhé době chtěli zahrozit i hosté, jejich snažení ale překazilo postavení mimo hru.

35

Z otočky pálil Čermák, gólman Zlína si připisuje další zákrok.

36

Po dlouhé době se bude znovu vylučovat. Dvě minuty na trestné lavici si odsedí Ondráček (ZLN) za podražení.

36

Zohorna švihem vyslal svůj pokus na Štůralu, ten jeho střelu ve stoje zastavil a přerušuje hru. Zlín může vystřídat.

38

Hosté hrají v plném počtu. Kometě se přesilová hra nevydařila podle jejich představ.

38

Trest pro hráčskou lavici Komety, kteří hráli v šesti mužích. Zlínu se nabízí šance srovnat skóre. Trest odpyká Vondráček (KOM).

39

Zlín si prozatím nedokázal vytvořit žádnou větší šanci. Domácí se úspěšně brání.

40

Kometa hraje v plném počtu.

40

V samotném závěru přesilové hry byli aktivnější hráči Brna. Střelu Kuboše od modré vytěsnil Štůrala svým betonem.

40

Skončila druhá třetina.

Máme za sebou druhé dějství. Druhou periodu odstartovala velká šance Komety, když Vojtěch Němec zakončil akci Petra Tona do tyče Štůralovy klece. Pár slibných pokusů si vypracovali i hosté, ale byla to Kometa, která se dnes poprvé mohla radovat ze vstřelené branky. Ve 31. minutě zužitkoval přesilovou hru 5 proti 3 Petr Kuboš. Po druhé třetině je tedy stav utkání 1:0 pro brněnskou Kometu.

41

Začala třetí třetina. Brňané do ní vstupují s jednobrankovým náskokem.

41

Ton z pravého kruhu vypálil na Štůralu nepřesně.

41

Ze stejné pozice nebezpečnou ranou prověřil hostujícího brankáře Vojtěch Němec, Štůrala byl na místě.

43

V obranném pásmu Komety podrazil Tomáš Malec (KOM) Valentu a jde si odsedět dvouminutový trest.

44

GÓÓÓL! Zlín srovnává na 1:1! Zlín využívá početní výhodu. Leška rozehrál přesilovkovou souhru hostů a nabil na modrou Marušákovi, který příklepem prostřelil Čiliaka.

TELH, Zlín-Slavia: radost Zlína
TELH, Zlín-Slavia: radost Zlína | Foto: Lukáš Drštička
46

Brňané jsou změnou skóre značně opařeni a nedaří se jim rozjet útočnou akci.

47

Čiliak musel být opět na pozoru. Svižný pokus hostujícího hráče teď ztlumil ve své hrudi.

47

Po tvrdém zákroku zůstal na ledové ploše ležet brněnský Hruška.

47

Ten však nakonec bez asistence odjel sám na střídačku domácích. Bude se ale vylučovat.

47

Okál (ZLN) za svůj nečistý zákrok obdržel pětiminutový trest + do konce utkání. Kometě se nabízí velká příležitost strhnout vedení opět na svou stranu.

47

GÓÓÓL! Brno vede 2:1! Kometa využívá přesilovou hru. Petr Ton vyslal ránu od modré a propálil vše, co mu stálo v cestě. Kometa opět vede.

Kometa Brno slaví gólovou trefu
Kometa Brno slaví gólovou trefu | Foto: Zuzana Hronová
48

Početní výhoda Brna stále trvá. Kometě se však nedaří dostat do zakončení.

50

Nyní se však usadili v útočném pásmu, z levého kruhu nebezpečně zahrozil Zohorna.

51

Zbývá 38 brněnské přesilové hry. Štůrala teď uklidnil hru přikrytím kotouče.

52

Dočekal se skácel k ledu po pumelici Malce. Zlín střídá.

52

Zlín je opět kompletní a už se snaží s výsledkem něco udělat.

53

Hanzlík nebezpečně nahazoval od mantinelu, Štůrala betonem sráží kotouč do bezpečné zóny. Do přečíslení míří hosté, jejich akce však neměla dlouhého trvání.

54

Utkání nyní graduje. Zlín však dobře brání předbrankový prostor, Brňané ohrožují Štůralu především z větší vzdálenosti.

55

GÓÓÓL! Kometa vede 3:1! Jozef Kováčik vyslal dalekonosnou ránu na zlínskou klec, kterou ještě tečoval Němec.

55

GÓÓÓL! Kometa vede 4:1! Koreis našel Vondráčka, ten si vyjel před brankovou čáru, odkud prostřelil Štůralu.

Brněnští příznivci zažili na "zájezdu" po třech porážkách konečně zase radost z triumfu. | Foto: Eduard Erben
57

GÓÓÓL! Zlín snižuje na 4:2! Na ledě se teď dějí neskutečné věci. Holík si udělal prostor pro zakončení a švihem vypálil na Čiliaka. Kotouč si pravděpodobně srazil do vlastní klece některý z brněnských hráčů.

Zlín slaví branku.
Zlín slaví branku. | Foto: Lukáš Drštička
58

Němec (KOM) vyloučen na dvě minuty za sekání.

59

Na ledě to teď vře. Za hrubost současně vyloučeni Žižka (ZLN) a Káňa (KOM).

59

Tým Zlína si bere oddechový čas.

59

Zlín hraje bez svého gólmana! Hraje se šest na čtyři.

59

Zlín zatlačil Kometu, střela se však Marušákovi nepovedla a Brno může vyhodit puk přes všechny čáry.

60

Kometa v plném počtu.

60

Konec utkání! Kometa vyhrává 4:2 a stav série je vyrovnaný!

Nejlepšími hráči utkání jsou zvolení Vojtěch Němec (KOM) a Jiří Marušák (ZLN).

Druhý čtvrtfinálový duel mezi Kometou a Zlínem je u konce. Třetí třetina přinesla nejzajímavější pasáž celého střetnutí. Kometa postupně navyšovala svůj náskok až na rozdíl tří branek, Zlínským se však po čtvrtém gólu domácích podařilo ještě bleskově snížit a výrazně zdramatizovat utkání. Ani závěrečná hra Beranů šest proti čtyřem však už konečný stav nezměnila. Kometa tak vítězí 4:2 a vyrovnává stav série na 1:1.

Pro dnešek se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.