ŽIVĚ: Budějovice i Vítkovice srovnaly stav sérií na 1:1

9. 3. 2012 19:35
Sledujte čtyři zápasy play off i play out

Praha - Čtyři zápasy nabízí páteční program pro hokejové fanoušky. Druhé zápasy čtvrtfinále České pojišťovny play off sehrají Pardubice - Vítkovice (18.00) a Liberec - České Budějovice (18.30), další kolo play out pak Slavia - Mladá Boleslav (18.00) a Litvínov - Karlovy Vary (17:30).

Sledujte zápasy v našem komentovaném online přenosu.

Čtěte o hokeji také:

• VIDEO Jágr vzal v USA práci hasiče. Hokej hraje dál
  • Play off ŽIVĚ: Pardubice a Liberec mají první výhru
  • Peníze fuč. Manažeři extraligy loví v prázdném rybníku
  • Až teď začíná hokej. Kovářovu helmu pokryje syrové maso
  • VIDEO Zraněný Jágr skóroval, Vincour hrdinou utkání
  • 21:11 Vyrovnané je po dnešku skóre zápasů i mezi Libercem a Budějovicemi, protože Jihočeši si už pohlídali vedení 6:4. Liberec asi bude hodně mrzet, že nedokázalo udržet nadějné vedení 3:1 ve třetí třetině.

21:09 Pak se ale trefil Ujčík a Burger, zatímco z Pardubic nikdo, což znamená, že Vítkovice vyhráli 3:2 a srovnávají stav série na 1:1.

21:07 Pardubice přichystaly na nájezdy žolíka. Do brány jde Salfický. A první nájezd chytá! Nuspěl však ani domácí Koukal.

21:05 Budějovice dvě minuty před koncem vedou už 6:4. Naději na vedení v sérii 2:0 utíná Libereckým hostující Jiří Šimánek.

21:01 V druhém zápase se zřejmě schyluje k nájezdům. Kolář I. těsně před koncem prodloužení tváří v tvář vítkovickému Šindelárovi neuspěl

20:53 Budějovice vedou 5:4! Mertl s Rudolfem Červeným ideálně vyřešili přečíslení dva na jednoho a prozatím odmítají, aby se v Liberci také prodlužovalo.

20:46 V druhém čtvrtfinále mezi Pardubicemi a Vítkovicemi už začalo prodloužení.

20:41 Další rychlé góly. Nejpve dokonal obrat budějovický Jakub Langhammer, ale o dvě minuty později zase vyrovnal domácí Tomáš Urban. Krásná podívaná!

20:33 Tak zase všechno jinak. Brankové hody pokračují. Mountfield totiž vyrovnal na 3:3. Pavel Kašpařík další povedenou tečí umlčel liberecké publikum.

20:30 Krátká přestřelka na severu Čech. Nejprve Lukáš Vantuch svým druhým gólem zvýšil už na 3:1. V zápětí ale hosté kontrovali snížením, o které se postaral tečí Martin Podlešák.

20:27 V Pardubicích už v základní hrací době žádný gól nepadl a bude se prodlužovat. Na rozdíl od minulého zápasu tak sledujeme vyrovnanou bitvu.

20:19 Boleslav to zkoušela bez brankáře a dostala čtvrtý gól. Slavie tak defenitivně potvrdila zisk tří bodů (má jich 72) a v tabulce se stejně jako Vary (73) odpoutá od Litvínova (67) a Boleslavi (64).

20:16 To v Pardubich všechno směřuje k prodloužení. Oba gólmani drží stále nerozhodný stav 2:2.

20:10 Pět minut před koncem Slavie stále vede 3:2 nad Boleslaví. Pokud udrží, zařadí se o bod za Karlovy Vary.

20:02 Máme první konečný výsledek. Vary udržely vedení 4:3 a do ve skupině o udržení si připsaly tři body, mají jich už 73. První místo v této minitabulce jim tedy bude patřit i nadále.

19:57 Ale tento stav nevydržel dlouho. Marek Trončinský završil krásnou souhru libereckých háčů a poslal domácí do vedení 2:1. Krásný gól do šatny.

19:52 Budějovice srovnaly na 1:1. Jiří Šimánek tečoval nahození Kašpaříka. Obě čtvrfinále tak jsou teď nerozhodné.

19:49 V Pardubicích začala třetí třetina. Slavie drží těsné vedení.

19:41 Osm minut před koncem Vary stále vedou nad Litvínovem. Pokud vítězství udrží, zřejmě si udrží slušný odstup od posledního místa, protože Boleslav pořád prohrává.

19:35 Vary otáčí zápas s Litvínovem a vedou 4:3. Puk za čáru dotlačil Tomáš Sýkora.

19:31 Vítkovice opět vyrovnaly! Těsně před koncem druhé třetiny se trefil Jan Káňa.

19:28 V zápasech skupiny o udržení zatím není vůbec nic jasného. Slavia zatím udržela těsné vedení 3:2 do konce druhé třetiny. V Litvínově se rozběhla třetí třetina a stav je pořád 3:3.

19:21 Kovář teď vyrážečkou vychytal samostatný únik libereckého Bartoviče. Hodně důležitý zákrok!

19:16 Liberec zahájil druhou třetinu přesilovkou. Nic z ní ale nevytěžil

19:12 A už to neplatí. Pardubice se ujali vedení 2:1. Šindeláře překonal ve vlastním oslabení Tomáš Zohorna. Skóre se měnilo i na Slavii. Boleslav snížila z hole Andreje Podkonického už na 2:3 a vrátila se do zápasu.

19:07 V prvním čtvrtfinále duelu Pardubic s Vítkovicemi také střídal gólman hostů. Stejně jako Kovář opustil branku i Málek, který ale dneska nechytá a vystřídal ho Šindelář. A ten si zatím nevede vůbec špatně. Zatím pustil pouze jeden gól a předvedl několik výborných zákroků.

18:59 Drama se zřejmě odehraje v utkání Litvínov - Karlovy Vary. Martin Zaťovič na konci druhé třetiny vyrovnal na 3:3. Mladá Boleslav vykřesala naději a hned po třetí brance domácích snížila na 1:3. Branku vstřelil Roman Tomas.

18:57 V Liberci skončila první třetina

Vítkovice - Třinec, zápas 52. kola základní části
    Vítkovice - Třinec, zápas 52. kola základní části | Foto: Lenka Rybaříková

18:56 Gól padl i v Pardubicích. Viktor Ujčík z úniku vyrovna na 1:1.

18:54 Druhé třetiny v utkáních Pardubice - Vítkovice a Slavia - Mladá Boleslav právě začaly. Slavie hned v úvodu přidává další branku. Na 3:0 zvýšil Petr Kadlec.

18:49 Jako bych to zakřikl! Liberec využívá následnou přesilovku. Od modré vypálil Roth a puk skončil až v bráně. Před Kovářem totiž ještě puk tečoval Lukáš Vantuch. Domácí vedou 1:0.

18:45 Zápas Liberce s Budějovicemi se zatím nese spíše v duchu drsných faulů než pěkných hokejových akcí. Hostující Gulaš teď dostal trest pět plus do konce, když narazil domácí hvězdu Bulíře. Ten byl otřesený a také odešel do šaten.

18:39 Vary opět snižují. Tentokrát se jako pravý kapitán trefil Petr Kumstát. Zatím tedy 3:2 pro Litvínov.

18:38 V Praze a Pardubicích právě skončily první třetiny.

18:31 Lítvínov díky Martinu Jenáčkovi využívá přesilovku a odskočil Varům zase na rozdíl dvou branek. Stav je 3:1.

18:28 První branka padla i v utkání Pardubice - Vítkovice a to do sítě hostující svatyně. Petr Koukal se dobře zorientoval ve skrumáži a posílá domácí do vedení 1:0.

18:25 V Litvínově právě začala druhá třetina.

18:20 Slavia odskočila na rozdíl dvou gólů. O ten první se postaral Tomáš Micka po Růžičkově nahrávce a druhý přidal o minutu a půl později Tomáš Pospíšil.

18:14 Budějovický gólman Jakub Kovář je opět v bráně, i přesto že včera po čtvrtém gólu střídal. Důkaz, jak hosté svému gólmanovi věří.

18:10 Utkání Liberec - Budějovice právě začalo.

18:06 V Litvínově skončila první třetina, kterou domácí získali pro sebe v poměru 2:1.

18:00 Blíží se začátek i čtvrtého dnešního zápasu v Liberci. Pojďme na sestavy:

Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Roth, Derner, Holub, Štich - Bárta, Víšek, Špaček, Klimenta, Kudrna, T. Urban, Kica, Bartovič, Vantuch, Bulíř, Vak, Nedvěd.

HC Mountfield: Kovář (Kantor) - Ptáček, Kolarz, Novák, Němeček, Kranjc, Vydarený, Mikuš - Martynek, Kotalík, Gulaš, Sailer, Šimánek, Kuchejda, Kašpařík, Podlešák, Horna, Burian, Červený, Langhammer, Mertl.

18:00 Utkání Slavia - Mladá Boleslav a Pardubice - Vítkovice právě začalo.

17:58 Vzápětí Vary snižují na 1:2. O rychlou odpověď se postaral František Skladaný. Branku mu ale musel uznat videorozhodčí.

17:57 I v Pardubicích se schyluje k začátku utkání. Sestavy vypadají následovně:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) - Píša, Kočí, Borer, Sičák, Havíř, Kolář II, Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Markovič, Somík - Radil, Kousal, Buchtele - Cetkovský, Zohorna, Rákos - Nahodil.

Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Lukáš) - Punčochář, Koma, Ovčačík, Sedlák, Sloboda, Voráček, Trnka - Ujčík, Burger, Klimek - Szturc, Štefanka, Pohl - T. Káňa, Húževka, Sýkora - Šedivý, Strapáč, J. Káňa - Walker.

17:55 Litvínov vede už 2:0! Jakubu Černému se nejprve puk odrazil od tyčky, pak už ale kotouč zvládl pohotově dopravit do sítě.

17:53 Za pár minut se rozběhne druhý zápas skupiny o udržení mezi Slavií a Mladou Boleslaví. Tady jsou úvodní sestavy:

HC Slavia Praha: Kopřiva - Kadlec, Valach, Kuboš, Šulc, Kolařík, Krejčík, Krejčí - Pospíšil, Dušek, Krenželok - Vondrka, T. Hertl, Tomica - Micka, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, P. Jelínek, J. Doležal

BK Mladá Boleslav: J. Hübl - Mozík, Čutta, Žabka, Beňovič, Drábek, Baldwin, Hay, Rýgl - Mikulík, D. Výborný, Tomas - Balaštík, Podkonický, Goertzen - Nouza, Vrbata, Pabiška - Stieler, Bahenský, Loskot

Litvínovští se radují z gólu
    Litvínovští se radují z gólu | Foto: Jakub Šafránek

17:47 Litvínov vede 1:0! Domácí poslal do vedení František Lukeš, když před brankou tečoval za záda Mensatora střelu Ručínského.

17:40 Energie přijela do Litvínova bez kapitána Václava Skuhravého, který dostal za faul na mladoboleslavského Andreje Podkonického čtyři zápasy stop. Dres s céčkem tedy pro dnešek oblékl nejlepší střelec základní části Petr Kumstát.

17:30 Utkání Litvínov - Karlovy Vary právě začalo.

Utkání v Litvínově začne co nevidět, tak se pojďme podívat na sestavy:

HC Verva Litvínov: Volke (Nechvátal) - Černošek, Stříteský, Kousalík, Kubát, Gula, Skuhrovec, Jareš, Brejčák - Kafan, Trávníček, Ručínský, Lukeš, Gerhát, Černý, Hübl, Jenáček, Kubinčák, Laš, Majdan, Hujsa

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (Sáblík) - Gawryletz, Gulaši, Gründling, Mocek, Lučka, M. Rohan, Prošek - Zaťovič, Pech, Kumstát - Koblasa, T. Klíma, Kotrla - Dej, Sýkora, Skladaný - Kuběna, Vachovec, T. Rohan.

Druhý zápas skupiny o udržení se odehraje na Slavii, která hostí Mladou Boleslav. Pokud by hosté vyhráli a uspěl by i Litvínov, měli by všechny čtyři týmy mezi sebou maximálně tříbodový rozestup.

Vyrovnanějším zápasem z obou čtvrtfinále byl zápas v bílém pekle, v Liberci. Hrdinou zápasu (skončil 4:3) byl autor hattricku Bulíř, trefil se i liberecký senior Petr Nedvěd.

Pardubice ve čtvrtek porazily Vítkovice 5:2 a budou chtít odjíždět na sever Moravy s dvěma vítězstvími.

Prvním zápasem, který během pátečního hokejového podvečera začne, je utkání Litvínov - Karlovy Vary. Vary zatím vedou tabulku play out, ale s minimálním náskokem. Mají 70 bodů, Slavia 69, Litvínov 67, na baráž to zatím vypadá v případě Mladé Boleslavi (64). Ale vše se může ještě zdramatizovat, ve skupině o udržení zatím každý tým jednou vyhrál.