reklama
15:00, zápas skončil • Mistrovství světa • Utkání o bronz
3:2
(3:1, 0:0, 0:1)
Česko. Vlajka
Česko
Finsko. Vlajka
Finsko
  • 13. Průcha (Krajíček, Hemský), 18. Novotný (Kašpar), 20. Krejčí (Hemský)
  • 17. Pyörala (Immonen, Järvinen), 50. Jokinen (Koivu, Mäenpää)

Dobrý den, vítám vás u online přenosu ze závěrečného utkání českého týmu na letošním mistrovství světa v ledním hokeji. O bronzové medaile se od 15:00 utká s Finskem

Smutek českých fanoušků z nepodařeného semifinále možná ještě neodezněl a je tu další utkání. Zápas o bronz s domácím Finskem, které z boje o obhajobu zlata vyřadila Malkinova družina. Jak už všichni víte, Češi se nechali zaskočit svými východními sousedy. Výběr trenéra Hadamczika sice v utkání nastřelil tři tyče, ale soupeř dal stejný počet gólů a to rozhodlo.

Doufejme, že čeští hokejisté po prohraném semifinále už zvedli hlavy a jsou připraveni se poprat o další medaili z mistrovství světa. Včera si sypal popel na hlavu hlavně papitán Tomáš Plekanec, po jehož chybě dal Miroslav Šatan nakonec rozdílový gól. Uvidíme také, kdo dnes zamíří do brány českého týmu, zdá se, že by to podle náznaků trenéra mohl být Jakub Štěpánek, ale počkejme si na sestavy.

Čeští hokejisté nastoupí v utkání o bronz na mistrovství světa v Helsinkách proti domácímu Finsku bez zraněných útočníků Martina Erata a Milana Michálka. Jak kouč Alois Hadamczik avizoval už po sobotním semifinále se Slovenskem (1:3), do branky se postaví Jakub Štěpánek. Do hry se vrací poprvé od předposledního zápasu ve skupině proti Rusku útočník Lukáš Kašpar.

Česko: Štěpánek (Kovář) - Němec, Nakládal, Krejčík, Čáslava, Mojžíš, Krajíček, Blaťák - Plekanec, Tenkrát, Frolík - Krejčů, Průcha, Hemský - Koukal, Vondrka, Nedvěd - Novotný, Kašpar, Petružálek

Finsko: Vehanen (Rämö) - Mäenpää, Hietanen, Kukkonen, Jaakola, Niskala, Salmela, Vaananen, Järvinen - Koivu, Jokinen, Filppula - Joensüü, Kontiola, Pihlström - Kiiskinen, Kapanen, Komarov - Immonen, Pyörala, Granlund

Utkání budou řídit sudí Bulanov z Ruska a Kurman ze Švýcarska, na čarách jim budou asistovat Rus Šeljanin a Slovák Valach.

Oba týmy už nastupují na ledevou plochu. Ten český vede na led Jakub Štěpánek v červených dresech, Finové budou hrát v bílém.

1.

Utkání začalo.

1.

Jako první se vrhli do útoku Finové a Štěpánek si musel pohlídat nahození od modré.

2.

Hemský tradišně kličkoval útočným pásmem, do zakončení se ale nedostal.

2.

Kapanen měl první velkou šanci. Mezi kruhy měl spoustu času na střelu zápěstí. Štěpánek si ale vyjel a ránu pokryl.

3.

V podobné příležitosti byl Frolík, ale pálil z první a Vehanen navíc jeho pokus rychle vyrazil.

4.

Trma vrma v českém brankovišti. Štěpánek ale odolal. 

5.

Finové jsou ale v úvodu rozhodně nebezpečnějším týmem. 

6.

Češi se v útočném pásmu těžce prosazují, soupeř totiž vyhrává většinou osobních soubojů.

7.

Plekancovu střelu z otočky Vehanen jen vyrazil a chybělo jen opravdu málo, aby český kapitán puk dorazil do prázdné brány.

7.

Tenkrát se ale vzápětí provinil faulem a Češi budou hrát oslabení.

7.

A Hietanen si připsal první přesilovkovou ránu, Štěpánek vyrazil do rohu.

8.

Poté Čeští obránci vyhodili.

Miroslav Harnoch
Miroslav Harnoch
19. 5. 2012
reklama