reklama
17:30 • Carlson Hockey Games
2:3
0:1 1:1 1:1
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Finsko - vlajka - Sport 2016
Finsko
  • 39:32 Hronek (Voráček)
  • 59:33 Gudas
  • 19:44 Manninen (Jokiharju, Lehtonen)
  • 33:04 Rajala (Ilomaki, Leskinen)
  • 58:42 Manninen

Dobrý den, vítejte u online přenosu hokejového utkání Česko - Finsko v rámci podniku Euro Hockey Tour v Brně. Zápas začíná v 17:30.

 Mistrovství světa v ledním hokeji se kvapně blíží. V Bratislavě a Košicích už je téměř vše připraveno na start největší hokejové akce této sezóny. Ode dneška je to přesně osm dní, než hokejové šílenství u našich sousedů vypukne. Hned první den půjdou do akce kromě domácích hokejistů do hry také čeští hráči. Ti ještě mají šanci se pořádně rozehrát a zabojovat o nominaci na posledník podniku Euro Hockey Tour v Brně s názvem Carlson Hockey Games. Svěřenci Miloše Říhy se představí ve třech duelech, o nominaci bojuje hned pětatřicet hokejistů.

První zápas odehrají čeští hokejisté dnes proti Finsku, v sobotu je čeká duel se Švédy, kteří opět přivezou tým plný hvězd NHL. A celý turnaj i přípravu na světový šampionát završí národní tým v neděli proti Rusku, které do Brna přiveze ofenzivní komando. Představí se nejproduktivnější této sezony Nulita Kučerov, nejlepší střelec Alexander Ovečkin či hvězdní centři, Jevgenijové Malkin a Kuzněcov. Útočníci Washingtonu ještě chyběli Sborné v úvodním duelu turnaje, který hráli proti Švédům ve Stockholmu. Seveřané v přestřelce vyhráli 6:4 díky tříbodovým útočníků Vancouveru Erikssonovi a Peterssonovi.

Takto vypadá sestava českého týmu pro dnešní zápas. V bráně začne Jakub Kovář, v prvním útoku jeho bratr Jan mezi Jakubem Voráčkem a Martinem Zaťovičem. Do hry zasahuje také většina posil z NHL.

Zpět ale k utkání českých hokejistů. Ti mají na soupisce momentálně 35 hráčů, rovných dvanáct jich dorazilo ze zámoří. V dnešním utkání proti Finsku, které sbírá ve velkém omluvenky hvězd ze zámoří, ještě nenastoupí Jakub Vrána a Ondřej Palát. Útočník Tampy se představí až ve víkendových zápasech. Do hry však zasáhnou Jakub Voráček s Radko Gudasem a nově také útočníci Dominik Simon, Dmitrij Jaškin a Michael Frolík. V obraně se poprvé představí talentovaný obránce Filip Hronek, o kterého národní tým hodně stál. O nominaci, kterou zveřejní kouč Miloš Říha v neděli po utkání s Ruskem, se budou chtít porvat ale všichni nominovaní.

Finové přivezli jen dva hráče z NHL, navíc jde o mladé hráče, kteří si své jméno teprve v zámoří budují. Jsou jimi obránce Henri Jokiharju z Chicaga a útočník Juho Lammikko z Floridy. Přesto budou chtít seveřané uspět svými tradičními zbraněmi, především výborným bruslením. V nominaci je i supertalent Kaapo Kakko, který letos bude draftován nejspíš z 2. místa. Dnes však v sestavě Finska není.

 

Sestava Finska

 

Olkinuora (Lankinen) - Lehtonen (A), Koivisto, Sund, Jokiharju, Mikkola, Kaski, Lindbohm, O. Leskinen - Rajala, Ilomäki, Savinainen (C) - Pesonen (A), Manninen, Jo. Nättinen - Kiviranta, Luostarinen, Ojamäki - Sallinen, Lammikko, Anttila.

Takto vypadá kabina českého týmu před utkáním. Národní tým nastoupí v bílých dresech, kapitánem bude Jakub Voráček, asistenty mu budou dělat Radko Gudas a Michael Frolík, dva zkušení borci ošlehaní stovkami zápasů v NHL.

V Brně je téměř vše připraveno. Po národních hymnách a slavnostním buly může utkání začít. 

Utkání právě začalo. Před ním ještě zazněla minuta ticha za zesnulé legendární kouče Luďka Bukače a Jána Staršího.

0:56

První střela Finska, Pesonen ale minul a brána za Kovářem byla posunutá. 

3:50

Češi se usadili v útočném pásmu, ale Ruttův pokus od modré čáry bránu Finska minul. 

4:18

Hronkova rána od modré čáry skončila u brankáře Olkinuory. Finský strážce svatyně měl dobrý výhled a puk skončil na jeho hrudi. 

6:30

Olkinuora musel opět zasahovat, jenže měl zase dobrý výhled a nahození Moravčíka pokryl s přehledem. 

7:29

Gudasův pokus proletěl brankovištěm, bránu Finska neohrozil. 

8:22

Simon hledal před bránou Jaškina, ale Olkinuora hokejkou puk vypíchl do bezpečí. 

9:20

Řepík pálil bekhendem z úhlu, Olkinuora ale opět neměl problém zasáhnout. 

13:15

Dlouhá pasáž bez nebezpečné situace před oběma brankami. Zatím utkání chybí tempo. 

15:55

Chytil našel Hynka Zohorna, jeho pokus ale obrana finského týmu srazila mimo hřiště. 

16:58

Tak Frolíkův pokus z vrcholku levého kruhu byl zablokován. 

17:18

Oliwer Kaski pálil od modré čáry. Ale ani kometa mezi obránci finské ligy nezměnila skóre. 

Tomáš Chudý
2. 5. 2019
reklama