MS - základní skupina A • Třetí zápas • 19:45

3:4
Kanada
6. Červenka (Sobotka, Klepiš), 53. Novotný (Hudler), 53. Hertl (Jágr)
10. Ward (Monahan, Huberdeau), 24. Turris (Read, Chimera), 37. MacKinnon (Ward, Ellis), 37. Rielly (Bieksa)

Dobrý den, vítejte u online přenosu z třetího zápasu českých hokejistů v základní skupině A na mistrovství světa, v němž se utkají s Kanadou. Duel začíná v 19:45.

Třetí z těžkých protivníků se postaví českému týmu, který má na kontě zatím tři body za výhru nad Slovenskem v prodloužení a prohru se Švédskem po nájezdech. V tuhle chvíli je Česká republika až na pátém místě skupiny A a má stejně bodů jako šestá Itálie. To Kanada je se čtyřmi body čtvrtá. Prohrála po nájezdech s Francií a vyhrála proti Slovensku. Podrobně si můžete zápasy a tabulky projít v naší infografice ZDE.

Co se týče sestavy, trenéru Růžičkovi se během utkání proti Švédsku vykrystalizovala úderná první formace Jágr - Hertl - Rolinek, a tak zůstane beze změn. Jinak to bude co se týče gólmanů. Hlavní kouč dlouho dobředu avizoval, že mezi tři tyče se postaví Jakub Kovář a Alexandr Salák si odpočine.

Jakub Kovář na tréninku v Soči
Jakub Kovář na tréninku v Soči | Foto: ČTK

Sestava ČR: Jakub Kovář (Salák) – Kindl, Němec, Ševc, Vitásek, Zámorský, Kolář, Jordán – Hertl, Rolinek (C), Jágr – Červenka, Sobotka, Klepiš – Novotný, Hudler, Sekáč – Zaťovič, Jan Kovář, Petružálek.

Sestava Kanady: Remier (Scrivens) – Coburn, Myers, Bieksa (C), Garrison, Ellis, Gudbranson, Rielly – Schenn, Burrows, MacKinnon – Turris, Read, Chimera – Hodgson, Brouwer, Kadri – Huberdeau, Monahan, Ward, Scheifele.

Rozhodcovské píšťalky se ujme německo-ruské duo Brueggemann - Bulanov. Na čarách jsou pánové Suominen z Finska a Raming z Ruska.

Do začátku utkání ještě nějaký čas zbývá. Přečtěte si v našem exkluzivním rozhovoru, co říká Alois Hadamczik na dosavadní vystoupení českého týmu na MS ZDE.

Alois Hadamczik, trenér české hokejové reprezentace (2008)
Alois Hadamczik, trenér české hokejové reprezentace (2008) | Foto: Ondřej Besperát

Hráči naskakují na led. Za chvíli to vypukne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Bieksa trefil Rolinkovu hůl a puk se katapultoval mezi diváky. Vhazování před Kovářem.

1.

Na druhé straně prověřil pozornost kanadského gólmana Sobotka. Remier byl připraven.

2.

Hudler pokazil přihrávku na Sekáče a Češi se tak nedostali do útočné třetiny.

3.

Škoda nepřesností na českých hokejkách, nyní z toho bylo zakázané uvolnění.

4.

Kolář poslal od modré puk před branku, odkud se odrazil přesně na hokejku Zámorského, ani ten neuspěl a Jágr z otočky už jen přihrál puk do výstroje Remiera.

5.

Češi trochu šlápli do bruslí a hned je to znát. Kanada se brání jen za cenu vyhození puku na střídačku.

5.

Obrovská šance českého týmu. Sekáš se před kanadskou zjevil jako Pan Tau a bekhendem trefil horní tyč.

5.

Novotný po pár vteřinách opět trefil břevno.

6.

Rolinek nechtěně tečoval kanadské nahození. Kovář si ale poradil a přerušil hru. Kapitán se mu pak šel omluvit.

6.

Goooool. Češi vedou 1:0. Parádní akce českého týmu, Roman Červenka dostal od Sobotky ideální přihrávku a český útočník procedil puk k přední tyči.

Canada's goaltender James Reimer (R) fails to save a goal of Roman Cervenka (unseen) as team mate Jiri Hudler (C) of the Czech Republic falls during the first period of t | Foto: Reuters
7.

Čeští hráči skvěle napadají kanadskou rozehrávku a soupeř má problémy.

7.

Jenže občas z toho jsou útočné fauly, jako teď v případě Kováře. Přesilovka Kanady.

8.

Rolinek vyhazuje přes všechny čáry, první útočný pokus Češi přežili.

9.

Sobotka dokonce zaútočil, jeho rána však končí v ochranné síti.

9.

Česká sestava je kompletní a Kovář se hned zapojil do útoku.

10.

Kanada vyrovnává na 1:1. Tak to česká radost netrvala dlouho. Jágr v obranném pásmu odbruslil od Joela Warda a ten měl dost času na střelu z první, která vymetla pavučinu za Kovářem.

11.

Tak to je šok pro český tým, který byl dosud lepší a zvládl i oslabení.

12.

Kovářova rána byla zblokovaná a Kanada se vydává do protiútoku.

13.

Sobotka se probíjel do útočného pásma, ale byl zdvojen a neměl nárok.

14.

Kanaďané napadali českou rozehrávka a Turris se snadno dostal k puku na modré, jeho ránu Kovař zpacifikoval a Sekáč mohl vyvézt.

15.

Hraj se ale rychlý hokej s minimem přerušení, takže se rychle blíží konec třetiny.

16.

Sobotka je dnes hodně aktivní, pro Jágra ale kotouč nevybojoval.

17.

Klepišova pumelice minula branku a Češi musí zase pílit zpátky.

18.

Němec vybízel Rolinka do sóla, ale jeho přihrávka byla o trochu delší, než bylo záhodno.

19.

Klepiš viděl dobře najetého Sobotku, ale obránci ho včas pokryli.

20.

Sekáčovu ránu ztlumil Remier, ale hraje se dál bez přerušení.

Konec první třetiny.

Máme za sebou pěkně svižnou první třetinu. Český tým hraje dobře, má šance, ale bohužel jen jednu přetavil v gól. To Kanaďané z minima vytěžili maximum a je srovnáno.

21.

Začala druhá třetina.

21.

Huberdeau vystrašil brankáře Kováře, střela ze strany se možná otřela o tyč.

22.

Čarvenka to zkusil sám, využil toho, že před ním soupeři couvali a vypálil zápěstím, tentokrát mimo.

23.

Hudler dnes kazí jednu přihrávku za druhou, teď může být rád, že z toho nebyl rychlý kanadský kontr.

24.

Kanada vede 2:1. Javorové listy pokračují ve výtečné produktivitě. Read využil mezeru mezi obránci, zakončit se mu sice nepovedlo, ale k odraženému kotouči se dostal Kyle Turris a ten neměl problém skórovat.

MS 2014, Česko-Kanada: Joel Ward
MS 2014, Česko-Kanada: Joel Ward | Foto: Reuters
25.

Sobotka dnes opravdu vyčnívá z řad českého týmu, jeho teč ovšem lapil Remier.

26.

Sekáč srazil k ledu Gudbransona. Přesilovka pro Kanadu.

27.

Novotný vyhazuje přes všechny čáry. Zatím se bránění oslabení daří.

28.

MacKinnonovu ránu vyrazil Kovář lapačkou a Češi vyhodili.

28.

Sekáč je zpátky na ledě.

29.

Read dostal před branku skákavý puk, to bylo české štěstí, jinak by měl Kovář problémy.

30.

Sobotka pálí o sto šest. Zatím ovšem trefuje jen plastron brankáře Remiera.

31.

Češi skřípli Kanadu v obranném pásmu a stačili i dostřídat, ovšem nikdo se neodvážil střílet.

32.

Jenže právě tuhle činnost si někdo z českého mužstva nepohlídal a Češi hráli v šesti, což se trestá dvěma minutami.

32.

Česká čtyřka se osvobozuje, Kanada musí začínat od vlastního brankáře.

33.

Brouwer nebezpečně operoval před Kovářem, český gólman nahození vyrazil do rohu a kanadský útočník se tak nedostal k dorážce.

34.

I tuhle přesilovku Češi zvládli.

34.

Také Češi si zahrají početní výhodu. Provinil se Monahan.

34.

Parádní kombinaci zakončoval volejem Klepiš. Remier ani nevěděl, jak ho kotouč trefil, ale bohužel trefil.

35.

Další pokus Klepišovi vůbec nevyšel, na modré jen promáchl.

36.

Kovář dal Bieksovi ochutnat svou čepel a dostává trest pět plus do konce utkání. Kanadský kapitán měl v obličeji krvavé zranění. Ale i tak je to hodně přísné vyloučení.

36.

Jen pár vteřin se hrálo ve čtyřech. Nyní už začíná dlouhá kanadská přesilovka.

37.

Kanada ve 3:1. Nathan MacKinnon trefil prázdnou bránu po dobré práci Warda na brankovišti.

37.
37.

Dnes to není den Kovářů. Brankář Jakub opouští bránu a předává štafetu Salákovi.

38.

A právě Salák dostává dvě minuty za hrubost. Češi jdou do tří.

39.

Novotný rychle vyhazuje a šetří vteřinky.

40.

Kanaďané nemohli proti třem bránicím Čechům nic vymyslet. Ti už hrají ve čtyřech.

40.

Wardovu šanci pokryl Salák a drží ještě šance českého týmu na nějaký bodový úspěch.

Konec druhé třetiny.

Kanada pokračuje ve skvělé efektivitě a pomohl jí Kovářův faul, který byl ohodonocen nadmírou minut. Češi to teď budou mít už hodně složité, aby se zápasem ještě něco udělali.

41.

Začala třetí třetina.

41.

Javorové listy začínají zakázaným uvolněním.

42.

Klepiš zkoušel tečovat Zámorského střelu, puk se odrazil těsně vedle.

43.

Hudlerova rána Remierovi vypadla, Novotný už se ovšem k dorážce nedostal.

43.

Češi vlétli do třetí třetině aktivně, Zatovičův pokus končí na betonu kanadského brankáře.

44.

Opět se hraje bez přerušení. Za nahozením Červenky se nevydal nikdo z českých hráčů, ti se raději rozhodli střídat.

45.

MacKinnon zlobil u Salákovy branky, český gólman raději přerušil hru.

46.

Červenkovu vizitku si Remier schoval do výstroje.

47.

Do Elisovy přihrávky na poslední chvíli sáhl Kindl, jinak hrozil další průšvih.

48.

Kolář trefil od modré jen Shenna. Bude se ale vylučovat. Za faul vysokou holí odchízí na trestnou MacKinnon.

48.

Češi se zatím nemohou udržet v pásmu a rozjet kombinaci.

49.

Jágr s Červenkou si pěkně vyměňovali kotouč, ale obránci jejich úmysly přečetli.

50.

McKinnon se bez úhony vrací. Češi málo stříleli.

51.

Sekáčova dělovka trefila rameno Remiera a to doslova, protože kanadský gólman vůbec neviděl.

52.

Český tým bojuje o snížení. Červenkovu ránu tečoval Sobotka mimo.

53.

Goooo. Češi snižují na 2:4. Hudler předložil puk Jiřímu Novotnému a ten propálil všechno, co mu stálo v cestě. Stihnou ještě Češi drama?

53.

Možná ano. Garrison odchází na trestnou lavici. Česká přesilovka bude důležitá.

53.

Goooooooool. Češi snižují na 3:4. Rychle využita. Jágr střílel do rohozeného Remiera a Tomáš Hertl došťouchal puk do sítě.

54.

Času je ještě dost a Češi jsou při chuti. Sekáč trefil beton Remiera.

55.

Salák po delší době v permanenci. Gudbransonova rána ho určitě zahřála.

56.

Další Salákův zákrok, na druhé straně zase pálil Ševc. Puk se zastavil o ochrannou síť.

56.

Klepič měl nabito mezi kruhy, ale ještě si puk rovnal a projektil už nebyl tak prudký, jak by bylo potřeba.

56.

Zaťovič se tlačil do branky, což rozdráždilo kanadské zadáky a vznikla slušná mela. Vylučovat se ale nebude.

57.

Hertl zase viděl volný kotouč před brankou, ale z otočky ho nedostal do sítě.

57.

Dvě obrovské šance Jágra, který byl před brankou nehlídán. Nakonec si nepohlídal vysokou hůl a půjde za to pykat.

58.

Češi hned vyhazují. Pokud oslabení zvládnou, budou mít ještě minutu na vyrovnání.