Euro Hockey Tour • Švédské hokejové hry • 13:00, konec

1:2
Česko
53. Kuzněcov
30. Irgl, 50. Nedorost (Krajíček)

Vítejte u sledování on-line přenosu hokejového zápasu Česko - Rusko. Češi budou ve švédském Malmö usilovat o druhou výhru nad Rusy v sezoně a také o historicky třetí vítězství na Švédských hokejových hrách. Poslední zápas české reprezentace na třetím podniku Euro Hockey Tour v sezoně začíná ve 13:00.

Z hlediska vývoje turnaje mají vše ve svých rukách Rusové. Když dnes vyhrají, ovládnou i celý švédský podnik. Na vítězství ovšem mohou pomyšlet i Češi, musejí však Rusy porazit v základní hrací době a pak spoléhat na to, že domácí Švédsko v odpoledním zápase porazí Finy.

Rusko: Barulin – Nikulin, Birjukov, Bělov, Medvěděv, Denisov, Čudinov, Rylov, Ketov – Radulov, Šipačev, Mozjakin – Pěrežogin, Popov, Širokov – Kuzněcov, Tichonov, Varnakov – Kokarev, Kazionov, Plotnikov.

Naopak domácí hokejisté si společně po zápase o 3. místo zapěli hymnu vítězů...
Naopak domácí hokejisté si společně po zápase o 3. místo zapěli hymnu vítězů... | Foto: Reuters

Česko: Kovář – Krajíček, Krejčík, Němec, Čáslava, Nakládal, Mojžíš – Irgl, Novotný, Tenkrát – Průcha, Nedorost, Vondrka – Petružálek, Vrána, Kašpar – Rachůnek T., Rachůnek I., Adamský.

Ani dramatická gesta českého kouče Aloise Hadamczika na kruté porážce nic nezměnila. | Foto: Reuters

V poloprázdné hale v Malmö právě dohrály státní hymny obou zemí. V bráně české reprezentace dnes poprvé na turnaji nastoupí Jakub Kovář. Utkání za pár okamžiků začne.

Hrát dnes nebude Tomáš Hertl. Alois Hadamczik mu dal volno, protože ho už zítra čeká extraligový zápas s Vítkovicemi.

1

Utkání právě začalo.

1

Kovář si připsal první zákrok proti ráně Pěrežogina. Češi první střídání bránili ruský tlak.

2

Nakládal zazmatkoval a málem nechtěne dostal do šance Varnakova. Ten ale poskakující puk nezpracoval.

3

Na druhé straně se neprosadil Kašpar.

4

Na ledě už jsou znovu zahajovací sestavy. Předtím hledal Tomáš Rachůnek před bránou svého bratra Ivana. Přihrávka byla nepřesná.

5

Radulov podrazil jednoho z českých beků, ale rozhodčí nepískali. Popov se proto snadno dostal do šance, Kovář chytá.

5

Vylučovat se bude ale na druhé straně. Jiří Novotný podrazil Mozjakina a nabízí Rusům první přesilovou hru zápasu.

6

Kovář máchl skvěle lapačkou proti teči Pěrežogina z bezprostřední blízkosti.

Kovář ale v poslední desetiminutovce dvakrát inkasoval a zápas dospěl do prodloužení. | Foto: Aktuálně.cz
7

Vrána zachytil puk a vyhodil ho až za bránu Barulina. 45 vteřin před koncem oslabení stihnou Češi vystřídat.

7

Šipačev byl sám u levé tyče, Mozjakin mu ale poslal moc prudkou přihrávku. Ruský útočník střílel z ostrého úhlu vedle.

9

Češi už dávno hrají v pěti, ale Rusové stále drží pásmo a tlačí se k bráně Kováře.

10

Nahození Krejčíka trefil Kašpar ze vzduchu jen na Barulina. Vzrušení je navíc zbytečné, rozhodčí Kašparovi pískají hru vysokou holí.

11

Češi pokazili přečíslení tři na dva. Novotný trefil jen Barulina, kterému se zákrok kvůli ofsajdu ani nebude počítat.

11

Další dva skvělé zákroky Jakuba Kováře, který perfektně podržel český tým! Nejprve vychytal samostatný únik Radulova, pak i dorážku z bezprostřední blízkosti Šipačeva!

Jakub Kovář v utkání Česko - Lotyšsko
Jakub Kovář v utkání Česko - Lotyšsko | Foto: Reuters
12

Kovář přerušil dlouhý tlak Rusů, protože si našel puk a přikryl ho lapačkou. Češi mohou vystřídat.

13

Česká obrana kupí jednu chybu za druhou. Špatně rozehrál Čáslava, který trefil hůl Kuzněcova. Ten se kličkou do strany dostal do velkého úhlu.

14

Nakládal vyvezl puk a vybídl k ráně Adamského. Obránci puk srazili do rohu.

14

Šance i na druhé straně! Barulinovi zaplavalo nahození Krejčíka a puk dlouho ležel na brankové čáře. Tenkrát ho nedokázal doklepnout do brány!

Plekanec útočí na ruskou brankou v zápase Česko - Rusko
Plekanec útočí na ruskou brankou v zápase Česko - Rusko | Foto: Reuters
16

Čechům se málem vyplatilo vysoké napadání. Petružálek ale nedokázal zasáhnout vysokou přihrávku Kašpara.

16

Barulin zastavuje Mojžíšovo nahození. Češi se teď dobře drží na dostřel ruské brány.

17

Obránce Krejčík se vrhl mezi tři bránící hráče a donutil Barulina k zákroku proti jeho rychlé střele bekhendem.

17

Češi zatlačili Rusy. Novotný se protlačil před bránu, ale Barulin drží. Šipačov ale fauloval a Češi hrají ve výhodě.

17

Rusové už se dotkli puku a Češi jdou na přesilovku. Šipačov dostává dvě minuty.

18

Závar po nečekané zadovce Vondry Rusové ustáli a vyhazují puk ke Kovářovi.

19

Na ledě je formace vedená Vránou. Radulov ale vyhodil puk zase zpátky ke Kovářovi.

19

Po tvrdé ráně Nakládala se natahovaly dvě české hokejky. Ani jedna dráhu střely nezměnila. Češi mají tlak v pásmu.

19

Další závar před Barulinem. Puk se odrazil opačným směrem a v moment, kdy Šipačov naskočil na led už Nakládal hrál ve středním pásmu.

20

Češi zvládají i poslední vteřiny první třetiny. Drží puk a zdá se, že už nic vymýšlet nebudou.

20

První třetina skončila.

Rusové měli skvělý nástup i velké šance. Jakub Kovář ale vše pochytal včetně samostatného úniku Radulova. Češi vyrovnali hru v závěru a posledních pět minut měli velkou převahu. Také Barulin ale zatím drží čistý štít. Druhá třetina začne přibližně v 13:47.

21

Druhá třetina začala.

21

Češi začali tvrdou střelou Tenkráta. Barulin kryje.

23

Barulin si poradil i s ránou Mojžíše z dálky.

24

Češi budou hráč přesilovku. Za hákování je vyloučen Alexander Radulov.

25

Češi drží pásmo a kombinují. Střely míří vedle.

26

Radulov se vrací na led. Závěr přesilovky měli Češi problém udržet se ve třetině.

27

Češi jsou střelecky aktivnější, více se tlačí do zakončení. Bezprostřední ohrožení brány z toho ale není. Barulin si připsal další snadný zákrok proti lehkému nahození od modré.

27

Přesilovku bude hrát i soupeř. Vyloučen je Jakub Petružálek.

28

Rusům se nedaří a začínají být nervózní. Mozjakin vzteky odjel na střídačku.

29

Až teď ohrožení. Kovář si s ránou Širokova z mezikruží ale poradil.

29

A hned vzápětí přesilovka Rusů končí a za pár vteřin začne zkrácená česká. Dvě minuty dostává za podražení Pěrežogin.

30

Česká kombinace na Rusy neplatí. Češi se nemohou dostat ke střele.

30

Gól! Češi vedou 1:0! Barulin špatně rozehrál zpoza brány a Češi využili toho, že se nestihl včas vrátit do brankoviště. Novotný sice prázdnou bránu minul, ale Zbyněk Irgl včas puk nadvakrát přes bránící hráče do sítě dotlačil!

Čeští hokejisté slaví první branku, kterou dal obránce Zdeněk Kutlák.
Čeští hokejisté slaví první branku, kterou dal obránce Zdeněk Kutlák. | Foto: Reuters
32

Rusové málem vyrovnali! Kovář ale velký závar na brankovišti se štěstím vyřešil. Šipačov ho nepřetlačil!

32

Další nebezpečně vyhlížející kontr Rusů přerušil ofsajd.

33

Tlak Rusů graduje. A umocní ho české oslabení. Petr Tenkrát si pomohl hákováním a dostává dvě minuty.

35

Češi výborně brání a drží Rusko daleko od Kováře.

35

Až teď se sborné povedla kombinace. Kuzněcov ale nezpracoval přihrávku.

35

Tenkrát je na ledě. Denisov bekhendem minul bránu a Češi mohou vystřídat a srovnat rozhozené formace.

36

Přesilovka pro český tým. Faul si pohybem vymodlil Martin Adamský, po kterém holí sáhl Dmitrij Kazionov.

36

Novotný vjel Irglovi do ofsajdu.

37

Rusové hrají hodně aktivně. Češi se v první minutě přesilovky k ničemu nedostali.

37

Zámorský nabil Kašparovi, který minul. Puk se po mantinelu svezl ven ze třetiny.

38

Rusové ubránili i závěr přesilovky. Puk je za Kovářem, Kazionov opouští trestnou lavici.

39

Český tlak v pásmu se odehrával jen u mantinelů. Rusové pak vyrazili dopředu, nahodili puk na Kováře a získali pásmo.

40

Tichonov se dostal k dorážce, ale hůl mu včas zablokoval Ivan Rachůnek.

40

Druhá třetina skončila.

Češi vedou po dvou třetinách 1:0. Přesilovou hru proměnil Zbyněk Irgl. Češi jsou Rusům vyrovnaným soupeřem a také teď jim patřila především druhá polovina třetiny, kdy získali pevnou půdu pod nohama a Rusy v útočné třetině přehrávali.

41

Třetí třetina začala.

42

Rusové začali velkou šanci. Pěrežogin trefil tyč!

42

Na druhé straně pálil do masky Barulina Vrána.

43

Barulin pod sprchou střel. Ty míří mimo bránu.

45

Popov zůstal ležet na ledě. Tenkrát ho trefil holí do obličeje. Jasného faulu si ale rozhodčí nevšimli, takže se bude hrát nadále v pěti na obou stranách.

46

Kovář kryje další střelu z dálky. Češi odpovídají rychlým kontrem zakončeným ofsajdem.

48

Radulov uvolnil na levém křídle úplně volného Nikulina. Jeho rána prolétla těsně vedle vzdálenější tyče!

Gólman Jakub Kovář se měl co ohánět.
Gólman Jakub Kovář se měl co ohánět. | Foto: Aktuálně.cz
48

Na druhé straně zakončil přečíslení ránou do Barulina Irgl. Ruský brankář jedovku zkrotil až napodruhé.

49

Novotný se hezky prokličkoval do pásma a přihrál Tenkrátovi, ten z první puk minul.

50

Gól! Češi vedou 2:0! Parádní akce! Lukáš Krajíček na sebe navázal téměř celou obranu a bekhendem mezi zmatené ruské obránce našel Václava Nedorosta, který se nemýlil!

51

V další šanci Kašpar. Barulin jeho dorážku se štěstím kryje!

Barulin chytá puk v utkání Česko - Rusko
Barulin chytá puk v utkání Česko - Rusko | Foto: Reuters
52

Sborné vůbec nejde kombinace. Češi jasně kontrolují hru a chystají se k dalšímu útoku.

53

Gól! Rusové snižují na 1:2! Jenže Vondrka byl v útočném pásmu zpacifikován, Rusové se vydali do třetiny. Zdálo se, že je vše v pořádku, jenže se puk najednou dostal před Kováře na hůl Kuzněcova a ten nadvakrát dostal Rusy na dostřel!

Jedna ze šesti ruských radostí. Zleva slaví Alexej Jemelin, Ilja Kovalčuk, Pavel Dacjuk a Alexander Radulov. | Foto: Reuters
53

Rusové jsou jako polití živou vodou. Mozjakin v obroské šanci trefil výborného Kováře!

54

Češi se teď soustředí hlavně na obranu. Větší odvaha chyběla hlavně teď, když se rýsovalo přečíslení tři na dva.

55

Tohle Čechům hraje do not. Birjukov zahákoval Petra Tenkráta a Češi budou hrát přesilovku.

56

Novotný to zkusil jen tak na náhodu bekhendem a puk Barulina pořádně pozlobil.

57

Rusové závěr oslabení zvládají, dvakrát se jim podařilo dostat puk až za Kováře.

57

Tři minuty do konce. Rusové jsou kompletní. Nakládal na modré netrefil puk a musel se rychle vracet.

58

Petružálek u mantinelu odstavil Mozjakina a protečoval puk do středního pásma. Rusové se nadechují k tlaku.

59

Jenže Petružálek odvedl další výbornou šanci a nakonec vytvořil šanci pro Kašpara, který z otočky minul. Dvě minuty do konce.

59

Hra je přerušena. Puk totiž zavadil o českou střídačku. Češi se snaží bránit aktivně a držet puk co nejdál od brány, teď se ale bude vhazovat po levici Kováře.

60

Kuzněcov reklamuje faul, ale marně. Puk je ve středním pásmu, hraje se poslední minuta. Barulin se už hlásí o střídání.

60

Kovář vykopl střelu Kuzněcova. Puk je zase ve středním pásmu.

60

Mozjakin trefil Kováře, ten přidrží puk. Barulin už je na střídačce, Rusové si necelou půl minutu před koncem berou oddechový čas.

60

Rusové vyhráli buly, ale Kovář dobře zasáhl. Průcha vyhodil puk na zakázané uvolnění. Zbývá dvacet vteřin.

60

Kovář likviduje obrovskou šanci Rusů vyrážečkou!

Je konec! Češi tlak ubránili a poráží Rusy 2:1!

Je konec. Češi zaslouženě vyhráli. Rusové sice měli v závěru tlak, ale v celém zápase byli aktivnější borci trenéra Hadamczika. Vítězství dává zajímavé vyhlídky do závěru Euro Hockey Tour. Češi mohou vyhrát jak tyto Švédské hry, tak i celý podnik. Před posledním domácím turnajem v Brně je od momentálně vedoucích Rusů dělí tři body.

A tímto se už s vámi loučím a děkuji za pozornost.