Česko
0:1
Švédsko
19. Arlbrandt (Jämtin)

Dobrý den, vítejte u online přenosu z druhého utkání českého týmu na Českých hokejových hrách. Zápas se Švédskem začíná v sobotu ve dvě hodiny odpoledne.

Česko: Salák (Francouz) - Voráček, Čáslava, Nakládal, Krejčík, Trončinský, Linhart, Kubát, Kolář - Kašpar, Novotný, Hubáček - Hertl, Vrána, Tenkrát - Gulaš, Jan Kovář, Vondrka - T. Rachůnk, Koukal, I. Rachůnek - Pech, Sekáč.

Trenér Alois Hadamczik dnes posílá mezi tři tyče Alexandera Saláka, kterému bude krýt záda Pavel Francouz, který má ale asi nejměnší naděje na to, že by se na světový šampionát podíval. Češi totiž počítají s příjezdem Ondřeje Pavelce, který by měl být brankářskou jedničkou. O pozici dvojky a trojky se perou Salák s Jakubem Kovářem.

Čechům dnes jde sice hlavně o přípravu, ale stále mají turnaj ve svých rukou a mohou dokonce po roce znovu vyhrát celou sérii Euro Hockey Tour. K tomu je ale potřeba, aby dnes porazili Švédsko.

"Chci to vyhrát. Jasně, že jde v první řadě o přípravu, ale hrajeme za národní mužstvo a reprezentujeme naší zemi," řekl včera trenér Hadamczik.

Švédsko: Gustafsson (Eriksson) – Andersén, Fálth, Kronwall, Granberg, Ahnelöv, Fransson, Viklund, Rahimi – Ericsson, Lindberg, Thörnberg – Klasen, Rosén, Danielsson – Jämtin, Hjalmarsson, Arlbrandt – Omark, Pettersson, Andersson.

V Brně hrají státní hymny obou zemí. Zápas za malou chvíli začne, už teď ale znovu nevypadá, že by mělo být vyprodáno.

1

Utkání právě začalo.

1

Češi neprošli středním pásmem a Salák už má první zákrok proti střele od modré.

2

Nakládal nepropálil hradbu těl před bránou, neprošlo pak ani nahození Krejčíka.

3

Švédové při střídání na chvíli nedávali pozor na Koukala, jenže ten na modré vysokou přihrávku nedokázal zpracovat. Češi nicméně pokračovali v tlaku až do chvíle, než Gustafsson na brankovišti přikryl puk lapačkou.

5

Hertl půl minuty bojoval v rohu o puk a nakonec ho dokázal prostrčit Hubáčkovi a utíkal před bránu. Tam mu přihrávka zpátky přeskočila hůl.

5

A rychlý brejk Švédů končí prvním náznakem velké šance! Rosén naštěstí netrefil přihrávku ke druhé tyči!

6

Hjalmarsson stál sám před bránou a měl čas, ale Salák vytáhl fantastický zákrok!

6

Tomáš Rachůnek a a Petter Grandberg dostávají po dvou minutách za hrubost.

7

Hraje se ve čtyřech na obou stranách. Nahození Voráčka nebylo pro Gustafssona nic složitého.

8

Obrovská šance Čechů! Vondrka vyslal do úniku Jana Kováře, který byl těsně před zakončením faulován!

9

Dvě minuty za hákování dostane obránce Jämtin a může být rád, že rozhodčí nenařídili trestné střílení.

10

Jenže Češi propadli a Linhart podobně zahákoval Jonase Andersona. Teď už se trestné střílení pojede!

10

Salák pokus o blafák a následnou střelu mezi nohy chytá!

10

Česká přesilovka pokračuje, ale stále se domácím hráčům vůbec nedaří. Do konce švédského trestu zbývá jen půl minuty a puk je za Salákem.

11

Hraje se v pěti na obou stranách. Češi měli problém se vůbec dostat do pásma i v početní výhodě.

12

Švédové vystřídali tak špatně, že jel Kovář od modré úplně sám na bránu. Mířil nad lapačku brankáře, ale minul!

14

Novotný se probojoval ke střele, ale jeho pozice v pádu byla moc těžká. Gustafsson neměl problém.

15

Omark sprostě na brankovišti trefil Saláka a Češi mu to ve třech vrátili. Vylučovat se nebude.

15

Švédové jeli tři na dva, Omark dostal přihrávku mezi kruhy a pálil. Salák si výborně povyjel a jistě ránu vyrazil.

17

Švédi teď dlouho drží puk, ale nemohou se dostat před Saláka.

19

Další velká šance! Koukal před bránou našel Tomáše Rachůnka, který ale trefil jen Gustafssona roztaženého na čáře!

19

GÓÓÓL! Švédsko vede 1:0! Švédové jdou z protiakce bohužel do vedení, Jämtin zavezl puk do brankoviště, kde Tomáš Rachůnek s Tomášem Linhartem zabránili Salákovi neobratně k zákroku. Pohodlně pak puk doklepl do brány Pär Arlbrandt.

Švédská radost z branky v zápase s Rusy. Zleva Nicklas Danielsson, Nicklas Bäckström a Patric Hornqvist. | Foto: Reuters
20

A málem další pohroma! Švédové jeli dva na jednoho, ale Pettersson pokazil přihrávku!

20

První třetina skončila.

Skončila první třetina, ve které Češi sice měli asi tři dobré gólové šance, jinak ale lepším týmem nebyli. Švédové dobře bruslí a jsou hodně nepříjemní. Na konci první dvacetiminutovky se také zaslouženě dostali do vedení, domácí budou muset přidat.

21

Druhá třetina začala.

22

Češi začali aktivně. Ve středním pásmu s rozjel Hertl, krásnou stahovačkou obelstil obránce a byl sám před bránou. Trefil ale jen boční síť!

22

Také Švédi nepříjemně zaútočili. Hjalmarsson ale naštěstí dostal pas mezi nohy, takže nemohl zakončit do prázdné brány.

23

Podobně se vydal do obrany Švédska i Ivan Rachůnek. Klička mu nevyšla, ale k ráně se dostal jeho bratr Tomáš. Minul.

24

Obrovský tlak Čechů ve třetině zastavil brankář Gustafsson, který chytil nahození Trončínského.

26

Trončinský skvěle vystihl švédskou přihrávku a zkazil přečíslení tři na jednoho hned za modrou čárou.

27

Švédsko ale bude hrát přesilovku. Krátce na to zasáhl soupeře Jan Kovář a dostává dvě plus deset minut trest za úder do oblasti hlavy a krku.

28

Nahození Kronwalla nejsou nebezpečné, gól naopak vstřelili v oslabení málem Češi. Vrána v brejku trefil z pravého kruhu tyč!

29

Češi hrají v pěti. Oslabení přečkali bez starostí.

30

Salák vykopl ránu Anderssona do ochranné sítě.

32

Češi trošku zaspali a Švédi po pomalém střídání snadno přešli do nebezpečné akce. Obránce Andersén střílel z prostoru mezi kruhy, ale puk mu poskočil a Salák neměl zas tak těžkou práci.

33

Je to těžké. Češi sice hrají líp než v první třetině, ale Švédi prostě brání dobře. V bránění výsledků patří k těm nejlepším.

34

Hubáček dvakrát střílel. Poprvé Gustafsson nemusel zasahovat, podruhé puk zastavil plastronem.

34

Trončinský se prokličkoval po buly až před bránu a po něm dorážel Vrána, Švédi tuhle akci se štěstím přežili!

35

Další velká šance! Tomáš Hertl měl ale k dorážce před prázdnou bránou k puku o kousek dál než bek. Gustafsson přesto musel tasit z rukávu další skvělý zákrok!

35

Češi ale v útoku zůstanou a budou hrát přesilovku. Elias Falth dostává dvě minuty za hrubost.

36

Čáslava pálil tvrdě ale ne tak přesně. Švédi vyhazují a minuta oslabení je za nimi.

37

Gustafsson vyrazil dobrou ránu Krejčíka do ochranné sítě.

37

Hosté už hrají v plném počtu. Lindberg střílel zpoza modré jen do Saláka.

38

Vondrka ztratil ve středním pásmu puk a Švédi jeli do přečíslení tři na dva. Hjalmarsson v dobré pozici přestřelil.

40

Češi závěr třetiny hráli před Gustafssonem, jenže ten zasahovat nemusel. Střela tomu tlaku chyběla.

40

Druhá třetina skončila.

Hokejisté Tre kronor zůstávají o krok blíže vítězství. Češi ale ve druhé dvacetiminutovce výrazně zlepšili svou hru a měli také několik šancí.

41

Třetí třetina začala.

41

Krejčík nestačil bruslařsky rozjetému Švédovi, ale Salák chytá.

43

Čtvrtá pětka tlačila Švédy, ale hrálo se jen kolem mantinelů.

45

Hubáček se neprotáhl kolem mantinelu a musí se smířit s ukázkovým bodyčekem, pro který si doslova najel. Hra je zatím plná nepřesností.

46

Češi budou hrát přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl jde Fredrik Pettersson.

47

Češi poslali na přesilovku speciální formaci jen s jedním bekem. V šanci byl Hertl, ale minul.

47

Po kombinaci na jeden dotek byl v šanci mezi kruhy Novotný. Jenže netrefil puk tak, jak chtěl.

48

Tlačila i další formace. Vondrka ale trefil jen beka před sebou a puk se odrazil do středního pásma.

49

Švédové hrají v plném počtu.

50

Bratři Rachůnkové vymysleli super akci. Z levé strany pálil pod horní tyč Ivan, Gustafsson na kolenou s problémy puk vyrazil.

52

Švédové se pochopitelně nikam netlačí a stojí na své modré. Češi se probíjejí do akcí s problémy, z dálky musel pálit i teď Vrána.

53

Hertlova přihrávka brankoviště prolétla až na modrou k Čáslavovi, který střílel tvrdě, ale Gustafsson vyrážečkou ránu kontroloval.

54

Lukáš Kašpar nechtěně trefil holí Švéda do obličeje a dostává dvě minuty. V tuhle chvíli to je hodně nešťastné oslabení.

55

Čáslava loktem v obličeji sestřelil Danielssona, který si v souboji s jiným Čechem počínal hodně důrazně. Rozhodčí vylučovat nebudou, ale asi měli.

55

Přesilovka Švédů končí. Koukal byl falouván Franssonem. Minutu se bude hrát ve čtyřech, pak začne poloviční česká přesilovka.

56

Přesilovka začala, Češi ale nemají pásmo.

57

Švédům se daří držet puk mimo třetinu. Z přesilovky zbývá už jen 30 vteřin.

57

Češi to nesehráli dobře a hosté jsou kompletní. Do konce třetí třetiny zbývají tři minuty.

58

Vhazování před Salákem, který vyrazil puk do ochranné sítě.

59

Hertl se srazil s Koukalem a Arlbrandt jel sám na Saláka, nedal!

60

Už běží poslední minuta, hraje se ale před Salákem.

Utkání skončilo. Česko - Švédsko 0:1.

Skončilo utkání, ve kterém Češi byli horší jen v první třetině a to Švédům k výhře stačilo. Češi popáté v sezoně nedali ani gól a to je vůbec nejvíc od rozpadu Československa.

Prohra ale teoreticky nemusí pro Čechy nic znamenat. To pravé finále Euro Hockey Tour přijde až zítra.

Teď už se z Brna loučíme. Na závěr přidáváme ještě jednu informaci, že nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen Alexander Salák.