Euro Hockey Tour • 2. utkání ve Znojmě • 19:20

7:1
Švédsko
1. Červenka (Jeřábek, Jordán), 13. Pastrňák (Červenka, Plekanec), 35. Kašpar (Kundrátek, Polášek), 51. Šimek (Kovář, Birner), 51. Jarůšek (Doudera), 52. Birner (Šimek, Řepík), 57. Kousal (Polášek)
30. Backlund (Cehlin)

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z utkání Euro Hockey Tour mezi Českem a Švédskem. Zápas začne ve Znojmě v pátek 29. dubna v 19:20.

Čeští hokejisté dnes ve Znojmě odehrají své poslední utkání v letošním ročníku Euro Hockey Tour. V závěru bojují o obhajobu třetího místa z loňské sezony, ale vedle vlastní výhry nad Švédskem potřebují také příznivý výsledek ze zítřejšího utkání Rusů s Finy. Zkrátka a dobře, pokud dnes Vůjtkova družina neboduje, skončí poslední. Českému týmu jde ale nyní v první řadě o řádnou přípravu před MS, které začíná už za týden. Ještě v úterý odehrají Češi v O2 Areně generálku proti Kanadě.

Aktuální tabulka Euro Hockey Tour:

1. Švédsko - 23 bodů, skóre 37:26 (jistý vítěz, obhájil vítězství z loňska)

2. Finsko - 16 bodů, skóre 24:27

3. Rusko - 14 bodů, skóre 33:30

4. Česko - 13 bodů, skóre 25:36

EHT, Česko-Švédsko: Jan Kolář (29) - Robert Rosén (87)
EHT, Česko-Švédsko: Jan Kolář (29) - Robert Rosén (87) | Foto: Lukáš Caha

Před dvěma dny hráli Češi proti Švédům ve Znojmě poprvé s Pastrňákem, Plekancem, Kovářem a Filippim. Začali velmi dobře a po deseti minutách vedli o dvě branky. Jenomže v dalším průběhu celkem sedmkrát inkasovali a utržili ostudný debakl.

První utkání ve Znojmě, středa 27. dubna, 19:20:

Česko - Švédsko 2:7 (2:1, 0:2, 0:4)

Branky a asistence: 6. Zohorna (Gulaš), 10. Koukal (Kempný) – 16. Rosén (Gynge), 28. Hultström (Forsling, Rosén), 38. Cehlin (Martinsson, Omark), 47. Nygren (Omark), 47. Cehlin (Omark), 59. Rosén (Hultström), 59. Backlund (Omark, Cehlin). Diváci: 3 642.

Sestava Česka:

Francouz (Furch) - Jeřábek, Jordán, Šimek, Kolář, Kundrátek, Kempný (A), Doudera, Polášek - Pastrňák, Plekanec (C), Červenka (A) - Řepík, Kovář, Birner - Kašpar, Filippi, Kubalík - Jarůšek, Kousal, Zohorna - Zaťovič. Trenér: Vladimír Vůjtek.

Sestava Švédska:

Fasth (Markström) - Larsson, Gustafsson (C), Burström, Fransson, Hultström, Forsling, Martinsson, Johansson - Cehlin, Backlund (A), Omark - Norman, Wennberg, Klasen - Tedenby, Rosén, Sörensen - Sandberg, Wallmark, Lundberg - Gynge, Ljungh. Trenér: Pär Mårts.

Češi udělali hned několik změn v sestavě. Tou první je posazení Dominika Furcha na střídačku, chytat bude Pavel Francouz. Kolář si zahraje v obranném páru s mistrem republiky Radimem Šimkem a čtvrté duo nově vytvoří sparťan Adam Polášek a Milan Doudera. Volno dostali Zámorský s Voráčkem, po prvním zápase se Švédy byl z kádru vyřazen Josef Hrabal.

Elitní útočná formace zůstává beze změny, ve druhé nastoupí spolu s Kovářem liberecká dvojice Michalů, Řepík a Birner. Novou třetí útočnou řadu tvoří Kašpar, Filippi a Kubalík. Do sestavy se vrací Richard Jarůšek s Robertem Kousalem, kteří si zahrají ve čtvrté lajně se Zohornou. Mimo hru jsou pro dnešek Koukal, Vincour, Gulaš a také Sekáč.

EHT, Česko-Švédsko: Michal Jordán
EHT, Česko-Švédsko: Michal Jordán | Foto: Lukáš Caha

Dalo se očekávat, že ani na soupisce Švédů nezůstane na kameni kámen. Chytat bude ovšem znovu Fasth, náhradníka mu dělá Markström z NHL. Ve druhé obranné dvojici nahradí Niclas Burström Johanssona, jenž bude hrát ve čtvrté řadě. Burström se dostal do sestavy na úkor Magnuse Nygrena, který nenastoupí.

Také první útok Švédů je beze změny. Ve druhém se však s Wennbergem a Klasenem představí John Norman. Tedenby se z pozice náhradníka posunul do třetí formace s Rosénovi a Sörensenovi, Sandberga doplní ve čtvrtém útoku Wallmark a Martin Lundberg, jenž předevčírem nehrál. Náhradními útočníky jsou Gynge a Ljungh. Určitě nenastoupí Sjögren a Westerholm.

EHT, Česko-Švédsko: radost Švédska
EHT, Česko-Švédsko: radost Švédska | Foto: Lukáš Caha

Ve středu český tým proti Švédům propadl. Dnes nastoupí se změněnou sestavou, v níž ovšem chybí také posila z NHL Jiří Sekáč, který utrpěl otřes mozku. Jak to vypadá se zdravotním stavem útočníka Arizony a co by měli Češi do odvety zlepšit, čtěte ZDE.

Jiří Sekáč, trénink reprezentace před přípravou s  Finskem
Jiří Sekáč, trénink reprezentace před přípravou s Finskem | Foto: ČTK

Zápas budou znovu řídit dva ruští rozhodčí Alexej Anisimov a Alexej Ravodin. Na čarách budou tentokrát asistovat Miroslav Lhotský s Jiřím Svobodou.

David Pastrňák odehrál předevčírem svůj první zápas za reprezentační áčko. Mimo jiné za stavu 2:2 neproměnil trestné střílení. Benjamínek českého týmu nebyl se svým výkonem spokojen, ale věří, že se zlepší. Ohlasy bostonského útočníka naleznete ZDE.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Češi hrají v červených dresech, Švédové ve žlutém. Hosté uspěli na vhazování a vrhají se do útočné akce po pravém křídle.

1.

Češi začínají tentokrát ještě lépe než ve středu. Elitní útok se blýskl skvělým napadáním a Jordán připravil na modré čáře odražený puk pro Jeřábka, jehož ránu usměrnil za záda Fastha ROMAN ČERVENKA - 1:0! Asistence: Jakub Jeřábek, Michal Jordán.

2.

Tedenby v minulém utkání nehrál. Nyní ho ke střele nejdříve nepustil Filippi, za malou chvilku byl Švédům odpískán ofsajd.

2.

Čtvrtá pětka českého týmu dostala kotouč do útočného pásma, ale nekontrolovala jej. Rozehrávat tak mohou hostující hokejisté.

3.

První branka byla nakonec připsána Červenkovi, který tečoval Jeřábkovu střelu a připravil ho o první reprezentační branku. První útok českého týmu si opět vynutil tlak, ale Plekanec střílel vedle.

4.

Jeřábek srazil švédské nahození do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravé ruce Francouze.

5.

Aktivní Češi se znovu natlačili před Fastha, který musel zasahovat proti pokusu Filippiho. Na druhou stranu jedou Sörensen s Wennbergem.

5.

Česká defenziva zvládla přečkat nebezpečné odrazy před Francouzovou brankou. K volnému Normanovi se kotouč nedostal.

6.

Francouz vyrazil Johanssonovu střelu, Zohorna kotouč přes Wennberga přihrál na Poláška, který může pokračovat v útoku.

6.

Forsling podrazil Pastrňáka v gólové šanci před brankou a český mladík si znovu zopakoval trestné střílení! Kotouč mu uklouzl, blafák nevyšel a Fasth opět úspěšně zasáhl.

7.

Sledujeme tedy hodně zajímavý úvod zápasu. Češi se po jednačtyřiceti sekundách dostali do vedení, Pastrňák však stejně jako předevčírem neproměnil nájezd. Nyní jsou na tahu Švédové.

7.

Střela jednoho ze švédských obránců skončila až v ochranné síti. Hráči si mohou na chvilku oddechnout. Je tady komerční přestávka.

8.

Backlund na buly před Francouzem přehrál Filippiho a kotouče se ujal Omark. Backlundova střela byla znovu sražena nad branku, následuje další vhazování.

8.

Švédové se dostali ven z útočného pásma, a tak drží kotouč v neutrální zóně uprostřed kluziště. Hledají recept na českou obranu.

9.

Hultström neudržel modrou čáru, ale Zohorna toho příliš nevyužil. Švédové přešli do protiútoku, Francouz vyrazil Klasenovu střelu na mantinel.

9.

Polášek, hrající dnes již bez tradičního plnovousu, poslal kotouč na zakázané uvolnění. Na buly po levici Francouze jdou Plekanec a Rosén.

10.

Po ofsajdu Švédů uspěla první česká pětka na buly a přestěhovala hru před Fastha. Tam se zatím hraje spíše u hrazení.

10.

Elitní řada Čechů je na ledě pořádně cítit. Pastrňákovu střelu vyrazil Fasth jen před sebe, naneštěstí pro domácí tým nedokázal Plekanec trefit volný kotouč před odkrytou brankou!

11.

Johanssona se vydal napadat Kovář a dá se říci, že uspěl. Švédové totiž po nepřesné rozehrávce odevzdali kotouč českému mužstvu.

11.

Kubalík si při napadání pomohl důrazným zákrokem tělem, ale vše bylo v souladu s pravidly. V útočné akci Kubalíka pokračuje Kašpar.

12.

Na druhé straně nepustil Kempný svým tělem Omarka do střelecké pozice. Švédové poté jen nahodili a odjeli vystřídat.

12.

Zohorna s Jarůškem napadali jednoho ze švédských obránců, jenž zahrál vysokou holí. Vhazuje se proto před brankou Fastha.

13.

Douderovo nahození od modré čáry Fasthovu branku minulo. Klasen si po přihrávce od Larssona obhodil Douderu a vniká do útočného pásma.

13.

První pětka Česka hraje vynikající utkání. Každé střídání dostává Švédy pod tlak. Červenka si vytáhl kotouč na kruh a z otočky vypálil. K dorážce se protlačil DAVID PASTRŇÁK a vstřelil první branku v áčkové reprezentaci - 2:0! Asistence: Roman Červenka, Tomáš Plekanec.

14.

Po dvou dnech tak Češi nad švédským hokejovým týmem znovu vedou o dvě branky již v první třetině. Birnerovo nahození letí mimo Fasthovu branku.

14.

Zahanbit se nechtějí nechat ani švédští tahouni. Po přihrávce Backlunda pokračoval v útoku Omark, ale narazil na Kubalíka a o puk přišel.

15.

Francouz podržel kotouč a přerušil hru. Po komerční přestávce se bude vhazovat u jeho branky, Češi mohou být se startem zápasu opět velmi spokojeni.

15.

Kubalík si chtěl hodit puk kolem Martinssona, ale nevyšlo mu to. Nicméně Češi aktivním napadáním vybojovali puk zpět na své hole.

16.

Švédové se atakům Filippiho řady ubránili. Kousal utržil tvrdý bodyček od Hultströma, ale v pořádku pokračuje ve hře.

16.

Zohorna vedl české přečíslení po pravé straně a přihrával před branku Kousalovi. Ten bohužel pro český výběr na puk v nadějné pozici nedosáhl.

17.

Jarůšek se postavil na brankoviště a vykoledoval si faul od Adama Larssona (SWE). Švédský obránce je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

17.

Češi si vůbec neporozuměli při rozehrávce a o možnost přesilovky přijdou. Francouz vyjel z branky, ale trochu se zalekl Jordána. Obránce českého týmu nakonec v roli brankáře vyrazil švédskou střelu!

17.

David Pastrňák (CZE) je potrestán dvěma minutami za sekání. Hrát se bude ve čtyřech, posléze začne přesilovka Švédů.

18.

Klasen neuspěl v dobré šanci, Franssonova střela byla zablokována. Švédové jsou ve hře čtyř proti čtyřem o něco aktivnější.

19.

Švédové jsou kompletní a dohrávají přesilovku. V útočné třetině řádí Backlund s hračičkou Omarkem.

19.

Fransson znovu zkusil štěstí od modré čáry, avšak trefil pouze Zohornu s Hultströmem. Češi se osvobodili.

19.

Pastrňák po návratu z trestné lavice rovnou zaútočil. Přes Wennberga se protlačil až k nebezpečné střele, kterou ovšem Fasth pokryl!

20.

Běží poslední minuta první třetiny. Červenka si udělal prostor v útočné třetině, pak do jeho přihrávky na Plekance ale sáhl Jordán.

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně ve 20:11.

Je za námi první část, která nabídla mnohé zajímavé. Už po jednačtyřiceti sekundách šli Češi do vedení, když Jeřábkovu střelu přesně tečoval Červenka. Úvodní pětka pokračovala ve skvělém výkonu, Pastrňák byl ve vyložené šanci faulován, ale stejně jako ve středu neproměnil trestné střílení. V další dobré příležitosti netrefil volný kotouč před odkrytou bránou Plekanec.

Ve třinácté minutě už Pastrňák oslavil první branku v reprezentaci, když dorazil do sítě Červenkovu střelu. Opět tedy první pětka. V dalším průběhu třetiny nevyšlo přečíslení Zohorny s Kousalem, přesilovka po vyloučení Larssona skončila velmi záhy po chybě Francouze s Jordánem. Pastrňák ujel v předposlední minutě rovnou z trestné lavice, střelu přes obránce ale Fasth chytil.

Statistiky po první třetině:

Střely: 12 - 6

Střely mimo: 2 - 3

Hity: 6 - 4

Vhazování: 8/19 - 11/19

Trestné minuty: 2 - 2

Českému týmu se znovu po dvou dnech ve Znojmě povedla první třetina, tentokrát vedou po dvaceti minutách 2:0. Na stadionu panuje skvělá atmosféra, diváci si připravili také choreo.

David Pastrňák: „Kdyby mi puk utekl jen jednou, tak bych to asi zvládl. Ale bylo to vícekrát (o trestném střílení, smích). Červenka to skvěle připravil, já jsem jen stál před brankou a dorazil jsem to (o druhém gólu). Dnes je to už něco jiného, měli jsme více tréninků a dostáváme se do šancí (o souhře v prvním útoku)."

21.

Druhá třetina právě začala.

21.

Druhá perioda byla zahájena, na buly opět uspěli Švédové. K puku se však brzy dostal Červenka a dere se dopředu po levém křídle.

21.

První formace zařídila svým napadáním zakázané uvolnění Švédska. Hokejisté Tre kronor přenesli hru bleskově před Francouze, jenž kotouč před dojíždějícím Cehlinem raději pokryl.

21.

Je tady již třetí přerušení v první minutě druhé třetiny. Řepík zaklekl do Franssonovy střely a srazil kotouč mimo hrací plochu.

21.

Klasenovu střelu vyrazil Francouz jen k Wennbergovi, pak ale zneškodnil také jeho dorážku. Češi zahráli pouze na zakázané uvolnění.

22.

Tak druhá třetina se konečně překulila do druhé minuty, hra je na počátku prostředního dějství skutečně hodně kouskována. Švédové se drží v útočném pásmu.

22.

Fransson objel Kašpara, poté ovšem jeho ránu zablokoval Kundrátek. Francouz nemusel zasahovat ani po střele Wennberga.

22.

Na jedné straně neuspěl se svou střelou Kubalík, na druhé se po zakončení dostal až do branky Norman. Hra bude pokračovat po úpravě brankové konstrukce.

23.

Hra na začátku druhé třetiny postrádá tempo, protože se neustále přerušuje. Švédové si po faulu Richarda Jarůška (CZE) na Johanssona zahrají přesilovku. Dvě minuty za vražení na hrazení.

23.

Švédové se ve výhodě dostali do své největší šance dnešního zápasu. Tedenby uvolnil mezi kruhy Gyngeho, který byl zcela osamocen, ale minul branku!

24.

Švédové se v první minutě přesilovky drželi v útočné třetině, potom ale dokázal kotouč vyvézt Plekanec. Před Jeřábkem odehrál kotouč vyjetý brankář Fasth.

24.

Už se to rozjelo a vidíme šance na obou stranách! Francouz skvěle zasáhl proti švédské střele, na opačné straně nepřekonal Birner tváří v tvář bekhendem Fastha.

25.

Přesilovka je u konce, Jarůšek je zpět na ledě. Po souboji Filippiho s Franssonem se naštěstí vylučovat nebude.

25.

Češi přitápějí pod kotlem. Jarůšek přihrál Zohornovi před branku, ale Zohorna minul. Poté bránu objel Kousal, ale ani on na Fastha nevyzrál.

26.

Bekhendové nahození Švédů od modré čáry skončilo mimo Francouzovu branku. Na druhé straně přihrál Pastrňák Červenkovi, který si ale nedokázal puk srovnat.

27.

Řepík bojoval o kotouč s Burströmem a ze strany obou hráčů to byl souboj na hranici faulu. Nicméně hra plyne dále.

27.

Šimek zabojoval o kotouč ve středním pásmu a z jeho práce pak těžil liberecký spoluhráč Birner. Birnerovu střelu srazili Švédové do ochranné sítě.

28.

Francouz měl kotouč po nahození od Švédů dlouho na holi a váhal, zdali rozehraje. Nakonec rozhodl pro jistotu v podobě přikrytí puku lapačkou.

28.

Francouz lapil také Rosénovu střelu z mezikruží. Kotouč byl zřejmě tečován, protože střela vypadala velmi zpomaleně.

28.

Tre kronor si znovu zahrají přesilovou hru. Robert Kousal (CZE) je vyloučen na dvě minuty za hákování. Švédům se podařilo na Čechy zatlačit.

29.

Českému týmu se ihned podařilo vyhodit. Wennberg už táhne další útok Švédů. Obešel Jeřábka a přihrává distributorovi Omarkovi.

29.

Žlutí se usadili v útočném pásmu, ale dlouho čekali na střeleckou pozici. Hultströmovu ránu od modré čáry Francouz udržel a přerušil hru.

30.

Švédové přesilovou hru přeci jen využívají a v polovině zápasu snižují! MIKAEL BACKLUND to vzal na sebe, vyvezl puk od mantinelu na pravý kruh a ranou mezi betony prostřelil Francouze - 2:1! Asistence: Patrick Cehlin.

30.

Pozor, pozor! Češi budou hrát znovu ve čtyřech. Adam Polášek (CZE) si odsedí dvě minuty za držení protihráče.

31.

Proti výjezdu Gyngeho včas zasáhl Plekanec. Jordánovi se nepodařilo vyhodit z pásma, s pukem manévrují Rosén s Klasenem.

31.

Francouz si až napodruhé našel tečovanou střelu Hultströma. Jeřábek správně z brankoviště odtlačil dorážejícího Gyngeho.

32.

Českému týmu se podařilo vyhodit a do návratu Poláška zbývá necelá minuta. Omark s Backlundem zakládají novou útočnou akci.

32.

Švédové hrají v šesti proti čtyřem a mají výhodu. Bude se znovu vylučovat, Fransson střílel těsně vedle Francouzovy branky.

32.

Michal Řepík (CZE) je vyloučen na dvě minuty za podražení. Šest sekund si Švédové zahrají v pěti proti třem, poté se vrátí na led první vyloučený Polášek.

32.

Rosén vyhrál buly přímo na Wennberga, který se hned protáhl před Francouze a zakončoval. Český brankář si nebyl vůbec jistý, ale zachytil puk ještě před čarou!

33.

Nyní už jsou Češi ve čtyřech a dokázali vyhodit. Plekanec s Červenkou dokonce ušetřili nějaký ten čas ve středním a útočném pásmu.

33.

Omark nakonec zavezl kotouč do útočné třetiny a prosadil se proti české přesile. Poté však Kašpar zastavil Omarkovu přihrávku na Backlunda a vyhodil.

34.

Ještě několik desítek sekund stráví na trestné lavici Řepík. Backlundovu propagační střelu Francouz chytil a po vhazování posunuli Češi kotouč do útočného pásma.

34.

Plekanec znovu nahazuje po mantinelu až za bránu Fastha. Tedenby se ještě vrhá do posledního přesilovkového útoku Švédů.

35.

Češi zvládli ubránit několik přesilovek soupeře a nyní navyšují svůj náskok! LUKÁŠ KAŠPAR převzal kotouč ve středním pásmu, protáhl se mezi dvěma Švédy a vystřelil nad lapačku Fastha přesně k bližší tyči - 3:1! Asistence: Tomáš Kundrátek, Adam Polášek.

35.

Niclas Burström (SWE) fauloval Jarůška a tentokrát si přesilovou hru zahrají také Češi. Nový muž ve švédské sestavě je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.

36.

Červenkova přihrávka na Plekance byla delší, než by bylo záhodno. Ale Češi udrželi kotouč pod kontrolou a pokračují v útočném pásmu.

36.

Pastrňákovu přihrávku na Červenku srazili hosté mimo ledovou plochu. Po vhazování pokračuje český tým v nátlaku.

37.

Kovář přihrával před branku Řepíkovi, který si ale nedokázal srovnat hůl. Poté už Švédové českou kombinaci přerušili a dopředu ujíždějí Norman s Johanssonem.

37.

Češi nedohrají tuto přesilovou hru, neboť na trestnou lavici musí na dvě minuty za hákování Jan Kovář (CZE). Je to už páté vyloučení českého týmu ve druhé části, šesté celkově.

38.

Švédové jsou v pěti a začíná jim docela dlouhá přesilovka. Kašpar je ovšem okradl o puk a v oslabení střílel těsně vedle Fasthovy branky.

38.

Jordán připravil o kotouč Klasena a Jeřábkovi se povedlo vyhodit. Tribunami ve Znojmě obíhají mexické vlny, zatímco Řepík znovu odpaluje do bezpečí.

39.

Švédská kombinace skončila až u úplně volného Cehlina před Francouzem. Švédský útočník netrefil puk ideálně a Francouz zasáhl vyrážečkou.

39.

Češi ubránili přesilovou hru soupeře a Kovář je zpět. Po Franssonově nahození přerušil Francouz hru jistým zákrokem.

40.

Kolář v obranném pásmu zachytil Normanovu přihrávku a Češi ujeli do protiútoku. Plekanec přihrál z otočky Červenkovi, kterého ale vychytal Fasth!

40.

Kempný si odstavil Gyngeho, ale Kundrátkovo vyhození Švédové zachytili. Ještě mají šanci na poslední útočnou akci druhé třetiny.

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně ve 21:10.

Ve druhé třetině se pokračovalo ve skvělém hokeji. Francouz v úvodu vychytal Klasena a Wennberga, Gynge mířil v dobré pozici mimo. Aktivní Češi rozpoutali kolotoč zase před Fasthem, který ovšem vyzrál na Birnera a proti Zohornovi s Kousalem zasahovat nemusel. Čechy trápila ve druhé části nedisciplinovanost. Pětkrát seděli na trestné lavici, jednu přesilovku Švédové využili. Backlund se trefil mezi Francouzovy nohy a snížil.

Češi jako by si nedali říct a také po gólu na 2:1 nabídli Švédům další dvě přesilovky. Francouz i s velkou porcí štěstí nepustil ke gólu Wennberga, ve hře pět na pět poté nabral rychlost Kašpar a propálil Fastha ranou nad lapačku. V závěru druhé třetiny český brankář ještě vyrazil střelu Cehlina, Plekanec s Červenkou si vylámali zuby na Fasthovi. Češi ale po dvou periodách stále vedou o dvě branky.

Statistiky po druhé třetině:

Střely: 18 - 16

Střely mimo: 7 - 6

Hity: 10 - 5

Vhazování: 20/45 - 25/45

Trestné minuty: 12 - 4

Také po dvou částech zápasu vedou Češi o dvě branky, ale ve druhé třetině nabídli Švédům pět přesilovek. Skandinávci naštěstí pro domácí výběr využili jen jednu. Češi pak přežili další švédské šance a zásluhou Kašpara znovu odskočili.

Lukáš Kašpar: „Vraceli jsme se pro puk a věděl jsem, že Švédové střídají. Najel jsem si tam a vystřelil jsem nahoru (o góle na 3:1). Hrajeme celkově dobře, oslabení nejsou tak špatná, ale musíme se jich vyvarovat. Hrajeme více kompaktně, minulý zápas to bylo takové rozházené. Dnes je držíme venku z toho prostoru před brankou."

41.

Třetí třetina právě začala.

41.

Už po pěti sekundách ve třetí části se vylučuje. Bude se pokračovat ve čtyřech, David Pastrňák (CZE) a Linus Omark (SWE) obdrželi po dvou minutách za hrubost.

41.

Plekanec skvěle využil chybného postavení Švédů a hned po buly jel sám na branku. Zvolil rychlou střelu, která orazítkovala levou tyčku!

42.

Znovu tedy velmi zajímavý úvod třetiny. Řepíkovu bekhendovou střelu vyrazil Fasth k Šimkovi, který ale puk ze vzduchu netrefil.

42.

Řepík byl faulován a Češi si zahrají přesilovku čtyř proti třem. Mattias Tedenby (SWE) musí na dvě minuty na trestnou lavici za podražení.

42.

Češi se po vhazování neudrželi v útočné třetině. Gustafsson vystřelil puk z pásma, tečovaný kotouč skončil někde mezi střídačkami.

42.

Plekanec zakroužil s kotoučem a přihrál doprava na Červenku. Střelu českého útočníka z prvního doteku Fasth výborně vyrazil.

43.

Češi už hrají klasickou přesilovku, Pastrňák s Omarkem se po odchodu z trestné lavice ještě pošťuchovali. Filippiho nabídky na teč nevyužil Kubalík.

43.

České mužstvo se drží v útočném pásmu, na vyloženou šanci však čeká. Kempného nečekaná střela končí těsně vedle.

44.

Doudera nedovolil Švédům klidnou rozehrávku. Hosté ale nakonec přeci jen dostali kotouč do útočného pásma, vracet se musí právě Doudera.

45.

Norman zablokoval Birnerovu střelu, Wennberg vyvezl kotouč až do útočné třetiny, kde švédskou akci zastavil Francouz.

45.

Backlund nabil na modrou čáru Burströmovi, jehož střela zamířila mimo branku Česka. Švédové pokračují v pobytu v útočném pásmu.

46.

Plekanec se zkoušel stejně jako na konci druhé třetiny otočit a přihrát. Tentokrát to nevyšlo, puk skončil na švédských hokejkách.

46.

Vypadalo to, že Sörensen pojede sám na Francouze, ale kotouč měl na dlouhou hůl a nestihl zakončit. To Wallmarkův chytrý pokus se o něco později otřel o horní tyčku.

47.

Kousalovi byl odpískán ofsajd a následně se český hokejista vrhl do strkanice s Johanssonem. Po komerční přestávce se bude pokračovat bez trestu.

47.

Tak ne, Robert Kousal (CZE) s Emilem Johanssonem (SWE) byli vyloučeni oba na dvě minuty za sekání. Hraje se ve čtyřech.

48.

Pastrňák pobavil znojemské diváky, když si obhodil dva švédské obránce. Pak ale jeho akci vystavil stopku gólman Fasth.

49.

Kempného rozehrávku zastavil ve středním pásmu Larsson. Další nahození Kempného míří rovnou na branku.

49.

Adam Larsson (SWE) jede podruhé v zápase na trestnou lavici. Dlouhá bekhendová klička mu nevyšla a pak vysekl hůl Filippimu. Dvě minuty za sekání.

50.

Češi už jsou kompletní a hrají přesilovku pěti proti čtyřem. Momentálně se snaží usadit v útočném pásmu a začít kombinovat.

50.

To se ale českému týmu nedaří. Švédové jednou vyhodili, podruhé rozehrál Backlund na Wennberga, který vyváží puk dopředu.

51.

Využitá přesilovka na straně Česka, které jde do vedení o tři branky! Kovář přihrál na pravou stranu útočného pásma RADIMU ŠIMKOVI, jenž zacílil přesně k tyči a zapsal první gól v reprezentaci - 4:1! Asistence: Jan Kovář, Michal Birner.

51.

Za pár sekund přichází další gól rozjetých Čechů! Švédové chybovali a pustili RICHARDA JARŮŠKA do úniku po pravém křídle. Jarůšek si připravil puk k prudké střele a nedal Fasthovi šanci - 5:1! Asistence: Milan Doudera.

52.

Linus Omark (SWE) je vyloučen na dvě minuty za krosček proti Pastrňákovi. Tihle dva se nemají v lásce.

53.

Češi znovu využívají přesilovku a vedou již o pět branek! Takový zápas se Švédskem dlouho nepamatujeme. Liberecká souhra skončila gólem, když Šimkovy nabídky využil před brankou zaparkovaný MICHAL BIRNER a poslal puk pod břevno - 6:1! Asistence: Radim Šimek, Michal Řepík.

54.

Nepomohl ani oddechový čas po gólu Jarůška, Švédové byli vzápětí vyloučeni a v oslabení znovu inkasovali. Český výkon je dnes vynikající.

54.

Kovář pronikl do útočného pásma, Kolář jeho přihrávku sice neudržel, ale Švédové zákeřně faulovali. Filip Sandberg (SWE) je vyloučen na deset minut za nesportovní chování, Linus Hultström (SWE) si odpyká dvě minuty za hrubost.

55.

Švédové jsou podráždění a jdou po českých útočnících při každí příležitosti. Po střele Kempného vyrazil Larsson proti Kovářovi. Situace se brzy uklidnila.

56.

Češi hrají tedy přesilovou hru. Pastrňákovu střelu vyrazil Fasth, Jeřábkovo nahození končí na zadním mantinelu.

56.

Červenkovu střelu Fasth udržel, Jordán pouze naznačil dorážku, čímž znejistil Švédy. Fasth měl ale kotouč někde pod sebou.

57.

Kempného střelu od levého mantinelu si našel Fasth. Provokatér z posledních minut Larsson znovu dojel za Kempným, avšak rozhodčí je rychle odtrhli.

57.

Sedmá branka v síti Švédů! ROBERT KOUSAL si najel na Poláškovu přihrávku, pronikl do rozhozené obrany Švédska a nadvakrát procedil kotouč za Fastha - 7:1! Asistence: Adam Polášek.

59.

Filippi vezl další gólovou radost. Položil si Fastha a zakončoval z těžkého úhlu. Střelu otřel o tyčku a osmý gól nepřidal.

60.

Češi dohrávají utkání v útočné třetině. Jarůšek přihrál mezi kruhy Zaťovičovi, jehož pokus Fasth s problémy vyrazil.

60.

Cehlin zavezl kotouč do útočné třetiny a zkusil zakončit bekhendem. Francouz kotouč podržel pod lapačkou.

Utkání skončilo.

Je konec. Nejpovedenější utkání české reprezentace v této sezoně vidělo Znojmo a odnesli to Švédové. Ve třetí třetině se hosté drželi na dostřel do jednapadesáté minuty. Češi se pak prosadili dvakrát během devíti sekund, trefili se Šimek a Jarůšek. Za dvě minuty využil přesilovku také Birner a tři minuty před koncem dovršil skvělý střelecký výkon Čechů Kousal. Češi si spravili chuť po středečním utkání a v aktuální tabulce Euro Hockey Tour se dostali na třetí místo.