reklama
19:00 • Hlinka Gretzky Cup • 3. zápas skupiny A
1:7
0:2 0:2 1:3
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Kanada - vlajka - Sport 2016
Kanada
  • 41:07 Gut (Chlubna)
  • 18:12 Perfetti (Drysdale)
  • 19:58 Byfield (Lapierre)
  • 26:40 Byfield (Lapierre)
  • 34:52 McClennon
  • 44:30 Lapierre
  • 50:34 Greig (Foudy)
  • 52:54 Foudy (Cuylle, Guhle)

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže ze třetího utkání české hokejové reprezentace do 18 let na turnaji Hlinka Gretzky Cup proti Kanadě. Zápas začne ve středu 7. srpna v 19:00.

Česko vstoupí do zápasu s jasným vědomím, že postup do semifinále už vybojovat nemůže. Osmnáctka totiž na turnaji nepředváděla příliš přesvědčivé výkony a po dvou odehraných zápasech má na svém kontě jen 2 body. Naši mladíci nejprve po napínavé bitvě přemohli Švýcarsko 4:3 po samostatných nájezdech, druhý den ale nestačili na Finy, kterým podlehli 1:5. Vzhledem k tomu, že v odpoledním zápase Finsko přehrálo Švýcary jasně 6:0, je už jisté, že ani tříbodová výhra nemůže Česko posunout do semifinále. Do něj se ze skupiny A podívá Kanada a výběr Suomi. 

Jediným vícebodovým hráčem české osmnáctky je zatím pouze útočník Michal Gut (1+1). 

Kanada potvrzuje na turnaji roli jednoho z favoritů a v prvních dvou zápasech neinkasovala ještě ani branku! Javorové listy na začátek Hlinka Gretzky Cupu vyprovodili Finsko poměrem 6:0 a poté si bez větších potíží poradili i se Švýcary - tentokrát 8:0. Není proto divu, že je výběr Kanady na první příčce skupiny A se šesti body.

Nejproduktivnějšími hráči kanadského výběru jsou po dvou odehraných duelech útočníci Hendrix Lapierre (2+4) a Cole Perfetti (4+2). 

Karty jsou tedy před večerním zápasem rozdány jasně - Kanada jde do semifinále, zatímco Češi budou bojovat s USA o 5. místo. 

Sestava Česka:

Sestava Kanady:

Lennox (Garand) - Drysdale, Guhle, Cormier, Hunt, Poirier, Sebrango, O'Rourke - Sourdif, Lapierre, Perfetti - Jarvis, Byfield, Neighbours - Foudy, Greig, Cuylle - Wiesblatt, Bourque, McClennon - Rochette.

Před začátkem střetnutí ještě zazní státní hymny obou týmů. 

00:01

Utkání právě začalo.

00:10

Češi na nic nečekali a rychle nahodili kotouč do útočného pásma. Tam ale příliš dlouho váhal s nahrávkou Myšák, který nakonec o puk přišel. 

00:34

To Kanada tak shovívavá není. Hosté zatím strávili v útočném pásmu jen pár sekund, ale už vyslali na gólmana Bednáře dvě střely. Lapierre ale z levého kruhu těsně minul bližší tyč. 

01:20

Češi vybojovali ve vlastním pásmu kotouč a v následné protiakci hledal na středu rozjetého Ivana Chlubna. Kanada však předvedla dobrou obrannou práci. 

01:35

A Kanada mohla jít po rychlé akci do vedení! Jarvis rychle našlápl do útoku a dokázal najít před brankovištěm volného Cuylleho. Proti jeho pokusu se však Bednář přemístil včas. 

01:50

A Kanaďané si zatím domácí obranou jezdí, jak se jim zlíbí. Tentokrát byl před českou brankou rozjetý Foudy, ten chtěl ale těsně před Bednářem přihrávat a puk skončil jen na betonech domácího gólmana. 

02:42

Ryan O'Rourke (CAN) je vyloučený za vysokou hůl. 

03:42

I v oslabení Kanaďané hrozí! Tentokrát jel úplně sám na branku Neighbours, ovšem Bednář dokázal jeho střelu vytěsnit mimo tři tyče. 

04:02

Z přesilovky už mnoho nezbývá a Češi se teprve nyní pořádně podívají do útočného pásma. Jeden z hráčů Kanady zasáhl pukem vlastní střídačku, a tak se vhazuje v obranné třetině hostí. 

04:16

Gut dobře clonil před brankovištěm a Lennox musel poprvé zasahovat! Se střelou od modré však neměl větší potíže. 

04:42

Hosté hrají v plném počtu. 

05:23

Malý se dostal do situace jeden na jednoho, ale poslední bránící hráč Kanady ho dobře vytlačil až k zadnímu hrazení. 

05:50

Guhle naskočil ze střídačky, najel do pásma a okamžitě se z první opřel tvrdě do puku. Ani tato rána ale Bednáře nezaskočila. 

Filip Ardon
7. 8. 2019
reklama