reklama
15:00 • MS v hokeji • První čtvrtfinále
4:3
(1:1, 3:0, 0:2)
Česko. Vlajka
Česko
Vlajka USA - sport
USA
  • 10. Rolinek (Kovář), 27. Hertl (Novotný, Jágr), 29. Červenka (Hudler, Kolář), 37. Němec (Jágr, Novotný)
  • 7. Nelson (Mueller, Smith), 59. Johnson (Jones, Mueller), 60. Johnson
10:00

Dobrý den, vítejte u rozšířené online reportáže ze čtvrtfinále na mistrovství světa mezi hokejisty USA a Česka. Utkání začíná ve 15:00 SELČ.

Česko - USA: Jaromír Jágr - Ryan McDonagh Česko - USA: Jaromír Jágr - Ryan McDonagh | Foto: Reuters
10:03

Pouť českých  hokejistů klíčovým dnem šampionátu pro vás ovšem mapujeme už nyní. V těchto chvílích končí rozbruslení českého týmu před zápasem. Účastnil se ho na rozdíl od včerejšího dobrovolného tréninku, celý tým.

10:07

český tým se dnes už definitivně rozšířil na plný počet 25 hokejistů. Na soupisku totiž bude dopsán útočník Martin Růžička, naopak smůlu má vítkovický bek Lukáš Kovář. Více čtěte zde

Sraz reprezentace před Švédskými hrami: Salák, Růžička Sraz reprezentace před Švédskými hrami: Salák, Růžička | Foto: CPA Eduard Erben
10:15

Před zápasem se do svých svěřenců pořádně opřel trenér Vladimír Růžička, který hned po dramatickém duelu s Francií (5:4p) svolal týmovou poradu a svým svěřencům vyčetl co se dalo. Jak to na poradě vypadalo se můžete dočíst zde.

Vladimír Růžička na MS v Minsku 2014 Vladimír Růžička na MS v Minsku 2014 | Foto: ČTK
10:17

"Všichni jsme si to vyslechli a vyslechli jsme si pravdu. Myslím, že jsme to potřebovali. Aby nám někdo konečně otevřel oči,“ říká v rozhovoru (čtěte zde) o nočním fénu hlavního trenéra nejlepší český obránce na turnaji Ondřej Němec.

10:25

Český tým si s Američany můžete porovnat v naší přehledné grafice. Projděte si vzájemné zápasy, aktuální formu i největší hvězdy zde.

hokej - srovnání ČR vs. USA
10:31

Před klíčovým zápasem trenér Růžička také řádně promíchal sestavou, například Jaromír Jágr bude hrát s Jiřím Novotným a Romanem Červenkou. Více čtěte zde

10:32

"Do složení obranných dvojic už nechceme zasahovat. Sestava se pořád obměňuje a pořád to není ono. V prvním útoku sázím na to, že spolu Jarda s Romanem dlouho nehráli a věřím, že budou mít obrovskou motivaci a chuť si spolu zahrát," řekl Růžička.

Hlavička - Vladimír Růžička starší Foto: ČTK
10:37

Mimochodem na vrcholné akci se jen letos potkávají Američané a Češi už počtvrté. V základní skupině MS juniorů s Američany prohráli, stejně jako ve čtvrtfinále olympiády a ve finále MS do 18 let.

10:40

Své znalosti česko-amerických duelů si ostatně můžete otestovat v našem čtvrtfinálovém kvízu zde. Víte třeba, na kterém mistrovství světa dal Jaromír Jágr Američanům památný hattrick? 

Jágr, radost z druhého gólu v zápase Česko - USA Jaromír Jágr slaví gól ve čtvrtfinále MS 2011.
10:53

Ať už fandíte Česku sebevíc, když jde o peníze, patrně byste jako většina ostatních Čechů váhali, na koho si vadit. Alespoň o tom svědčí kurzy (a náběry) sázkových kanceláří (více zde). Možná by tedy stálo za to zkusit plichtu, co říkáte? Kurz přes 4 je při faktu, že Češi sehráli na MS čtyři "remizové" zápasy ze sedmi (a v těch zbývajících to vždy bylo těsné) docela slušný.

Fortuna kurzové sázky
11:01

"Obránci ve středním pásmu moc couvají. Pak tam vzniká mezera a pětka je rozdělena na tři a dva hráče. Soupeř toho rád využívá. Máme ofenzivně laděné mužstvo, ale nikdo nejde důrazně do branky, chybí tomu pořádné zakončení. Střílíme sice hodně, ale ty naše pokusy většinou velké nebezpečí neznamenají," tvrdí v rozhovoru pro Aktuálně.cz Vladimír Martinec, trenér, který byl třeba i u naganského úspěchu. Souhlasíte? Celý rozhovor čtěte zde

11:15

V případě, že by dnes Růžičkovi svěřenci uspěli, utkají se v sobotním semifinále s Finskem, nebo Kanadou. Druhou dvojici utvoří Rusko/Francie a Švédsko/Bělorusko. Celý program turnaje si můžete prohlédnout zde.

 

11:21

I když by se mohlo zdát, že obzvláště druhá polovina pavouka je poměrně jednoznačná, možná je to jen klam. Tak například Bělorusové určitě Švédy pořádně potrápí. A to nejen kvůli tomu, že hrají doma. Třeba i díky téhle vzpomínce z her v Salt Lake City, kde ve čtvrtfinále Tre Kronor senzačně vyřadili brankou z půlky hřiště (klikněte na obrázek pro spuštění videa)

Švédsko - Bělorusko na hrách v Salt Lake City 2002 | Video: Sport
11:25

Hodně kousat ostatně asi budou i Francouzi, kteří jsou sice v utkání s Ruskem považováni za outsidery, jenže jak se na vlastní kůži přesvědčili Češi (kteří vyhráli až v prodloužení) či Kanada (jež s Francouzi dokonce prohrála), aktuálně dvanáctý tým žebříčku IIHF na šampionátu určitě není jen do počtu.

11:27

Ostatně jedním z klíčových pilířů francouzské hry je dobrá defenziva podpořená skvělými výkony gólmanů. Zaznamenali jste třeba tuhle parádní rybičku někdejšího brankáře Montrealu Cristobala Hueta?

VIDEO Skvělý zákroka francouzského brankáře Hueta proti Kanadě | Video: youtube.com
11:35

Český tým by se dnes na gólmana také jistě rád spolehl, ale Alexandr Salák je na tom tak trochu podobně jako celý tým. Nechytá špatně, ale žádné superzákroky zatím nepředvádí. Tak uvidíme, jestli mu třeba přijde dnes pomoc shůry - před utkáním s USA se totiž dal na modlení. Více čtěte zde

11:40

Lidová tvořivost na internetu je fenoménem jistě pozoruhodným a někdy docela zábavným. A to platí i o kombinaci Slunce, seno ... a čtvrtfinále Česko - USA

 

Lidová tvořivost Česko vs USA | Video: Sport
11:51

Čerstvé zprávy z Minsku. Tým se na hotelu akorát chystá na oběd (bude slovy Vladimíra Růžičky "jiné kuře"), poté bude přibližně do jedné odpočívat a následně se přesune do haly. Před tou je mimochodem v tuhle chvíli pusto prázdno, ovšem není divu, do úvodního buly ještě zbývají přibližně tři hodiny.

12:00

V této fotogalerii si každopádně můžete zatím prohlédnout silné a slabé stránky amerického výběru. Podobně jako ten český se zatím na šampionátu prezentuje dost nevyrovnaně

Sport
Sport
22. 5. 2014
reklama