St. Louis Blues
St. Louis
  • 17. Cole (Roussel, Roy), 19. Roy, 51 Eriksson (Eliott), 60. Jágr (Roy)
  • 5. Perron (Backes, Shattenkirk)

Sledujte s námi online přenos utkání NHL mezi Dallasem Stars a St. Louis Blues. Utkání začíná ve 21:00.

Dallas Stars i s Jaromírem Jágrem v sestavě jde do dnešního utkání jako jedenáctý tým Západní konference, zatímco "Bluesmani" jsou čtvrtí, ovšem bodový rozdíl mezo oběma týmy jsou jen hubené dva bodíky, tedy jedna výhra. Situace v tabulce totiž snadno mohla být obráceně, protože oba týmy hrály napsoledy se stejným soupeřem. Jenže zatímco St. Louis Edmonton porazila 4:2, Stars prohráli s "Olejáři" 1:5. jedinou branku pátečního duelu přitom vstřelil Jaromír Jágr.

Dallas se dnes bude muset obejít bez dlouhodobě zraněného veterána Raye Whitneyho, na druhou stranu v brance už by se měl objevit Kari Lehtonen. Za hosty bude chytat Brian Eliott.

Jistota v brance je přesně to, co Stars potřebují. Z psoledních osmi zápasů totiž hned šestkrát inkasovali čtyři a více branek.

Perlička směrem k české hvězdě v dresu Dallasu: Jaromír Jágr vede tabulky svého týmu jak v bodech (14), tak gólech. Uvidíme, zdali se prosadí i dnes.

Hokej, NHL, Dallas - Vancouver: Jaromír Jágr (vpravo) - Henrik Sedin Hokej, NHL, Dallas - Vancouver: Jaromír Jágr (vpravo) - Henrik Sedin | Foto: Reuters

Aktuální tabulky NHl si můžete prohlédnout zde.

V Detroitu to už už vypadalo, že domácí Red Wings utnou 21 zápasů dlouhou bodovou sérii Chicaga Blackhawks, ale "jestřábi" díky jedenácté brance Patricka Kanea v sezoně srovnali dvě minuty před koncem na 1:1. Gól Detroitu vstřelil Slovák Tomáš Tatar. Nyní se prodlužuje.

NHL - Radost hokejistů Chicaga NHL - Radost hokejistů Chicaga | Foto: Reuters

Současně se zápasem Dallas - St. Louis začínají i duely Ottawa - New York Islanders a Colorado - Columbus. O nich vás budeme informovat pouze telegraficky.

Utkání právě začalo.

1.

První pětky jsou na ledě, ale ta Jágrova se zatím hlavně brání. Lehtonen v permanenci

2.

Jágr dvakrát zavezl puk do třetiny, ale ani jednou se "hvězdy" nedostaly ke střele.

3.

Sobotka vyhrál buly a Bluesmani se hrnou do útoku.

3.

Dostali se ovšem jen za branku a tam už si poradili urostlí beci Dallasu.

4.

Jenže i Roman Polák má svalů na rozdávání, což teď potvrdil v obranné třetíně Blues.

4.

Jágr přejel modrou čáru, nahrál k levému mantinelu Bennovi a ten poprvé vyzkoušel Elliotta.

5.

David Perron dostává hosty do vedení. Útočník hostí udělal před brankovištěm kličku Lehtonenovi a zpoza branky zasunul puk do branky. Krásná akce.

5.

Hned po buly se pěstmi pustil Russell do Stewarta ale ten očividně vyhrál na body.

6.

Lehtonen byl dvakrát v permaneci, když jej nejprve zkoušel Cracknell a poté Reaves.

Kari Lehtonen inkasuje gól z hole Aleše Hemského ( utkání Dallas - Edmonton) Kari Lehtonen inkasuje gól z hole Aleše Hemského | Foto: Reuters

Zpráva z Detroitu, kde Chicago dokázalo vyhrát na nájezdy 2:1. I 22. zápas v sezoně tedy bodovalo a dál natahuje rekord.

7.

Jágr nahodil do třetiny, jeho spoluhráči vybojovali puk a od modré pálil Eriksson. Jeho rána byla ale zblokována.