reklama
20:15 • Spengler Cup • Čtvrtfinále
3:1
1:0 0:1 2:0
HC Davos - logo
HC Davos
Třinec logo
HC Oceláři Třinec
  • 15. Linus Klasen (Dario Simion)
  • 48. Linus Klasen (Andres Ambühl, Dario Simion)
  • 60. Dino Wieser
  • 37. Ondřej Kovařčík (Lukáš Krajíček, Aron Chmielewski)

Dobrý večer, vítejte u sledování online přenosu z hokejového Spengler Cupu. V rámci druhého čtvrtfinále dnešního dne budeme sledovat souboj domácího Davosu s třineckými Oceláři. Utkání začíná 29.12. ve 20:10.

HC Davos

Domácí celek hrající nejvyšší švýcarskou ligu obsadil v základní skupině skupiny Cattini druhou příčku. Davos nejprve zapsal těsnou prohru 1:2 s Kanadou, den na to dokázal urvat vítězství 3:2 s německým Norimberkem.

Ačkoliv se letos Davosu na ligové scéně vůbec nedaří a okupuje až předposlední příčku tabulky, v základní skupině na Spengler Cupu předvedl obstojné výkony, velkou měrou také díky vynikající atmosféře, která na turnaji nejen při zápasech Davosu panuje.

Příjemným překvapením je turnajová posila Linus Klasen, který v této sezóně hájí barvy Lugana. Klasen dokázal společně se švýcarskou legendou Andreasem Ambühlem získat po dva body za asistence a zejména jejich spolupráce v zápase s Norimberkem byla oku lahodící.

Konečné pořadí ve skupině Cattini

1. Team Canada - skóre 8:3, 6 bodů

2. Davos - skóre 4:4, 3 body

3. Norimberk - skóre 4:9, 0 bodů

HC Oceláři Třinec

Tým ze Slezska zatím na turnaji působí velice sympatickým dojmem. Přestože Oceláři obě utkání ve skupině Torriani prohráli a umístili se tak na třetí příčce tabulky, turnaj pro ně zdaleka nekončí a možnost ukázat své umění ještě rozhodně mít budou.

Třinec tak zatím nedokázal navázat na perfektní formu z české Extraligy. Určitou měrou se na tom mohou podílet i přírodní podmínky. Davos se nachází ve vysoké nadmořské výšce a vícero hráčů neskrývalo, že se díky řidšímu vzduchu v zápasech necítili nejlépe. Třinečtí se však za nic neskrývají a v tomto zápase se jednoznačně porvou o postup.

Těžko volit nejlepšího třineckého hráče na turnaji. Perfektní výkony v obraně podává slovenský bek Martin Gernát, vepředu byla nejnebezpečnější čtvrtá třinecká lajna. Vidět byla rozhodně také formace doslova překypující zkušenostmi ve složení Svačina - Polanský - Adamský.

Konečné pořadí ve skupině Torriani

1. Kuopio - skóre 4:1, 5 bodů

2. Magnitogorsk - skóre 2:2, 3 body

3. Třinec - skóre 2:5, 1 bod

Vzájemné zápasy:

Oceláři se s Davosem střetli naposledy v únoru letošního roku. V tomto utkání dokázal Třinec zvítězit 6:2.

Jedním z nejlepších třineckých hráčů na turnaji je bezpochyby obránce Martin Gernát.

Dnešní utkání bude vedle švýcarských zástupců řídit jako hlavní rozhodčí legendární Roman Gofman, který má obrovské zkušenosti s řízením zápasů v KHL, mnoho odpískáno má také na mistrovstvích světa či posledních zimních olympijským hrách.

Davos se může během turnaje spoléhat na um švédského kouzelníka Linuse Klasena (vlevo). Domácí tým si tohoto hráče vypůjčil z Lugana.

Úvodní sestavy: 

HC Davos: Lindbäck (Senn) - Payr, Nygren, Buchli, Du Bois (A), Sanguinetti, Stoop, Jung, Heldner - Klasen, Ambühl (C), Simion - Frehner, Bader, Meyer - Hischier, Corvi, Wieser (A) - Egli, Aeschlimann, Kessler. 

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Daneček) - Krajíček (C), Gernát, Kundrátek, Galvinš, Roth, Musil, Adámek - Martin Růžička (A), Marcinko, Hrňa - Svačina, Polanský, Adamský (A) - Ondřej Kovařčík, Cienciala, Chmielewski - Dravecký, Mikulík, Bukarts - Christov. 

Rozhodčí: Gofman, Hebeisen - Gnemmi, Progin. 

Davos pro dnešní utkání zvolil modré dresy, Oceláři se představí v bílé.

Hráči za bouřlivého potlesku diváků nastupují na led a utkání za malou chvíli začne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Davos vyhrál úvodní vhazování, avšak při pokusu o rozehrávku z vlastního pásma se dostal do problémů a ke kotouči se dostali Oceláři. Ti si několikrát vyměnili puk a výsledkem celého jejich snažení byla Hrňova střela doprostřed branky.

1.

Třinec nadále usazen v útočném pásmu. Adamského střela se až k brankáři Lindbäckovi nedostala.

2.

Chmielewski spíš jen nahazoval kotouč směrem na branku a následně se k dorážce dostával Ondřej Kovařčík. Domácí brankář nakonec zasahovat nemusel.

3.

Poprvé v zápase kombinuje v útočném pásmu také Davos. Klasen hledal zadovkou volného Keslera, k němuž se však kotouč nakonec nedostal.

3.

Růžička využil nedůslednosti domácích hráčů v rozehrávce, nicméně jeho nahrávka na vlastního obránce nebyla ideální a žádné ohrožení branky Davosu z této akce nevyplynulo.

4.

Payrova střela od modré čáry byla zblokována třineckou obranou a kotouč skončil až v rohu obranného pásma Ocelářů.

5.

Du Bois měl na modré čáře dostatek času k přípravě střely, tento pokus opět blokuje obrana Ocelářů.

5.

Aktivní Chmielewski teď střílel zprava a střelou do boční sítě branky domácí fanoušky pořádně vylekal.

6.

Třinec se zatím prezentuje dobrým forčekingem a Davos nemá na rozehrávku příliš času. Teď se však švýcarskému celku povedlo dostat až před Hrubce a Simion dokonce dokázal dobře vystřelit. 

Vojtěch Filipiec
29. 12. 2018
reklama