reklama
19:00 • KHL • 6. čtvrtfinále
0:1
0:0, 0:0, 0:1
HC Donbass Doněck - logo
Donbass Doněck
HC LEV Praha - logo
Lev Praha
  • 50. Němec PP (Azevedo)

Hezký večer přímo z Doněcku. Na Ukrajině jen padesát kilometrů od ruských hranic za malou chvíli začne důležitý hokejový zápas. Lev Praha dnes přiletěl ukončit sérii s Donbassem Doněck a postoupit do finále Západní konference KHL, vede 3:2 na zápasy a chybí mu poslední výhra. Utkání začíná v 19:00.

Utkání se mělo hrát z obav z bezpečnostní situace na Ukrajině v Bratislavě, ale vedení KHL včera nečekaně vyhovělo žádnosti Donbassu a přeložilo utkání zde. Náhlá změna plánu Lva zaskočila. Český klub měl mít ráno rozbruslení na Slovensku, místo toho ale musel narychlo nasednout do leteckého speciálu a přesunout se na Ukrajinu.

Lev Praha přiletěl do Doněcku v pravé poledne a následující hodiny před utkáním trávili hráči na hotelu. Ondřej Němec slibuje, že nečekaný přesun přes půl Evropy, na výkonu Lva znát nebude.

Zároveň ale přiznal obavy celého týmu z toho, co se dnes bude na Ukrajině dít. První dojmy ale obavy zmírnily: letiště v Doněcku sice bylo liduprázdné a značilo, že v tuto dobu na Ukrajinu (a hlavně pak takhle blízko ruským hranicím) moc lidí nelétá, ale v ulicích města byste žádnou krizi nepoznali.

Dvě hodiny před začátkem utkání nicméně arénu obklopují početné policejní i vojenské hlídky, a také Lev Praha měl po celý den k dispozici policejní doprovod. Vedení KHL chce takto předejít jakýmkoliv problémům.

Kari Jalonen dnes sáhl k jedné podstatné změně v sestavě. Chytat dnes bude Atte Engren.

Hokejisté HC Lev Praha v přípravě (Engren) Hokejisté HC Lev Praha v přípravě (Engren) | Foto: CPA Eduard Erben

Tady už je ale celá sestava týmu HC Lev Praha pro dnešní utkání:

Engren - Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Kubalík, Nakládal - Zackrisson, Novotný, Azevedo - Sekáč, Vrána, Thörnberg - Birner, Kapanen, Řepík - Ridderwall, Cingel, Matai.

Obrovské překvapení se hrálo ve druhém semifinále Západní konference. Lokomotiv Jaroslavl dnes na domácím ledě porazila favorizovaný Petrohrad 2:0 a celou sérii překvapivě vyhrála 4:2 na zápasy. Pokud dnes postoupí i Lev Praha, začne konfereční finále ve středu v Praze. A je velice pravděpodobné, že se bude hrát v O2 areně. Lev by totiž opět řešil kolizi s extraligovým utkáním pražské Sparty.

 

Lev Praha O2 arena Foto: Lev Praha

Na malém, ale útulném zimáčku v Doněcku, právě skončilo předzápasové rozbruslení a my ještě nezůstanem dlužni ani se sestavou domácích:

Laco – Kolář, Koněv, Podhradský, Wilson, Silnickij, Razin – Laine, Wirtanen, Kiiskinen – Dadonov, Fedotěnko , Jakuceňa – Kagarlickij, Robitaille , Kašpar – Torjanik, Běluchin, Varlamov – Zacharov.

V Doněcku právě dozněly hymny České republiky a Ukrajiny a je tady vše připraveno k začátku utkání. Tak se pohodlně usaďte, začínáme.

1

Utkání právě začalo.

2

Donbass se od prvních minut tlačí dopředu, Kašparovi ale mezi kruhy přeskočil puk hokejku.

2

Na ledě je dusno hned od prvních minut. Po ofsajdu Doněcku se do sebe pustily hned tři dvojičky hráčů a málem došlo na ostré pěstní výměny, rozhodčí budou ale vylučovat jen po jednom na obou stranost. Za hrubost odchází na trestnou lavici Řepík a Kagarlickij.

3

Doněck nicméně dál zůstává aktivnějším týmem, Engren si připsal další dva zákroky po střelách od modré čáry.

3

Thörnberg nabil to tandemu Němcovi, ten si mezi kruhy zpracoval puk, ale v první gólové šanci zápasu míří těsně nad!

5

Třetí pětka Lva po chybě obrany Doněcku získala v útočném pásmu puk i přečíslení, jenže celou akci přihrávkou navíc Pražané překombinovali a Laco nakonec ani nemusel zasahovat.

6

Laco chytá lehké nahození ze středního pásma, ale Lev tak alespoň získal vhazování v útočné třetině.

6

Ševc se nedohodl se spoluhráčem a Fedotěnko byl rázem za obranou. Naštěstí pro český tým moc blízko Engrenovi, aby stihl mířit do prázdného koutu brány.

7

Matai našel zpoza brány u pravé tyče Riderrwalla, ale ten trefil jen Laca.

8

Lev Praha mohl do vedení! Vrána byl sám mezi kruhy, zpracoval si puk a pustil se do kličky na Laca, ten padl k ledu, ale český útočník už nestihl z úhlu trefit horní odkrytý kout brány!

Adam Sušovský
Adam Sušovský
28. 3. 2014
reklama