Euro Hockey Tour • 2. utkání v Kouvole • 14:00

4:1
Česko
21. Hietanen (Granlund), 32. Granlund (Rantanen), 38. Jaakola (Granlund), 45. Kivistö (Rantanen, Komarov)
26. Sekáč (Zámorský, Holík)

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z druhého utkání české hokejové reprezentace ve Finsku. Se Suomi změří národní výběr síly v sobotu 23. dubna od 14:00.

Český tým se ve volném pátku přesunul ze severu Finska do Helsinek a následně do města Kouvola, kde odehraje dnešní druhé utkání se Suomi. Před posledními třemi zápasy Euro Hockey Tour mají čeští hokejisté stále teoretickou šanci na celkové vítězství v seriálu. Více čtěte ZDE.

EHT, Česko-Švédsko: Pavel Francouz
EHT, Česko-Švédsko: Pavel Francouz | Foto: Milan Kammermayer

Sestava Finska:

Koskinen (Metsola) - Jaakola (A), Hietanen, Salmela, Kivistö, Ahonen, Virtanen, Melart, Lehtonen - Komarov (A), Granlund, Rantanen - Erkinjuntti, Koskiranta, Jormakka - J. Sallinen, T. Sallinen (C), Hartikainen - Filppula, Malinen, Wärn - Saarela. Trenér: Kari Jalonen.

Sestava Česka:

Francouz (Machovský) - Jordán, Jeřábek, Kempný (A), Kundrátek, Kolář, Zámorský, Voráček, Doudera - Kubalík, Červenka (C), Jarůšek - Zaťovič, Koukal (A), Kašpar - Holík, Urban, Sekáč - Zohorna, Kousal, Gulaš - Vincour. Trenér: Vladimír Vůjtek.

Obě mužstva oproti čtvrtku své sestavy pozměnila. Náhradním brankářem Finů bude dnes Juha Metsola namísto Nicklase Bäckströma z Calgary. Jedničkou ale zůstává Koskinen. Zkušeného Lasse Kukkonena nahrazuje ve druhé obraně Tommi Kivistö, osmým obráncem bude Mikko Lehtonen

Mimo hru zůstanou útočníci Sebastian Aho a Mika Pyorälä, které v prvním útoku vystřídají posily z NHL Mikko Rantanen a Leo Komarov. Spolu s Granlundem vytvoří elitní formaci ryze ze zámořských hokejistů. Na bázi třetího a čtvrtého útoku udělal kouč Jalonen další drobné změny. Třináctým útočníkem bude Aleksi Saarela.

MS 2015, Finsko-Rusko: vyloučený Leo Komarov
MS 2015, Finsko-Rusko: vyloučený Leo Komarov | Foto: ČTK

V brance Čechů nahradí Dominika Furcha Pavel Francouz, dvojkou je Matěj Machovský. Ve čtvrté obranné dvojici střídá Josefa Hrabala, který zůstává mimo hru, Tomáš Voráček

Do první útočné řady k Červenkovi posunul trenér Vůjtek Kubalíka s Jarůškem, druhá útočná formace zůstává stejná. Tomáš Urban se z pozice třináctého forvarda zařadí do třetí lajny k Holíkovi se Sekáčem. Gulaš si zahraje ve čtvrtém útoku se Zohornou a Kousalem. Jan Kovář s Tomášem Filippim ještě do zápasu s Finskem nezasáhnou.

EHT, Česko-Finsko: Tomáš Urban
EHT, Česko-Finsko: Tomáš Urban | Foto: Milan Kammermayer

„Prakticky celý zápas jsme dělali přesně to, co jsme si řekli, a nedělali jsme chyby jako v předchozích zápasech," pochvaloval si po prvním zápase ve Finsku Lukáš Kašpar, hlavní hvězda zápasu. Útočník Slovanu Bratislava vstřelil dvě branky, v obou případech střelou mezi betony brankáře Koskinena. Přečtěte si pozápasový rozhovor s českým útočníkem ZDE.

EHT, Finsko-Česko: Mikko Koskinen - Lukáš Kašpar
EHT, Finsko-Česko: Mikko Koskinen - Lukáš Kašpar | Foto: ČTK

Čtvrtek 21. dubna, 17:30, Oulu, Finsko:

Finsko - Česko 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky: 11. T. Sallinen (J. Sallinen), 27. Aho (Granlund, Jaakola) – 7. Kašpar (Kempný), 20. Kempný (Kundrátek), 28. Kašpar (TS).

Aktuální tabulka Euro Hockey Tour:

1. Švédsko - 20 bodů

2. Česko - 13

3. Rusko - 11

4. Finsko - 10

Švédové hostí dnes od 15:30 Rusko.

Druhé utkání Finska a Česka proběhne v Lumon Areně ve městě Kouvola na jihu Finska. V hale pro 6 000 diváků hrají domácí zápasy hokejisté týmu KooKoo, nováčka nejvyšší finské soutěže.

Právě dozněly hymny a utkání bude za malou chvíli zahájeno.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Hlavními rozhodčími zápasu jsou dva Švédové Sjöqvist a Harnebring. Na čarách budou Finové. Češi hrají v červených dresech, Finové v bílých. Na úvodním buly uspěl Červenka.

1.

Komarov hned v prvním střídání vysekl hůl Jordánovi, ale do útoku šli Češi. Kubalík vystřelil z levého křídla a Koskinen zasáhl lapačkou jistě.

2.

Kundrátkovo nahození od modré čáry bylo sraženo mimo hrací plochu a vhazovalo se před Koskinenem. Po buly dostávají Finové hru do středního pásma.

2.

Jeden z českých útočníků postupoval proti dvěma finským obráncům, ale skákavý puk nedokázal dostat pod kontrolu.

3.

Gulašovi prošel u rozhodčích ostrý zákrok u mantinelu a čtvrtá česká formace dělá Finům značné problémy při rozehrávce.

3.

Jarůšek ztratil kotouč v souboji s Hietanenem, elitní formace Finska přesunula hru do svého útočného pásma. Granlund s Komarovem kombinují mezi sebou.

4.

Kempný s Kundrátkem dostali puk do středního pásma. Tam Koukal po kombinaci se spoluhráčem nastřelil kotouč dopředu.

4.

Finové se usadili v útočné třetině, avšak nedokázali ohrozit Francouzovu branku. Češi po útočném nahození o kotouč rychle přišli.

5.

Koskinen si pohlídal bližší tyč proti Gulašově střele. J. Sallinen ztratil puk při přechodu do útoku a obě mužstva střídají.

5.

Koskinen si vyjel pro volný puk vysoko z branky a v pohodě rozehrál. Ještě předtím srazil Jarůšek na druhé straně Wärnovu střelu.

6.

Hra má na začátku první třetiny spád a hraje se dlouho bez přerušení. Po přihrávce od Hietanena veze kotouč do útočného pásma Jaakola.

6.

Kašpar přihrál Zaťovičovi na levý kruh a Češi se octli v první větší příležitosti! Zaťovičovu střelu ovšem Koskinen dokázal vyrazit.

7.

Na opačné straně si najel až před branku Erkinjuntti a chtěl vyšachovat Francouze přihrávkou na brankoviště. Kotouč se odrazil od bruslí českých obránců.

8.

Hartikainen dojel nahozený kotouč jako první a zakázané uvolnění se nepíská. Finové se snaží udržet v útočném pásmu.

8.

Po osmi minutách je stav bezbrankový, ačkoliv jsme viděli po jedné šanci na každé straně. Akci Finů zastavil ofsajd a následuje komerční přestávka.

9.

Finští obránci rozehráli velmi špatně, bohužel Kubalík na volný kotouč nedosáhl. První formace Čechů stále pokračuje v aktivním napadání.

9.

Francouz podržel nahození Finů z dálky a vhazuje se před jeho brankou. Na buly změří síly Granlund s Koukalem.

10.

Češi uspěli na vhazování a přešli do rychlého protiútoku. Kašpar přihrál před branku najíždějícímu Zaťovičovi, který ale netrefil kotouč dostatečně razantně.

10.

Suomi rozehráli jen na zakázané uvolnění a Češi po vhazování zůstávají okolo Koskinenovy branky.

11.

Salmela od modré čáry nahazoval na teč, ale trefil pouze Kolářovu brusli. Finové odjíždějí střídat a Češi mají více času na rozehrávku.

11.

Koskinen bez potíží schoval Douderovo nahození, třinecký obránce svou další střelou napálil jednoho z Finů. Hraje se ve středním pásmu.

12.

Tomáš Voráček (CZE) trefil Teemu Hartikainena (FIN) před českou střídačkou do hlavy, načež se strhla potyčka mezi oběma hráči. Vylučovat se bude na obou stranách. Čech dostává dvě plus dvě minuty za hrubost, Fin dvě plus dvě minuty za krosček a hrubost.

12.

Hra pokračuje v pěti na obou stranách. Češi se uklidnili na rozehrávce a Kempný mohl v pohodě vyvézt do středního pásma. Koukal nahazuje na Koskinena.

13.

Kašpar přihrál prudce na pravé křídlo Kundrátkovi, který se dostal za Koskinenovu branku. Tam o kotouč ovšem přišel.

13.

Finové nerozehráli vůbec dobře a Kolář se octl ve střelecké pozici. Jenomže než si puk připravil ke střele, bylo pozdě. Na druhou stranu spěchá Jormakka.

14.

Kivistö tečoval Salmelovo nahození a kotouč doklouzal až k Francouzovi. Ten se rozhodl nerozehrávat a podržet puk. Komerční pauza.

14.

T. Sallinen vyhrál vhazování pro Ahonena, jehož střela byla sražena mimo Francouzovu branku. Finové se ale nadále drží v útočném pásmu.

15.

Zaťovič dojel nepřesný kotouč ještě před zakázaným uvolněním, ale v souboji s Virtanenem o puk rychle přišel.

15.

Filppula si najel na levý kruh a propracoval se až ke střele. Branku Francouze ale minul, Melart za malou chvilku rozehrál jen na zakázané uvolnění.

16.

Lehtonen zabrzdil před napadajícími českými útočníky a rozehrál na Rantanena. Jeho přihrávku srazil Gulaš mimo kluziště.

16.

Francouz vyrazil finskou střelu od mantinelu, do brejku se pak dostali Češi. Zohorna v nadějné pozici pálil jen těsně vedle.

17.

Červenka ujížděl po pravé straně po přihrávce Jarůška do přečíslení. Vzal to na sebe, střílel na první tyč, avšak minul!

17.

Úvodní pětka českého národního týmu zůstala nastěhována před Koskinenem, ale další české střely byly zablokovány finskými beky.

18.

Filppula vyvezl kotouč z obranné třetiny Finska a nahodil dopředu. O kotouč se bojuje na zadním mantinelu.

19.

Filppula byl za českou brankou faulován a po skončení finské výhody se bude vylučovat. Finové se nastěhovali do útočné třetiny a už dlouho hrají v šesti proti pěti.

20.

Proti ráně od modré čáry nemusel Francouz zasahovat, Lehtonen po přerušení dohrál Gulaše a u české střídačky se strhla pořádná mela. Uvidíme, zda rozhodčí přidají další tresty.

20.

Petr Zámorský (CZE) je vyloučen na dvě minuty za hákování, Milan Gulaš (CZE) je potrestán dvěma minutami za sekání proti Lehtonenovi. Na straně Finska trest nepadl a Češi se budou dvě minuty bránit ve třech!

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně ve 14:50.

První perioda nabídla několik šancí, ale žádný gól. Zaťovičovu nebezpečnou střelu vyrazil Koskinen, Erkinjunttiho přihrávka na druhé straně byla sražena mimo Francouzovu branku. Po potyčce Voráčka s Hartikainenem se vylučovalo na obou stranách, Zohorna a Červenka pálili v nadějných pozicích těsně vedle. V poslední minutě třetiny byli ovšem vyloučeni Zámorský s Gulašem a Finům začala dvouminutová přesilovka pěti proti třem. Podstatnou část této hry v početní výhodě si Suomi přenášejí do začátku druhé části.

Ještě minutu a půl se budou Češi na začátku druhé třetiny muset bránit v oslabení tří proti pěti. Zde vidíte obrázek ze samotného závěru úvodní části a náporu Suomi.

Martin Zaťovič: „Myslím, že jsme si v lajně sedli. Šance jsme tam měli, já jsem bohužel trefil hráče, takže to nedopadlo. Chceme hrát každý zápas dobře, uvidíme, jak to trenéři poskládají na mistrovství. Teď si to chceme užít a snad dáme nějaké góly."

21.

Finové zatím v zápase pokračují bez Hartikainena, který odstoupil po souboji s Voráčkem v první třetině. Druhá třetina začíná, Finové hrají přesilovku pět na tři.

21.

Granlund si najel do mezikruží a vypálil. Francouz kotouč vyrazil, poradil si také s dorážkou Hietanena a udržel ve skrumáží kotouč pod lapačkou!

21.

Kolář schytal bombu od modré čáry do kolene a kulhá v obranném pásmu. Češi na chvilku vyhodili, ale Kolář vystřídat nestihne.

21.

Finové využívají dvojnásobnou přesilovku a na startu druhé třetiny jdou do vedení! Granlund přihrál na levou stranu JUSSO HIETANENOVI, jenž propálil Francouze, který přes clonícího Komarova nic neviděl - 1:0! Asistence: Markus Granlund.

22.

Kundrátkovi se podařilo vyhodit a nyní už jsou Češi kompletní. Jarůšek mohl postupovat proti Koskinenovi, ale puk mu utekl.

23.

Po vhazování před Francouzem zůstávají Finové před českou brankou. Domácí jsou samozřejmě příjemně povzbuzeni začátkem druhé třetiny.

23.

Kivistö vystřelil a jeho rána byla tečována. Francouz zareagoval na poslední chvíli a vyrazil puk ke Koskirantovi, jenž pokračuje v akci.

24.

Kousal se Zohornou vytvořili na modré čáře střeleckou pozici pro Kempného. Proti ráně obránce Omsku ale Koskinen nemusel zasahovat.

25.

Přihrávka na modrou čáru nezastihla české obránce připravené a Francouz musí z branky pro kotouč.

25.

Po Jordánově nahození je hra přerušena v českém útočném pásmu. Vhazuje se po pravé ruce gólmana Koskinena.

26.

Wärn se nebezpečně protáhl až před branku, Zámorský ho ovšem do zakončení nepustil. Útočnou akci Čechů posléze zastavil ofsajd.

26.

Češi vyrovnávají skóre! Vypadalo to, že Zámorský ze středního pásma jen nahodí, on ale místo toho uvolnil mezi beky JIŘÍHO SEKÁČE. Arizonský útočník si nabruslil mezi kruhy a prudkou ranou k tyči prostřelil Koskinena - 1:1! Asistence: Petr Zámorský, Petr Holík.

27.

Erkinjunttiho střela byla sražena do ochranné sítě. Po komerční přestávce se bude vhazovat před Francouzovou brankou.

27.

Červenka získal kotouč v útočné třetina a přihrával před finskou branku na Kubalíka. Koskinen přikryl volný puk a přerušil hru.

28.

Saarelova nepříjemná střela z levého křídla vypadla Francouzovi z výstroje a český gólman měl plné ruce práce, aby kotouč udržel před čarou. Povedlo se.

28.

Martin Zaťovič (CZE) si odsedí dvě minuty za hákování proti Filppulovi. V závěru akce ještě prověřil Francouzovu pozornost Wärn. Češi hrají znovu v oslabení.

29.

Francouz vyrazil Jaakolovu střelu ramenem a další ránu zkušeného finského obránce schoval do lapačky. Finové jsou usazeni v útočném pásmu.

29.

Komarov nezachytil Jaakolovu přihrávku a Jeřábkovi se povedlo po mantinelu vyhodit. Zohorna stíhá Jaakolu při rozehrávce.

30.

Finové rozehráli pouze na zakázané uvolnění a po vyhození Kundrátka musejí znovu rozehrávat zezadu. Zaťovič se vrátí na led zhruba za půl minuty.

30.

Erkinjuntti přihrál před branku Koskirantovi, který se s holí mezi nohama snažil zakončovat, ale netrefil Francouzovu branku. Češi opět vyhazují.

31.

Český tým už je kompletní a hraje v útočné třetině. Koskinen vyrazil Zámorského dělovku od modré čáry.

31.

T. Sallinen si nabruslil s kotoučem na levou stranu a vypálil na Francouze. Český gólman vytěsnil střelu vyrážečkou.

32.

Voráček vyhodil puk jen na zakázané uvolnění a Češi se dostali pod tlak. Rantanen se v rohu kluziště otočil okolo Zámorského a nádhernou akci zakončil přihrávkou na MARKUSE GRANLUNDA, jenž z voleje zamířil přesně - 2:1! Asistence: Mikko Rantanen.

32.

Finům narostla křídla a zůstávají nadále před Francouzovou brankou. Erkinjunttiho přihrávka ale do brankoviště neprošla.

33.

Jormakka, stíhaný Kundrátkem, přihrával před branku, kde ovšem jeden z jeho spoluhráčů nedokázal zakončit.

33.

Odpískán ofsajd českého mužstva. Finové jsou ve druhé třetině v jednobrankovém vedení, hra bude pokračovat po komerční přestávce.

34.

J. Sallinen ukázal svou rychlost průnikem po pravé straně. Střela už tak nebezpečná nebyla a český brankář zakročil lapačkou.

34.

Postavení mimo hru teď přerušilo také útočnou akci Finska. Po vhazování ve středním pásmu rozehrávají hokejisté Suomi.

34.

Komarov upadl v útočné třetině, ale hra pokračovala dále. Češi ujeli do přečíslení ve čtyřech proti dvěma, Gulašova střela z mezikruží však byla přizvednuta nad branku.

35.

Jormakka s akcí po pravé straně neuspěl, ale Finové zůstávají nadále u kotouče. Poté, co se znovu dostali do vedení, jsou až na Gulašovu šanci aktivnější.

35.

Kašparova střela od modré čáry byla sražena k mantinelu, Zaťovičův pokus od hrazení skryl Koskinen v lapačce.

36.

Kempného ránu Koskinen vyrazil a Češi trochu přitlačili na rozehrávající Finy. T. Sallinen vyvezl kotouč na útočnou modrou čáru a nahodil po mantinelu.

36.

Sekáč si dobře najel na modrou čáru a bekhendem trefil zvnějšku tyčku Koskinenovy branky. Jesse Virtanen (FIN) českého útočníka fauloval a odsedí si dvě minuty za sekání.

37.

Poprvé ve finském dvojzápase hrají čeští hokejisté přesilovou hru. Zatím se drží v útočném pásmu, ale bez větší šance.

37.

Koskinen vyrazil Kempného střelu před sebe a Finové s potížemi vyhodili kotouč z obranné třetiny. Virtanen bude na trestné lavici ještě minutu.

38.

Kempný přihrál do jízdy Koukalovi, který se k zakončení neprotlačil. T. Sallinen s Granlundem znovu vyhodili a český tlak není v přesilovce tak drtivý.

38.

Finové se velmi šťastně prosazují ve vlastním oslabení! Na buly před Francouzem přehrál Granlund Urbana, nahození TOPIHO JAAKOLY od modré čáry tečoval Sekáč a Francouz už na kotouč nedosáhl - 3:1! Asistence: Markus Granlund.

39.

Zámorského nahození od modré čáry tečoval Jarůšek mimo branku. Erkinjunttiho přechod do útočného pásma byl na hraně ofsajdu, nicméně pokračuje se dále.

39.

Virtanenovo nahození trefilo jednoho z českých obránců, který však poslal kotouč pouze na zakázané uvolnění. Do konce třetiny zbývá jedna minuta a dvě třetiny.

40.

Filppula vybojoval kotouč na levém křídle a Francouz jeho střelu z úhlu vyrazil. Finové pokračují v útočné akci.

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně v 15:52.

Finové začali druhou třetinu dvojnásobnou přesilovkou. Francouz nejprve zakročil proti střele Granlunda a dorážce Hietanena, ale na další pokus druhého jmenovaného už nedosáhl. Zámorský nepustil do zakončení Wärna a o něco později uvolnil v útočném pásmu Sekáče, jenž tvrdou ranou k tyči srovnal. Francouz zasáhl proti Saarelovi a Češi ubránili také přesilovku Finů po vyloučení Zaťoviče.

Jenomže po individuální akci Rantanena a střele Granlunda z mezikruží se Suomi znovu dostali do vedení. Gulašova střela v přečíslení byla přizvednuta nad branku, faulovaný Sekáč nastřelil zvnějšku tyč. Češi však v přesilovce sami inkasovali. Jaakola střílel bezprostředně po buly a Sekáč tečoval kotouč mimo Francouzův dosah. Domácí tak po dvou třetinách vedou nad českým týmem 3:1.

Statistiky po dvou třetinách:

Střely na branku: 18 - 10

Střely mimo: 6 - 9

Vhazování: 22/41 - 19/41

Trestné minuty: 6 - 10

Čechům se druhá třetina příliš nepovedla a ve Finsku prohrávají o dvě branky. Jediný gól národního týmu vstřelil Jiří Sekáč. Utkání je dnes o něco vyhrocenější než ve čtvrtek a k vidění je mnohem více šarvátek.

Jiří Sekáč: „V NHL je na všechno méně času. Nechtěl jsem nic vymýšlet a rychle jsem to tam poslal (o góle). Ten přechod na větší kluziště není úplně legrace, ale snad už to bude. Při třetím gólu Finů jsem mohl stát lépe a tu střelu zablokovat. Štrejchlo mi to rukavici a Francíkovi jsem tu situaci zhoršil."

41.

Třetí třetina právě začala.

41.

První nahození českých hokejistů bylo sraženo mimo kluziště. Na vhazování poté uspěli domácí a vyvezli kotouč dopředu.

41.

Finové zastavili ve středním pásmu Kubalíkovu přihrávku a přešli do rychlého útoku. Jaakola střílel od modré čáry tentokrát nepřesně.

42.

Granlund poslal puk mimo hrací plochu a vhazovalo se ve středovém kruhu. Češi se usazují v útočné třetině, Kempného pokus byl zablokován.

42.

Koukal uspěl na buly před Koskinenem, jenomže Kempného dělovka od mantinelu skončila jen na mantinelu. Zaťovič napadá rozehrávajícího Koskirantu.

43.

Virtanen přejel červenou čáru a nahodil. Finové hrají s kotoučem v útočné třetině, sledujeme kombinaci mezi bratry Sallinenovými.

43.

Finové o puk přišli a odjeli střídat. Doudera uklidnil hru za Francouzovou brankou, ale potom nerozehrál vůbec dobře.

44.

Červenka prováhal správný moment k přihrávce a byl sražen k ledu Melartem. Ten získal kotouč o něco později a vyvezl ho do středního pásma.

44.

Střela z úhlu Koskinenovi vypadla a Finové vyhodili středem kluziště do středního pásma. Pro rozehrávku se vrací Jeřábek.

45.

Hietanenovu střelu vytěsnil Francouz a dorážejícího Granlunda tvrdě, ale čistě odstavil Kundrátek.

45.

Granlund si ještě celou situaci vyřizoval s Čechy a Finové mezitím zvýšili svůj náskok! Schovaná střela TOMMIHO KIVISTÖHO propadla českému brankáři do sítě - 4:1! Asistence: Mikko Rantanen, Leo Komarov.

47.

Lehtonen uvolnil Wärna, jehož rána z levé strany Francouzovi vypadla. Český gólman nevěděl o puku, který se ale odrazil na české hole.

47.

Červenkovo nahození Koskinen vyrazil a Finové pod tlakem rozehrávají. Červenka se vydává napadat Jaakolu.

48.

Koukal obral o puk rozehrávajícího Hietanena a přihrával na modrou čáru Kundrátkovi. Ten ale kotouč nezpracoval.

48.

Při ráně Kempného clonil před Koskinenem Zaťovič, ale finský gólman si puk našel a zasáhl. Češi teď předvedli dobré střídání, ale jsou v Kouvole o tři góly dole.

49.

Kolář nabil Zámorskému k další bombě od modré čáry. Koskinen si vyrážečkou srazil puk pod sebe, ale potom ho přeci jen dokázal zakrýt.

49.

Saarela si udělal prostor před Kolářem, ale nedokázal zakončit. Odpískáno je postavení finského hokejisty v brankovišti.

50.

Čechům prošla nepřesná rozehrávka a Kubalík může pokračovat v napadání. Jenomže Finové se bez větších problémů dostali do středního pásma.

50.

Útočnou akci bílých zastavil ofsajd a vhazovalo se v neutrální zóně. Do konce třetí části zbývá necelých deset minut a další postavení mimo hru zaznamenal Kašpar.

51.

Kašpar přihrával bekhendem mezi dva finské obránce Koukalovi, který se však proti Finům neprosadil.

51.

Český tým si zahraje přesilovou hru. Topi Jaakola (FIN) je potrestán dvěma minutami za zásah vysokou holí do obličeje Kašpara.

52.

Češi se nedokázali usadit v útočné třetině a hokejisté Suomi vyhazují. Novou útočnou akci Čechů rozjíždí zezadu Kempný.

52.

Kundrátkova střela se odrazila ke Koukalovi, jehož dorážku však zablokoval T. Sallinen. Koukalovi navíc kotouč nepříjemně skákal.

53.

Už ubíhají poslední sekundy české přesilovky. Češi v této početní výhodě Koskinena příliš neohrozili a nezdramatizovali konec zápasu.

53.

Finové jsou kompletní. Salmelovo nahození prodloužil do útočného pásma Erkinjuntti.

54.

Jeřábkovu ránu od modré čáry Koskinen vyrazil. Jordán později nestihl kotouč na modré čáře a českému týmu je odpískán ofsajd.

54.

T. Sallinen si najížděl do dobré příležitosti, ale na poslední chvíli byl zablokován Voráčkem. O několik sekund později zmizel kotouč mezi diváky.

55.

Wärn s Filppulou neudrželi útočné pásmo pro Finy. Melart musí znovu rozehrávat, do konce utkání zbývá okolo pěti minut.

56.

Koskinen vyrazil Zámorského střelu od modré čáry. Češi se teď na chvilku usadili v útočné třetině a obléhají branku.

56.

Další Zámorského pokus byl sražen mimo branku. Jordánovo nahození končí za brankou Finska, odkud rozehrává brankář Koskinen.

57.

Červenka našel před brankou úplně volného Kubalíka, který ale na Koskinena nevyzrál. To se nepovedlo ani dorážejícímu Jarůškovi.

57.

Červenka zlomil hůl při pokusu o střelu, Jarůškovu ránu zablokoval Salmela. Český tým usiluje o snížení.

58.

Douderova střela od modré čáry byla sražena mimo branku. Český tým dohrává utkání velmi poctivě, bohužel už prohrává o tři branky.

59.

Kempný zachytil rozehrávku Finů, vyměnil si kotouč s Koukalem, ale netrefil před brankou nahrávku svého spoluhráče.

59.

Rantanen se neprosadil proti české obraně a Francouz rozehrál na Zámorského. Český tým vstupuje do poslední minuty s pukem na holi.

60.

Francouz vyrazil Rantanenovu střelu. Dopředu mohou jet Červenka se Sekáčem.

60.

Kubalík přihrál Jordánovi, jehož střelu z levé strany pokryl Koskinen. Do konce zápasu zbývá už jen dvanáct sekund.

Utkání skončilo.

Utkání je u konce a končí zaslouženým vítězstvím Finska. Ti vstupovali do třetí části s náskokem, který po pěti minutách navýšili. Kivistö přidal čtvrtý gól střelou od modré čáry, jež zaskočila Francouze. Češi branku Koskinena příliš neohrozili ani při vyloučení Jaakoly, v samotném závěru sice přidali, ale druhou branku už nevstřelili. V největší šanci vychytal Kubalíka dvoumetrový finský gólman. Týmu Suomi se tak dokonale vydařila odveta za čtvrteční prohru z Oulu.

Nejlepší hráči utkání:

Markus Granlund (1+2) - Michal Kempný (0+0)

Češi dnes odehráli poslední přípravné utkání na ledě soupeře. Příští týden se představí dvakrát ve Znojmě v posledních zápasech Euro Hockey Tour proti Švédsku, generálku před ruským mistrovstvím obstará domácí utkání s Kanadou.

V závěrečných dvou duelech Euro Hockey Tour budou čeští hokejisté bojovat o druhé, třetí nebo čtvrté místo. Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek soboty.