Euro Hockey Tour • 1. utkání v Oulu • 17:30

2:3
Česko
11. T. Sallinen (J. Sallinen), 27. Aho (Granlund, Jaakola)
7. Kašpar (Kempný), 20. Kempný (Kundrátek), 28. Kašpar (t.s.)

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z prvního utkání české hokejové reprezentace ve Finsku. Se Suomi změří národní výběr síly ve čtvrtek 21. dubna od 17:30.

Českou reprezentaci čekají v pátém týdnu přípravy před MS dvě utkání ve Finsku. V rámci Euro Hockey Tour změří Vůjtkovi svěřenci dvakrát síly s domácími Suomi. První utkání se hraje dnes, ve čtvrtek od 17:30 v Oulu, druhé potom v sobotu od 14:00 v Kouvole. Dnes budou obě mužstva s prvními posilami ze zámoří bojovat o třetí místo v tabulce Euro Hockey Tour a o případný posun na druhou pozici. Švédové hrají s Rusy v 19:30.

Sestava Finska:

Koskiken (Bäckström) – Hietanen, Jaakola (A), Kukkonen (C), Salmela, Virtanen, Ahonen, Melart – Aho, Granlund, Pyörälä – Jormakka, Koskiranta, Erkinjuntti – J. Sallinen, T. Sallinen (A), Filppula – Hartikainen, Malinen, Saarela – Wärn. Trenér: Kari Jalonen.

Sestava Česka:

Furch (Francouz) - Jordán, Jeřábek, Kempný (A), Kundrátek, Kolář, Zámorský, Doudera, Hrabal - Vincour, Červenka (C), Gulaš - Zaťovič, Koukal (A), Kašpar - Kubalík, Holík, Sekáč - Zohorna, Kousal, Jarůšek - Urban. Trenér: Vladimír Vůjtek.

Češi v přípravě před MS na domácím ledě dvakrát porazili Německo. Ve Švýcarsku si připsali jednu porážku a vítězství po samostatných nájezdech. Ve Finsku odehraje naše reprezentace poslední dvě přípravná utkání venku. Finové jsou v přípravě dosud neporaženi. Doma dvakrát zdolali Slováky, dvě bezproblémová vítězství se zrodila také v Norsku. Dnes poprvé Finy prověří mužstvo z evropské špičky.

Česko - Německo (Euro Hockey Challenge): Lukáš Kašpar, Benedikt Köhl
Česko - Německo (Euro Hockey Challenge): Lukáš Kašpar, Benedikt Köhl | Foto: ČTK

V rámci letošního seriálu Euro Hockey Tour Češi finskému národnímu výběru dvakrát podlehli. Na Karjale před finskými fanoušky v poměru 1:2, na Channel One Cupu v Rusku pak 0:3. Finové zůstávají jediným týmem z evropského trojlístku, který Češi v letošní sezoně ještě neporazili. Naší poslední výhrou nad Suomi zůstává ta z loňského čtvrtfinále MS v Praze.

EHT, Česko-Finsko: radost Finska | Foto: Milan Kammermayer

Trenér Vůjtek poprvé postaví do dnešního utkání posily z NHL, Michala Jordána z Caroliny a Jiřího Sekáče z Arizony. Kdo ještě se připojí k českému týmu v nejbližších dnech a jaká esa mají ve svém středu Finové, čtěte ZDE.

MS 2014, Česko - Norsko: Jiří Sekáč
MS 2014, Česko - Norsko: Jiří Sekáč | Foto: Roman Kučera

Hlavními rozhodčími utkání budou Švédové Mikael Sjöqvist a Andreas Harnebring. Na čarách budou pomáhat domácí Hannu Sormunen a Pasi Nieminen. Čtvrteční utkání bude odehráno v Oulu, na domovském stadionu týmu Kärpät Oulu s kapacitou 6 614 diváků. V sobotu se dvojzápas stěhuje mnohem jižněji do Kouvoly.

Týmy jsou nastoupeny na modrých čarách, hrají se státní hymny.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Češi hrají v červených dresech, Finové v bílém. Na vhazování uspěl Červenka proti Granlundovi. Vincour nahazuje v útočném pásmu po mantinelu.

1.

Češi vydrželi na pár desítek sekund v útočné třetině, nyní Jordán s Jeřábkem kombinují okolo Furchovy branky a čekají na vystřídání.

2.

Jormakka pronikl po pravé straně, ale Furch proti jeho střele zasahovat nemusel. Nahození Kukkonena od modré čáry už český brankář chytil do lapačky.

2.

Furch vyrazil Virtanenovu střelu, avšak Finové zůstávají u kotouče. Pomohli si hitem u mantinelu a stále drží českou pětku pod zámkem.

3.

Kousal nevybojoval puk proti Ahonenovi a Virtanen ještě před střídáním stihne rozehrát. Češi se alespoň dostali z vlastního obranného pásma.

3.

Finové si nevšimli volného kotouče ve středním pásmu, a tak mohli hrát Češi. Hrabal přihrál Jordánovi, který nahodil pouze do ochranné sítě.

4.

Jeřábek nahodil přes všechny čáry, ale Červenka byl na čárkách rychlý, a proto se zakázané uvolnění nepískalo. Nicméně Češi se v útoku neudrželi.

4.

Aho zastavil rozehrávající Čechy a nahodil puk před branku. Tam o něj s našimi obránci bojoval Hietanen, ale naštěstí pro českou reprezentaci se ke střele neprotlačil.

5.

Jormakkovu střelu vyrazil Furch k Erkinjunttimu, jenomže ten si nedokázal srovnat hůl tak, aby byl schopen dorážet.

5.

Zohorna se sice neprosadil v boji proti přesile finských obránců, kteří však následně rozehráli na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Koskinenem.

6.

Malinen se Saarelou nedokázali udržet útočné pásmo. V tom středním kombinuje se spoluhráči kapitán Kukkonen.

6.

Červenka nabral dobrou rychlost, na levém křídle se ovšem dostal do nepříznivého střeleckého úhlu. Přesto vystřelil, Koskinen jeho střelu bez potíží pokryl.

7.

Češi ustáli finské přečíslení a sami se vrhli do útoku. Jordánovu střelu ještě Koskinen vyrazil, o chvilku později se na něj řítil LUKÁŠ KAŠPAR s obráncem na zádech. Kašpar naznačil rameny a poslal kotouč mezi betony finského gólmana - 0:1! Asistence: Michal Kempný.

7.

Češi se rychle dostávají do vedení a po vhazování hrají v útočném pásmu. Kempného střela byla sražena do ochranné sítě.

8.

Finský útok byl kvůli ofsajdu zastaven. Zohornovu střelu z levé strany Koskinen vyrazil k mantinelu.

8.

Na druhé straně uspěl také Furch a Doudera dorážejícího Malinena ke kotouči nepustil. Další finský útok táhne Granlund.

9.

Jaakola přihrával Pyorälämu na pravý kruh, ale finský útočník byl ubráněn. Po vyhození Jordána musí Hietanen hrát.

9.

Červenka zatlačil rozehrávají Finy, kterým se až natřikrát podařilo vystrkat kotouč z jejich obranného pásma.

10.

Za nahozením od českých obránců spěchá Koukal, ale blíže to mají finští obránci, kteří budou rozehrávat.

10.

Kolář se vydal do útoku po levé straně, ale u mantinelu jeho akce brzy skončila. Češi musí rychle dozadu.

11.

Finové srovnávají skóre! J. Sallinen vybojoval kotouč za brankou a přihrál přesně mezi kruhy TOMIHO SALLINENA, jenž ranou z první propálil Furcha. Bratrská kombinace končí gólem - 1:1! Asistence: Jere Sallinen.

11.

Finové jsou gólem povzbuzeni a drží se v útočné třetině. Furch musel zasahovat proti Malinenovi, který znovu obdržel přihrávku zpoza branky.

12.

Aho zavezl kotouč do útočného pásma a přihrál na modrou Jaakolovi. Po jeho nahození se k puku dostali Češi a vyhodili po mantinelu.

12.

Zakázané uvolnění se nepískalo a obě mužstva vystřídala. Zaťovič se proti finským obráncům neprosadil, kotouč mají na holi domácí.

13.

Hokejisté Suomi dělají svým pohybem českému soupeři značné problémy. Jormakka se ale ke střele neprotlačil.

13.

Kolář se při rozehrávce zasekl s pukem ve středním pásmu. K puku se dostávají Finové, J. Sallinen nahazuje po hrazení.

14.

Zámorský nastřelil kotouč na Koskinena z velké dálky. Finský brankář puk udržel, ale rozhodl se nerozehrávat.

14.

Zohorna získal kotouč u mantinelu a prokličkoval se až před branku. Dostal se k zakončení, ale Koskinen střelu zblízka vyrazil.

15.

Hrabal zablokoval Saarelovu střelu a Furch zasahovat nemusel. Vhazuje se teď ale po jeho pravé ruce. Na buly jdou Granlund s Červenkou.

15.

Jeřábek se postupnou rozehrávkou dostal až ke střele z levého křídla. Na branku však neprošla, zablokoval ji Hietanen.

16.

Finové zatlačili na Zaťoviče a na chvíli se udrželi v útočném pásmu. Byla to však pouze malá chvíle, Jeřábek vyhazuje do středního pásma.

16.

Další rozehrávka Čechů už skončila na zakázaném uvolnění. Po vhazování před Furchem se ke kotouči dostávají domácí hokejisté.

17.

Furch raději přerušil hru, aby mohl český tým v klidu dostřídat. Po buly už se hra dostala ke Koskinenově brance, kde ovšem hrají Finové.

17.

Furch podržel pod lapačkou další nahození Finů. Po Zohornově nahození útočí znovu Finové, kteří jsou aktivnějším celkem v posledních momentech.

18.

A pozor, Suomi mohli jít do vedení! Hietanen a Aho prověřili Furcha dvěma pokusy z bezprostřední blízkosti, ale český gólman dvakrát vyrazil.

18.

Furch vytěsnil také další pokus Aha, český útok na druhé straně dlouhého trvání neměl. Koskinen je v posledních minutách bez práce.

19.

Gulašovi na modré čáře puk skákal, přesto dokázal nahodit na branku. Později už modrou čáru neudržel a píská se ofsajd českého týmu.

19.

Na střely průběžně vedou Finové. Útokem po levé straně se teď ale neprosadili a do protiútoku mohou jet Češi.

20.

Češi skórují a v poslední minutě první třetiny si berou vedení zpět! Svěřenci trenéra Vůjtka zavezli puk do útočného pásma, Kundrátek na modré čáře nabil MICHALU KEMPNÉMU, jenž propálil Koskinena a připsal si první gól v národním týmu - 1:2! Asistence: Tomáš Kundrátek.

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně v 18:21.

První třetina je za námi a může nás těšit česká produktivita. V sedmé minutě rozčísl Kašpar vlažný úvod zápasu, když ujel špatně střídajícím Finům a střelou mezi betony nachytal Koskinena. Finové za čtyři minuty srovnali, když v brance skončila kombinace bratrů Sallinenů, konkrétně Tomiho rána z mezikruží. Koskinen pak vychytal Zohornu, Furch zase pokusy Hietanena a mladíka Aha. V poslední minutě ještě udeřil český tým. Kundrátek přihrál Kempnému, který střelou od modré čáry prostřelil finského gólmana a vrátil vedení českému týmu.

Michal Kempný prožívá v Oulu velmi vydařený zápas. Kašparovi na první gól přihrál, ve dvacáté minutě se prosadil sám. A byla to jeho první branka v národním dresu.

21.

Druhá třetina právě začala.

21.

Druhá třetina právě začala. Češi ji začali útočným náporem, nicméně o kotouč brzy přišli.

21.

Proti střele Salmely nemusel Furch zasahovat. Zaťovič napadá další rozehrávku Finů, kteří už se dostali do středního pásma.

22.

Erkinjuntti nadvakrát dostal puk před Furcha, ale kotouč se nakonec odrazil k mantinelu. Češi dostávají možnost rozehrávky.

23.

Sekáč okradl o puk rozehrávající Finy a spolu se Zohornou ho natlačili před branku. Ke střele už je ale domácí beci nepustili.

23.

Malinen ještě udržel pro Finy modrou čáru. Někteří jeho spoluhráči odjeli střídat, a tak teď domácí bojují o kotouč proti české přesile.

24.

Kotouč z hole Saarely doklouzal až k Furchovi, který zasáhl. Češi po vhazování rozehráli na zakázané uvolnění, hra jde znovu před Furcha.

24.

Furch zastavil Granlundovu střelu. Na opačné straně si udělal místo Vincour a chtěl přihrávat před branku. Kotouč zablokoval Pyorälä.

25.

Teď zase Finové dvakrát rozehráli pouze přes všechny čáry. Vhazování podruhé v řadě před Koskinenem, proti sobě stojí Granlund a Koukal.

25.

Koukal nastřeloval kotouč před branku, kde si ho ale nedokázal zpracovat Zaťovič. Finové však znovu rozehráli nepřesně a jejich pětka už je dlouho na ledě.

25.

Holík vyhrál buly, ovšem poslal kotouč až do středního pásma. Češi se do útočné třetině brzy vrátili, Finové srazili nahození do ochranné sítě.

25.

Poprvé v dnešním utkání se bude vylučovat. Jiří Sekáč (CZE) zasáhl jednoho z finských hokejistů vysokou holí a odsedí si dvě plus dvě minuty. První finská přesilovka.

26.

Suomi uspěli na buly a bleskově ohrozili Furcha. Aho nabil Jaakolovi a český gólman ránu zkušeného obránce nadvakrát zkrotil v lapačce.

26.

Čechům už se podařilo dvakrát vyhodit a zatím se v oslabení brání úspěšně. Finové kombinují ve středním pásmu.

27.

Finové využívají přesilovku a srovnávají stav utkání! Nepovedené nahození od modré čáry stáhl Granlund a zadovkou přihrál SEBASTIANU AHOVI. Mladý střelec se trefil do prázdné branky - 2:2! Asistence: Markus Granlund, Topi Jaakola.

27.

Finové pokračují v přesilovce, jelikož Sekáč nakonec obdržel čtyřminutový trest.

28.

Kašpar byl při úniku faulován Jormakkou a pojede trestné střílení!

28.

LUKÁŠ KAŠPAR proměňuje trestné střílení a Češi potřetí vedou! Český šikula si najel na levou stranu a stejně jako při prvním gólu se trefil mezi betony - 2:3!

29.

Dlouhé oslabení Čechů právě skončilo a Sekáč je na ledě. Finové srovnali, Kašpar pak proměnil trestné střílení a po zásahu Furcha Češi ve Finsku stále vedou.

29.

Sekáčovi se puk zamotal mezi nohama ve středním pásmu. Do útoku tak mohl T. Sallinen, jehož ránu Furch vyhlavičkoval maskou.

30.

První útok Česka zatopil Finům při rozehrávce, přesto se domácí z úzkých dostali. Po nahození se o kotouč bojuje u mantinelu za Furchem.

30.

Další nahození Finů po chybě české obrany vyrazil Furch do ochranné sítě. Finové zůstávají po buly usazeni v útočné třetině.

31.

Hietanenovu střelu od modré čáry srazil Kundrátek bruslemi mimo branku. Češi mají konečně trochu více času na rozehrávku, domácí střídají.

31.

Hrabal zachytil kotouč na modré čáře a připravil pozici pro Douderu. Druhý třinecký obránce střílel od modré čáry nepřesně.

32.

Jiří Sekáč (CZE) musí podruhé ve druhé třetině na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost. Finové ale vůbec nezvládli signalizovanou výhodu a hráli v sedmi! Dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů odpyká Ilari Filppula (FIN). Hraje se ve čtyřech.

33.

Finové se velmi kuriózním způsobem připravili o možnost přesilovky. Hra je přerušena po sraženém nahození od Kundrátka.

33.

Hra se po vhazování přesunula za branku Furcha. Jeřábek tlačí na mantinel Koskirantu, puk je tam někde pod bruslemi.

34.

T. Sallinen se propracoval do útočného pásma, kde však byla Finům odpískána přihrávka rukou. Po buly ve středním pásmu rozehrává Kundrátek.

34.

Kempného ránu od modré čáry zastavila tyčka za Koskinenem. Na opačnou stranu spěchá do protiútoku T. Sallinen.

35.

Velká šance Finů nekončí vyrovnávacím gólem! Kotouč vyplaval mezi kruhy před volným Hartikainenem, který ale branku minul.

36.

Finy vyhnala z útočného pásma znovu přihrávka rukou. V posledním střídání ale dostali české mužstvo pod značný tlak.

36.

Jaakolův pokus od modré čáry končí na zadním mantinelu. Češi se po delší době vydali do protiútoku a Jarůškovu střelu vyrazil Koskinen.

37.

Červenka pronikl mezi dvěma finskými obránci a vystřelil. Bránu těsně minul, ale přestože jeho řada vystřídala, Červenka pokračuje v boji o puk.

37.

Také Finové se dostali pod tlak vinou nepřesné rozehrávky. Jordánovu střelu Koskinen vyrazil, Vincour se neprotlačil k dorážce.

38.

Furch vytěsnil střelu Koskiranty a Češi se znovu nastěhovali do útočného pásma. Koskinen lapil Kašparou lehkou střelu.

38.

Koukalova rána už byla mnohem nebezpečnější. Tečoval ji někdo z domácích hokejistů, Koskinen byl ale připraven a udržel puk.

39.

Finové se vydali do rychlého protiútoku a T. Sallinen mířil z mezikruží nepřesně. Virtanenova střela od modré čáry byla sražena mimo hrací plochu.

39.

Jarůšek vybojoval aktivním napadáním vhazování v útočném pásmu. Finové poslali puk po mantinelu jen na zakázané uvolnění.

40.

Rozběhla se poslední minuta druhé třetiny. Gulaš nahodil do útočného pásma, kde se ale Češi tentokrát neusadili.

40.

Prostřední perioda se dohrává v útočném pásmu Finska. K Ahovi před brankou kotouč neprošel a Češi před třetí částí stále povedou.

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně v 19:13.

Po dvou třetinách drží český tým stále vedení. Finové hráli po faulu Sekáče čtyřminutovou přesilovku, kterou využili k vyrovnání zásluhou mladíka Aha. Jenomže Jormakka pak ještě během finské přesilovky fauloval unikajícího Kašpara, jenž proměnil nařízené trestné střílení a v místě loňského působiště zaznamenal dnes již druhou branku. Češi ustáli finský tlak v dalších minutách, Kempného rána od modré čáry se otřela o tyč. Na opačné straně přestřelili v nadějných situacích mezi kruhy Hartikainen a T. Sallinen. Před třetí třetinou ještě zůstává vše otevřené.

Mimořádně vydařené utkání hraje v Oulu Lukáš Kašpar. V zápase už dvakrát ujel. Poprvé se trefil ze hry, podruhé proměnil trestné střílení a Češi díky němu stále vedou. Kašpar hraje na stadionu, který pro něj byl ještě v loňské sezoně domácím.

41.

Třetí třetina právě začala.

41.

Třetí třetina začala a Finové se od začátku usazují v útočné třetině. Co nejrychleji chtějí zlikvidovat český náskok.

41.

Jaakola pozdrží hru za brankou a počká na dostřídání. Češi předtím první útok Finů odrazili a nepustili osmnáctiletého Aha ke střele.

42.

Koukal vytlačil Salmelu z útočného pásma a Finové znovu zavážejí puk za Koskinena, odkud budou rozehrávat.

42.

Kubalík prohrál souboj uprostřed kluziště a Zámorský pak musel zastavovat nebezpečnou přihrávku na J. Sallinena.

43.

Malinen se Saarelou připravili střeleckou pozici pro Salmelu na modré čáře. Furch na střelu dobře viděl a kotouč ukryl bez potíží.

43.

Červenka na buly přehrál Granlunda, Finové pak sice získali puk zpět na své hokejky, ale smolně se dostali až do středního pásma.

44.

Pyorälä zpracovával skákavý puk před českou brankou a nakonec ho trefil rovnou ze vzduchu. Furch se štěstím zasáhl a kotouč vyrazil!

44.

Domácí mužstvo vstoupilo do třetí části opravdu velmi aktivně. Po nahození Hartikainena má ale Kempný trochu více času na rozehrávku.

45.

Filppula získal kotouč pro T. Sallinena, jehož pokus Furch vykopl betonem. Češi pouze odevzdali kotouč a ve třetí třetina nemají protihru na finské útoky.

46.

Kotouč se na několik sekund zachytil mezi Douderou a Malinenem v rohu kluziště. Teď už ho Finové přeci jen vydolovali.

46.

Zohorna si nabruslil na Kousalovu přihrávku, ale v nadějné pozici bohužel kotouč netrefil. Jeřábkovu střelu od modré čáry pokryl Koskinen. Poprvé ve třetí třetině čeští hokejisté výrazněji zahrozili.

47.

Už se zdálo, že Češi vystrkají puk z obranného pásma, ale místo toho o něj přišli a Furch musel znovu zasahovat proti Pyorälämu.

48.

V další akci to domácí zkoušejí nahozením. Za pokusem od Salmely spěchají jeho spoluhráči na zadní mantinel.

48.

Dominik Kubalík (CZE) musí na dvě minuty na trestnou lavici za sekání proti Salmelovi. Strhla se menší potyčka, Finové si zahrají druhou přesilovku.

49.

Češi zvládli dlouhý boj u mantinelu a vystřelili kotouč z obranné třetiny. To se českému mužstvu podařilo v tomto oslabení už podruhé.

49.

Finskou útočnou akci zastavil ofsajd a po buly museli Suomi zpět dozadu. Češi navíc znovu vyhazují, jmenovitě to byl Červenka.

50.

Tato přesilovka Finům zatím vůbec nevychází. Český tým znovu vyhodil a v poklidu vystřídal.

50.

Závěr přesilovky je ovšem hodně nebezpečný! Jaakola přihrál Pyorälämu, jenž jel sám proti Furchovi, ale neuspěl. Český gólman udržel nadvakrát také Hietanenovu ránu.

51.

Kubalík už je pryč z trestné lavice a Češi jsou znovu kompletní. Furch ještě těsně po návratu Kubalíka lapil Kukkonenovu střelu.

51.

Finové znovu ujeli do nebezpečné situace dvou proti jednomu. Hartikainena trochu pozlobil skákavý kotouč a Furch nemusel předvést tak složitý zákrok.

51.

Český gólman vytěsnil také Virtanenův pokus od modré čáry. Pak se hostům podařilo vyhodit a vystřídat. Finský tlak se zvyšuje.

52.

První útočná formace českého týmu podržela hru okolo Koskinenovy branky. Jaakola rozehrává až napotřetí. Češi udrželi dobrou minutu.

53.

Finové těžili z nepřesné české rozehrávky, jenomže Granlund byl od kotouče hodně rychle odstaven a nevystřelil.

53.

Hra je přerušena a do konce zbývá zhruba sedm minut. Po komerční přestávce budou Češi nadále hájit jednobrankový náskok.

54.

Jarůšek dobře viděl Zohornu, kterak si najíždí před Koskinenovu branku. Ale přihrávka šla vzduchem a Zohorna těžký kotouč nezasáhl.

54.

Jarůšek posléze tečoval Kempného nabídku od modré čáry těsně vedle. Češi drží hru daleko od Furcha, což je skvělé.

55.

Virtanen rozehrál jen na zakázané uvolnění. Do konce zbývá necelých šest minut a vhazuje se před bránou Koskinena.

55.

Také další rozehrávka Suomi prošla přes všechny čáry. Po riskantní rozehrávce Kundrátka se ke kotouč dostávají Finové a útočí.

56.

Zaťovič s Koukalem vybojovali kotouč za brankou Finska. Kolářovo nahození od modré čáry skončilo v Koskinenově lapačce.

56.

Tečovaný pokus Finů od modré čáry proskákal těsně mimo Furchovu branku. Domácí zůstávají v útočném pásmu.

57.

Finové zatlačili na českou rozehrávku a kotouč získali. Hietanen ho protlačil na Koskirantu, jehož ránu přibrzdil Jordán a umožnil bezpečný zásah Furchovi.

57.

Ihned po vhazování se na modré čáře opřel do puku Salmela a Furch vyrazil střelu mimo hrací plochu. Češi prohráli také další vhazování, Salmelova střela tentokrát zablokována.

58.

Kubalík přihrávkou v pádu nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Neprosadil se ani Červenka a dopředu mohou postupovat domácí, konkrétně Pyorälä.

58.

Virtanenova střela od modré čáry neprošla na Furchovu svatyni. Finové hrají ve středním pásmu a čas jim rychle utíká. Do konce něco přes dvě minuty.

59.

Jordánovo vyhození prošlo až do středního pásma. Jaakola pak rozehrál špatně, Koukalova střela byla Finy tečována na tribunu.

59.

Zohorna ušetřil další cenné sekundy v útočném pásmu. Finové neuspěli v přechodu do útočného pásma a musejí rozehrávat odzadu.

60.

Finové už jsou v šesti, ale mají soustavný tlak. Naopak Češi teď jen těsně minuli prázdnou branku, byl to Gulaš.

60.

Jaakolova střela na branku neprošla a do konce zbývá už velmi málo. Češi dostávají puk do středního pásma a vypadá to dobře.

Utkání skončilo.

Češi zvládl vstup do dvojzápasu na severu Evropy a Finy poprvé v této sezoně porazili. Ve třetí třetině drželi těsný náskok proti aktivněji hrajícím Finům. Pyoräläho dvě zakončení zpacifikoval Furch, na opačné straně netrefil kotouč v dobré pozici Zohorna. Čechy to ale mrzet nemuselo, v závěru totiž skandinávského soupeře do většího tlaku nepustili a v aktuální tabulce Euro Hockey Tour se posunuli na druhé místo.

Nejlepší hráč utkání:

Lukáš Kašpar (2+0)

Sraz repre před MS 2016: Lukáš Kašpar
Sraz repre před MS 2016: Lukáš Kašpar | Foto: Milan Kammermayer

Švédové v první třetina doma vedou nad Rusy 1:0, a tak se Češi v průběžné tabulce Euro Hockey Tour dostali na druhou pozici před sbornou. V sobotu od 14:00 nastoupí svěřenci Vladimíra Vůjtka proti Suomi v Kouvole. Utkání budete moci sledovat živě na našem serveru.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji příjemný večer.