3:2
Česko
23. Osala, 36. Pilström (Osala), 54. Ramstedt (Mäenpää, Kiiskinen)
1. Kutlák (Frolík, Plekanec), 60. Hemský (Plekanec)

Vítejte u online reportáže z utkání české reprezentace s Finskem v rámci ruského turnaje Channel One Cup. Zápas začne v 17:30.

Český národní tým má co obhajovat. Na posledním turnaji Euro Hockey Tour finské Karjale vyhrál všechny tři zápasy a vede průběžné pořadí soutěže. Pro ruský Channel One Cup navíc trenér Hadamczik povolal rovnou 8 hráčů z NHL. Nabitý kádr by tak mohl přinést další úspěch.

Finové oproti tomu žádnou hvědu NHL nevyužili, místo toho se v sestavě objeví šest reprezentačních nováčků. Českému týmu budou domácí chtít vrátit listopadovou porážku 0:1 z předchozího turnaje. Jedinou branku tehdy vstřelil Petr Nedvěd.

Trenéři předem rozhodli, že se do české branky postaví Alexander Salák, který v současnosti chytá za švédský Färjestad. Kapitánské céčko bude mít Tomáš Plekanec, který se elitním útoku představí s Nedvědem a Frolíkem. V přesilovkách bude toto trio doplňovat nejlepší střelec extraligy Martin Růžička.

Sestava Finska: Ahonen (Ortio) - Laakso, Eronen, Mänepää, Näkyvä, Melart, Lepistö, Kukkonen, Ohtamaa - Aaltonen, Lehterä, Enlund - Kiiskinen, Ramstedt, Pihlström - Osala, Viitaluoma, Kähkönen - Kuusela, Lahti, Huhtala.

Sestava Česka: Salák (Pavelec) - Nakládal, Kutlák, Kindl, Novák, Škoula, Polák, Němec - Nedvěd, Plekanec, Frolík - Hemský, Krejčí, Voráček - Růžička, Koukal, Rolinek - Petružálek, Kovář, Svoboda - Orsava.

Ještě než utkání začne, musí zaznít státní hymny.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Češi vedou 1:0. Tak to byla rychlovka, Zdeněk Kutlák se napřáhl na modré a propálil Ahonena.

3.

Češi domácí tým zaskočili. Finové Saláka vyzkoušeli pouze nesměle z úhlu.

4.

Nakládal je prvním vyloučeným hráčem. Finové si zahrají přesilovku.

5.

Finům chvíli trvalo, než se dostali do pásma. Salák brzy musel vytasit dva skvělé zákroky po ráně a dorážce Aaltonena.

Český hokejový reprezentační brankář Alexander Salák při tréninku před Karjala Cupem 2012. | Foto: CPA - Eduard Erben
6.

Salák v permanenci po celou dobu přesilovky. Češi se ale ubránili.

7.

Svěřenci trenéra Hadamczika se hned vydali do útoku. Tým Suomi vyhodil přes všechny čáry.

8.

Aaltonen opět zlobil na brankovišti. Salák nahození od modré ale pokryl.

9.

A opět Aaltonen v šanci. Mezi kruhy se uvolnil a pálil na Saláku. Puk těsně minul pravou tyč.

10.

Protiútok českého týmu zakončoval Plekanec, jeho střela ale byla zblokována.

11.

Z úhlu se tlačil do branky Huhtala, ale Salák opět zavřel závory.

11.

Rolinek ztratil puk a situaci musel hasit Škoula faulem. Další přesilovka Finů.

12.

Češi se brzy osvobodili, Finové opět musí hledat cestu do pásma.

13.

Po zákroku Saláka české mužstvo dostalo opět puk z pásma.

14.

Škoula je na ledě, Krejčí už zaváží puk do útočné třetiny.

15.

Osala nepříjemně tečoval střílenou přihrávku směrem na českégo gólmana a ten včas zasáhl betonem.

16.

Pokud si česká reprezentace vybuduje nějakou převahu, je to v době, kdy je na ledě první útok. Nedvědova střela teď ovšem opět mimo.

17.

Kovář dvakrát zahrozil, nejprve z dorážky Petružálkova nahození a poté se obtočil kolem branky a trefil Ahonena do masky.

18.

Pasáž českého týmu. Krejčí se pokličkoval až před Ahonena, bekhendem ale jen provětral beton finského strážce svatyně.

18.

Finové zahrozili z brejku. Salák připraven.

18.

Další finská početní výhoda. Kindl to přehnal s vysokou holí.

19.

Hosté vyvezli kotouč z pásma, konkrétně to byl Polák.

20.

Rolinek je také bojovníkem pro oslabení a obranným zákrokem to jasně ukazuje.

20.

Český tým se v pohodě ubránil.

20.

Konec první třetiny.

Úvod patřil českému týmu, který soupeře zaskočil už v první minutě. Postupně se ale hra vyrovnala. Finové dokonce získali převahu díky třem přesilovkám. Salák měl v první části mnohem víc práce než jeho kolega na druhé straně.

21.

Začala druhá třetina.

21.

Tentokrát mohli brzy po úvodním vhazování inasovat Češi. Enlund Saláka zblízka nepřekonal.

22.

Finové teď krouží kolem české svatyně.

23.

Finové srovnali na 1:1. Osala se dostal k puku, který poskakoval před Salákem, a dostal ho za záda přemisťujícího se českého brankáře.

25.

Finsko je teď na koni. Češi se soupeřem nestíhají bruslit.

25.

Frolík podrazil Kiiskinena a půjde za to pykat. Přesilovka Finů. Dnes už čtvrtá.

26.

První várce střel se Češi ubránili a vyhazují přes všechny čáry.

27.

Nahození domácích skončilo s tečí v ochranné síti.

27.

Frolík na ledě. I počtvrté se hosté ubránili oslabení.

28.

Krejčího formace dělá Finům problémy a drží pásmo.

29.

Bohužel se jí žádnou velkou šanci nepodařilo vypracovat. Místo toho Enlund na druhé straně prověřil Saláka.

30.

Pihlströmova zadovka před českou svatyní na dělala českým obráncům problémy, nakonec puk dostali alespoň do středního pásma.

31.

Nakládalova pumelice z dálky Ahonenovi promlémy nenadělala. Puk ale skončil v síti nad brankou.

32.

Lehterä přidržel Koukala. První přesilovka pro Česko.

33.

Už už se Kutlák natahoval po dorážce do prázdné brány, ale některý z finských beků puk odpálil pryč.

34.

Češi si vypracovali jen jednu velkou šanci, bohužel ji nevyužili a Finové jsou komplet.

34.

Finové jeli dva na jediného obránce, ale k Aaltonevi se přihrávka nedostala.

35.

Přesilovka českého mužstva číslo 2. Provinil se Laakso.

36.

Čtveřice hráčů Suomi se zatím brání dobře. Češi se k ničemu nedostali.

36.

Finové vedou 2:1. Domácí skórují při vlastním oslabení. Osala nahodil před branku, kde osamocený Pilström pohotově tečoval puk za Saláka.

37.

Tak nejenže svěřenci trenéra Hadamczika gól nedali gól v přesilovce, oni ho dokonce dostali. Finové hrají v pěti.

38.

Koukalova dorážka jen do betonů Ahonena. Teď měl finský brankář i notnou dávku štěstí.

39.

Češi už se z inkasovaného gólu trochu oklepali a v útoku jsou nebezepečnější.

40.

Bude se hrát ve čtyřech. Plekanec s Kukkonem se do sebe pustili a dostávají po dvou minutách.

Konec druhé třetiny.

Tak tahle třetina se českému národnímu týmu vskutku nepovedla. Finům nestačili, dokonce dostali branku během vlastní přesilovky a prohrávají 1:2. Snad se hra změní ve třetí části.

41.

Začala třetí třetina.

21.

Oba týmy pokračují ve hře ve čtyřech.

42.

Oba týmy jsou kompletní. Malý závar před brankou vyřešil Rolinek.

43.

Koukal se dostal do třetiny a hned vystřelil. Ovšem vedle. Na druhé straně musel po bleskové akci zasahovat Salák.

44.

Hraje se rychlý hokej, téměř bez přerušení.

45.

Hemského formace skřípla Finy v třetině. Pořádná šance z tohoto tlaku ale zatím nepramení.

46.

Rolinek se nerozpakoval a hned jak měl trochu prostoru, vyslal projektil na Ahonena. Tomu ovšem puk z výstroje nevypadl.

47.

Lehterä to zkoušel z pravého kruhu. Salák připraven.

47.

Přečíslení české formace, Krejčí hledal rozjetého parťáka Hemského. Ahonen by se nestihnul přesunout, jenže Hemský puk netrefil.

49.

Voráček odchází za držení na trestnou lavici. Následuje tedy finská početní výhoda.

50.

Koukal měl možnost v oslabení, střelu ale v tísni mohl vyslat střelu jen bekhendem a ta byla nepřesná.

51.

Salák opět podržel české mužstvo. V závaru před brankou našel puk a nenechal ho dorazit nikým z Finů.

51.

Voráček je zpět na ledě. Češi se ubránili.

52.

Naopak na druhé straně vystrašil Ahonena Hemský, v rozhodující chvíli mu trochu sjel kotoouč a nemohl tak zakončit ideálně. Stejně tak neuspěl zblízka Krejčí.

53.

Kombinaci Finů přerušil Kutlák a dostal puk do střední třetiny.

54.

Finové vedou 3:1. Ramstedt naskočil rovnou ze střídačky, dostal přihrávku do jízdy a vymetl pavučinku nad Salákovým ramenem.

55.

Tak to je nepříjemné. Čechům se krátí čas na vyrovnání. Salák teď navíc vytasil další zákrok proti šanci Osaly.

56.

Finové šetří čas v útočném pásmu. Už se nemusejí nikam hnát.

57.

Frolík si s Mänepääm měli co vysvětlovat, po drobné roztržce se vylučovat nebude.

58.

Hemský si vynutil faul, Češi budou dvě minuty před koncem hrát ještě přesilovku. Zřejmě poslední šance, jak trochu zdramatizovat zápas. Trenér Hadamczik si vybral oddechový čas.

58.

Salák na střídačce. Češi budou hráč šest proti čtyřem.

59.

Polák vykopl už jistý gól z prázdné české branky.

59.

Češi se dostali do pásma, ale vůbec nestřílí.

60.

Češi snížili na 2:3. Nedvěd dostal puk na Aleše Hemského, který poslal puk do odkryté brány. Naděje stále žije.

60.

Půl minuty do konce Češi opět v šesti, ale tentokrát proti pěti.

60.

V poslední vteřině ještě pálil Krejčí. Ahonen chytil.

Konec zápasu.

Češi tak po třech vítězstvích v EHT poprvé prohrávají 2:3. Zítra se mužstvo přesune do Moskvy, kde se střetne s Ruskem a Švédskem.

To je pro dnešek vše, u další online reportáže napočtenou.