reklama
16:00 • MS v hokeji • Zápas o 3. místo
2:3sn
(0:2, 0:0, 2:0 - 0:0, 1:2)
Finsko. Vlajka
Finsko
Vlajka USA - sport
USA
  • 49. Korpikoski ( Väänänen, Granlund), 53. Granlund (Korpikoski, Kontiola)
  • 1. Smith (Stastny, Moss), 16. Stastny (Smith, Trouba), rozhodující nájezd Galchenyuk

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze zápasu o 3. místo na mistrovství světa mezi hokejisty Finska a USA. Zápas začíná v 16 hodin.

V boji o finále prohrály oba týmy shodně 0:3, Američané s dalším překvapením turnaje Švýcary (ON-LINE ZDE!), Finové pak nestačili v severském derby na Švédsko (ON-LINE ZDE!).

Finové si zahráli o bronz také loni, to ale nestačili na české hokejisty, Američanům se stejně "vedlo" před třemi lety.

Zajímavá je celková bilance obou zemí, co se bronzových medailí týče - Finové mají z MS tři, poslední z roku 2008, Američané pak čtyři, když naposledy vybojovali bronz v Praze 2004. Pro ně to byla zároveň na dvanáct let i poslední medaile ze světových šampionátů, předtím získali opět 3. místo ve Vídni 1996.

Mírným favoritem dnešního duelu jsou domácí Finové, v základní skupině ale i díky hattricku Craiga Smithe vyhráli Američané 4:1.

Oba celky jsou tak trochu "No Name". Finové až na Korpikoskiho a později dorazvšího Granlunda mají výběr poskládaný jen z hráčů působících v Evropě.

Američané mají pochopitelně na soupisce jen hráče ze "své" NHL (či AHL), za hráče se statusem "hvězda" se dají brát snad jen Paul Stastny, Erik Johnson či Matt Carle. Tým je ale hodně mladý a většina hráčů se zná z juniorských reprezentací, kde Američané díky systému nastolenému před zhruba deseti lety sbírají medaile za medailí.

Bitva o bronz bude také soubojem dvou nejproduktivnějších hráčů turnaje, které ale jako první dokázali vymazat až jejich semifináloví soupeři - domácího Kontioly a Američana Stastného.


Nejproduktivnější hráči:

Finsko:
Petri Kontiola – 15 (8+7)
Juhamatti Aaltonen – 11 (4+7)
Janne Pesonen – 8 (2+6)

USA:
Paul Stastny – 13 (6+7)
Craig Smith – 12 (3+9)
David Moss – 6 (4+2) 

Zajímavostí budiž, že finále z pozice hlavních budou pískat sudí ze zemí, které v semifinále Finsko a USA porazily...

Rozhodčí: Reiber (SUI), Vinnerborg (SWE) – Arm (SUI), Schrader (GER). 

USA: Gibson (Bishop) – Carle, Faulk, Johnson, Hunwick, Petry, Butler, McBain, Trouba – Smith, Moss, Stastny (C) – Stapleton, Galchenyuk, Oshie – Gionta, Carter, Thompson – Kristo, Butler, Bjugstad. Trenér: Joe Sacco.

Finsko: Raanta (Ortio) – Lepistö, Hietanen, Laakso, Mäntylä, Väänänen, Jalasvaara, Kukkonen (C), Melart – Pesonen, Kontiola, Aaltonen – Korpikoski, Pihlström, Granlund – Savinainen, Salminen, Koskiranta – Hagman, Haataja, Hytönen. Trenér: Jukka Jalonen.

15:40

Rozbruslení je za námi, duel začne za dvacet minut.

15:55

Oba celky už jsou na ledě, ostudné návštěva na šampionátu, především ve Stockholmu pokračuje.

00:01

Zápas začal, úvodní buly vyhráli v modrém hrající Američané, v bílých dresech nastoupili Finové.

0:58

A AMERIČANÉ VEDOU!!! První americký útok nepustil soupeře z pásma a nakonec rotaci zakončili gólem, když Moss se Stastnym vybojovali kotouč pro Smitha, který nedal blafákem Raantovi šanci.

Hokej, MS 2013, USA - Finsko: Craig Smith (15) dává gól na 1:0 Hokej, MS 2013, USA - Finsko: Craig Smith (15) dává gól na 1:0 | Foto: Reuters
2.

Tři na dva pro Američany, tentokrát z toho ale gól nebyl, Raanta na místě.

5.

Hra se nám nyní trochu uklidnila, chybí tomu pohyb, náboj, za což bohužel může poloprázdná aréna Globen. Tohle je na zápas o bronz skutečně ostudná návštěva!

6.

Bomba Väänänena branku Gibsona netrefila.

7.

Na druhé straně se cpal před Raantu Carter, finský brankář si ale svojí levou tyčku pohlídal.

Sport
Sport
19. 5. 2013
reklama