reklama
18:00 • Liga mistrů • Semifinále
3:0
0:0 1:0 2:0
Logo HK Mountfield Hradec Králové
Mountfield HK
Djurgardens IF Stockholm logo
Djurgaarden
  • 20:53 Lev (Chalupa)
  • 42:07 Nedomlel
  • 51:34 Jergl

Sledujte online přenos z odvety semifinále hokejové Ligy mistrů mezi Hradcem Králové a švédským Djurgaardenem. Utkání začíná v úterý 14. ledna v 18:00.

Mountfield HK si postup do play off Ligy mistrů zajistil z druhého místa a v osmifinále narazil na německý Manheim. Ten vyřadil ze hry po výsledcích 1:0 a 1:1. Posléze vyzval český zástupce Zug, účastníka švýcarské ligy. Ovšem i Švýcaři se museli sklonit před Hradcem, jenž si po úvodní remíze 1:1 zajistil postup díky výhře 4:0.

Djurgaarden rovněž obsadil v základní skupině druhou pozici a hned v osmifinále jej čekal soupeř jemu důvěrně známý, a sice švédská Skelleftea. Úvodní duel (3:3) vítěze nepřinesl, a tak o postupujícím rozhodla až odveta, kterou ovládl Djurgaarden v poměru 4:1. Čtvrtfinále již bylo z pohledu Djurgaardenu o poznání suverénější. Německý Mnichov si odnesl prohry 5:1 a 3:0 a z postupu do semifinále se tak radoval švédský klub.

K finálové účasti však mají o dost blíže hráči Mountfieldu. Ti dokázali ve Švédsku zvítězit 3:1 a Djurgaarden má tak rozhodně co dohánět.

Úvodní sestavy:

Mountfield HK: Mazanec (Lukeš) - Čáp, Cibulskis, F. Pavlík (A), Šalda, Nedomlel (A), Rosandić, Gaspar - Smoleňák (C), Cingel, Chalupa - Klíma, Lev, R. Pavlík - Jergl, Koukal, Perret - Dragoun, Kubík, Miškář - Morong.

Djurgårdens IF: Svedberg (Rheyneuclaudes) - Alsing, Nilsson, Högström, Pettersson (A), Garrison, Hultström, Johansson - Strandberg, Josefson (C), Eklund - Axelsson, Berglund, Holtz - Ågren, Haga, Östman - Eriksson (A), Wandell, Bergfors - Falk.

Rozhodčí: Nikolić (AUT), Stano (SVK) - Ondráček, Hynek (oba CZE)

V dnešním duelu bude Hradci k postupu stačit i prohra o jednu branku, na což se jistě domácí nebudou chtít spoléhat. V případě však, že prohrají o dva góly, půjde utkání do desetiminutového prodloužení, případně posléze do samostatných nájezdů.

Oba celky jsou již nastoupeny na ledové ploše, kde právě zní švédská hymna, za kterou bude pochopitelně následovat i ta česká.

0:01

Utkání právě začalo.

0:15

Marek Mazanec si připisuje první zákrok, byť se nejednalo o zásah nikterak těžký. Nahození od modré čáry rychle vytřepal z lapačky na hole svých kolegů.

1:03

Také na druhé straně si strážce svatyně připisuje premiérový zákrok. Svedberg byl ovšem proti střele z levého kruhu připraven.

1:12

Krátce po vyhraném buly pálil pro změnu Filip Pavlík, avšak hostující brankář byl znovu připraven a vhazovat se bude opět po jeho pravici.

1:32

Dostatek prostoru měl nyní Petr Koukal, jenž vypálil v dobré pozice mezi kruhy. Svedberg ale prudký pokus nakonec zkrotil a dorážky nedopustil.

1:58

Vzápětí budeme svědky první přesilové hry, kterou si zahrají hosté. Mislav Rosandič usedá za katr na dvě minuty za podrážení.

2:35

Hulströmovo zakončení z pravého kruhu Mazanec výborně pokryl, ale hosté pokračují v obléhání domácí brány.

2:42

Až nyní se Hradec osvobozuje a posílá kotouč pryč ze své obranné třetiny.

3:09

Jenže Djuragaarden pořádné zatápí domácím. Högströmova bomba od modré čáry skončila na tyči Mazancovy brány.

3:28

A další solidní možnost hostů. Dick Axelsson ovšem napálil pouze přesunujícího se Marka Mazance.

3:58

Domácí celek nakonec s dávkou štěstí ubránil oslabení a hraje opět v plném počtu.

4:32

Jacob Garrison následně posílá svůj tým do čtyř. U mantinelu fauloval svého soupeře a dostává menší trest za nedovolené bránění.

5:10

Sveberg si dobře pohlídal situaci u svého brankoviště a jeho spoluhráči dokázali kotouč odpálit přes všechny čáry.

Radomír Fukala
14. 1. 2020
reklama