0:2, 2:0, 0:5
Rytíři Kladno
25. Nedvěd (Psota), 38. Husa (Nedvěd, Hanousek)
14. Kubík (Jágr, Kehar), 16. Štindl (Kubík, Jágr), 51. Kubík (Machač, Jágr), 52. Zelingr (Štindl, Kaut), 53. Strnad (Machač), 54. Zikmund (Kubík), 55. Kozel (Kurjanov, Štindl)

Vítejte u online přenosu z utkání 46. kola WSM ligy mezi HC Benátky nad Jizerou a Rytíři Kladno. Zápas začíná v sobotu v 17.40.

Utkání mezi Benátkami nad Jizerou a Kladnem je výjimečné především z toho důvodu, že se proti sobě postaví dvě legendy českého hokeje. Na straně Benátek Petr Nedvěd, pro kterého půjde o poslední utkání kariéry. Na straně Kladna nastoupí po svém návratu z NHL poprvé Jaromír Jágr.

Jágr se vrátil do Kladna poté, co nedopadlo jeho angažmá v NHL. Těsně před startem sezóny podepsal smlouvu s Calgary Flames. Odehrál 22 zápasů a připsal si gól a šest asistencí. Naposledy nastoupil na Silvestra proti Chicagu. Od té doby byl na listině zraněných hráčů. O jeho konci ve Flames se začalo spekulovat téměř okamžitě. Nakonec sága trvala téměř měsíc, než vedení kanadského klubu oficiálně zapsalo na waiver list, odkud si ho mohl stáhnout jakýkoliv jiný tým v NHL. Nestalo se tak, a Jágr zamířil do Kladna.

Jak už bylo zmíněno, pro Petra Nedvěda půjde o poslední zápas kariéry.

Záhajovací sestavy

Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Stezka) - Hanousek, Husa, Jandejsek, Kunst, Niko, Mirochnikov - Teplý, Nedvěd, Chrtek - Hrníčko, Bittner, Psota - Šír, Hrabík, Wiencek - Veselý, Nezbeda, Bělohorský - Jeník.

Kladno: Cikánek (Kopřiva) - Havlín, Hořava, Matula, Kehar, Štindl, Zelingr, Svedlund - Jágr, Machač, Kubík - Tůma, Kurjanov, Kloz - Strnad, Přikryl, Pekr - Zikmund, Kaut, Redlich.

Utkání bude sledovat plné hlediště Home Credit Arény v Liberci, ta poskytuje kapacitu pro sedm a půl tisíce diváků.

Vše je připraveno. Utkání začne co nevidět.

Čestné buly vhozeno. Oba hráči krouží po ledové ploše. Zápas začíná.

WSM, Benátky-Kladno: Jaromír Jágr
WSM, Benátky-Kladno: Jaromír Jágr | Foto: Milan Kammermayer
0:01

Zápas začíná.

0:31

Jágr poprvé u puku. Vystihl přihrávku soupeře, ale nehnal se do brány. Zabrzdil útok a nahrál do křídla. Halou to jen zahučelo, když si Jágr poprvé vzal puk pro sebe.

0:53

Nedvěd i Jágr střídají, oba se potkali ve středním pásmu a nic si nedarovali. Došlo na první hit.

2:42

Benátky se vydaly ohrožovat Cikánka, ale kladenský brankář předvedl skvělý zákrok.

3:13

Jágr se objevil podruhé v utkání na ledě. Vybojoval puk pro spoluhráče v útočném pásmu, střela od modré ale Žajdlíka neohrozila.

5:15

Kladno je aktivnější a častěji je v útočném pásmu, ale zatím k vidění nebyla žádná gólová šance.

05:40

Nedvěd má za sebou své třetí střídání. Na ledě se objevuje v kratších intervalech než Jágr.

6:30

Hrníčko se dostal ke střele z mezikruží, ale kladenský Cikánek nemusel ani zasahovat. Střela byla sražena mimo bránu.

6:47

Kloz a Kurjanov se dostali k zajímavým střelám z pravé strany a Žajdlík musel předvést dva velmi pohotové zákroky u tyčky.

7:01

A teď pálil Pekr, ale ze strany neprocpal puk kolem Žajdlíkovy tyče.

8:14

Kaut zavezl puk do útočné třetiny, ale brzy o něj přišel. Na druhé straně si tak musel další zákrok připsat Žajdlík.

9:21

Jágrovo nejvýraznější střídání! Nejdříve ukázal svižné nohy a z pravého kruhu pálil zápěstím těsně mimo. Poté chytře přihrával před branku, ale Kurjanov puk nedotlačil puk za čáru. Mířil také mimo.

10:03

Kurjanov bojoval před bránou Žajdlíka, ale brankář Benátek je zatím hodně jistý.

11:49

Strnad unikl po levém křídle a z dobré pozice mířil mezi ruku a lapačku Žajdlíka, který předvedl pohotový zákrok.

13:35

Kladno dává gól! Jágr tečoval přihrávku Kehara na Adama Kubíka, který se zjevil před Žajdlíkem a nadvakrát zasunul puk do brány. Jágr si zapisuje historicky první bod ve druhé nejvyšší české lize. Asistence: Jágr, Kehar.

15:38

Kladno zvyšuje na 2:0! Netrvalo to dlouho a opět první kladenská formace dává gól. Akce začala u Jaromíra Jágra, který přihrál na modrou čáru, odkud pálil Kubík a puk do brány tečoval Petr Štindl. Asistence: Kubík, Jágr.

17:05

Petr Nedvěd se po hlavě vrhnul do útočné třetiny, ale bránící hráč jej v útočném snažení přibrzdil a Benátky následně o puk přišly.

17:57

Jágr se vydal i bránit. Tentokrát pomohl spoluhráčům vybojovat puk v obranném pásmu, ale potom ho obral Psota a po jeho přihrávce pálil Bittner. Cikánek zasáhl.

19:01

Krásný lob našel na levém křídle Petra Nedvěda, který se dostal ke střele z levého kruhu. V dobách největší slávy by nejspíš unikl obránci a dostal se před Cikánka, tentokrát ale vyslal tvrdou střelu na vyrážečku, kterou ale Cikánek zachytil.

19:10

Jeník fauloval jednoho z Kladenských a hosté si zahrají první přesilovku.

19:59

Jágr pálil z těžké pozice na levém křídle přes dva hráče. Žajdlík byl ale připravený a chytá.

20:00

Konec první třetiny.

První třetina utkání skončila. Kladno vede v Benátkách 2:0 zásluhou Kubíka a Štindla. U obou gólů byl nejsledovanější hráč duelu Jaromír Jágr, který si připsal své první dvě asistence ve druhé nejvyšší soutěži.

Jaromír Jágr navzdory některým svým prohlášením odehrál standardní porci minut. Nastoupil na sedm minut a pět vteřin. Připsal si dvě asistence a má přirozeně také +2 body ve statistice plus-minus.

Petr Nedvěd na ledě strávil více času než Jágr - 8:18. Má úspěšnost na buly přes 43 %.

20:01

Druhá třetina začíná.

20:17

Jágr okamžitě prověřil Žajdlíka. Zpoza brány zkusil o brusli dostat puk do brány. Žajdlík připraven.

20:42

Jágr byl extrémně blízko gólu! V početní výhodě ho obrana Benátek nechala sjet na pravý kruh, odkud měl dost času vypálit zápěstím. Jeho ránu pod víko tak tak škrtnul ramenel Žajdlík.

21:55

Kladno je i ve druhé třetině aktivnější a většinu času tráví na útočné polovině.

22:23

Jágr přidal ve středním pásmu do kroku, ale jeden z jeho spoluhráčů překročil modrou dříve. Ofsajd.

23:27

Z levé strany pálil Husa, ale minul.

23:57

V šanci dvou na jednoho Kladenští selhali, když překombinovali závěr akce. Celou situaci ještě dobrusloval Jágr, ale puk do brány nedotlačil.

24:32

Benátky snižují! A o gól se nepostaral nikdo jiný než Petr Nedvěd! Jeho spoluhráč Matěj Psota zachytil špatnou rozehrávku Kurjanova, navázal na sebe obránce a předložil puk právě Nedvědovi, který z prostoru mezi kruhu zápěstím trefil přesně k tyči. Asistence: Psota.

25:50

Nedvěd je při chuti, vybojoval v útočném pásmu puk, který předložil ke střele Hanouskovi. Ovšem jeho pokus mířil mimo.

27:11

Benátky se vrátily do aktivitou do zápasu, ale teď je zastavilo zakázané uvolnění.

27:28

Šanci Benátek zastavil těsný ofsajd.

28:00

Nahození Zelingra od modré vyrazil Žajdlík jen do ochranné sítě.

28:51

Chrtek pálil s vysokým nápřahem od levého mantinelu a Cikánek musel předvést zákrok.

29:52

Jágr si svým typickým způsobem nabruslil od pravého mantinelu k ose hřiště, ale těsně před zakončením o puk mezi dvěma hráči přišel.

30:57

Kloz pálil z otočky, ale minul bránu. Žajdlík jen s klidem kontroloval.

31:55

Boj u mantinelu v obranném pásmu Kladna vyústil v přerušení hry. Vhazovat se bude před Cikánkem.

32:17

Od modré pálil Štindl a Žajdlík vyrazil před sebe, tam v klubku hráčů uspěli bránící Benátčané a poslali puk do středního pásma.

33:10

Cikánek udržel puk u své tyčky před dorážejícími hráči.

34:08

Jágr vybruslil zpoza brány a předložil puk před bránu, tam ale jeho spoluhráč měl k puku dále než bránící hráči Benátek. Třetí asistenci Jágr zatím nepřidal.

34:35

Petr Nedvěd byl blízko své druhé trefě! Dostal puk mezi kruhy, ale tísněn z obou stran soupeři pálil mimo.

34:50

Na druhé straně proletěl vzduchem Tůma, kterému bránící hráč nastavil takzvanou kozu a kladenský hráč přes něl přepadl.

36:20

Dlouhá přihrávka od vlastní brány na útočnou modrou nenašla Psotu přesně, zakázané uvolnění domácích.

37:21

Benátky vyrovnávají! Hrát se bude takřka od nuly. Jakub Husa propálil od modré všechno, co mu stálo v cestě a srovnává. Puk tečovaný bránícím hráčem zapadl do sítě. Petr Nedvěd si zapisuje asistenci, na ledě byl i Jágr. Asistence: Nedvěd, Hanousek.

39:02

Kladno se po skvělé první třetině nechalo ukolébat a Benátky se snaží dobývat nadále útočné pásmo.

40:00

Konec druhé třetiny.

V první třetině se dvěma asistencemi zapsal do dějin zápasu Jaromír Jágr. Ve druhé Benátky srovnaly skóre na 2:2 a dvěma body se na tom podílel i Petr Nedvěd. Nejdříve skóroval ve 25. minutě a ve 38. asistencí přispěl k vyrovnání.

Video z utkání Benátek a Kladna. Nedvěd versus Jágr.

2:14
Záběry z hokejového zápasu souboj legend v čele s Jaromírem Jágrem a Petrem Nedvědem. | Video: Aktuálně.cz
40:01

Třetí třetina začíná.

40:14

Jágr hned přichystal na začátku třetí části obrovskou šanci pro Kubíka, který od osmašedesátky dostal krásnou přihrávku před branku, ale nedostal puk kolem bližší tyčky do brány.

41:20

První útok Benátek se zasekl u pravého mantinelu, kde nakonec puk vybojovali Kladenští.

42:05

Jak Jágr, tak Nedvěd navzdory předzápasovým prohlášením zatím v zápase pokračují.

42:37

Akci Benátek zastavilo zakázané uvolnění.

43:22

Veselý se dostal ke střele ze strany, ale jeho pokus byl sražen.

Utkání sleduje 7 500 diváků. Je vyprodáno.

44:22

Tempo zápasu je ve třetí třetině nižší než v předchozích dvou částech zápasu. To může Nedvědovi s Jágrem vyhovovat.

45:16

Havlín dostal puk na modrou, sjel si k vrcholkům kruhů a vypálil. Ovšem Žajdlík zasáhl.

46:10

Faktor Jágr opět výrazně ovlivnil zápas. Jágr na sebe navázal dva protihráče a přihrál zpoza brány volnému Zelingrovi, který pálil z pravého kruhu a Žajdlík musel předvést vynikající zákrok vyrážečkou.

46:33

Bělohorský fauloval Tůmu ve středním pásmu. Teprve druhou přesilovku v utkání si zahraje Kladno.

47:30

Kladno se napoprvé neusadilo na dlouho v útočné třetině. Na druhé straně naopak vedli brejk Benátští a Psota byl blízko dorážce do odkryté brány, toho ale skvěle dobruslil Tůma.

48:39

Domácí přestáli i druhé oslabení v zápase, stav zůstává 2:2.

50:26

Kladno si bere vedení zpět! Postaral se o to svou druhou brankou v zápase Adam Kubík. V přečíslení tří proti dvěma Jágr bekhendem přihrál od mantinelu na střed hřiště. Přes Machače se dostal puk ke Kubíkovi, který ranou bez přípravy vymetl šibenici. Asistence: Machač, Jágr.

51:11

Kladno odskakuje na 4:2. Studená sprcha pro Benátky. V ponechané výhodě se prosadil pohotovou dorážkou Matyáš Zelingr, který byl rychle u puku odraženého od mantinelu. Přerušil tak sérii tří kladenských branek, u kterých byl Jágr. Asistence: Štindl, Kaut.

51:49

Kaut fauloval a poprvé si přesilovku zahrají také Benátky.

52:25

Kladno zvyšuje. Rytíři vstřelili třetí branku během tří minut. Jakub Strnad zakončil kuriózní akci, kdy s Machačem unikl nebráněn do útočné třetiny. Několikrát si vyměnili puk a Strnad zakončil. Asistence: Machač,

53:17

Kladno znovu zvyšuje! Černé chvilky prožívají Benátky. Ve vlastní přesilovce podruhé inkasovaly. Tentokrát obraně pláchl Ladislav Zikmund a překonal Žajdlíka, i když byl v závěrečné fázi úniku faulován. Asistence: Kubík.

54:14

A opět Kladno. Během čtyřech minut se Kladno prosadilo popáté. Jan Kozel dostal přihrávku mezi kruhy a bez přípravy překonal Žajdlíka. Asistence: Kurjanov, Štindl.

58:45

Po faulu Kehara si zahrají Benátky ještě jednu přesilovku než rozhodčí ukončí zápas.

59:42

Zikmund ještě v úniku mohl přidat třetí branku Kladna v oslabení, ale tváří v tvář Žajdlíkovi trefil tyčku.

60:00

Konec zápasu.

Utkání 46. kola WSM ligy je u konce. Kladno díky vynikajícím čtyřem minutám ve třetí třetině, během kterých vstřelilo pět branek, zvítězilo v liberecké Home Credit Areně 7:2.

2:14

Petr Nedvěd s Jaromírem Jágrem zakončili utkání vřelým objetím plným úsměvů. Nedvěd zaznamenal v zápase 1+1, Jágr 0+3. Oba hráči byli výraznými aktéry utkání.

Oba týmy společně děkují fanouškům za vynikající kulisu, která provázela utkání. Petr Nedvěd hodil do hlediště hned dva své dresy.

Petr Nedvěd dosáhl na nezvykle vysoký čas na ledě. Odehrál 23 minut a 56 vteřin. Připsal si dva body za gól a asistenci a přes skóre 2:7 má plusovou statistiku plus-minus.

WSM, Benátky-Kladno: Petr Nedvěd
WSM, Benátky-Kladno: Petr Nedvěd | Foto: Milan Kammermayer

Jaromír Jágr překvapivě také odehrál přes 20 minut (20:21). Připsal si tři body za tři gólové asistence, z nichž ta poslední byla na vítěznou branku. Ve statistice plus-minus má plusovou dvojku.