reklama
13:10 • ZOH 2018 • Hokej, semifinále
3:4
0:1 1:3 2:0
Kanada - vlajka - Sport 2016
Kanada
Německo - vlajka - Sport 2016
Německo
  • 29. Brulé (Lee, Noreau)
  • 43. Robinson (Thomas, Raymond)
  • 50. Roy (Lee, Noreau)
  • 15. Macek (Kahun)
  • 24. Plachta (Hager)
  • 27. Mauer (Goc, Wolf)
  • 33. Hager (Plachta, Schütz)

Vítejte u online přenosu ze semifinálového utkání v rámci ZOH 2018 v Pchjongčchangu mezi Kanadou a Německem. Utkání začne v pátek 23. února ve 13:10.

Kanada dnes bude jednoznačným favoritem tohoto semifinálového utkání. Tým, který byl od začátku olympijského turnaje pasován do role adepta na finále si totiž dosud dovolil jen jedno zaváhání. Kromě porážky po nájezdech s Českem však Kanada jasně přehrála Švýcarsko i Jižní Koreu, čímž si zajistila pozici nejlepšího týmu z druhých míst a přímý postup do čtvrtfinále. V tom se utkala se silným Finskem. Na branku se čekalo až do 41. minuty, kdy se trefil Noreau, ale tento gól nakonec zámořskému výběru stačil k vyřazení obhájců bronzových medailí.

Německá reprezentace je na tomto hokejovém turnaji největším překvapením. Ve velmi těžké skupině se utkala se severským trojlístkem Finsko - Švédsko - Norsko a se ziskem pouhých dvou bodů zaujala třetí pozici. Na úvod totiž Německo jednoznačně prohrálo s Finskem, poté po dobrém výkonu nebodovalo ani proti Švédsku a na zisk muselo čekat do třetího utkání, ve kterém po nájezdech porazilo Norsko. Německo tedy pochopitelně muselo do kvalifikace o čtvrtfinále, ve které porazilo Švýcarsko a pak narazilo opět na Švédy. Němci vedli 2:0 i 3:1, ale výběr Tre Kronor zápas dotáhl do prodloužení a až v něm po brance Reimera padl.

 

Zajímavostí je, že Německo ani jednou nevyhrálo po šedesáti minutách a Nory, Švýcary i Švédy porazilo až v prodloužení či samostatných nájezdech.

Co se týče vzájemných zápasů, ty jsou jednoznačně nakloněny na stranu Kanady. Naposledy totiž Němci s Javorovými listy zvítězili v roce 2012 na domácím Německém poháru. Od té doby přišlo jen pět poměrně jednoznačných výher Kanady.

SESTAVY

Kanada: Poulin (Peters) - Robinson, Lee (A), Noreau, Genoway, Golouef, Gragnani, Stollery - Brulé, Roy (A), Bourque - Thomas, Kelly (C), Raymond - Wolski, Vey, Ebbett - Lapierre, O'Dell, Klinkhammer - Kozun

 

Německo: Aus den Birken (Pielmeier) - Ehrhoff (A), Boyle, Seidenberg, M. Müller, Hördler, J. Müller, Krupp - Ehliz, Hager (A), Reimer - Kink, Goc (C), Plachta - Wolf, Kahun, Macek - Noebels, Fauser, Maurer - Schütz

1.

ZAČÁTEK UTKÁNÍ.

1.

Úvodní minuta zápasu nepřinesla nic moc zajímavého. Hrálo se především ve středním pásmu.

2.

Nyní už musel dávat pozor Aus den Birken, na kterého letěla tvrdá střela od modré čáry. Kotouč byl však nakonec sražen.

3.

Německo se zatím příliš nedostává do kombinace v útočném pásmu. Naopak nyní Robinson protáhl Aus den Birkena, když vyslal razantní střelecký pokus kousek od vrcholu pravého kruhu.

4.

První velká šance Kanady. Derek Roy získal kotouč po nepřesnosti v rozehrávce Německa a zjevil se sám před Aus den Birkenem. Bekhendovou kličku na vzdálenější tyč však německý gólman zneškodnil!

5.

O'Dell se pokusil najít spoluhráče, který si hledal prostor na levé straně. Místo toho si Krupp připsal důležitý obranná zákrok.

5.

Frank Mauer registruje první střelu na bránu v podání Německa. Po přistrčení od spoluhráče to zkusil z pravého kruhu, nicméně Poulin měl lapačku na správném místě.

6.

Lee bekhendem šikovně přihrával před bránu. Kotouč se dostal až k mantinelu, ale šanci pak měl Wolski, jenž tvrdě zakončil doprostřed brány.

6.

Nepřesnou rozehrávku Kanady Aus den Birken nemusel zasahovat, ale po odražení kotouče od zadního mantinelu kotouč pro jistotu schoval pod lapačkou.

7.

Nadále se Německo nedostává do útoku. Klinkhammer navíc využil volného kotouče v rohu kluziště a rychlou přihrávkou jej poslal na brankoviště. Tam se puku nikdo nedotkl.

8.

Až teď trochu zahrozili Němci. Jenže střela z velkého úhlu nepřinesla nic zajímavého a následoval jen icing našich západních sousedů.

8.

Nepříjemnost pro Německo. Svěřenci Marca Sturma totiž hráli v šesti a Dominik Kahun (GER) už míří na trestnou lavici.

9.

Derek Roy zkusil v úvodu přesilové hry tvrdou střelu z pravé strany. Trefil ale pouze blokujícího soupeře.

9.

Ani Leeho nabídka před bránu Aus den Birkena nebyla úspěšná. Kotouč letí znovu až za Poulina.

10.

Německo hraje v plném počtu.

reklama