Tipsport extraliga • 26. kolo • zápas skončil

Kladno
3:0
Karlovy Vary
32. Židlický (Jágr, Plekanec) 47. Jágr (Černošek, Židlický) 58. Plekanec (Židlický)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z předehrávky 26. kola Tipsport extraligy mezi Kladnem a karlovarskou Energií. Utkání začne v 18:10.

Na první pohled je favorit tohoto zápasu jasný. Kladno je v tabulce čtvrté, Vary až jedenácté. Jenže to je asi jediný faktor, který v současné době mluví pro Rytíře. Naposledy totiž Energie porazila Kladno 3:2.

Na straně hostů je i statistika z posledních zápasů. Kladno prohrálo pět ze šesti zápasů. Naposledy 3:5 s Litvínovem. Naopak Vary šokovaly drtivou výhrou nad Budějovicemi 8:0. Všech osm gólů navíc dalo osm různých hráčů, kdežto Kladnu v poslední době nestačí na body ani slušná branková potence dua Jágr - Plekanec.

Po poslední prohře s Litvínovem se Jaromír Jágr zavřel s týmem a pořádně si aktuální situaci s týmem vyříkal. Kladnu se navíc rozpadá i elitní formace hráčů z NHL. Kaberleho a Tlustého měl v odchodu následovat i Marek Židlický, kterému vypršela pojistka, ale ještě na dva zápasy mužstvu pomůže. Tedy na ten dnešní a následující v Liberci.

Hokejista Kladna Jaromír Jágr v utkání proti Kometě Brno během 15. kola Tipsport extraligy 2012/13. | Foto: CPA - Eduard Erben

Sestava Kladna: Chábera - Židlický, Černošek, Piskáček, Majeský, Doudera, Procházka, Mocek, Macholda - Plekanec, Patera, Jágr - Hlaváč, Melka, Bicek - Kuchler, Dragoun, Kuchejda - M. Látal, Lukáč, Eberle.

Sestava Karlových Varů: Závorka - MacDonald, Nosek, Drtina, Gulaši, Gründling, Grman, J. Látal - Vachovec, Káňa, Skladaný, Zaťovič, Pech, Košťál, Skuhravý, Kumstát, Polák, Pohl, Doležal, Heřman, Zucker.

Utkání budou řídit pánové Šindler a Blecha, na čarách budou hlídat Bádal a Pouzar.

Hráči už krouží na ledě, utkání za moment začne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Jágrovo nahození opustilo hrací plochu vhazovat se bude před Závorkou.

2.

Pěkná akce Hlaváčovy formace. Melka dostal skvělou přihrávku do jízdy od Bicka, Závorka se ale nenechal zmást kličkou do forhendu a kladenského útočníka vychytal

3.

Kuchejda znovu zaměstal Závorku. Chábera si na druhé straně ještě ani nesáhnul na puk.

4.

Košťál odchází za hákování na trestnou lavici. Kladno bude mít k dispozici první přesilovku.

4.

Závorka teď vychytal i Jágra, kterému nesedl puk a na hostujícího brankáře vyslal jen slabou střelu.

5.

Kladno hraje přesilovku dobře, ale Závorka musí domácí hráče přivádět k šílenství. Právě využívání šancí je často největší problém Rytířů v posledních zápasech.

6.

Energie je kompletní, přesilovka domácích doběhla.

7.

Kladno i po přesilovce pokračuje v tlaku, hostující gólman odolává.

7.

Tentokrát schoval do lapačky střelu Hlaváče.

8.

Noskova rána byla zblokována. Cháberovi musí být v brance vyloženě zima.

9.

Po malé přestávce se už zase hraje před Závorkou.

11.

Snad poprvé si teď Chábera sáhl na puk. Počkal si na pokus z uctivé dálky.

12.

Židlickému v útoku nevyšlo zakončení a musel rychle spěchat zpátky, aby zachytil výpad Zaťoviče.

13.

Nebezpečné akce na obou stranách. Zucker se Skuhravým nejprve špatně vyřešili přečíslení dvou na jednoho. V protiútoku Hlaváč v mezikruží trefil jen vyjetého Závorku.

14.

V další akci Dragoun, ale opět nechal vyniknout hostujícícho brankáře.

16.

Málem se opakovala situace ze zápasu Kladna s Litvínovem. Jágr ztratil na útočné modré puk a hosté jeli v brejku na Cháberu. Tentokrát se ale osmašedesátka stačila vrátit a puk znovu vybojovat. Zatímco v minulém zápasu Rytíři po stejné chybě inkasovali rozhodující gól.

Hokejista Kladna Jaromír Jágr v 5. kole Tipsport extraligy 2012/13 s Pardubicemi. | Foto: CPA - Eduard Erben
17.

Košťál prověřil Cháberu, ten našel puk v náručí.

18.

Procházka fauloval Zaťoviče a půjde za to pykat. První přesilovka pro Vary.

18.

Plekanec se nebál při oslabení zaútočit a Závorka musel přerušit hru.

19.

Hostům se přesilovka vůbec nedaří. Nemohou se dostat do pásma.

20.

Nahození Drtiny od modré si Chábera v klidu pohlídal.

20.

Je po přesilovce, ale bude se vylučovat znovu. Na trestnou odchází Plekanec a Pech. Hrát se tedy bude ve čtyřech na obou stranách.

Konec první třetiny.

Kladno většinu první třetiny mačkalo Energii a ta jen díky pozornému Závorkovi odolala. Uvidíme, jak bude zápas pokračovat.

21.

Začala druhá třetina.

21.

Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

22.

Kladnu více prostoru na ledě využívá lépe a drží se v útočném pásmu.

22.

Polák v protiútoku zápastím nastřelil Cháberu. To už jsou ale oba týmy kompletní.

23.

Skladaný také pálil na Cháberu. Domácí gólman má během prvních pár minut druhé třetiny možná víc práce než měl za celé první třetinu.

24.

Kumstát se po jednom ze soubojů nepříjemně odrazil od mantinelu a zůstává ležet na hrací ploše. Nevypadá to s ním nejlépe.

24.

Odnesla to zřejmě levá ruka varského útočníka. Odchází sice po svých, ale do utkání už zřejmě nezasáhne.

25.

Už se opět hraje, útočnou akci rozjíždí Kladno.

26.

Teď leží na ledě pro změnu domácí Dragoun. Dostal od Látala pěkný krosček. Tentokrát se ale bude vylučovat.

27.

Kladnu nevyšla kombinace v útočném pásmu, naopak se musel na druhé straně činit Chábera.

28.

Jágrovu ránu vyrazil Závorka, kladenská přesilovka je trochu statická.

28.

Ani tuto početní výhodu se domácím nepovedlo využít.

29.

Lapačka Závorky opět v permanenci, pokolikáté už dnes? Tentokrát neuspěl Majeský.

30.

Připravený musí být i Chábera. Toho zkusil překonat Drtina, ale nebyl to nijak složitý pokus.

31.

Gulaši potrestán za podražení, další početní výhoda pro Rytíře.

31.

Plekanec nabil Jágrovi, ale na toho dnes Závorka prostě zná recept.

32.

Kladno vede 1:0. Jágra s Paterou ještě Závorka vychytal, ale na bombu Marka Židlického už neměl. To jsou asi Rytíři rádi, že ještě na dva zápasy zůstal.

33.

Využitá přesilovka domácí nakopla a dál okupují útočnou třetinu.

34.

Kladenský Látal teď motal dlouho hlavu varských beků, nikoho ze spoluhráčů před brankou nenašel.

35.

Chábera máchl lapačkou proti střele Káni, ale netrefil ji. Puk ale stejně mířil mimo tři tyče.

36.

Závorka musel zakročit proti zakončení Melky. Kladno už se opět uhnízdilo u hostů v třetině.

37.

Doudera ale poslal puk mezi cizí teče mezi diváky a půjde si za to odpočinout na trestnou lavici.

38.

Židlický málem přidal druhý gól, jenže do vlastní branky. Při obranném zákroku nasměroval nechtěně puk na Cháberu, ten však pohotově zaregoval.

39.

Těsně před koncem přesilovky se Energie sice usadila v pásmu, ale na velkou šanci to zatím nevypadá.

39.

Kdepak! Douderu předchozí přestupek nemusí mrzet, už je zpátky na ledě.

40.

Černošek dvakrát nepříjemně nahazoval na Závorku, Paterovi se nepodařilo puk tečovat.

Konec druhé třetiny.

V druhé třetiny už se Vary v útoku trochu osmělily, ale stejně za Kladnem zaostávají. Teď už i golově, když překonal zářícího Závorku Židlický.

41.

Začala třetí třetina.

42.

Hlaváčova střela k Závorkovi neprošla, Majeský z prostor mezi kruhy pro změnu minul.

43.

V další šanci Kuchejda. Kladno vstoupilo do posledního dějství opravdu aktivně. Přitom právě ve třetí třetině často ztrácelo zápasy.

44.

Rozjetý Heřman místo souboje zvolil střelu. Chábera zvedl semafor a přerušil hru.

45.

Černošek podrazil Pecha a dostane za to dvouminutový flastr. Přesilovka pro Karlovy Vary.

45.

Vachovec a Piskáček se do sebe pustili a půjdou vychladnout oba dva na trestnou lavici. Pokračuje přesilovka hostů.

46.

Vary opět hledají cestu do útočného pásma.

46.

Závorka teď dokonce musel přidržet puk a Kladno vybojovalo vhazování v útočném pásmu.

47.

Kladno vede 2:0. Sotva Černošek vrátil na hrací plochu, Jaromír Jágr se skvěle uvolnil, zmátl Závorku, který čekal přihrávku na druhou stranu, už se začal přemisťovat a kladenská superstar trefila mezeru přesně.

Hokejista Kladna Jaromír Jágr slaví svůj gól v 5. kole Tipsport extraligy 2012/13 s Pardubicemi. | Foto: CPA - Eduard Erben
48.

Přesilovky, zdá se, budou jazýčkem na vahách tohoto zápasu. Kladno jednu využilo a druhý gól přidalo těsně po tom, co Energie další z nich promrhala.

49.

Židlický ukazuje jak platným pro Kladno je, šikovným nahozením teď opět málem založil šanci Rytířů. Jágr s Paterou ale na kotouč jen těsně nedosáhli.

50.

Skuhravý se na druhé straně snažil o kontr, první ránu vyrazil Chábera, z dorážky netrefil branku.

51.

Kladno je teď na koni, Vary k ničemu příliš nepouští.

52.

Doudera mohl přidat pojišťovací gól, z pravého kruhu ale trefil jen povyjetého Závorku.

53.

Zucker v přečíslení našel Pecha, to mu ale v rychlosti puk přeskočil hokejku. Chábera by se asi nestihl přemístit.

54.

Varům utíká čas, ale do šancí se teď dostávají jen sporadicky.

54.

Skladaný s tím chtěl něco udělat. Bez pomoci spoluhráčů ovšem o puk přišel.

55.

Kladno brání svou modrou bedlivě a hra se tak odvíjí ve středním pásmu. To domácím stačí.

56.

Na ledě se přiostřuje, drobné šarvátky provázejí téměř každé přerušení.

57.

Teď dokonce Majevský a Vachovec dostávají po dvou minutách za hrubost.

58.

Závorka odjel na střídačku, Vary hrají v pěti proti čtyřem.

58.

Hosté drží pásmo.

58.

Kladno vede 3:0. Židlický vybojoval v obranné třetině puk, oslovil přihrávkou Tomáše Plekance a ten ranou do prázdné brány pojišťuje výhru.

59.

Utkání už se jen dohrává, hostům už je jasné, že zápas nezdramatizují.

60.

Konec zápasu.

Kladno zaslouženě porazilo Vary 3:0 a Chábera má první letošní nulu v dresu Rytířů.

To je pro dnešek vše. U další online reportáže napočtenou.