reklama
zápas skončil • Tipsport extraliga • 26. kolo
3:0
(0:0,1:0,2:0)
Logo Rytíři Kladno
Kladno
Logo HC Energie Karlovy Vary
Karlovy Vary
  • 32. Židlický (Jágr, Plekanec) 47. Jágr (Černošek, Židlický) 58. Plekanec (Židlický)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z předehrávky 26. kola Tipsport extraligy mezi Kladnem a karlovarskou Energií. Utkání začne v 18:10.

Na první pohled je favorit tohoto zápasu jasný. Kladno je v tabulce čtvrté, Vary až jedenácté. Jenže to je asi jediný faktor, který v současné době mluví pro Rytíře. Naposledy totiž Energie porazila Kladno 3:2.

Na straně hostů je i statistika z posledních zápasů. Kladno prohrálo pět ze šesti zápasů. Naposledy 3:5 s Litvínovem. Naopak Vary šokovaly drtivou výhrou nad Budějovicemi 8:0. Všech osm gólů navíc dalo osm různých hráčů, kdežto Kladnu v poslední době nestačí na body ani slušná branková potence dua Jágr - Plekanec.

Po poslední prohře s Litvínovem se Jaromír Jágr zavřel s týmem a pořádně si aktuální situaci s týmem vyříkal. Kladnu se navíc rozpadá i elitní formace hráčů z NHL. Kaberleho a Tlustého měl v odchodu následovat i Marek Židlický, kterému vypršela pojistka, ale ještě na dva zápasy mužstvu pomůže. Tedy na ten dnešní a následující v Liberci.

Hokejista Kladna Jaromír Jágr v utkání proti Kometě Brno během 15. kola Tipsport extraligy 2012/13. Hokejista Kladna Jaromír Jágr v utkání proti Kometě Brno během 15. kola Tipsport extraligy 2012/13. | Foto: CPA - Eduard Erben

Sestava Kladna: Chábera - Židlický, Černošek, Piskáček, Majeský, Doudera, Procházka, Mocek, Macholda - Plekanec, Patera, Jágr - Hlaváč, Melka, Bicek - Kuchler, Dragoun, Kuchejda - M. Látal, Lukáč, Eberle.

Sestava Karlových Varů: Závorka - MacDonald, Nosek, Drtina, Gulaši, Gründling, Grman, J. Látal - Vachovec, Káňa, Skladaný, Zaťovič, Pech, Košťál, Skuhravý, Kumstát, Polák, Pohl, Doležal, Heřman, Zucker.

Utkání budou řídit pánové Šindler a Blecha, na čarách budou hlídat Bádal a Pouzar.

Hráči už krouží na ledě, utkání za moment začne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Jágrovo nahození opustilo hrací plochu vhazovat se bude před Závorkou.

2.

Pěkná akce Hlaváčovy formace. Melka dostal skvělou přihrávku do jízdy od Bicka, Závorka se ale nenechal zmást kličkou do forhendu a kladenského útočníka vychytal

3.

Kuchejda znovu zaměstal Závorku. Chábera si na druhé straně ještě ani nesáhnul na puk.

4.

Košťál odchází za hákování na trestnou lavici. Kladno bude mít k dispozici první přesilovku.

4.

Závorka teď vychytal i Jágra, kterému nesedl puk a na hostujícího brankáře vyslal jen slabou střelu.

5.

Kladno hraje přesilovku dobře, ale Závorka musí domácí hráče přivádět k šílenství. Právě využívání šancí je často největší problém Rytířů v posledních zápasech.

6.

Energie je kompletní, přesilovka domácích doběhla.

7.

Kladno i po přesilovce pokračuje v tlaku, hostující gólman odolává.

7.

Tentokrát schoval do lapačky střelu Hlaváče.

8.

Noskova rána byla zblokována. Cháberovi musí být v brance vyloženě zima.

9.

Po malé přestávce se už zase hraje před Závorkou.

Miroslav Harnoch
Miroslav Harnoch
29. 11. 2012
reklama