reklama
17:30 • Play off extraligy • Semifinále - 6. zápas
2:5
0:4, 0:1, 2:0
HC Kometa Brno - logo
HC Kometa Brno
Logo HC Sparta Praha
HC Sparta Praha
  • 41. Kempný (T. Svoboda), 49. T. Svoboda
  • 6. Divíšek (Polášek, SImon), 8. Forman (Polášek, Sičák), 9. Hlinka (Ton, Buchtele), 13. Hlinka (Ton, Krejčík), 39. Přibyl (Buchtele)

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze šestého utkání semifinálové série play off mezi Spartou a Brnem. Zápas začíná v brněnské Kajot aréně v 17:30.

Sparta - Kometa Brno: Jan Buchtele Foto: CPA Eduard Erben

Do Brna se série přesouvá za stavu 3:2 pro Brno, které tak díky vítězství 2:1 po samostatných nájezdech na Spartě jde potřetí do vedení.

Kometa díky dobré obraně dokázala odolat tlaku Sparty, která většině zápasu vládla, a v nájezdech jedinou úspěšnou exekucí Jozefa Kováčika rozhodla. Více čtěte ZDE.

Sparta je ve stejné situaci jako přede dvěma roky, kdy zajížděla do Brna rovněž na šestý zápas, i když to bylo čtvrtfinále, a musela odvracet hrozbu vyřazení. Tentokrát se jí to nepodařilo. Co letos?

Hodně bude záležet na tom, jestli se probudí elitní střelci Sparty, zvláště Petr Ton. Ten se totiž po pěti trefách ve čtvrtfinále s Vítkovicemi zatím proti Brnu netrefil ani jednou. Nejlepší střelec základní části je však přesvědčen, že dnes smůlu protrhne a přispěje k výhře. Rozhovor s Petrem Tonem čtěte ZDE.

HC Sparta vs Škoda Plzeň (Ton) HC Sparta vs Škoda Plzeň | Foto: Eduard Erben

Je jasné, že bude stejně jako v předchozích zápasech v Kajot aréně vyprodáno. Oba kotle za brankami jsou už naplněné, plní se také místa na podelných tribunách. Atmosféra bude znovu pekelná.

Sparta - Kometa Brno: Foto: CPA Eduard Erben

HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Žižka, Miller, Kempný, Kováčik, Dlapa, Kuboš, Dujsík – J. Svoboda, Čermák, Novotný – Káňa, Hruška, T. Svoboda – Pivko, Raška, Zohorna – Burian, Koreis, Vondráček – Mrázek.
Trenér: Vladimír Kýhos

HC Sparta Praha: Pöpperle (Málek) – Krejčík, Piskáček, Polášek, Sičák, Kubát, Phillip, Pilař – Klimek, Hlinka, Ton – Rolinek, Pech, Kumstát – Buchtele, Přibyl, Forman – I. Rachůnek, Divíšek, Simon.
Trenér: Josef Jandač

Rozhodčí: Martin Fraňo, Pavel Hodek – Jaromír Bláha, Evžen Kostka.

Jak vidno, do sestavy Sparty se už vrátil obránce Karel Pilař, který měl minule lehčí zdravotní problémy. Naopak v sestavě Brna stále chybí útočník Vojtěch Němec, který stále není po zranění fit.

Absentují samozřejmě také Tomáš Rachůnek a Jan Hanzlík, kteří vyfasaovali od dsiciplinárky dodatečné tresty za své tvrdé fauly ve čtvrtém utkání.

Hráči jsou už na ledě, zní státní hymna.

1.

Utkání začalo.

1.

Po 37 sekundách je tu první střela, kterou Čiliaka prověřil Sičák.

3.

Sparta začala aktivněji a tlačí se před Čiliaka. Hra se zatím odbývala prakticky pouze na polovině Komety.

5.

První návštěvu před branku soupeře podnikli také domácí, sparťané pro jistotu puk uklízejí na zakázané uvolnění.

5.

Pöpperle musí zasahovat po nahození z rohu a pokusu od modré čáry.

5:18

GÓÓL! Sparta vede 1:0! Úspěšnou dorážkou se prosadil TOMÁŠ DIVÍŠEK. Nejprve z mezikruží střílel Polášek, jehož pokus ještě Čiliak vyrazil, ovšem na Divíškovo doklepnutí byl už krátký.

ELH, Zlín - Sparta: Sparta slaví gól na 1:1 ELH, Zlín - Sparta: Sparta slaví gól na 1:1 | Foto: Lukáš Drštička
7:10

GÓÓL! Sparta vede 2:0! Brno opět doplatilo na svůj nedůraz před brankovištěm. Po Buchteleho střele nejprve MIROSLAV FORMAN dorážel do brankové konstrukce, ale následně se k němu puk opět vrátil a tentokrát už u tyčky nezaváhal.

Extraliga, Sparta Praha - Kometa Brno: Miroslav Forman Extraliga, Sparta Praha - Kometa Brno: Miroslav Forman | Foto: Eduard Erben
8

Brno je viditelně otřeseno, i když fanoušci je dál ženou.

8:26

GÓÓL! Sparta vede 3:0! Jakoby byli domácí nepoučitelní. Obránci nechali před brankoviště neobsazeného JAROSLAVA HLINKU, který bleskovým manévrem zužitkoval pohotovou Tonovu přihrávku.

ELH, Sparta - Třinec: Jaroslav Hlinka ELH, Sparta - Třinec: Jaroslav Hlinka | Foto: CPA Eduard Erben
9.

Kometa si bere oddechový čas. Trenéři modrobílých by měli svým svěřencům pořádně promluvit do duše.

11.

Sparťané mohou pokračovat ve svém tlaku, protože Kometa bude hrát oslabení. Držením se provinil Miller.

13.

Tak tohle je úplně jiná přesilovka, než na jaké jsme byli v této sérii povětšinou zvyklí. Sparta zamkla Kometu v obranném pásmu a jen TOn měl čtyři střely. Většinu z nich však zblokovali už obránci.

12:20

GÓÓL! Sparta vede 4:0! Tentokrát Ton přenechal zakončení JAROSLAVU HLINKOVI, jenž přízemní střelou z kruhu přidává čtvrtý gól.

Tomáš  Kubánek
Tomáš Kubánek
12. 4. 2014
reklama