reklama
15:10 • Spengler Cup • Skupina Torriani
3:1
1:0 1:1 1:0
KalPa Kuopio logo
KalPa Kuopio Hockey Oy
Třinec logo
HC Oceláři Třinec
  • 13. Alexander Ruuttu (Henri Knuutinen, Alexandre Texier)
  • 34. Alexandre Texier
  • 41. Alexander Ruuttu
  • 33. Martin Gernát

Dobré odpoledne, vítejte u sledování online přenosu z nejstaršího hokejového turnaje na světě. Utkání mezi Oceláři Třinec a finskou KalPou Kuopio začne 27.12. v 15:10.

KalPa Kuopio Hockey Oy

Finský tým z města Kuopio dostal příležitost zahrát si Spengler Cup poprvé, stejně tak, jako Oceláři. Pro KalPu se bude jednat o první utkáni na turnaji, zatímco Třinec má na svém kontě včerejší utkání s Magnitogorskem. Nechme se překvapit, zda třeba i tento fakt nějakým způsobem ovlivní předvedené výkony.

Na ligové scéně by se hráči finského zástupce zřejmě pohybovali raději v jiných vodách, než je tomu doposud. KalPa se nachází až pod hranicí zajišťující postup do play off, nutno však podotknout, že zejména ve středu je tabulka finské Liigy extrémně vyrovnaná.

Na soupisce KalPy nenajdeme žádnou výraznější individualitu, za zmínku však jistě stojí výkony dvacetiletého Eetu Luostarinena, jehož loni ve druhém kole draftovala Carolina. Luostarinen je navíc nejproduktivnějším mužem finského celku, když si v 30 utkáních dokázal připsat 20 kanadských bodů.

HC Oceláři Třinec

Oceláři, jak již bylo zmíněno, se také turnaje zúčastňují poprvé. Včera jednoznačně potvrdili svá slova o touze uhrát na Spengler Cupu co nejlepší výsledek, když po celý zápas drželi krok s ruským gigantem z Magnitogorsku.

Oceláři byli ve včerejším utkání v některých pasážích dokonce lepším týmem, dostali se do vedení, avšak nakonec brali pouze bod po prohře na nájezdy. V těch se navíc zranil náhradní gólman Petr Kváča, jenž se postavil do branky po vlastní žádosti Šimona Hrubce, který se dle jeho slov necítil nejlíp.

Třinec v zápasu s Metallurgem předvedl komplexní výkon, kdy nezaostávala ani jedna složka vedoucí ke kvalitnímu výkonu. V útočné fázi byli nejvíce vidět Martin Růžička, jehož dva samostatné úniky zůstaly neproměněny, a také druhá útočná formace v čele s centrem Jiřím Polanským. V defenzivě tradičně vyčníval s přehledem hrající kapitán Krajíček.

Vzájemné zápasy:

Oceláři dosud zkřížili hokejky s finským týmem dvakrát. V obou případech se jednalo o zápas Ligy mistrů v roce 2015. Z prvního měření sil vyšla líp KalPa, když Třinec zdolala 4:3 po nájezdech, v odvetě Oceláři zvítězili jednoznačně 6:0.

Aktuální tabulka skupiny Torriani:

1. Magnitogorsk - skóre 2:1, 2 body

2. Třinec - skóre 1:2, 1 bod

3. Kuopio - dosud nehrálo

Úvodní sestavy:

KalPa Kuopio Hockey Oy: Godla (Manzato) - Leskinen, Wilson, Seppälä, Fairchild, Riekkinen, Lappalainen, Gröndahl, Mäkinen - Texier, Rissanen (A), Ruuttu - Klemetti, Luostarinen, Kantola (A) - Sebok, Nuutinen, Jokinen (C) - Vainiola, Hyvarinen, Knuutinen.

HC Oceláři Třinec: Daneček (Hrubec) - Musil, Gernát, Galvinš, Kundrátek, Matyáš, Adámek, Haman - Martin Růžička (A), Marcinko (A), Hrňa - Svačina, Polanský, Adamský (C) - Dravecký, Novotný, Bukarts - Ondřej Kovařčík, Cienciala, Christov - Chmielewski.

Rozhodčí: Gofman, Stricker - Castelli, Gnemmi

Sestava KalPy Kuopio pro zápas s Třincem.

S Oceláři na turnaj přicestoval také uzdravený Kanaďan Ethan Werek, avšak jeho zdravotní stav zřejmě ještě nebyl stoprocentní, a tak do včerejšího utkání nezasáhl. Ne jinak tomu bude i dnes, chybět bude Ocelářům také reprezentační obránce Milan Doudera, který vinou zranění do Davosu vůbec nezamířil. Zranění brankáře Petra Kváči se ukázalo být tak vážné, že pro něj účinkování na tomto turnaji skončilo. Prostor pro odpočinek pak dostal kapitán Lukáš Krajíček a Vladimír Roth.

Na rozhodcovskou listinu byli mimo předních rozhodčích švýcarské ligy delegovány také dvě legendy. Jedná se o sudí Brada Watsona, jenž odpískal více než 1300 utkání v NHL a Romana Gofmana, který má zkušenosti z KHL, mnoho odpískáno má také na mezinárodní scéně. Právě Gofman je jedním z hlavních rozhodčích pro toto utkání.

Šimon Hrubec v rozhovoru mimo jiné vysvětlil, proč na včerejší nájezdy nastoupil Petr Kváča, který se v nich smolně zranil.

Oceláři do utkání vstoupí s Lukášem Danečkem v brance. Původně se vůbec nepředpokládalo, že by frýdeckomístecký brankář do turnaje mohl jako jednička zasáhnout, ovšem zmiňované zranění Petra Kváči dává Danečkovi příležitost se na tomto turnaji ukázat.

Hráči obou týmů pomalu vycházejí z útrob stadionu na led. Oceláři pro tento zápas oblečou bílé dresy, KalPa zvolila dresy černé.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Třinec se ihned vydal do útočného pásma, kde tvrdou ránu zprava vyslal Martin Růžička. Jeho pokusu scházela přesnost.

1.

Oceláři rychle vystřídali a možnost kombinovat před brankou Godly měli Svačina s Polanským. Jejich spolupráce nakonec žádnou střelu nepřinesla.

2.

Jeden z hráčů KalPy se snažil vyjet zpoza branky do střelecké pozice, to se mu vůbec nepovedlo a od puku jej odstavili třinečtí obránci.

3.

Kuopio se opět dostalo do útočného pásma, kde se prezentovalo sérií nahrávek, nicméně Daneček je zatím stále bez práce.

4.

Seppälä nahazoval puk od modré, na jeho pokus Daneček moc dobře viděl a kotouč dokázal pokrýt.

4.

Třetí útočná formace v čele s kapitánem Jokinenem se snažila něco vymyslet v útočném pásmu, kotouč však nakonec končí až ve středním pásmu.

5.

Za odraženým kotoučem spěchal do rohu útočného pásma Svačina. Před ním dobře odklidil puk do bezpečí jeden z obránců.

Vojtěch Filipiec
27. 12. 2018
reklama