3:2
Magnitogorsk
2. Sekáč (Thörnberg, Vrána), 51. Azevedo PP (Oystrick, Mäenpää), 60. Azevedo (Mäenpää)
39. Mozjakin PP, 59. Paré (Mozjakin, Lee)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z 3. zápasu finále play off KHL mezi hokejisty Lva Praha a Metallurgu Magnitogorsk. Utkání začíná v úterý v 19 hodin.

Hokejisté pražského Lva si přivezli z Magnitogorsku jedno vítězství, které by chtěli potvrdit i doma v O2 areně, kde vyhráli všechny tři předchozí zápasy play off s Jaroslavlí. Favorizovanému týmu jsou vyrovnaným soupeřem, o čemž hovoří i výsledky úvodních zápasů (3:0, 1:4). "My jsme si dokázali, že můžeme s Magnitogorskem hrát. Ve druhém utkání jsme samozřejmě poznali, na jaké úrovni umí hrát oni a co pro to ještě musíme udělat, abychom i proti takovému soupeři, když hraje na hraně, dokázali být úspěšní. V tom byl ten zápas pro nás poučný. Jsme spokojeni, že se povedlo odvézt z arény soupeře jedno vítězství. Každý zápas je samozřejmě moc důležitý, ale tady bude teď ve hře i to psychologické hledisko, abychom byli opět napřed my a za soupeřem nezaostávali," řekl ČTK asistent trenéra Václav Sýkora.

Ve druhém zápase se nepovedlo hráčům Lva eliminovat první útok Metallurgu vedený Janem Kovářem, který se podepsal pod tři ze čtyř gólů. To chtějí nyní lvi v domácích zápasech změnit. Asi si k tomu ještě něco řekneme na tréninku a pokusíme se je eliminovat. Víme, jak budou hrát, tohle je jejich standard a my se musíme připravit na úterý," přiznal útočník Michal Řepík (celý rozhovor si přečtěte ZDE).

Hokej, KHL, Lev Praha - Dynamo Moskva: Michal Řepík - Konstantin Gorovikov
Hokej, KHL, Lev Praha - Dynamo Moskva: Michal Řepík - Konstantin Gorovikov | Foto: Aktuálně.cz

V neděli se navíc na ledě oproti úvodnímu zápasu výrazněji jiskřilo. Kanadský obránce Lva Ryan O'Byrne dokonce přirovnal vyvrcholení sezony k válce. Právě devětadvacetiletý bek nasbíral v zápase celkem 41 trestných minut. "Však víte, o co jde - tohle je prostě finále. Obrovská bitva, válka. Soupeř hraje hodně do těla, stejně tak i my. A občas se pak stane, že se to popere. Každý prožívá velké emoce a chce ve finále moc uspět, vyhrát ho. Pak občas přijde nějaká mela a to se stalo i tentokrát," vysvětlil O'Byrne.

KHL, Lev - Jaroslavl: radost hráčů Lva - Ryan O'Byrne (24)
KHL, Lev - Jaroslavl: radost hráčů Lva - Ryan O'Byrne (24) | Foto: CPA Eduard Erben

Už dlouho dopředu byly vstupenky na třetí finále vyprodány, takže by mohl být překonán divácký rekord soutěže (16 317 diváků), který ustanovil právě Lev v říjnu 2012 při souboji s Dynamem Moskva. "Už s Jaroslavlí přišlo tolik lidí, co jsme vůbec nečekali. Atmosféra byla skvělá. Pro nás je to zážitek. Nečekali jsme, že budeme tak daleko, a jsme hrozně rádi za to, že lidé chodí a začalo je to takhle bavit," přiznal další útočník Lva Petr Vrána.

Lev - Jaroslavl: Petr Vrána
Lev - Jaroslavl: Petr Vrána | Foto: CPA Eduard Erben

Trenér Magnitogorsku Mike Keanen by měl dnes poslat na led tyto formace:

Košečkin – Antipin, Birjukov, Chabarov, Těreščenko, Lee, Ibragimov, Maleňkich – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Potěchin, Grigorenko, Paré – Kosov, Junkov, Platonov – Osala, Brent, Timkin – Malinovskij.

Jeho protějšek Kari Jalonen dnes vsadí na tyto pětice:

Vehanen – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Nakládal – Zackrisson, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Matai, Cingel, Kubalík.

Zápas budou dnes jako hlavní rozhodčí řídit pánové Vjačeslav Olenin a Jirri Rönn, na čarách jim budou pomáhat pánové Sivov a Šeljanin.

Oba týmy přijíždějí na led, za chvíli trubači zahrají ony ruské a po ní české státní hymny.

1.

Utkání právě začalo úvodním vhazováním mezi hole Jiřího Novotného a Jana Kováře.

1:25

Lev se už v čase 1:25 ujímá vedení - 1:0! Jiří SEKÁČ objel branku hostů a zpoza ní zasunul puk za bezmocného Košečkina. Asistence si připsali Martin Thörnberg a Petr Vrána.

KHL, Lev - Jaroslavl: radost Lva
KHL, Lev - Jaroslavl: radost Lva | Foto: CPA Eduard Erben
3.

Hosté poprvé vystřelili, ale nebylo to nic moc nebezpečného.

5.

Cingel trefil z první po přihrávce Mataie Košečkinův beton.

6.

Zaripov se dostal až před Vehanena, ten však jeho pokus srazil mimo vyrážečkou.

8.

Bude se poprvé vylučovat, přesilovku si zahraje Metallurg. Za držení hole je vyloučen ONDŘEJ NĚMEC.

9.

Mozjakinovu bombu z vrcholu kruhů srazili hráči Lva nad branku.

10.

Následně vypálil od modré Lee, Vehanen však ukryl puk v náručí. A poté se před ním strhla mela. Vylučovat se však nebude.

10.

Lev se bezpečně v oslabení ubránil, Němec je zpět na ledě.

11.

Vehanen vyjel daleko z brány proti Malinovskému, ten však nahrával, nikoho ze svých spoluhráčů však před odkrytou bránou nenašel.

11.

Na druhé straně pálil z mezikruží aktivní Sekáč, Košečkina však puk trefil do ramene.

14.

Chabarov sestřelil ve středním pásmu Kubalíka a poslal ho k zemi, hrálo se však dál a střela Mataie z levého kruhu skončila na Košečkinově plastronu.

15.

Lev má velkou šanci na zvýšení skóre, u Košečkinovy pravé tyče zůstal po střele Ševce od modré čáry zcela osamocený Novotný, který však brankáře Metallurgu ani nadvakrát nepřekonal.

16.

Zackrisson si vybruslil mezi kruhy, jeho střelu však vykopl Košečkin betonem.

17.

Vehanen toho sice přes klubko těl moc neviděl, střelu Chabarova však vytáhl vyrážečkou.

18.

Kubalík pálil z vrcholu levého kruhu, branku však těsně minul!

19.

Bude se poprvé vylučovat i na straně Metallurgu, za krosček je vyloučen JAN KOVÁŘ.

20.

Sekáč tečoval Oystrickovo nahození od modré čáry těsně mimo bránu.

20.

Azevedovu dorážku po střele Ševce skryl Košečkin v rukavici.

První třetina skončila. Lev se už po necelé minutě a půl ujal po Sekáčově zasunutí puk zpoza brány 1:0, poté byl nebezpečnějším týmem, přesto jde do kabin jen s jednobrankovým náskokem.

21.

Začala druhá třetina, Lev bude hrát ještě krátkou přesilovku.

21.

Také hosté se v oslabení ubránili, Kovář je zpět na ledě.

23.

Bude se hrát ve čtyřech, za hrubost jsou po vzájemné potyčce JAKUB MATAI a JAROSLAV ZACHAROV.

24.

Mäenpääho bombu ukryl Košečkin ve výstroji.

28.

Ševcovu střelu tečoval Zackrisson těsně vedle Košečkinovy brány.

29.

Lev měl velkou šanci na zvýšení skóre. Sekáč dostal kolmici od Mäenpääho za obranu, ten si stáhl bekhendem puk za sebe, Košečkin si však poradil s jeho první střelopu i následnou dorážkou.

29.

Řepík se z levé strany snažil procpat puk skrz Košečkinovy betony, mezeru však v jeho výstroji nenašel.

30.

Osalova střela byla sražena těsně nad horní tyč Vehanenovy brány!

32.

Birnerovu střelu vykopl Košečkin pravým betonem.

33.

Košečkin si poradil s nahozením Gragnaniho od modré čáry, puk skryl do lapačky.

33.

Po střele O'Byrna od modré zůstal puk pod Košečkinem, než jej stačil dojet někdo z hráčů Lva, odpálili puk do bezpečí obránci Metallurgu.

33.

Tlak Metallurgu se stupňuje. Junkov přihrál puk před před bránu Parému, ten se snažil tečovat puk za Vehanena mezi nohama a jen těsně Vehanenovu bránu.

34.

Další výborný zákrok Vehanena. Zaripov si najel na přihrávku Mozjakina zpoza brány, vypálil z mezikruží pod horní tyč, Vehanen však prokázal vynikající reflex a puk vyrazil nataženou paží.

37.

Junkov a Osala doráželi puk těsně před Vehanenem, ani jeden z nich však finského mága v bráně nepřekonal.

39.

Metallurg bude hrát přesilovku. Za podražení je vyloučen MICHAL BIRNER.

38:57

Metallurg přesilovku využívá a vyrovnává na 1:1! SERGEJ MOZJAKIN zachytil na modré čáře puk, nabruslil si s ním mezi kruhy a skrz dva clonící hráče se trefil přesně do horního rohu Vehanenovy brány.

Ruský hokejista Sergej Fjodorov z Mettalurgu Magnitogorsk se raduje z gólu proti Omsku v KHL 2011/12. | Foto: www.metallurg.ru

Druhá třetina skončila. Metallurg v ní byl lepší a zaslouženě v jejím závěru v přesilovce zásluhou Mozjakina vyrovnal na 1:1.

41.

Začala třetí třetina.

41.

Hned v úvodu třetí části měl velkou šanci na skórování Zaripov, který se otočil mezi kruhy, Vehanen však jeho pokus vytěsnil přiloženou holí.

42.

Na druhé straně pálil z vrcholu pravého kruhu Birner, Košečkin však puk vykopl betonem.

43:

Hraje se nahoru-dolů. Nyní si Vehanen musel poradil na brankovišti s dorážkou Platonova z bezprostřední blízkosti jeho brány.

44.

Azevedo měl na holi vedoucí gól. Zívala před ním prázdná branka na poslední chvíli však před ním uklidil puk do bezpečí obránce Birjukov.

45.

Lev bude hrát přesilovku. Za podražení míří na trestnou lavici TIM BRENT.

46.

Přesilovka Lva však končí. Za vysokou hůl je vyloučen JIŘÍ NOVOTNÝ  bude se tak hrát ve čtyřech na obou stranách.

46.

Thörnberg vypálil z z pravého kruhu, Košečkina však puk trefil do ramene.

47.

Metallurg je kompletní, Brent je na ledě. Nyní budou hrát hosté více než minutovou přesilovku.

JE PŘEKONÁN DIVÁCKÝ REKORD KHL. Dnešní zápas navštívilo 16435 diváků

48.

Také Lvi jsou kompletní, Novotný je zpět na ledě.

49.

Po Jaakolově střele od modré čáry už se diváci radovali, puk však trefil pouze boční tyč.

50.

Košečkin si téměř vleže poradil s dorážkami Cingela a Mataie.

50.

Lev bude hrát další přesilovku, na trestnou lavici míří opět TIM BRENT, tentokrát za hákování.

50:59

Lev přesilovku tentokrát využívá a dostává se do vedení 2:1! Nathan Oystrick parádní křižnou přihrávkou od levého mantinelu našel u levé tyče volného JUSTINA AZEVEDA, který se trefil přesně nad Košečkinův beton. Druhou asistenci si připsal Mikko Mäenpää.

Lev Praha - Záhřeb: Justin Azevedo (15) - Saša Martinovič
Lev Praha - Záhřeb: Justin Azevedo (15) - Saša Martinovič | Foto: CPA Eduard Erben
52.

Tentokrát bude hrát přesilovku Metallurg. Za hákování jede na trestnou lavici MARTIN ŠEVC.

54.

Po střele Leeho od modré vyrazil puk Vehanen a Zaripov trefil z dorážky boční síť Vehanenovy brány. Poté se před jeho brankou strhla šarvátka, vylučovat se však nebude.

54.

Ševc je na ledě, Lev se v oslabení ubránil.

56.

Hráči Lva chytře vyhazují po mantinelu kotouče pryč ze svého obranného pásma.

58.

Hrají se poslední tři minuty třetí třetiny, Lev hraje velmi chytře, stále vyhazuje puky do středního pásma.

59.

Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

59.

Mozjakin surově loktem udeřil do obličeje Thörnberga, vylučovat se však nepochopitelně nebude.

59.

Metallurg odvolává brankáře a bude hrát v poli v šesti mužích.

58:42

Metallurg v power play vyrovnává na 2:2! Střela od modré čáry se sice Sergeji Mozjakinovi nepovedla, puk však se štěstím doskákal k pravé tyči Vehanena, kde stál osamocený FRANCIS PARÉ, který se do prázdné brány nemýlil. Druhou asistenci si připsal Chris Lee.

59:37

23 sekund před koncem třetí třetiny JUSTIN AZEVEDO posílá Lev do vedení a O2 aréna se otřásá v základech - 3:2! Mikko Mäenpää parádně projel do útočného pásma, v situaci dva na jednoho předložil puk Azevedovi mezi kruhy a kanadský útočník se trefil přesně do levého horního rohu Košečkinovy brány!

KHL, Lev Praha - Jekatěrinburg: radost Lva
KHL, Lev Praha - Jekatěrinburg: radost Lva | Foto: CPA Eduard Erben

Je konec. Lev po velmi dramatickém průběhu vyhrává 3:2 a ujímá se ve finálové sérii vedení 2:1 na zápasy.

Pokud konec dnešního zápasu sledovali kardiaci, asi jim nebylo nejlépe. Minutu a dvacet sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal v power play Francis Paré a zdálo se, že zápas dospěje do prodloužení. Třiadvacet sekund před koncem třetí části však rozhodl o výhře Lva svým druhým gólem v zápase Justin Azevedo, který využil parádního průniku beka Mikka Mäenpääho.

Tímto se s vámi loučím a těším se na shledanou u online reportáže ze čtvrtečního čtvrtého duelu, který se v O2 areně hraje opět od 19 hodin.