reklama
19:00 • KHL - finále • 3. zápas
3:2
1:0, 0:1, 2:1
HC LEV Praha - logo
Lev Praha
Metallurg Magnitogorsk - logo
Magnitogorsk
  • 2. Sekáč (Thörnberg, Vrána), 51. Azevedo PP (Oystrick, Mäenpää), 60. Azevedo (Mäenpää)
  • 39. Mozjakin PP, 59. Paré (Mozjakin, Lee)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z 3. zápasu finále play off KHL mezi hokejisty Lva Praha a Metallurgu Magnitogorsk. Utkání začíná v úterý v 19 hodin.

Lev Praha (Michal Birner, Michal Řepík, gól, radost) Foto: ČTK

Hokejisté pražského Lva si přivezli z Magnitogorsku jedno vítězství, které by chtěli potvrdit i doma v O2 areně, kde vyhráli všechny tři předchozí zápasy play off s Jaroslavlí. Favorizovanému týmu jsou vyrovnaným soupeřem, o čemž hovoří i výsledky úvodních zápasů (3:0, 1:4). "My jsme si dokázali, že můžeme s Magnitogorskem hrát. Ve druhém utkání jsme samozřejmě poznali, na jaké úrovni umí hrát oni a co pro to ještě musíme udělat, abychom i proti takovému soupeři, když hraje na hraně, dokázali být úspěšní. V tom byl ten zápas pro nás poučný. Jsme spokojeni, že se povedlo odvézt z arény soupeře jedno vítězství. Každý zápas je samozřejmě moc důležitý, ale tady bude teď ve hře i to psychologické hledisko, abychom byli opět napřed my a za soupeřem nezaostávali," řekl ČTK asistent trenéra Václav Sýkora.

Magnitogorsk - Lev Praha Foto: levpraha.cz

Ve druhém zápase se nepovedlo hráčům Lva eliminovat první útok Metallurgu vedený Janem Kovářem, který se podepsal pod tři ze čtyř gólů. To chtějí nyní lvi v domácích zápasech změnit. Asi si k tomu ještě něco řekneme na tréninku a pokusíme se je eliminovat. Víme, jak budou hrát, tohle je jejich standard a my se musíme připravit na úterý," přiznal útočník Michal Řepík (celý rozhovor si přečtěte ZDE).

Hokej, KHL, Lev Praha - Dynamo Moskva: Michal Řepík - Konstantin Gorovikov Hokej, KHL, Lev Praha - Dynamo Moskva: Michal Řepík - Konstantin Gorovikov

V neděli se navíc na ledě oproti úvodnímu zápasu výrazněji jiskřilo. Kanadský obránce Lva Ryan O'Byrne dokonce přirovnal vyvrcholení sezony k válce. Právě devětadvacetiletý bek nasbíral v zápase celkem 41 trestných minut. "Však víte, o co jde - tohle je prostě finále. Obrovská bitva, válka. Soupeř hraje hodně do těla, stejně tak i my. A občas se pak stane, že se to popere. Každý prožívá velké emoce a chce ve finále moc uspět, vyhrát ho. Pak občas přijde nějaká mela a to se stalo i tentokrát," vysvětlil O'Byrne.

KHL, Lev - Jaroslavl: radost hráčů Lva - Ryan O'Byrne (24) KHL, Lev - Jaroslavl: radost hráčů Lva - Ryan O'Byrne (24) | Foto: CPA Eduard Erben

Už dlouho dopředu byly vstupenky na třetí finále vyprodány, takže by mohl být překonán divácký rekord soutěže (16 317 diváků), který ustanovil právě Lev v říjnu 2012 při souboji s Dynamem Moskva. "Už s Jaroslavlí přišlo tolik lidí, co jsme vůbec nečekali. Atmosféra byla skvělá. Pro nás je to zážitek. Nečekali jsme, že budeme tak daleko, a jsme hrozně rádi za to, že lidé chodí a začalo je to takhle bavit," přiznal další útočník Lva Petr Vrána.

Lev - Jaroslavl: Petr Vrána Lev - Jaroslavl: Petr Vrána | Foto: CPA Eduard Erben

Trenér Magnitogorsku Mike Keanen by měl dnes poslat na led tyto formace:

Košečkin – Antipin, Birjukov, Chabarov, Těreščenko, Lee, Ibragimov, Maleňkich – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Potěchin, Grigorenko, Paré – Kosov, Junkov, Platonov – Osala, Brent, Timkin – Malinovskij.

Metallurg Magnitogorsk - logo

Jeho protějšek Kari Jalonen dnes vsadí na tyto pětice:

Vehanen – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Nakládal – Zackrisson, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Matai, Cingel, Kubalík.

HC LEV Praha - logo

Zápas budou dnes jako hlavní rozhodčí řídit pánové Vjačeslav Olenin a Jirri Rönn, na čarách jim budou pomáhat pánové Sivov a Šeljanin.

Oba týmy přijíždějí na led, za chvíli trubači zahrají ony ruské a po ní české státní hymny.

1.

Utkání právě začalo úvodním vhazováním mezi hole Jiřího Novotného a Jana Kováře.

1:25

Lev se už v čase 1:25 ujímá vedení - 1:0! Jiří SEKÁČ objel branku hostů a zpoza ní zasunul puk za bezmocného Košečkina. Asistence si připsali Martin Thörnberg a Petr Vrána.  

KHL, Lev - Jaroslavl: radost Lva KHL, Lev - Jaroslavl: radost Lva | Foto: CPA Eduard Erben
3.

Hosté poprvé vystřelili, ale nebylo to nic moc nebezpečného.

5.

Cingel trefil z první po přihrávce Mataie Košečkinův beton.

6.

Zaripov se dostal až před Vehanena, ten však jeho pokus srazil mimo vyrážečkou.  

8.

Bude se poprvé vylučovat, přesilovku si zahraje Metallurg. Za držení hole je vyloučen ONDŘEJ NĚMEC.

9.

Mozjakinovu bombu z vrcholu kruhů srazili hráči Lva nad branku.

10.

Následně vypálil od modré Lee, Vehanen však ukryl puk v náručí. A poté se před ním strhla mela. Vylučovat se však nebude.

10.

Lev se bezpečně v oslabení ubránil, Němec je zpět na ledě.

11.

Vehanen vyjel daleko z brány proti Malinovskému, ten však nahrával, nikoho ze svých spoluhráčů však před odkrytou bránou nenašel.

11.

Na druhé straně pálil z mezikruží aktivní Sekáč, Košečkina však puk trefil do ramene.

reklama