reklama
19:00 • Play off KHL • Finále - 6. zápas
5:4P
2:1, 1:3, 1:0 - 1:0
HC LEV Praha - logo
Lev Praha
Metallurg Magnitogorsk - logo
Magnitogorsk
  • 14. Azevedo PP (Ševc, Němec), 20. Ševc PP (Němec, Azevedo), 28. O'Byrne (Birner, Řepík), 58. Mäenpää, 64. Oystrick (Zackrisson)
  • 10. Mozjakin (Zaripov, Kovář), 23. Juňkov (Osala, Těreščenko), 25. Lee, 39. Paré (Mozjakin)

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze 6. zápasu finále play off KHL mezi hokejisty pražského Lva a Metallurgu Magnitogorsk. Utkání začíná v pondělí v 19 hodin.

Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně (Timkin, Nakládal) Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně (Timkin, Nakládal) | Foto: CPA Eduard Erben

Lev ve finálové sérii dvakrát vedl, ovšem nyní je blízko porážky. Magnitogorsk ve druhém a čtvrtém zápase dokázal stav srovnat a doma v pátém duelu zvítězil 2:1 po prodloužení, když se o obě branky postaral nejproduktivnější hráč play off, hvězdný kapitán Metallurgu Sergej Mozjakin.

Trenér Lva Kari Jalonen se dnes rozhodl nasadit tuto sestavu:

Vehanen – Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Jaakola, Nakládal – Zackrisson, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Matai.

HC LEV Praha - logo

Jeho protějšek Mike Keenan dnes vsadil na tyto formace:

Košečkin – Antipin, Birjukov, Chabarov, Těreščenko, Lee, Ibragimov, Metljuk, Malinovskij – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Potěchin, Kazionov, Paré – Kosov, Juňkov, Platonov – Osala, Brent, Timkin.

Metallurg Magnitogorsk - logo

Hlavními rozhodčími dnes budou pánové Vjačeslav Bulanov a Jyrri Rönn, na čarách jim budou pomáhat pánové Birin a Dedjulja.

O2 aréna je opět vyprodána a znovu se otřásá při fandění v základech. Oba týmy jsou už na ledě, nyní zazní ruská a po ní česká státní hymna.

1.

Zápas začal.

4.

Novotného útok zasypal Košečkina snad pěti ranami, gólman Magnitky se však překonával.

5.

Košečkin je dál v ohni střel. Sraženou střelu Němce ruský gólman ukryl raději do lapačky.

5.

Další zákroky Košečkina po střele Němce a dorážce Thörberga.

6.

Metallurg má první velkou šanci zápasu. Řepík za bránou zkoušel zadovkou najít některého ze spoluhráčů, namazal však puk před bránu Juňkovovi, který v obrovské šanci, trefil přesunuvšího se Vehanena do ramene.

7.

Zaripov dostal nabito mezi kruhy, Vehanenovu bránu však minul.

9.

Další velká šance Metallurgu. Chris Lee si po přihrávce Parého sjel mezi kruhy, trefil však jen Sekáče do kolene.

10.

Sekáč odjíždí s bolestivou grimasou do kabin. Kvůli bolesti v koleni nedokáže ani stát a nedokázal pořádně odejít ani do kabin.

9:47

Metallurg se ujímá vedení - 0:1! SERGEJ MOZJAKIN střílí v součtu s pátým zápasem třetí gól v řadě, který zaznamenal po průjezdu přes celou délku kluziště. Přebruslil u levého mantinelu Mäenpääho, najel si před Vehanena a bekhendem se trefil přesně mezi betony finského gólmana. Asistence si připsali Danis Zaripov a Jan Kovářem.

Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně (Mozjakin) Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně (Mozjakin) | Foto: CPA Eduard Erben
11.

Košečkin lapil střelu O'Byrneho od modré čáry.

12.

Vehanen vykopl betonem střelu Leeho z vrcholu kruhů.

13.

Další série velkých šancí Metallurgu. Nejprve vypálil Mozjakin z mezikruží těsně mimo pravé Vehanenovy tyče, pak puk dorazil, ale finský gólman si poradil jak s jeho ránou, tak dorážkou Zaripova.

14.

Lev si zahraje přesilovku, za podražení si jde odpočinout právě SERGEJ MOZJAKIN.

13:53

Lev přesilovku využívá a vyrovnává na 1:1! To je neskutečné, i v šestém finálovém zápase se trefil JUSTIN AZEVEDO, který si tak připisuje už sedmý zásah ve finále a jedenáctý v play off. Po přihrávkách Ondřeje Němce a Martina Ševce vyslal na Košečkina bombu z vrcholu kruhů a ruský gólman uviděl puk až v bráně.

Lev Praha - Záhřeb: Justin Azevedo (15) - Saša Martinovič Lev Praha - Záhřeb: Justin Azevedo (15) - Saša Martinovič | Foto: CPA Eduard Erben
reklama