Play off KHL • Finále - 6. zápas • 19:00

5:4P
Magnitogorsk
14. Azevedo PP (Ševc, Němec), 20. Ševc PP (Němec, Azevedo), 28. O'Byrne (Birner, Řepík), 58. Mäenpää, 64. Oystrick (Zackrisson)
10. Mozjakin (Zaripov, Kovář), 23. Juňkov (Osala, Těreščenko), 25. Lee, 39. Paré (Mozjakin)

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze 6. zápasu finále play off KHL mezi hokejisty pražského Lva a Metallurgu Magnitogorsk. Utkání začíná v pondělí v 19 hodin.

Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně (Timkin, Nakládal)
Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně (Timkin, Nakládal) | Foto: CPA Eduard Erben

Lev ve finálové sérii dvakrát vedl, ovšem nyní je blízko porážky. Magnitogorsk ve druhém a čtvrtém zápase dokázal stav srovnat a doma v pátém duelu zvítězil 2:1 po prodloužení, když se o obě branky postaral nejproduktivnější hráč play off, hvězdný kapitán Metallurgu Sergej Mozjakin.

Trenér Lva Kari Jalonen se dnes rozhodl nasadit tuto sestavu:

Vehanen – Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Jaakola, Nakládal – Zackrisson, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Matai.

Jeho protějšek Mike Keenan dnes vsadil na tyto formace:

Košečkin – Antipin, Birjukov, Chabarov, Těreščenko, Lee, Ibragimov, Metljuk, Malinovskij – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Potěchin, Kazionov, Paré – Kosov, Juňkov, Platonov – Osala, Brent, Timkin.

Hlavními rozhodčími dnes budou pánové Vjačeslav Bulanov a Jyrri Rönn, na čarách jim budou pomáhat pánové Birin a Dedjulja.

O2 aréna je opět vyprodána a znovu se otřásá při fandění v základech. Oba týmy jsou už na ledě, nyní zazní ruská a po ní česká státní hymna.

1.

Zápas začal.

4.

Novotného útok zasypal Košečkina snad pěti ranami, gólman Magnitky se však překonával.

5.

Košečkin je dál v ohni střel. Sraženou střelu Němce ruský gólman ukryl raději do lapačky.

5.

Další zákroky Košečkina po střele Němce a dorážce Thörberga.

6.

Metallurg má první velkou šanci zápasu. Řepík za bránou zkoušel zadovkou najít některého ze spoluhráčů, namazal však puk před bránu Juňkovovi, který v obrovské šanci, trefil přesunuvšího se Vehanena do ramene.

7.

Zaripov dostal nabito mezi kruhy, Vehanenovu bránu však minul.

9.

Další velká šance Metallurgu. Chris Lee si po přihrávce Parého sjel mezi kruhy, trefil však jen Sekáče do kolene.

10.

Sekáč odjíždí s bolestivou grimasou do kabin. Kvůli bolesti v koleni nedokáže ani stát a nedokázal pořádně odejít ani do kabin.

9:47

Metallurg se ujímá vedení - 0:1! SERGEJ MOZJAKIN střílí v součtu s pátým zápasem třetí gól v řadě, který zaznamenal po průjezdu přes celou délku kluziště. Přebruslil u levého mantinelu Mäenpääho, najel si před Vehanena a bekhendem se trefil přesně mezi betony finského gólmana. Asistence si připsali Danis Zaripov a Jan Kovářem.

Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně (Mozjakin)
Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně (Mozjakin) | Foto: CPA Eduard Erben
11.

Košečkin lapil střelu O'Byrneho od modré čáry.

12.

Vehanen vykopl betonem střelu Leeho z vrcholu kruhů.

13.

Další série velkých šancí Metallurgu. Nejprve vypálil Mozjakin z mezikruží těsně mimo pravé Vehanenovy tyče, pak puk dorazil, ale finský gólman si poradil jak s jeho ránou, tak dorážkou Zaripova.

14.

Lev si zahraje přesilovku, za podražení si jde odpočinout právě SERGEJ MOZJAKIN.

13:53

Lev přesilovku využívá a vyrovnává na 1:1! To je neskutečné, i v šestém finálovém zápase se trefil JUSTIN AZEVEDO, který si tak připisuje už sedmý zásah ve finále a jedenáctý v play off. Po přihrávkách Ondřeje Němce a Martina Ševce vyslal na Košečkina bombu z vrcholu kruhů a ruský gólman uviděl puk až v bráně.

Lev Praha - Záhřeb: Justin Azevedo (15) - Saša Martinovič
Lev Praha - Záhřeb: Justin Azevedo (15) - Saša Martinovič | Foto: CPA Eduard Erben
17.

Zackrisson tečoval puk těsně před Košečkinem do ochranné sítě.

18.

Lev si zahraje další přesilovku, JAN KOVÁŘ srazil u mantinelu helmu Jiřímu Novotnému a je vyloučen za hrubost.

18.

Obrovská šance Mäenpääho. Vystřelil z vrcholu levého kruhu, jeho pokus však skončil těsně nad Košečkinovou bránou.

19:08

Lev využívá i svou druhou přesilovku v zápase - 2:1! Ondřej Němec tentokrát nabil na střed levého kruhu MARTINU ŠEVCOVI, který dělovkou z první poslal puk do odkryté Košečkinovy brány.
Druhou asistenci si připsal Justin Azevedo.

Finále KHL, Lev-Magnitogorsk: radost Lva, Nathan Oystrick (74), Ondřej Němec (63) a Jiří Sekáč /64) | Foto: CPA Eduard Erben

Skončila první třetina, Lev ji vyhrává 2:1! Po velkém náporu Lva v úvodní pětiminutovce si velké šance začal vypracovávat i Metallurg a jednu z nich zásluhou Mozjakina v 10. minutě využil. Ve 14. minutě však i v šestém zápase série skóroval Justin Azevedo, který v přesilovce vyrovnal a opět v přesilovce poslal Lev ve 20. minutě do vedeníé Martin Ševc.

KHL, 6. finále, Lev-Magnitogorsk: radost Lva
KHL, 6. finále, Lev-Magnitogorsk: radost Lva | Foto: CPA Eduard Erben
21.

Začíná druhá třetina.

23.

Metallurg mohl vyrovnat. Po chybě Kapanena pálil z mezikruží Potěchin, trefil se však jen do Vehanenova betonu.

22:35

Metallurg srovnává na 2:2! Oskar Osala se zbavil za bránou Mäenpääho, přihrál mezi kruhy puk MICHAILU JUŇKOVOVI, který se trefil přesně nad Vehanenovu lapačku. druhou asistenci si připsal Sergej Těreščenko.

Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně (Zaripov, Kovář)
Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně (Zaripov, Kovář) | Foto: CPA Eduard Erben
24:59

Metallurg otáčí skóre - 2:3! Snad první slabší chvilku v play off si vybral v tu nejméně vhodnou chvíli Petri Vehanen. CHRIS LEE sebral u modré čáry vyhození jednoho z hráčů Lva, od mantinelu vystřelil a finskému gólmanovi se přes lapačku překulil puk za brankovou čáru.

Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně
Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně | Foto: CPA Eduard Erben
27.

Lev měl velkou šanci na srovnání skóre. Ridderwall jel s Thörnbergem na jediného beka soupeře, druhý jmenovaný zakončil z bezprostřední blízkosti, puk však přes Košečkinův beton do brány neprotlačil.

27:58

Lev vyrovnává na 3:3! Michal Birner našel na modré čáře RYANA O'BYRNA, ten si posunul puk na vrchol kruhů a bombou k pravé tyči nedal Košečkinovi šanci zasáhnout. Druhou asistenci si připsal Michal Řepík.

KHL, Lev - Jaroslavl: radost hráčů Lva - Ryan O'Byrne (24)
KHL, Lev - Jaroslavl: radost hráčů Lva - Ryan O'Byrne (24) | Foto: CPA Eduard Erben
30.

Metallurg si zahraje svou první dnešní přesilovku. MARTIN THÖRNBERG srazil Košečkinovi masku z hlavy a jde na trestnou lavici za nedovolené bránění.

30.

Velkou šanci na skórování měl Sergej Mozjakin, který projel přes tři hráče, střelou k tyči však nechal vyniknout Vehanenův beton.

31.

Další velká šance Mozjakina. Tentokrát vypálil z vrcholu levého kruhu, trefil však Vehanena do ramene.

32.

Lev se v oslabení na rozdíl od svého soupeře ubránil, Thörnberg je zpět na ledě.

35.

Další velká šance Metallurgu na skórování. Mozjakin dostal od Zaripova puk mezi kruhy a trefil pravou tyč Vehanenovy brány.

36.

Neuvěřitelné. Metallurg zavřel Lva na dvě minuty do jeho obranného pásma, obrovské šance měli Mozjakin a Birjukov, ani jeden však střelami z mezikruží Vehanena neprostřelil.

36.

Další obrovská šance Metallurgu. Potěchin se zjevil sám před Vehanenem, snad na čtyřikrát se pokusil procpat puk mezi beton finského gólmana a pravou tyč, což se mu však nepodařilo.

37.

Metallurg si zahraje přesilovku, za úder loktem je vyloučen opět MARTIN THÖRNBERG.

38.

Další velká šance Metallurgu, Mozjakin si sjel od mantinelu až před Vehanena, střelou z levé strany však Vehanena nepřekonal.

38:41

Metallurg přece jen opět odskakuje do vedení - 3:4! Těsně po návratu Thörnberga na led Sergej Mozjakin projel kolem pravého mantinelu do útočného pásma, od brankové čáry nahrál pod sebe puk mezi kruhy na volného FRANCISE PARÉHO, který se trefil do odkryté brány.

40.

Hraje se poslední minuta první třetiny.

Druhá třetina skončila, Metallurg ji vyhrál 3:1 a otočil skóre na 4:3. Šlo zcela jistě o nejlepší třetinu celé série, možná i play off. Nejenže padly čtyři góly, šance střídala šanci, a nebýt především několika vynikajících zákroků Petriho Vehanena, bylo by vedení Metallurgu vyšší.

KHL, 6. finále, Lev-Magnitogorsk: radost Magnitogosrku
KHL, 6. finále, Lev-Magnitogorsk: radost Magnitogosrku | Foto: CPA Eduard Erben
41.

Začíná třetí třetina.

41.

Thörnberg po Ridderwallově přihrávce minul osamocený u levé tyče kotouč.

43.

Metallurg mohl zvýšit skóre. Danis Zaripov zachytil za Vehanenovou bránou Nákladalovu přihrávku, okamžitě vyjel před finského gólmana, puk však za jeho záda neprotlačil.

44.

další velká šance Metallurgu, Potěchin projel před Vehanena po parádní přihrávce Zaripova do jízdy, pokusil se o forhendový blafák, po němž však přestřelil branku.

46.

Němcova bomba od modré jen těsně minula levou Košečkinovu tyč.

47.

Paré zachytil špatné vyhození Gragnaniho, pálil od mantinelu, Vehanen se však stihl včas přesunout k tyči.

47.

Vehanen si poradil i se střelou Kováře z mezikruží, když puk vytěsnil vyrážečkou.

48.

Thörbergovu střela z vrcholu kruhů srazil obránce Chabarov nad branku do ochranné sítě.

50.

Oystrickovo nahození od modré čáry skončilo na levé tyči Košečkinovy brány.

51.

Řepík se snažil překonat Košečkina z velkého úhlu, ruský gólman však puk u své levé tyče ucpal.

52.

Po Mäenpääho střele srazil jeden z hráčů Magnitky puk znovu do ochranné sítě.

ZÁPAS SLEDUJE 16.894 DIVÁKŮ.

54.

Hraje se posledních sedm minut třetí třetiny, Metallurg se snadno osvobozuje vyhazováním do středního pásma.

54.

Po Mäenpääho nahození vyrazil Košečkin puk před sebe, nikdo z hráčů Lva však puk za jeho záda dorazit nedokázal.

55.

Paré se zjevil sám před Vehanenem, jeho forhendový blafák však Vehanen vybruslil.

56.

Posledních pět minut, Kovářův útok drží puk v rohu útočného pásma.

58.

Hrají se poslední tři minuty zápasu.

57:39

Lev vyrovnává po obrovské hrubce kapitána Metallurgu Sergeje Mozjakina na 4:4! MIKKO MÄENPÄÄ obral Mozjakina o kotouč, mezi kruhy se rychle otočil a trefil se přesně do pravého horního rohu Košečkinovy brány.

59.

Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

60.

Poslední minuta třetí třetiny.

Třetí třetina skončila. Hrdinou utkání se stal Mikko Mäenpää, který v 58. minutě vyrovnal na 4:4, a stejně jako v pátém zápase série tak musí o vítězi rozhodnout prodloužení.

KHL, 6. finále, Lev-Magnitogorsk: Martin Ševc
KHL, 6. finále, Lev-Magnitogorsk: Martin Ševc | Foto: CPA Eduard Erben
61.

Začíná první prodloužení.

62.

Potěchinův pokus z levého kruhu mířil mimo Vehanenovu bránu.

63.

Lev měl dvě velké šance na rozhodnutí zápasu. Nejprve Ševc projel z levé strany před Košečkina, ten však jeho pokus vyrazil před sebe, dorážel Mäenpää, místo odkryté branky však trefil Ibragimova, který mu padl do střely.

64.

Na druhé straně měl velkou šanci na rozhodnutí zápasu Mozjakin, jeho střílená přihrávka jen těsně minula Vehanenovu bránu.

Lev rozhoduje v čase 63:53 o své výhře 5:4 v prodloužení a srovnává stav série na 3:3 na zápasy. Patrick Zackrisson projel celou délkou kluziště, jeho pokus Košečkin jen srazil rukávem, poté však zázračně hokejkou vymetl puk z brankoviště. Poté však před Košečkinem opět vybojoval puk, posunul jej na levou stranu NATHANU OYSTRICKOVI, který z nulového úhlu odrazil puk o Košečkinův beton do sítě.

Závěr utkání nezvládl bouřlivák na střídačce Metallurgu Mike Keenan, který vyčinil velmi zblízka rozhodčím za jejich výkon. Nebýt zásahu vedoucího ochranky, který Keenana silou odtáhl, rozhodčí by zřejmě z ledu neodešli.

Hráči Lva děkují fanouškům nejen za povzbuzování v dnešním zápase, ale i za celou sezonu. Sedmý zápas se totiž hraje ve středu v 15 hodin SELČ v Magnitogorsku.

Sedmý zápas bude zajímavý i pro Jana Kováře, který loni ještě v dresu Plzně absolvoval sedmý zápas finále extraligy, když jeho tým vyhrál v Plzni 4:3 ve druhém prodloužení.

Tímto se s vámi loučím a u online reportáže z rozhodujícího sedmého zápasu série se těším na shledanou.