Kontinentální liga • Základní část • 19:00, konec

7:3
Lokomotiv Jaroslavl
5. Červenka (Novotný), 24. Surový (Němec, Škoula), 28. Škoula (Christensen), 32. Bartečko (Klepiš, Porseland), 36. Klepiš (Bartečko, Vrána), 50. Bartečko (Vrána, Klepiš), 58. Řepík (Christensen)
33. Kaljužnij (Apalkov), 38. Plotnikov (Anisimov, Galimov) Petrov (Černikov, Flood)

Dobrý podvečer, vítejte u online reportáže z utkání hokejové KHL mezi Lvem Praha a Lokomotivem Jaroslavl. Zápas začíná v 19 hodin.

Lev Praha: Štěpánek - Škoula, Němec - Chára, Krejčík - Mikuš, Porseland - Oystrick - Novotný, Červenka, Voráček - Bartečko, Vrána, Klepiš - Birner, Surový, Hossa - Rachůnek, Christensen, Řepík - Cingel.

Jaroslavl - Sanford - Kronwall, Guskov - Višněvskij, Pašnin - Lepistö, Flood - Jakovlev - Kaljužnij, Apalkov, Hagman - Plotnikov, Anisimov, Galimov - Černikov, Petrov, Averin - Trunjov, Kartajev, Kručinin - Redlish.

V Holešovicích je vše připraveno k zahájení zápasu. Lev do odvety s Jaroslavlí staví do brány stejně jako před týdnem Jakuba Štěpánka. Lev tehdy i díky němu získal bod za prohru 1:2 v prodloužení.

0:01

Utkání bylo zahájeno.

1:32

Začalo se hodně opatrně. Až v polovině druhé minuty jsme viděli první střelu na bránu. Anisimov si od zadního mantinelu najel na levý kruh, ale z otočky Štěpánka u tyče nepřekvapil.

2:00

Mikuš zkoušel štěstí z dálky. Jeho ránu někdo tečoval do rohu.

2:30

Trunjov napřáhl hned za modrou, Štěpánek jeho pokus lapačkou nezkortil, ale vyrazil ho do bezpečí.

3:30

Lvu se podařilo po krátkém tlaku Jaroslavle protečovat puk ven ze třetiny, aby mohl vystřídat.

4:18

Po ráně Krejčíka se dostal k dorážce Novotný, Stanford byl ale blízko a kapitán Lva nemohl mířit.

4:25

Lev Praha vede 1:0! Roman Červenka slaví první trefu v dresu pražského týmu.
Akce Lva totiž pokračovala a Novotný se dostal k další střele. S tou si sice Sanford poradil, ale s dorážkou Červenky z bezprostřední blízkosti už nemohl nic dělat.

5:30

Jaroslavl gól zaskočil. V útoku znovu domácí. Hossova rána k bráně neprošla.

6:33

Pálil i Erik Christensen. Jeho pokus z levého kruhu obránci srazili do ochranné sítě.

6:40

Němec slabou střelou vybídl Curtise Sanforda k zákroku lapačkou.

7:03

Po delší odmlce si na puk sáhl také Štěpánek. V náručí ukryl ránu Černikova od modré.

7:44

Nejprve to z velkého úhlu zkoušel Vrána, ale Sanford měl lehkou práci. Pro odražený puk si ale dojel za bránu Bartečko a samostatnou akcí si dělal prostor ke střele z mezikruží. Obrana Jaroslavle ho daleko nepustila.

8:25

Sergej Plotnikov napřáhl až pod strop haly. Bombě od levého mantinelu ale scházela přesnost.

9:21

Jaroslavl na chvíli tlačila, ale Štěpánek zasahovat nemusel. Při dalším pokusu o přechod do útoku zahráli hosté icing.

10:12

Jurij Petrov fotbalově centroval puk před bránu, kde dojížděli jeho spoluhráči. Štěpánek vysokou přihrávku stáhl lapačkou, ale sám se moc jistě necítil a pro jistotu se ohlížel za svá záda.

9:59

Chára vyděsil Sanforda. Novotný mu totiž přiklepl puk přímo do jízdy a obrovitý Slovák ukázal, jak štipě jeho projektil. Sanford měl s bombou od modré co dělat.

10:50

Rány z dálky dnes Lvu jdou. Od modré dal Sanfordovi tentokrát zabrat Porseland.

12:20

Na druhé straně zase Štěpánek neudržel puk v lapačce. Tvrdou ránu Trunjova jen usměrnil vedle.

13:07

V brankovišti Jaroslavle pořádně hořelo. Nejprve v něm zůstal ležet volně puk po nepříjemné střele Christensena, jenže Řepík dojel k dorážce pozdě. Jaroslavli si ovšem nepodařilo vyhodit a na modré opět napráhl Chára. Sanford puk vyrazil před sebe, kde na něj naskákali tři bránící hráči a s velkým štěstím přerušili hru.

15:47

Lvi výborně napadali a Jaroslavl nemohla rozehrát. Puk nakonec skončil mezi střídačkami a bude se vhazovat ve středním pásmu.

14:30

Další tvrdý pokus vyslal na bránu hostů Novotný.

16:29

Puk potřetí během minuty zapadl za hrazení. Hra se kouskuje a na ledě se nic zajímavého neděje.

17:07

Kronwall se dostal do podobné střelecké pozice, z jaké minulý týden rozhodl v prodloužení první vzájemný zápas. Švédskému obránci ale tentokrát rána od levého mantinelu nesedla a Štěpánek si připsal snadný zákrok.

19:30

Lev si v závěru vytvořil drtivý tlak, o který se postarala čtvrtá formace. Hosté rozestavěni na brankovšiti náporům Rachůnka a Christensena odolali.

17:51

Černikov se prokličkoval za obranu a vymíchal i Štěpánka. Přestože se začal radovat, rozhodčí rozpažil. Ruský útočník totiž trefil v rychlé akci tyč, od které se puk odrazil zpět do hry!

20:00

První třetina skončila.

Roman Červenka se po čtyřech zápasech poprvé trefil v dresu Lva a jeho tým po první třetině vede s Jaroslavlí 1:0. Přestože byli domácí lepší, mohlo se jít do šaten také za nerozhodného stavu. Radost Černikova ale zastavila pár minut před koncem tyč.

Druhá třetina začala.

20:50

Zmatky v obraně Lva mohl potrestat Černikov, ale místo rány ze dvou metrů volil přihrávku na úplně volného spoluhráče. Myšlenka to sice byla hezká, ale do nezištné přihrávky padl Němec.

21:24

Jaroslavl bude muset zřejmě na nějaký čas na útočení zapomenout. Lepistö totiž falouval vysokou holí a ve tváři jednoho z hráčů domácích je krev. 2+2 minuty pro obránce Lokomotivu.

21:24

31:35

Sanford přežil první závar a Lokomotiv vyhazuje.

32:30

Lev se sice rozestavěl v útočné třetině, ale nestřílel. Lokomotivu se podařilo získat puk a odvést ho až za Štěpánka.

33:50

Jaroslavl propadla při napadání a Lev šel do přečíslení 3 na 2. Voráček zakončoval sám, najel si na pravý kruh, ale pálil jen do Sanfordovy lapačky.

24:38

Lev vede 2:0!
Pohledná kombinace na jeden dotek skončila u Tomáše Surového, který si mezi kruhy zpracoval puk, podíval se na bránu, vybral si místo u tyče a to přesně trefil!

27:26

Domácí budou hrát další přesilovku: Plotnikov u mantinelu sešrotoval Voráčka a dostává 2 minuty.

27:26

26:20

Jaroslavl se snaží rychle snížit na rozdíl jednoho gólu. Tlak v pásmu se ale Štěpánka zatím netýká, protože hosté střílejí nepřesně.

27:30

Lev využívá přesilovku po čtyřech vteřinách a vede 3:0! Rovnou po buly střílel přesně obránce Martin Škoula. Jarolavl také zároveň střídá brankáře, Sanforda nahrazuje Vitalij Kolesnik.

28:17

Přesilovku bude hrát i Jaroslavl. Za Štěpánkem přitvrdil za hranicí pravidel Zdeno Chára.

29:24

Hosté mají zatím jen optický tlak, sice tlačí Lva v pásmu, ale vůbec nestřílejí.

30:13

Až teď si Lokomotiv vymyslel parádní akci a na konci ránu Galimova, který tesně minul levý horní roh brány.

30:30

Lev je kompletní a může zase útočit.

31:25

Lev drtí Jaroslavl dál, už vede 4:0! V závaru před Kolesnikem si nejrychleji našel puk Luboš Bartečko a pohotovou dorážkou doklepl puk za bezmocného brankáře.

32:00

Lev si teď se soupeřem dělá, co chce. Hossa málem našel před prázdnou bránou Birnera, tomu ale chyběly dva kroky!

32:47

Jaroslavl snižuje na 1:4!
Alexej Kaljužnyj dostal nádhernou přihrávku za obranu a rychlou střelou zaskočil Štěpánka!

34:00

Jaroslavl mohla být zpátky ve hře. Pašnin pálil od modré a puk zůstal nekrytý na brankovišti. Nikdo z útočníku ho ale do prázdné brány nedorazil.

35:39

Kanonáda Lva pokračuje, domácí vedou už 5:1! Bartečko v přečíslení 2 na 1 nebyl sobec, nahrál přesně na hůl Jakuba Klepiše, který v pokleku napálil puk do odkryté části brány!

36:30

Hosté se nevzdávají a sympaticky znovu útočí. Anisimov pálil jen do rukavice Štěpánka.

37:00

Lokomotiv koriguje, snižuje na 2:5! Útok hostů totiž pokračoval velkým tlakem, puk nakonec dotlačil do brány Sergej Plotnikov.

38:00

Jaroslavl cítí šanci a tlačí. V dobré pozici byl Kručinin.

38:30

Lev se až teď ubránil, když pouze vyhodil puk ven z pásma, aby unavená pětice mohla vystřídat.

39:18

Ještě nakonec přišel jeden útok Lva. Voráčkovi ale v rozhodující chvíli přeskočil puk hokejku.

40:00

Druhá třetina skončila.

Tohle diváci na KHL v Praze ještě nepamatují. Druhá třetina přinesla fantastický hokej, hned šest branek a nevídané střelecké prozření utrápeného útoku Lva. Domácí nasázeli Lokomotivu čtyři branky a jdou do třetí třetiny s vedením 5:2.

40:00

Třetí třetina začala.

40:10

Lokomotiv pádil hned do útoku a bude hrát přesilovku. Zatím pokračuje jeho výhoda.

40:35

Domácí se dotkli puku a Jiří Novotný musí odjet na trestnou lavici. Dostává dvě minuty za podražení.

41:15

Lokomotivu se přesilovka zatím nedaří. Pražané už podruhé vyhazují.

41:39

Sami Lepistö dostal nabito na levém kruhu, proto hned z první pálil. Štěpánek chytá.

41:56

Přesilovka končí. Lepistö tahal za záchrannou brzdu, když ho na modré obral o puk Rachůnek a uháněl do přečíslení. Finský bek dostává 2 minuty za hru vysokou holí.

42:30

Rachůnek zkoušel vysunout za obranu Vránu, jenže ten byl na ledě dlouho a neměl na sprint dost sil.

42:50

Lev je kompletní a začíná jeho zkrácená přesilovka.

43:10

Žeby nakonec drama? Lokomotiv i v oslabení snižuje na rozdíl pouhých dvou branek - 3:5! Obrovská chyba Lva a Lokomotiv šel v oslabení do přečíslení dva na jednoho. Zakončil ho pohodlnou ránou Jurij Petrov.

43:10

Jaroslavl podruhé v zápase střídá brankáře. Do brány se vrací Curtis Sanford.

44:20

Neuvěřitelné, co teď domácí hráči na ledě vyvádějí. Na konci přesilovky pustili hosty do dalšího přečíslení, které tentokrát naštěstí pro ně řeší Plotnikov nepřesnou střelou!

46:40

Lokomotiv má navrch. Kručinin to zkoušel proti přesile bránících hráčů sám, ale neměl nárok.

47:35

Štěpánek lapačkou kryje ránu Anisimova.

48:00

Červenka hledal od mantinelu před bránou Voráčka, ten v plné rychlosti nad zemí letící přihrávku promáchl.

49:00

Uklidnění pro Lva, už zase vede o tři góly - 6:3! Akci dva na dva změnila nemotornost hostujícího obránce. Vrána zavezl puk do třetiny, mezi kruhy ho přenechal Bartečkovi a pak, ani nevěděl jak, zboural beka. Před Lubošem Bartečkem se otevřel prostor, a proto mohl v pohodě mířit do pravého horního růžku!

51:20

Dva hráči Jaroslavle dotírali u pravé tyče Štěpánka. Domácí brankář držel beton na ledě pevně.

Utkání dnes v Praze sleduje 8 632 diváků.

52:39

Galimov z otočky naslepo přihrával do brankoviště, kde měl Štěpánek co dělat, aby udržel puk před dotírajícím Plotnikovem.

52:47

Možná jedna z posledních šancí, jak by mohla Jaroslavl z výsledkem dnes něco udělat. Bude hrát přesilovku. Dvě minuty dostává za podražení znovu kapitán Jiří Novotný.

53:35

Zatím se ale Lokomotiv přes uspořádanou obranu Lva nemůže dostat do pásma.

54:13

Lokomotivu se to povedlo až teď. Stanford odjel na střídačku a hosté to zkoušejí v přesilovce v šesti.

54:59

Ránu Trutnova Štěpánek vyrazil, Novotný mezitím nakočil na led a Lev už proti šesticí hostů hraje v plném počtu.

55:12

Ofsajd Jaroslavle. Vhazovat se bude ve středním pásmu a Stanford se vrací do brány.

56:40

Pražský tým teď zvládá výborně hru po taktické stránce. Nikam se nežene a drží puk před svou modrou čárou.

57:23

Je hotovo, Lev zvyšuje na 7:3! Hosté se až teď dostali před Štěpánka a Sanford vyrazil na střídačku pustit do hry šestého hráče. Lvi se ale hodně rychle dostali k puku, Christensen přejel modrou čáru, nahrál Řepíkovi a ten dovezl puk až do prázdné brány!

58:30

Zápas už se jen dorhává. Velmi slušně zaplněná hala tleská Lvu za předvedený výkon.

59:08

V poslední minutě ještě jedna nadějná pozice pro hosty. Averin pálil z mezikruží, ale Štěpánek ho vychytal.

60:00

Utkání skončilo.

Lev dotáhl zápas k zaslouženému vítězství. Domácí tým nastřílel v domácím prostředí sedm branek a rozdrtil nevýraznou Jaroslavl 7:3. Za nejlepší výkon sezony mu ve stoje tleská téměř devět tisícovek diváků. A právě v tento moment se s vámi od ledu loučíme. Dnes večer na Aktuálně ještě sledujeme zápas Gambrinus ligy mezi Slavii a Baníkem.