3:4
SKA Petrohrad
21. Azevedo, 27. Birner, 40. Řepík
3. Panarin, 33. Šipačjov, 41. Tichonov, sn. Kovalčuk

Ilja Kovalčuk a Roman Červenka, hvězdy evropského hokeje, přivezou do Prahy nejbohatší evropský klub. Suverénní lídr KHL - SKA Petrohrad - hraje v pondělí od 19:00 v Holešovicích proti Lvu Praha. Utkání sledujeme on-line!

Sestava Lva: Vehanen – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Jaakola, O'Byrne, Nakládal – Azevedo, Novotný, Ullström – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Riderwall, Vrána, Klepiš – Birner, Cingel, Řepík – Matai

Sestava Petrohradu: Salák – Semjonov, Čudinov, Kalinin, Kutějkin, Judin, Alexandrov – Kovalčuk, Šipačjov, Ketov – Skačkov, Tichonov, Červenka – Panarin, Kučerjavenko, Ponikarovskij – Burdasov, Sigarjov, Makarov – Malyšev

Ještě jednou hezké odpoledne z Tipsport arény, kde je téměř devět tisícovek diváků nažhaveno na domácí zápas roku. Lev Praha bude čelit obrovské síle: Nejbohatší klub Evropy přivezl do Česka i své největší hvězdy Ilju Kovalčuka či nám dobře známého Romana Červenku. V bráně je samozřejmě připraven Alexander Salák.

V Tipsport aréně už návštěva překročila hranici devíti tisíc diváků, zápas se bude doufejme hrát ve vynikající atmosféře. Úvodní pětky se už rovnají na hrací ploše, tak pojďme na to.

1

Utkání právě začalo.

2

Tipsport aréna se dostala do varu hned v úvodu! Salák byl pod obrovskou palbou střel, do největší šance se dostal Ullström, který si před něj nikým nehlídaný vybruslil z rohu, ale nedokázal zvednout puk nad Salákův beton.

2

A poprvé zahrozil také Ilja Kovalčuk. Největší hvězda KHL byla na ledě téměř dvě minuty, přesto našla dostatek sil, aby přebruslila střední pásmo a švihem zpoza modré těsně minula levou tyč.

3

Jedna velká šance střídá druhou. Salák lapačkou chytal puk jak horký brambor, ale domácí jeho nejistého zákroku nedokázali využít. Na druhé straně zase ujížděl obraně Červenka, Vehanen jeho blafák vybruslil.

3

GÓÓÓL! Petrohrad vede 1:0!
Jenže na tuhle ránu už finský gólman nedosáhl. Puk se po chybě domácího beka dostal od zadního mantinelu před bránu, kde se do puku opřel Panarin a poslal puk přesně k levé tyči.

5

Petrohrad po vstřelené brance převzal zápas pod svou kontrolu. Vehanen čelí jedné ráně za druhou, na tu poslední od modré čáry ale moc dobře viděl.

6

Klepiš se obraz hry zkusil změnit, obránci ale jeho ránu z dálky zblokovali.

7

Salák zase v problémech, ani neví, jak ránu vytěsnil mimo tři tyče. Z mezikruží střílel tentokrát Řepík.

7

Petrohrad bude hrát přesilovku. O'Byrne dostává dvě minuty za vysokou hůl.

8

Kovalčuk si mezi kruhy najel na střílenou přihrávkou, ale lehkou tečí neusměrnil puk do brány. Domácí ho v rohu sbírají a vyhazují přes všechny čáry.

9

Ani proti další střele ruského týmu Vehanen zasahovat nemusel a O'Byrne naskakuje na led. Lev je v plném počtu.

12

Přesilovku budou hrát i domácí. A na dvě minuty je vyloučen Ilja Kovalčuk - sekání.

Hokejista Lva Praha Zdeno Chára (zády) sleduje Ilju Kovalčuka v utkání KHL proti SKA Petrohradu. | Foto: Lenka Rybaříková
12

Jenže hosté hrozí i v oslabení. Ketov ujel Lvům a chtěl procedit puk mezi Vehanenovy chrániče, gólman Lva je ovšem držel pevně při sobě.

13

Až na závěr nepovedené přesilovky se Lev dostal ke střeleckému pukusu. Azevedo pálil od modré čáry, Salák si šikovně povyjel a puk zastavil hrudí.

15

Hra se uklidnila, Lev teď dobře brání vlastní modrou čáru.

16

Roman Červenka si patičkou přikopl puk do jízdy a ujížděl po levém křídle. Na kruhu napřáhl až z a hlavu, jenže tvrdou ránu z dobré pozice Vehanen betonem zneškodil.

17

Teď domácí fanoušci cítí šanci. Skačkov útočným faulem oslabí na dvě minuty Petohrad, Lev bude hrát další přesilovku.

19

Jenže ta přesilovka domácím utekla jako voda. Ke střele se dostal jen Ševc, ale rána přes hradbu těl na brankovišti k Salákovi ani nedolétla.

20

Na druhé straně to po gólu volalo mnohem víc. Čudinov si z pozice obránce sjel až k brankovišti a dvakrát nepříjemně dorážel puk, Vehanen v leže ucpal všechna nebezpečná místa.

20

První třetina skončila.

Lev Praha začal utkání obrovským tlakem hned v prvním střídání, jenže pak už Petrohrad ukázal svou sílu. Suverénní lídr KHL dal rychlý gól a přebral iniciativu. I když se Lvu zatím daří držet na uzdě největší hvězdu soupeře Ilju Kovalčuka, hosté tady zaslouženě 1:0 vedou.

21

Druhá třetina začala.

21

GÓÓÓL! Lev Praha srovnává na 1:1! To je nástup! Ullström vybojoval v rohu puk, pusunul ho na levý kruh přímo na čepel Justina Azeveda a Salák se za jeho ránou do pravého růžku jen ohlédl!

Hokej, KHL, Lev Praha - CSKA Moskva: radost Lva
Hokej, KHL, Lev Praha - CSKA Moskva: radost Lva | Foto: CPA
24

Domácí jsou při chuti a soupeře teď výrazně přebruslují. Řepík objel útočné pásmo a nahodil puk před bránu. Vrána tečoval těsně vedle.

25

Azevedo dostal krásný pas za obranu, ale než si zpracoval puk, byl moc blízko Salákovi, aby ho dokázal obstřelit!

26

Mäenpää si najel z druhé vlny na ránu, ale trefil jen Saláka.

27

Michal Birner byl faulován v samostatném úniku a rozhodčí kříží ruce nad hlavou - trestné střílení pro Lev Praha!

27

GÓÓÓL! Lev Praha vede 2:1! Perfektní práce! Michal Birner v samostatném úniku nic nevymýšlel, zahýbal rameny a rychle vypálil k tyči. Salák nestačil zasáhnout a domácí za necelých sedm minut druhé třetiny otáčejí skóre.

Hráči Lva Praha mohou být se čtvrtečním zápasem s Čeljabinskem spokojeni, vítězství 6:2 je dobrou vizitkou kvalitní střelby a pevné obrany. | Foto: Eduard Erben
28

Salák se poté zlobil a dostal desetiminutový osobní trest, který za něj odpyká jeden ze spoluhráčů. Mezitím už ale Lev znovu útočí. Řepík pálil tvrdě, ale jen doprostřed brány.

28

Další velká příležitost Lva: Jiří Novotný se v souboji rameno na rameno dostal za obránce, přiťukl Azevedovi a ten byl znovu sám před Salákem. Puk ovšem znovu skočil těsně vedle tyče.

30

Domácí poprvé chybovali, špatně střídali a Podnikarovskij toho využil k samostatnému úniku. Vehanen ho ovšem výborně vybruslil a zakončení soupeře zneškodnil.

30

Nicméně SKA v útoku zůstane. Petr Vrána dostává dvě minuty za podražení a posílá Lva do čtyř.

32

Domácí se zatím výborně brání. Kovalčuk a spol. ještě nepřišli na to, jak projít přes modrou čáru.

32

A nakonec mohli domácí do přečíslení dva na jednoho, jenže Petr Vrána vyskočil z trestné lavice do brejku moc rychle a vystavil Azeveda do ofsajdu.

33

GÓÓÓL! Petrohrad srovnává - 2:2! Z ničeho nic je srovnáno, Petrohradu stačilo moc málo. Alexander Šipačjov se ale důrazně nacpal před bránu a lehkou tečí usměrnil nahození od modré za záda bezmocného Vehanena.

35

Navíc budou hrát hosté hned další přesilovku. Němec držel Tichonova moc okatě a moc dlouho.

35

A tohle je velký problém pro domácí. Krátce na to je vyloučen i O'Byrne a Petrohrad bude hrát minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři.

36

Tichonov dorážel do Vehanena tak drze, že už i Jakub Klepiš ztratil nervy. Následovala nádherná pěstí výměna, oba schytali několik těžkých ran a nakonec skončili na zemi. Hala odměňuje Klepiše za odvahu potleskem.

37

Lev se ubránil dvojnásobné početní nevýhodě a už mu bude zase dobře. Ilja Kovalčuk totiž podruhé v zápase míří za sekání na trestnou lavici a za 25 vteřin hry ve čtyřech začne domácím zkrácená přesilovka.

38

Ševc pálil nepřesně a pak v souboji na modré propadl. Petrohrad vyrazil do přečíslení, které obětavým pádem do rány Kalinina vyřešil kapitán Jiří Novotný.

39

Oystrick pálil, Thörnberg z otočky dorážel. Salák teď výbornými zákroky podržel Petrohrad.

40

Petrohrad už je v plném počtu, Lev ale stihne ještě jednou zaútočit.

40

GÓÓÓL! Lev Praha vede 3:2!
A dokonce domácí stihnou Petrohradu přibalit ještě jeden banán do šatny! Tohle si ale gólman Salák za rámeček nedá, jak před chvílí držel Petrohrad, teď si vybral slabší chvilku. Michal Řepík se trefil slabou střelou z prakticky nulového úhlu.

...a hráči Lva Praha se radují.
...a hráči Lva Praha se radují. | Foto: Eduard Erben
40

Druhá třetina skončila.

V Tipsport aréně se hraje parádní hokej. Lev Praha ve druhé třetině zaslouženě otočil skóre zápasu, ale se silným soupeřem stále nemá vyhráno. Čeká nás ještě moc napínavých dvacet minut.

41

Třetí třetina začala.

41

GÓÓÓL! Petrohrad srovnává - 3:3!
Branka po souhlasu rozhodčího u videa platí. Petrohrad začal třetinu, jako by s ním branka do šatny vůbec nezamávala. Viktor Tichonov na hraně vysoké hole tečí srazil puk do brány!

43

Brzy inkasovaná branka teď zdá se zamávala spíše s domácími. Vehanen si musel připsat další zákrok.

44

Už tady byl náznak dlaší potyčky, rozhodčí ale stihli zakročit dřív, než Semjonov s Thörnbergem shodili rukavice.

44

Semjonov to s hrubostí ale stejně přehnal a dostává za aktivitu na brankovišti dvě minuty. Lev bude hrát přesilovku.

45

Velká šance Lva! Sekáč zavezl puk až před bránu a přiťukl ho Zackrissonovi, který byl sám před Salákem, jenže ten vytahuje další skvělý zákrok!

46

A drží pevně v náručí i nahození Němce, přesilovka domácích pomalu končí.

47

Do čtyř jdou hned vzápětí domácí. Martin Ševc dostává dvě minuty za hákování.

49

Lev zvládá tohle oslabení učebnicově, drží puk po celé šířce i délce hřiště a nepouští Petrohrad ani za půlící čáru.

50

Domácí už jsou kompletní a Řepík málem využil divného odrazu puku. Salák byl ale dobře pozorný.

51

Velká šance Petrohradu! Anton Burdasov z brankoviště netrefil prostor nad ležícím Vehanenem!

52

Hosté koušou. Červenka přetlačil dva lvy, uvolnil Tichonova, ale jeho ránu zblokovala hokejka obránce do ochranné sítě.

Utkání sleduje 10 242 diváků.

55

Vehanen chytá další ránu z dálky. Tempo zápasu neopadá ani s ubývajícím časem.

56

Petrohrad by chtěl všechny body. Vehanen si musel lapačkou poradit s hodně ošemetnou tečí Panarina.

59

Už běží poslední dvě minuty třetí třetiny a hra se hodně uklidnila. Zdá se, že už nikdo ztrátu bodu nechce riskovat.

60

Poslední minuta. Rána z dálky Saláka vůbec neohrozila, zdá se, že zápas směřuje do prodloužení.

60

Je tomu skutečně tak. Třetí třetina končí a v Praze se bude po krátké přestávce prodlužovat.

Petrohrad dokázal hned na začátku třetí části srovnat a pak se dlouho jen čekalo na chybu jednoho ze soupeřů. Po bodu si každý z celků dnes odnese zaslouženě, teď jde o to, kdo urve ten druhý bonusový.

61

Prodloužení začalo.

61

A Petrohrad začal velkým tlakem. Před Vehanenem hodně nepříjemně úřadoval Červenka, Fin v pražské kleci odolal.

62

Lvi se zapomněli v útoku a Petrohrad šel do přečíslení tři na dva. Celou rychlou akci hosté ale překombinovali a Vehanen nakonec vůbec nemusel zasahovat.

63

Hosté jsou v prodloužení lepší. Vehanen ovšem chytá i tuhle ránu Kalinina od modré.

64

Teď mohl zápas na druhé straně ukončit Novotný, ale Salák si s ním i v leže poradil!

64

Zackrissonovi šel puk zase dobře proti holi, ale tvrdý příklep skončil jen pod tělem obětavého beka.

65

Už se hraje poslední minuta nastavení a Maxim Chudinov tvrdě sestřelil Novotného tak, že mu shodil i helmu.

65

Vrána ještě v poslední vteřině zakončil přečíslení střelou vedle!

Prodloužení skončilo.

A v Tipsport aréně se dějou velké věci! Jeden z fanoušků hodil pivo na střídačku hostů a ta si to gesty s ním na dálku vyřizovala. Mezitím domácí Nathan Oystrick úplkně ztratil nervy, zahodil helmu i rukavice a vyrazil ke střídačce Petrohradu mstít zákrok na Novotného. Makarov by bitku rád přijal, ale rozhodčí je k sobě nepustili a dobrou minutu museli dva kohouty držet ve čtyřech od sebe. Tohle se fanouškům líbí, takové emoce ještě KHL v Praze nenabídla!

Atmosféra se uklidnila, za malou chvíli začnou samostatné nájezdy k určení vítěze nervózního duelu.

Nájezdy začínají. Jako první se rozjel Panarin a Vehanen ramenem jeho zakončení vyrazil nad.

Nájezd neproměnil ale ani domácí Thörnberg, Salák ho skvěle vybruslil.

Druhou sérii začal Viktor Tichonov. Syn legendárního Rusa zkusil blafák do bekhendu, ale bránu minul.

A nedává ani Jakub Klepiš. Ten tentokrát nezvolil svůj pověstný blafák do bekhendu a puk zůstal těsně před brankovou čárou.

Roman Červenka si vedl výborně a ve třetí sérii rychlou kličkou posílá Petrohrad do vedení!

David Ulström musel dát a počínal si perfektně! Puk po kličce visí v horním rohu!

Teď se pořadí nájezdů prohodí, chystá se znovu Jakub Klepiš.

A teď už na bekhend přišla řada a je to gól!

Jenže drama pokračuje. Za ohlušujícího pískotu se rozjel Ilja Kovalčuk a počínal si stejně mazácky. Puk letěl přesně mezi betony Vehanena.

To je paráda! Znovu Jakub Klepiš, znovu klička do bekhendu a Salák zase loví puk ze sítě!

A zápas pořád nekončí! Rozjel se Roman Červenka a také on svůj druhý nájezd proměňuje. Vehanena si vykoupal nádherně!

A teď je tady velká šance pro Petrohrad. Jakub Klepiš jel znovu, bekhend zkusil dotřetice a Salák ho tentokrát výborně přečetl. Ilja Kovalčuk může rozhodnout.

A Ilja Kovalčuk dává! Je konec parádního zápasu, Petrohrad vyhrává 4:3!

Je konec parádního zápasu a všech deset tisíc diváků pořád zůstává v hledišti, aby domácímu týmu poděkovalo. Lev Praha předvedl vynikající výkon, jenže dramatický zápas v nájezdech nedokázal dotáhnout do konce. I tak je ale bodový zisk s jasným lídrem KHL úspěch.