5:2
Viťaz Čechov
20. Vrána (Birner, Nakládal), 43. Danielsson, 48. Gynge (Novotný), 50. Nakládal (Cipulis), 57. Novotný (Danielsson, Oystrick)
34. Seleznjov, 58. Timkin (Fahey, Golovkov)

Lev Praha sehraje poslední domácí utkání základní části KHL v letošní sezoně. My budeme duel sledovat on-line. Pražský celek hostí ve středu od 19:00 klub vyhlášených rváčů - Viťaz Čechov.

Lev Praha: Pöpperle - Oystrick, Nakládal, Lepistö, Němec, Mikuš, Porseland, Krejčík - Danielsson, Novotný, Gynge - Birner, Vrána, Řepík - Sekáč, Surový, Hossa - Cipulis, Karamnov, Niživijs - Rachůnek.

Viťaz Čechov: Lisutin - Seleznjov, Chafizullin, Golovkov, Malevič, Kudinov, Fahey, Tatalin, Dvurečenskij - Panarin, Badjukov, Timkin - Podzinš, Hennessy, Koroljov - Sergejev, Tichomirov, Kuljomin - Gillies, Černov, Bělousov.

Lev Praha dnes potřebuje vyhrát. Do konce základní části totiž sehraje pouze pět zápasů a právě ten dnešní je poslední, ve kterém bude mít výhodu domácího prostředí.

A jak si pražský celek vede? V tabulce Západní konference KHL je na devátém místě. Tedy prvním nepostupovém do play-off. Na osmý Minsk ztrácí stejně jako na sedmý Doněck pět bodů. Oproti ukrajinskému týmu má ale hned dva zápasy k dobru.

1

Utkání začalo.

2

Čechov v první minutě zavřel Lvy před Pöpperleho, ale ten proti žádné ráně zasahovat nemusel.

3

Hosté jsou stále aktivnější, domácí obrana ale zvládá dobře bruslícího soupeře držet u mantinelů.

3

Lev poprvé pořádně v útoku. Karamnov střílel tvrdě nad.

4

Lisutin v pernamenci. Porseland totiž střílel od modré a hned dva hráči Lva se snažili nahození tečovat. Puk prolétl těsně vedle.

5

Porseland pak propadl na modré a musel zahrát úmyslný ofsajd, aby Čechov nešel do úniku dva na nula. Hra se proto i tak stěhuje před Pöpperleho.

7

Belousov zaskočil Lvy, když vtrhl po levém křídle do útočné třetiny a stahovačkou do středu se uvolnil ke střele. Mířil těsně vedle.

8

V Holešovicích je teď v módě píchat holí do soupeřů, ale ani v KHL to rozhodčí netolerují. Trevor Gillis bodnul Birnera do zad a dostává trest na pět minut plus do konce utkání.

9

Čechov se po minutě závaru dostal ven z pásma. Od modré dokázal vypálit jen Oystrick a k tomu všemu vedle.

9

Teď už musel Lisutin vytáhnout těžký zákrok. A parádní. Birnera vychytal při dorážce před prázdnou bránou!

9

Přesilovka končí. Řepík dostává dvě minuty za sekání. Dvě minuty se bude hrát ve čtyřech, pak bude hrát Lev ještě minutu a půl klasickou přesilovku.

10

Hossa se rybičkou vrhl po nahození a málem ho špičkou hole tečoval mezi betony brankáře.

11

Trest Řepíka končí, Lev bude dohrávat přesilovku.

12

Další závar končí v rukavici Lisutina. Ten si poradil i s důrazně dorážejícím Řepíkem na brankovišti.

13

Pětiminutový trest Čechova končí, ale Lev bude hrát další přesilovku. Nikita Dvurečenskij dostává dvě minuty za hákování.

15

Lev se ale ani v této početní výhodě nemůže prosadit ani dostat k nebezpečnému zakončení.

16

Čechov už bránil v pěti a tak dobře, že se ke střele po dlouhém tlaku dostal jen Cipulis. Mířil z těžké pozice vedle.

17

Velký závar před Lisutinem. Brankář Čechova si v brankovišti lehl na záda a čekal, co se bude dít. Hossa ho nedokázal překonat, pak na něj naskákali i obránci a puk se ztratil z dohledu rozhodčího.

18

Pöpperle si už dobrých deset minut pořádně nesáhl na puk, teď ale možná bude mít příležitost. Čechov bude hrát přesilovku, dvě minuty za nedovolené bránění dostává Oystrick.

19

Lev zvládl první minutu fantasticky. Celou dobu drží kotouč na hokejce a šetří čas.

20

Gól! Lev Praha vede 1:0! Lev zvládl i druhou půlku oslabení a devět vteřin před vypršením trestu Oystricka využil velkou chybu obrany. Přečíslení 2 na 1 zakončil přesnou střelou do odkryté části brány Petr Vrána!

20

První třetina skončila.

Lev byl v první třetině lepším týmem, hrál také dlouhou přesilovku. Měl hodně šancí, ale ujala se až ta poslední. Po první dvacetiminutovce vede český tým 1:0. Zcela zaslouženě.

21

Druhá třetina začala.

22

Lev přečíslil hosty, Řepík ale dostal těžkou přihrávku a z otočky střílel těsně vedle.

22

Lev bude hrát přesilovku. Za nedovolené bránění je vyloučen Anton Goroljov.

24

Lisutin kryl střelu od levého mantinelu.

24

Lev bude hrát přesilovku ještě další dvě minuty. V době, kdy oslabení Čechova skončilo, hráli hosté na malou chvíli v šesti a sudí si toho správně všimli.

25

Lisutin zase na zádech. Novotný puk pod ním za brankovou čáru neprotlačil.

27

Čechov v plném počtu. Lepistö pálil z pravého kruhu jen do připravené lapačky Lisutina.

27

Rachůnek u levé tyče sám, ale těsně minul horní kout brány!

29

Bude se volat! Jakub Nakládal totiž napálil puk na brankáře a dojel si v plné rychlosti pro dorážku. Jde o to, jestli kopnutí do sítě nebylo úmyslné.

29

Branka Nakládala neplatí, kopnutí prý bylo úmyslné!

31

Dlouhou mezihru, ve které se vůbec nic zajímavého nedělo, ukončil Lisutin přidržením nahození ze středního pásma.

32

Řepík chtěl překvapit Lisutina zpoza brány. Puk mu sjel z čepele.

34

Gól! Je srovnáno. Lev - Čechov 1:1! Tohle byla smůla Lva a obrovská náhoda Čechova. Jakob Seleznjov vypálil a puk se odrazil od jednoho bránícího hráče do druhého a pak do brány!

35

Nakládal u mantinelu nevybíravě sestřelil Hennessyho a může být rád, že dostává jen dvouminutový trest. Hráč Čechova dlouho bezvládně ležel na ledě, nakonec odjel na střídačku po svých.

37

Čechov se ovšem nemůže usadit v pásmu.

38

Nakládal na ledě. Pöpperle nemusel zasahovat.

39

Málem jsme podobnou náhodu viděli i na druhé straně. Krejčík ani nechtěl, ale trefil Birnera do bruslí a Lisutin měl velké problémy!

40

Druhá třetina skončila.

28:7 - takový je poměr střel na bránu ve prospěch Lva, ale výsledek je nerozhodný 1:1. Lev byl lepší, rozhodčí ale neuznal gól Nakládala pro kopnutí nohou a pak Čechov náhodným gólem odrazem o dva bránící Lvy vyrovnal.

41

Třetí třetina začala.

42

Na obou stranách závar před bránou, obránci měli vždy k puku blíže.

43

Gól! A tohle byla nádhera. Lev vede 2:1! Niklas Danielsson za bránou nabral puk na čepel a jako Granlund ho zpoza brány zametl do víka. Neskutečná paráda!

44

Birner se po samostatném úniku radoval, rozhodčí jede znovu volat video!

44

A gól to zase nebyl!

46

Lvu narostla křídla. Domácí jsou teď jasně lepším týmem.

48

Niživijs to zkusil z úhlu. Neměl nárok, ale hosté jsou pod takovým tlakem, že puk jen vyhodili na zakázané uvolnění.

48

Gól! Lev vede už 3:1! V nenápadné pozici nebylo nic jednoduššího, než vypálit. Richard Gynge tohle přesně udělal a puk zapadl do pravého rohu. Lev odskakuje na dva góly!

50

Gól, Lev drtí Čechov dál a přidává gól na 4:1! Nakonec se dočkal i Jakub Nakládal, který z mezikruží propálil Lisutina.

51

Domácí navíc budou hrát přesilovku. Za nedovolené bránění vyloučen Jakob Seleznjov.

53

Lev pálil z dálky několikrát vedle. Čechov je v plném počtu.

55

Tipsport aréna v Holešovicích tleská. Lev kontroluje hru, Čechov posílá puk na další icing.

55

Černov byl na chvíli sám před brankářem Lva, ale nic nevymyslel. Pöpperle v pohodě přikryl puk.

57

Řepík pálil těsně vedle, následně se dostali do křížku Panarin s Krejčíkem a rozhodčí vylučuje pro jistotu oba.

57

Pöpperle podcenil odraz od zadního mantinelu, situaci ale ustál.

57

Gól! Lev vede 5:1, je definitivně hotovo! Puk se odrazil k pravé tyči na hůl Jiřího Novotného, který se podíval, kde má LIsutin skulinku a přesně tam mu taky poslal puk.

58

Čechov bude hrát v závěru minutu přesilovku 4 na 3. Dvě minuty za sekání pro Petra Vránu.

58

Gól! Čechov kosmeticky upravuje výsledek - 5:2! Velmi rychle využitá přesilovka. U levé tyče totiž zůstal úplně volný Jevgenij Timkin, a proto neměl problém trefit prázdnou bránu.

60

Poslední minuta zápasu. Tipsport aréna už slaví vítězství.

60

V poslední minutě je ještě vyloučen Jakub Krejčík a protože zlostí praštil holí o mantinel, jde za nesportovní chování rovnou do kabin. Dostal totiž 10 minutový trest za nesportovní chování.

60

Moc lidí v hale to nechápe, ale Čechov si bere oddechový čas a bude hrát bez brankáře.

Utkání skončilo.

Je konec. Lev až v poslední třetině potvrdil jasnou převahu a slaboučký Čechov nakonec jednoznačně přejel 5:2. Vše načal parádním gólem na 2:1 Niklas Danielsson, který po vzoru Fina Granlunda nasadil puk na čepel a zpoza brány ho florbalovým způsobem zasunul do růžku nechápajícího gólmana. To už je dnes z KHL vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.