Kontinentální hokejová liga • 17:00, konec zápasu

1:2
HC Slovan Bratislava
49. Voráček (Chára)
20. Kukumberg (Kytnár, Tabaček), 26. Vondrka

Vítejte u online přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy mezi Lvem Praha a Slovanem Bratislava. Česko-slovenský souboj začíná v 17 hodin.

Dlouho očekávaný souboj byl rychle vyprodán, už čtrnáct dnů před zápasem zbývalo v kasách posledních pár lístků. Hokejový svátek svými hlasivkami podpoří i několik tisícovek slovenských fanoušků. Ti o sobě dávali pořádně vědět už několik hodin před utkáním po celé Praze, stanici metra Nádraží Holešovice pak příznivci Slovanu doslova ovládli.

Hokejoví fanoušci Lva Praha v utkání KHL proti SKA Petrohradu.
Hokejoví fanoušci Lva Praha v utkání KHL proti SKA Petrohradu. | Foto: Lenka Rybaříková

Pár minut před úvodním vhazováním je Tipsport aréna takřka zaplněna, panuje skvělá atmosféra, o kterou se starají především fanoušci hostů. Domácí atmosféru tak, zdá se, bude mít Slovan.

Lev Praha: Pöpperle - Chára, Němec, Škoula, Oystrick, Mikuš, Porseland, Krejčík - Svoboda, Vrána, Klepiš - Surový, Mikúš J., Hossa - Novotný, Christensen, Voráček - Birner, Sekáč, Řepík - Cingel.

HC Slovan Bratislava: Janus - Višňovský, Štajnoch, Sigalet, Sekera, Tabaček, Švarný, Trška - Hudáček, Bližňák, Šatan - Vondrka, Lipianský, Miklík - Ölvecký, Šťastný, Daňo - Bakoš, Kytnár, Kukumberg - Mikúš T.

Jak vidno pohledem na soupisky, působí v obouch klubech řada hráčů, kteří jsou původem z opačného koutu bývalé federace či alespoň v soutěži souseda hráli. Do domácí sestavy se po měsíční zdravotní pauze vrací Jakub Voráček.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Lev se hned zkraje nastěhoval do útočného pásma.

2.

Slovan oplácí stejnou mincí, utkání začalo ve velmi vysokém tempu.

3.

Po pravé straně se vřítil do útočného pásma Klepiš a taháčkem prověřil připravenost Januse.

5.

Z mezikruží vypálil Christensen, jeho nadějná střela však byla hosty zblokována.

5.

Je tady první vyloučení zápasu. Na trestnou lavici jde Řepík za podražení.

7.

Lev pojede trestné střílení! Ve vlastním oslabení ujel Novotný a hosté jej zastavili jen za cenu faulu.

7.

Domácí kapitán však na Januse střelou mezi betony nevyzrál, a tak stav zůstává nadále bezbrankový.

Hokejista Lva Praha Jiří Novotný v utkání KHL proti SKA Petrohradu.
Hokejista Lva Praha Jiří Novotný v utkání KHL proti SKA Petrohradu. | Foto: CPA - Eduard Erben
8.

Domácí se sice do vedení nedostali, ale alespoň se v oslabení tlaku Slovanu ubránili.

10.

Po hlušší pasáži se do nadějné pozice dostal Šatan, ale Pöpperle byl na místě.

11.

Po levém křídle proniknul Bakoš a zpětnou přihrávkou do mezikruží hledal Kukumberga, tomu se však nepodařilo kotouč zkrotit a zakončit.

12.

Teď musel být Pöpperle hodně pozorný. Ölvecký sice mířil těsně mimo, Miklík však pálil ostře a nepříjemně.

14.

Lev se snaží držet kotouč více na holích a nepouštět soupeře do jeho nebezpečných kontrů.

15.

Rychle po buly přiťuknul Vondrka Miklíkovi, který pohotově zakončil, domácího brankáře však nezaskočil.

Hokejový brankář Lva Praha Tomáš Pöpperle chytá střelu v utkání KHL proti SKA Petrohradu. | Foto: CPA - Eduard Erben
17.

Teď měli hosté velké štěstí, po střele Hossy je zachránila tyč.

19.

Birnerův ostrý pokus z pravého křídla musel Janus vytěsnit vyrážečkou.

19:38

Slovan vede 1:0! Krásnou křižnou přihrávku Kytnára z levého kruhu ke vzdálenější tyčce využívá k otevření skóre ROMAN KUKUMBERG.

20.

První třetina skončila.

Vyprodaná Tipsport aréna se zatím může těšit z pěkného hokeje ve vysokém tempu, kterému však dlouho chyběl gól. Ten se podařilo vstřelit až chvíli před první sirénou hostujícímu Slovanu. Lev tak opět doplatil na tradiční bolest - závěr třetin.

21.

Druhá třetina začala.

22.

Přesilovka pro Lev. Slovan pyká za příliš mnoho hráčů na ledě.

23.

Oystrick s Christensenem nyní udělali před Janusem pořádný závar.

24.

Jinak však Lev svou úvodní početní výhodu nesehrál příliš dobře a Slovan se celkem v klidu ubránil.

25.

Před Januse se tlačil Vrána, na druhé straně ohrozil Pöpperleho Vondrka.

25.

Při bránění Vondrkova ataku se faulem provinil Hossa a jde na dvě minuty za katr.

25.

Početní výhoda však Slovanu vydržela jen deset sekund, za držení Mikúse je vyloučen Hudáček. Bude se hrát čtyři na čtyři.

25:45

Slovan vede 2:0! Bratislavskému celku se vyplatil důraz před domácí brankou, když Pöpperleho na několik pokusů překonal MICHAL VONDRKA.

Trenérům chyběl v obraně Lva důraz. Zlepšit by to měl Chára, který bude hrát v obranné dvojici s Oystrickem. | Foto: CPA - Eduard Erben
26.

Lev bude hrát přesilovku čtyři na tři a poté ještě chvíli pět na tři. Za hákování je vyloučen Bližňák.

28.

Do dobré pozice se však naopak dostali hosté. Ve velké šanci se při vlastním oslabení ocitnul Šatan, ale slovenslký veterán si na Pöpperleho nepřišel.

29.

Oba celky hrajou v plném počtu.

30.

Tvrdý hit od Cháry schytal jeho krajan Šatan. Útočník Slovanu se jen těžce sbírá z ledu, ale podle všeho by měl být v pořádku.

32.

Bratislavský cekek se řítil do přečíslení tři na dva, ale jeden z jeho útočníků zapomněl puk při přechodu do útočné třetiny v té prostřední.

32.

Narozdíl od souboje Cháry se Šatanem už kočkování Mikúše a Daňa na vyloučení bylo. Za vzájemné oplácení si jdou oba odpočinout na trestnou lavici.

Hokejista Lva Praha Zdeno Chára v utkání KHL 2012/13 proti Dynamu Moskva.
Hokejista Lva Praha Zdeno Chára v utkání KHL 2012/13 proti Dynamu Moskva. | Foto: CPA - Eduard Erben
34.

Při hře čtyři na čtyři se vřítil do útočného pásma Christensen, za modrou přiťuknul najetému Oystrickovi, jehož střelu však srazila hostující obrana.

36.

V podobné pozici se ocitnul Ölvecký, proti němuž musel předvést pohotový zákrok Pöpperle.

37.

Nějak se nám s vyloučeními roztrhnul pytel. Dalším potrestaným je domácí Voráček, jehož hůl operovala až příliš vysoko.

38.

Přesilovková snaha Slovanu je zatím hodně jalová. Prosadit se naopak mohl domácí kanonýr Klepiš, který ujel po pravém křídle, položil si obránce, ale Januse už nepřekonal.

39.

Lev se ubránil a hraje v plném počtu.

40.

Druhá třetina skončila.

Také ve druhé třetině jsme viděli hokej s vysokým nasazením, tempo však trochu brzdila častá vyloučení. Jedinou branku dějství se znovu podařilo vstřelit bratislavskému týmu, který tak před třetí periodou vede 2:0.

41.

Třetí třetina začala.

41.

A Lev začal velkým náporem, který korunoval povedeným příklepem Chára. Janus však proti jeho střele vymrštil svou pohotovou lapačku.

42.

Domácí tlak vyvrcholil faulem na dorážejícího Hossu. Slovan se musí na příští dvě minuty obejít bez Sigaleta.

43.

Domácí kotel sice žene Lev na zteč, mnohem hlasitější podporu však mají bránící se ´belasy´.

44.

Teď Janus nevěděl, kde mu hlava stojí. Před bratislavským gólmanem byla hotová mela, v níž chybělo jen málo, aby Lvi dotlačili kotouč do brány.

45.

Pořadatelé ohlásili počet diváků, který se vyšplhal k číslu 12885. Nutno dodat, že především hostující fanoušci jsou fantastičtí.

47.

V posledních minutách se nápor Lva trochu otupil, což způsobují i nepřesné rozehrávky, končící zakázaným uvolněním.

48:45

Lev snižuje na 1:2! Chára zavedl kotouč až téměř k zadnímu mantinelu a po otočce nabil do mezikruží najetému JAKUBU VORÁČKOVI.

51.

Slovanu se snížení na rozdíl jediného gólu rozhodně nelíbí, a tak se snaží o rychlou odpověď.

53.

Lvu dělá forčekink Slovanu problémy, a tak další rozehrávka končí icingem.

53.

Teď už to hosté s důrazem při napadání přehnali. Bakoš podržel Cháru a jde si sednout k časoměřičům.

56.

Domácí nyní díky nahození vybojovali alespoň vhazování v útočném pásmu.

55.

Lvu se ale přesilovka vůbec nepovedla, Slovanu se opět vyplatila jeho houževnatost.

56.

Po nahození zpoza brány se Janusovi nepodařilo pokrýt kotouč, ale bohužel pro Lev neměl kdo dorážet.

58.

Řepík příliš spěchal do útočného pásma a vystavil se do ofsajdu.

58.

Lev si bere oddechový čas. Do konce třetí třetiny chybí dvě minuty a jedenáct sekund.

59.

Lev se konečně usadil v útočném pásmu a gólman Pöpperle míří na střídačku, domácí hrají v šesti.

59.

Začala poslední dvouminutovka, kotouč však mají na hokejkách hosté.

59.

Za pukem se pustil Hudáček a chyběly jen decimetry, aby jej uklidil do prázdné branky. Naděje Lva stále žijí.