2:1
Lev Praha
13. Glazačev (Enlund, Lehterä), 24. Lehterä (Enlund)
27. Hossa (Mikúš, Surový)

Vítejte u sledování on-line přenosu z utkání KHL. Lev Praha bude ve čtvrtek od 13:00 bojovat o cenné body na půdě Sibiru Novosibirsk.

Český tým vyrazil na svůj pátý zápasový trip v sezoně, ve kterém bude muset vydržet největší a nejnepříjemnější časový posun v soutěži. Trip po trase Novosibirsk - Novokužněck zakončí přílet do nejvzdálenějšího města na mapě KHL Chabarovsku, kde Lvi zakončí dlouhý výlet nedělním zápasem v 9:00 našeho času. V Novosibirsku je v tuto chvíli o šest hodin více, v Chabarovsku dokonce o deset.

Sibir Novosibirsk - Glass (Gajdučenko) - Zajcev, Kutuzov, Kulda, Kudroč, Kavarajev, Alexejev, Ignatovič - Lehterä, Enlund, Glazačev - Kopějkin, Krivonožkin, Nikulin - Sannikov, Vorošilo, Malyšev - Drugov, Soloduchin, Nikitěnko - Šumakov.

HC Lev Praha - Pöpperle (Kocian) - Škoula, Němec, Chára, Krejčík, Porseland, Mikuš, Oystrick - Novotný, Kristensen, Voráček - Vrána, Klepiš, Bartečko - Surový, Mikúš, Hossa - Rachůnek, Cingel, Karamnov - Řepík.

V bráně Lva dnes dostal opět přednost Tomáš Pöpperle a jak už je zvykem, Jakub Štěpánek zůstane pouze na tribuně. Dvojku totiž bude dělat junior Ondřej Kocián. To z důvodu pravidel KHL o počtu juniorů na soupisce týmu.

Hokejový brankář Lva Praha Tomáš Pöpperle inkasuje gól v utkání KHL proti SKA Petrohradu. | Foto: CPA - Eduard Erben
0:01

Utkání začalo.

0:50

Glass už musel vytáhnou první zákrok. Jakub Klepiš se protáhl podél levého mantinelu a tvrdě vypálil do betonů kanadského brankáře Novosibirsku.

1:55

Další útok Lva skonči vinou špatné přihrávky ve středním pásmu, dopředu tak šel poprvé v utkání domácí Sibir. Zastavil ho ofsajd.

2:20

Enlund se natlačil k bekhendovému zakončení. Pöpperle puk vyrazil do bezpečí. Enlund se po chvíli dostal ještě k jedné střele z otočky, ale český brankář i tu v pohodě pokryl.

2:32

Novosibirsk bude hrát přesilovou hru. Za držení je vyloučen Tomáš Surový.

3:10

Lev dobře brání a vyhazuje puk až za bránu soupeře.

3:30

Sibir si vytvořil dvě velké šance, obrovský závar na brankovišti pochytal Pöpperle v leže i s přispěním obětavých obránců!

4:16

Sibir tlačí dál. Hodně ostrá přesilovka pokračuje. Kudroč od modré čáry sypal na bránu jedno nahození za druhým. Hodně nepříjemně dorážel Kopějkin, Pöpperle zůstává nepřekonán.

4:52

Sotva se počet hráčů na ledě vyrovnal, bude hrát přesilovku i Lev. Dvě minuty za hákování dostává Malyšev.

5:12

Lev sice vyhrál buly, ale propadl na modré čáře a Zdeno Chára se musel hodně rychle vracet, aby zblokoval zakončení unikajícího Lehtereho.

5:51

Chára ukázal i své ofenzivní přednosti. Glass jeho tvrou ránu od modré chytá.

6:41

Přesilovka Lva předčasně končí. Dvě minuty dostává za faul v útočném pásmu Juraj Míkuš. Bude hrát 11 vteřin 4 na 4, pak začne zkrácená přesilovka Novosibirsku.

7:35

Novosibirsk hraje v plném počtu, ale nedaří se mu projít přes útočnou modrou. Lev po mantinelech vždy poctivě vrací hru až za bránu soupeře.

8:15

Sibir stále jen honí puk pu celém hřišti, do útoku se zatím nedostává.

8:50

Sannikov se marně pokoušel prosadit u pravé tyče Pöpperleho, Lev zase vyhazuje.

9:32

Lev přesilovku v pohodě ubránil a už útočí také on. Christensen nahodil puk na Glasse, ten ho raději podržel v náručí.

10:02

První formace Lva opět zadusila Lva pod krkem. Glazačev v dobré pozici mezi kruhy trefil Pöpperleho do ramena a puk se odrazil do ochranné sítě.

10:42

Obrovská šance Lva! Surový přihrával z rohu hřiště a Juraj Mikúš zakončoval ze dvou metrů. Glasse ale nepropálil!

11:14

Po akci Nikitěnka Pöpperle potěžkal puk v lapačce.

11:50

Škoula střílel od modré mimo. Následná přihrávka na volného Voráčka přes blok bránících hráčů neprošla.

12:17

Další moment první formace domácích. Lehterä se v přečíslení ale nechal nachytat Pöpperlem, který skvěle vybruslil a znemožnil mu přihrávku i střelu.

12:43

Novosibirsk vede 1:0, hosté doplatili na obrovskou pasivitu bránících hráčů!
Za obranu Lva se dostal Enlund, to by sice bylo ještě v pořádku, protože Pöpperle vytáhl skvělý zákrok, Chára s Vránou ale nepochopitelně nechali dorážet Konstantina Glazačeva, který důrazně otevírá skóre zápasu!

13:50

Lev si zase neví rady s první pětkou Sibiru. Ta už zase míchá s pukem před brankovištěm Pöpperleho.

14:40

Až Voráček vymanil hosty z náporu a vyrazil dopředu. Glass ale stihl proti jeho ráně nastavit chrániče.

15:13

Další komplikace pro Lva. Chára loktem sundal Kopějkinovi helmu a dostává dvě minuty.

16:07

Sibir motal Lvy před Pöpperlem, nakonec od modré střílel Kutuzov. Český brankář toho moc neviděl, ale našel puk ve výstroji.

16:27

Kopějkin si sjel na střelu mezi kruhy. Z první minul bránu.

16:50

Surový vyvážel puk a otevřela se před ním cesta až do útočného pásma. Proto taky vypálil, ale bránu netrefil.

17:03

Kulba přistrčil Hossu, který v plné rychlosti narazil do Oystricka. Hrozivý střet dopadl pro Hossu dobře a pro Lev ještě líp. Kulba dostává dvě minuty. Chvíli se bude hrát ve čtyřech, pak začne přesilovka Lva.

17:50

Lev už v pěti. Chárova rána se mezi tři tyče nevešla.

18:20

Obrovská šance Lva. Křižná přihrávka doplula přesně na volej Marcela Hossy, který z první nemířil do poloprázdné brány, ale pouze do těla přesunujícího se Glasse!

18:50

Hossa to zkoušel znovu, tentokrát ale z velkého úhlu.

19:14

Lvi pokračují v tlaku i proti pěti. Hossovi přispěchal na pomoc do šance Rachůnek, ale netrefil puk.

19:47

Vynikající zákrok naopak na druhé straně vytáhl Tomáš Pöpperle. Lev znovu hořel v obraně při cestě z útoku. Sibir hosty opět přečíslil a Lehterä byl u pravé tyče úplně sám. Pöpperle se dokázal přemístit!

20:00

První třetina skončila.

Novosibirsk byl v první dvacetiminutovce výrazně lepším týmem, a proto také zaslouženě vede 1:0, další velké příležitosti pak pochytal zatím skvělý brankář Pöpperle. Lev si první větší šanci vytvořil v podstatě až na konci třetiny po ráně Hossy, který ale místo prázdné brány trefil jen přesunujícího se brankáře.

20:01

Druhá třetina začala.

21:30

Lev začal aktivně a roztočil velký závar před Glassem. Do dobré příležitosti si najížděl Vrána, jenže mu puk přeskočil hokejku.

21:45

Do útoku vyrazil Surový s Hossou. Druhý jmenovaný byl ale dobře bráněn, a proto nezpracoval přihrávku.

22:50

Drugov silnou ránou otestoval tvrdost a odolnost Pöpperleových chráničů.

23:30

Novosibirsk vede 2:0, Lev opět doplácí na nedůraz na vlastním brankovišti! Byla to znovu finská formace a nakonec Jori Lehterä, který tvrdým způsobem přes val několika ležících hráčů dotlačil puk do brány. Sibir i navzdory dobrému vstupu Lva do třetiny navyšuje vedení.

24:10

Lev bruslařsky nestíhá. Nikulin si udělal z Christensena kužel a dostal se až k Pöpperlemu, který jeho výpad zastavil.

24:44

Sólem se předvedl i na druhé straně Klepiš. Ke střele se ale nedostal.

25:30

Tlak Lva pokračuje slovenskou formací Surový, Mikúš, Hossa, která tlačí v útočné třetině.

26:00

Lev dokázal tlak přetavit v důležitou branku a snižuje na 1:2!
Píle se vyplatila Juraj Mikúš zpoza brány uvolnil mezi kruhy Marcela Hossu, který ránou z první mířil přesně pod vyrážečku Glasse!

27:03

Nikulin opět ukázal, že to s pukem umí a elegantně se zbavil Škouly. Zastavil ho opět až zákrok Pöpperleho.

27:59

Pöpperle si připisuje další zákrok po akci Voršilova, který se protáhl v plné rychlosti kolem mladého beka Krejčíka.

28:43

Lev bude hrát přesilovku. Řepíka stáhl k zemi Soloduchin a dostává menší trest za podražení.

29:17

Naivní přihrávka Novotného končí založením rychlého brejku pro Enlunda. Ten zpoza modré minul a Pöpperle odražený puk od zadního mantinelu schoval v rukavici.

30:29

Surový až teď v přesilovce Lva poprvé vypálil. Glass moc netušil, kde ho slovenský hráč z mezikruží trefil.

30:35

Hned po buly se přímo před Glasse se štěstím dostal Bartečko. Glass nepřehlednou situaci ustál a ukázal, že má puk ve své lapačce!

32:26

Dusno dělala pro změnu čtvrtá pětka domácích a jměnovitě Drugov, který svým pohybem utahal obránce a pak se dostal i ke střele. Pöpperle chytil.

33:05

Christensen překvapivou přihrávkou připravil pozici pro Novotného mezi kruhy, kapitán Lva trefil jen vyrážečku brankáře.

33:20

Christensen to teď zkusil sám a proháčkoval se přes dva hráče až před brankáře, ten jeho rychlou střelu vykopl betonem do rohu.

34:59

Rychlé tempo hry moc nesvědčilo přesnosti přihrávek. Lev je teď aktivnější, jeho pokus o rychlý přechod středního pásma ale skončil tečí puku do hlediště.

36:30

Christensen golfákem pálil na slepo. Prostor brány trefil, ale přímo doprostřed, kde stál připravený Glass.

37:20

Vrána nabil na kruhy Klepišovi, ten z první pálil do otevřeného prostoru. Do trajektorie rány se ale vrhl obětavě Kulda.

38:10

Tlak Lva dál sílí. Škoula střílel od modré. Chyba byla v tom, že před Glassem nikdo nestínil, a proto kanadský brankář neměl se střelou, byť byla hodně prudká, žádný problém.

39:17

Sibir se vymanil z náporu a dostal se do útoku. Pöpperle raději podržel nahození Kudroče.

39:34

Kudroč přihrávkou přes celou šíři hřiště našel připravenou čepel Endlunda, který z jedničky střílel vysoko nad. Kvůli včasnému zákroku obránce.

39:58

Lev už se možná viděl v kabině, a proto za sebou nechal na modré Glazačeva, který si zpracoval vysoký oblouček a golfákem pálil. Pöpperle naštěstí situaci nepodcenil, dobře vybruslil a bombu zpoza modré ztlumil v náručí.

40:00

Druhá třetina skončila

Lev Praha ve druhé části zlepšil pohyb, ale paradoxně znovu inkasoval, když opět nepohlídal důrazné útočníky na vlastním brankovišti. Zlepšená hra se ale v následujícím průběhu druhé třetiny vyplatila snížením Hossy. Následoval další tlak, ve kterém už Sibir podržel brankář Glass.

40:01

Třetí třetina začala.

40:27

A Sibir hned v obrovské šanci. Glazačev zůstal nehlídán před brankou, Pöpperle stihl zázračně nastavit jeho střele pravý beton.

41:30

Glass si na druhé straně s obtížemi poradil s plachtícím pokusem Vrány.

42:30

Němec nahazoval na Hossu i Surového, ani jeden z nich ale jeho pokus nedokázal ztečovat. Glass proto pohodlně chytá.

43:38

Ani jednomu týmu se nedaří přechod do útoku.

43:59

Bartečko to proto zkusil sám, objel bránu a dostal se k ráně z otočky. U té ale upadl.

45:05

Puk se od zadního mantinelu odrazil mezi kruhy přímo k ráně Malyševovi, ten ale nečekanou tutovku úplně zbytečně překombinoval špatnou přihrávkou na spoluhráče.

46:12

Endlund hledal naslepho Glazačeva před bránou. Ten tam snad poprvé v zápase nestál.

46:48

Voráček ve středním pásmu podražen. Dvě minuty dostává Krivonožkin.

47:40

Minuta z přesilovky je pryč a Lev se stále nedostal do útočného pásma.

47:53

Zmar v přesilovce podtrhuje zakázané uvolnění.

48:55

Klepiš přihrávkou přes celou třetinu našel u pravé tyče volného Voráčka, ten ale místo rány z první do prázdné brány puk zpracovával, Glass se stihl přemístit a z gólovky nebylo nic!

49:57

Faul i na druhé straně. Za podražení jde na dvě minuty sedět Mathias Porseland.

50:40

Rachůnkovi se nepovedlo vyhodit a Sibir má velký tlak. Z levého kruhu dvakrát ostře pálil Glazačev.

51:23

Teď už se Lvu daří držet Novosibirsk ve středním pásmu. Brankář Glass si navíc málem srazil skákavý puk do sítě, když si povyjížděl pro jedno z vyhození Lva.

52:15

Lev v pěti.

53:25

Lev se sápal po vyrovnání a první pětka drtila soupeře. Nejnebezpečnějši vypadala rána Krejčíka, po které se sápal k dorážce Christensen. Byl ale včas sražen k ledu obráncem.

54:33

Porseland si zaútočil a najížděl z levého křídla z úhlu na brankáře. Obránce mu včas vypíchl puk.

54:33

Alexejev tvrdě a hlavně dost surově dohrál u mantinelu právě Porselanda. Dostává dvě minuty za úder do oblasti hlavy a krku.

55:45

Klepiš po modré nabil Chárovi, ten pálil nad.

56:10

Vrána sám čtyři metry před bránou, mířil na vzdálenější tyč a těsně minul!

57:00

Domácí jsou kompletní a elitní formace už zase útočí. Glazačev se tentokrát ke střele nedostal.

57:28

Sibir teď nic nevymýšlel a raději vyhodil na zakázané uvolnění.

58:00

Třetí icing domácích v krátké chvíli. Trenér Lva Václav Sýkora si bere time-out.

58:00

Branka Lva zůstala prázdná, Lev to zkouší v šesti.

58:20

Krivonožkin po chybě Lva na modré netrefil z úhlu prázdnou bránu!

59:00

Čas utíká, Lev není schopen dostat se do pásma.

59:30

Povedlo se to jen na chvíli, Surový promáchl a puk je zase ve středním pásmu.

60:00

Utkání skončilo.

Lev vyrovnat nedokázal a může litovat. Předvedený výkon by si dnes v Novosibirsku minimálně bod určitě zasloužil, hosté ale zaspali vstup do zápasu, po 24 minutách prohrávali 0:2 a právě tento náskok se nakonec ukázal jako klíčový.