reklama
17:00 • Liga mistrů • Semifinále (odvety)

Třinec vs. Jyväskylä 4:3 s.n., Växjö vs. Liberec 6:1

Třinec – Jyväskylä 4:3 po s.n., Växjö – Liberec 6:1

Dobrý den, vítejte u souhrnného online přenosu z odvetných duelů semifinále Ligy mistrů. Zápas mezi Třincem a Jyväskylä začíná v 17:00, Växjö přivítá Liberec od 18:30.

Oceláři Třinec - Jyväskylä

Nejdříve začne utkání mezi Třincem a Jyväskylou. Oceláři potřebují v bitvě o účast ve finále porazit soupeře z Finska alespoň o dvě branky, protože v úvodním zápase podlehli Jyväskyle 2:4.

Vaxjö Lakers - Bílí Tygři Liberec

Po remíze 1:1 na ledě libereckého areny se odveta semifinále hokejové Ligy mistrů stěhuje do Švédska. Domácím týmem budou Vaxjö Lakers. Tým z jižní části Švédska má ve svém středu zkušené hráče jako například medailistu z mistrovství světa Daniela Rahimiho nebo bývalého brankáře Edmontonu či Anaheimu Viktora Fastha.

Třinec - Jyväskylä
Třinec za sebou má rozcvičku, start utkání se blíží.

Poprvé v historii novodobé hokejové Ligy mistrů proti sobě mohou stanout dva české týmy. Třinec je ale postupu poměrně vzdálený, vzhledem k prvním zápasům je postupu o kousek blíž Liberec.

Třinec - Jyväskylä

První utkání rozhodla druhá třetina, ve které Třinec ztratil vedení 1:0, když se soupeř čtyřikrát prosadil.

Sestavy v zápase Třinec - Jyväskylä 
Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) - Krajíček, M. Doudera, Linhart, Roth, Kovář, Musil, Jank - Rákos, Marcinko, Růžička - Dravecký, Vlach, Chmielewski - Adamský, Polanský, Svačina - Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík - Hrňa.

JYP Jyväskylä: Olkinuora (Laurikainen) - Vainio, Kalteva, Mäenpää, Kuukka, Ikonen, Jokinen, Lindroos, Yonkman - Nattinen, Immonen, Tuppurainen - Rooba, Hytönen, Louhivaara - Puustinen, Suomela, Turkulainen - Saari, Stråka, Kolehmainen.

TŘI - JYV

00:01 | Zápas začíná!

TŘI - JYV

00:37 | Oceláři mohli jít záhy do vedení, jenže po střele ze strany, kterou brankář Olkinuora pouza vyrazil, trefil Marcinko jen výstroj finského brankáře!

TŘI - JYV

02:07 | GÓL! Třinec jde do vedení! Šance Ocelářů končí brankou. Přihrávku mezi kruhy si našel Martin Růžička, který trefil puk přímo pod horní tyč. Třinec tak začal stíhací jízdu více než úspěšně.

TŘI - JYV

04:48 | K vidění je přesilovka hostů po faulu Musila. Zatím se Třinec brání výtečně. Hrubec nemá téměř žádnou práci.

TŘI - JYV

06:48 | Třinec se bez větších potíží ubránil a hra pokračuje pět na pět.

TŘI - JYV

Takto Martin Růžička na začátku třetí minuty zápasu otevřel skóre.

TŘI - JYV

10:49 | GÓL! Jyväskylä srovnává! Vedení Třince trvalo necelých osm minut. Juuso Vainio bez přípravy trefil z levého kruhu bližší roh branky a raduje se z vyrovnání.

TŘI - JYV

11:27 | Přesilovku si po faulu útočníka Louhivaary zahrají také domácí.

TŘI - JYV

13:27 | Ani Oceláři nebyli v průběhu své přesilové hry příiš nebezpeční a stav zůstává 1:1. Českému týmu tak k postupu stále schází alespoň dvě branky.

TŘI - JYV

16:42 | Opět bude jeden z týmů hrát přesilovku, konkrétně Jyväskylä. Dravecký mezitím usedá na trestnou lavici.

TŘI - JYV

17:36 | GÓL! Jyväskylä otáčí průběh zápasu. Hosté využili přesilovku, trefil se Jarkko Immonen. Na jeho dorážku byl Hrubec krátký. Stav dvojzápasu je už 6:3 pro finský klub.

20:00 | Konec první části v Třinci.

TŘI - JYV

Třinec, stejně jako v prvním zápase, začal lépe a úvodní aktivitu přetavil v branku, o kterou se postaral Růžička, jenže po osmi minutách srovnal hostující Vainio a necelé tři minuty před koncem třetiny otočil vývoj utkání Immonen.

Marek Janoš
Marek Janoš
16. 1. 2018
reklama