reklama
13:00 • Play off KHL • Finále - 5. zápas
2:1P
0:0, 1:0, 0:1 - 1:0
Metallurg Magnitogorsk - logo
Magnitogorsk
HC LEV Praha - logo
Lev Praha
  • 26. Mozjakin (Kovář), 69. Mozjakin (Kovář)
  • 43. Azevedo (Ševc, Zackrisson)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z 5. zápasu finále play off KHL mezi hokejisty Metallurgu Magnitogorsk a pražského Lva. Utkání začíná v sobotu ve 13 hodin SELČ.

Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně (Timkin, Nakládal) Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně (Timkin, Nakládal) | Foto: CPA Eduard Erben

Po čtyřech zápasech je stav série vyrovnaný 2:2. Lev sice šel do čtvrtečního domácího zápasu s vedením 2:1 na zápasy, k další domácí výhře mu však nepomohla ani další rekordní návštěva soutěže (17 073 diváků), a i když vedle 2:1 a 3:2, nakonec prohrál 3:5. Reportáž ze zápasu si přečtěte ZDE, online reportáž pak TADY.

Závěr zápasu byl velmi vyhrocený. Kouč Metallurgu Mike Keenan dokonce obvinil Martina Ševce, že se snažil úmyslně zranit kapitána Metallurgu Sergeje Mozjakina, který v zápase přihrál na čtyři góly svého týmu - více čtěte ZDE, na fotogalerii ze zápasu se podívejte TADY.

Slavný kanadský trenér Keenan dnes na Lva vyrukuje s touto sestavou:

Košečkin – Antipin, Birjukov, Chabarov, Těreščenko, Lee, Ibragimov, Metljuk – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Kazionov, Brent, Paré – Kosov, Junkov, Platonov – Timkin, Osala, Malinovskij – Potěchin.

Metallurg Magnitogorsk - logo

Jeho protějšek Kari Jalonen dnes vsadil na tyto formace:

Vehanen – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Nakládal – Zackrisson, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Ullström, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Matai.

HC LEV Praha - logo

Zápas dnes budou rozhodovat jako hlavní pánové Bulanov a Odinš, na čarách jim bude pomáhat dvojice Sivov, Šeljanin.

Oba týmy už jsou na ledě, nyní zazní v hale česká a po ní ruská státní hymna.

1.

Utkání začalo úvodním vhazováním mezi české centry Jana Kováře a Jiřího Novotného.

2.

Košečkin si připsal první zákrok po střele Ullströma z pravého kruhu.

5.

Thörnberg hledal u levé Košečkinovy tyče volného Vránu, ten však na puk nedosáhl.

7.

Oystrick vyslal na Košečkina střelu zápěstím z mezikruží, ruský gólman však puk zastavil na své hrudi.

 

8.

S tečovanou střelou Chabarova od modré si Vehanen poradil.

10.

Mozjakin vypálil z mezikruží, Košečkin si však s jeho pokusem poradil, na druhé straně si vyjel mezi kruhy Ridderwall, ale i jeho pokus v bráně neskončil, Košečkin puk vykopl betonem.

10.

Chabarovova rána od modré jen těsně minula Vehanenovu levou tyč.

12.

Lev nyní téměř na minutu zavřel soupeře v jeho obranném pásmu, od modré vypálil Němec, jeho sražená střela však skončila v ochranné síti nad brankou.

13.

Nejprve z vrcholu kruhu pálil Brent, poté puk dorážel Timkin, Vehanen však ve spolupráci se svou obranou náporu domácího týmu odolal.

16.

Ullström si od mantinelu vybruslil na vrchol pravého kruhu, trefil však Košečkina do plastronu a ten poté ukryl puk v klíně.

16.

Vzápětí Řepík střelou z levého kruhu jen těsně minul pravou Košečkinovu tyč.

17.

Obránce Antipin se prodral z pravé strany až před Vehanena, ten ho však vybruslil a Antipin skončil na ledě za jeho brankou.

17.

Následně Zaripov nebezpečně pálil z mezikruží, Vehanen však jeho pokus vykopl betonem.

reklama