15:00 • Play off KHL • Finále - 7. zápas
HC LEV Praha - logo
Lev Praha
  • 5. Paré (Chabarov), 24. Birjukov (Zaripov, Antipin), 37. Kosov (Timkin, Kazionov), 38. Kovář (Zaripov, Antipin), 44. Mozjakin (Zaripov, Kovář), 53. Zaripov (Mozjakin, Kovář), 60. Juňkov (Paré)
  • 14. Ullström (Gragnani), 35. O'Byrne (Azevedo), 55. Thörnberg (Němec), 59. Azevedo (Novotný)

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze 7. zápasu finále play off KHL mezi hokejisty Metallurgu Magnitogorsk a pražského Lva. Utkání začíná ve středu v 15 hodin SELČ.

KHL, 6. finále, Lev-Magnitogorsk: Justin Azevedo - Jevgenij Birjukov KHL, 6. finále, Lev-Magnitogorsk: Justin Azevedo - Jevgenij Birjukov | Foto: CPA Eduard Erben

Lev si sedmý zápas vysloužil výhrou v šestém zápase na svém ledě, který v pražské O2 areně vyhrál 5:4 v prodloužení, přitom ještě necelé tři minuty před koncem třetí třetiny prohrával. Pak ale zápas poslal do prodloužení Mikko Mäenpää a zápas rozhodl ve čtvrté minutě prodloužení další Nathan Oystrick.

Hokejisté Lva se po přesunu do Ruska horko těžko vyrovnávají s časovým posunem. A jak si všiml náš zpravodaj Adam Sušovský přímo v Magnitogorsku, byli dnes před životním zápasem velmi nervózní - rozhovor s Ondřejem Němcem si přečtěte ZDE.

Podívejte se, jak v to v Magnitogorsku vypadalo během rozbruslení.

KHL, finále: Magnitogorsk - Lev, rozbruslení Foto: Adam Sušovský

Je jisté, že do zápasu nezasáhne zraněný útočník Jiří Sekáč, Lev místo něj na soupisku dopsal dalšího z "povinných" mladíků v každém týmu Tomáše Kubalíka, a na soupisce se tak nedostalo například na obránce Jakuba Nakládala.

Trenér Metallurgu Mike Keenan dnes vsadil na tyto formace:

Košečkin - Antipin, Birjukov, Chabarov, Těreščenko, Lee, Ibragimov, Metljuk – Mozjakin, Kovář, Zaripov - Potěchin, Kazionov, Paré – Kosov, Junkov, Platonov – Osala, Brent, Timkin – Malinovskij.

Matallurg Magnitogorsk - nové logo Matallurg Magnitogorsk - nové logo

Jeho protějšek Kari Jalonen do sedmého duelu zvolil tuto sestavu:

Vehanen – Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Jaakola – Zackrisson, Novotný, Azevedo – Ullström, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Matai - Kubalík.

Zápas budou řídit jako hlavní rozhodčí pánové Eduards Odinš a Konstantin Olenin, na čarách jim budoui pomáhat pánové Sivov a Šeljanin.

Oba týmy jsou už nyní na ledě, nyní už se řadí na modrou čáru, aby vyslechly nejprve českou a poté ruskou státní hymnu.

1.

Zápas právě nyní začal úvodním vhazováním mezi Jana Kováře a Jiřího Novotného.

1.

Hned na úvod ohrozil gólmana Vehanena Mozjakin, finský gólman však puk vyrazil mimo bránu.

1.

Na druhé straně vyrazil Košečkin ramenem Ullströmův pokus z mezikruží.

3.

Mozjakin obral o puk Mataie a vypálil, Vehanen si však povyskočil a ramenem vyrazil puk za bránu.

3.

Lev má větší velkou šanci zápasu. Cingel našel mezi kruhy volného Ridderwalla, který ale střelou zápěstím těsně minul levou tyč Košečkinovy brány.

4:43

Metallurg otevírá skóre zápasu - 1:0! Slabší chvilku si vybral gólman Vehanen, jemuž propadlo nahození Jaroslava Chabarova od modré čáry za záda a FRANCIS PARE a doklepl puk snadno do branky.

KHL, 6. finále, Lev-Magnitogorsk: radost Magnitogosrku KHL, 6. finále, Lev-Magnitogorsk: radost Magnitogosrku | Foto: CPA Eduard Erben
7.

Vehanen si nejprve poradil se střelou Timkina a poté i s dorážkou Brenta.

7.

Následně pálil z levého kruhu Thörnberg, Košečkin však vykopl puk betonem.

9.

Metallurg mohl zvýšit. Němec ztratil puk, Osala nahrával před branku na zcela volného Potěchina, ten však se střelou dlouho váhal, a puk mu vypíchl vracející se Oystrick.