Play off KHL • Finále - 7. zápas • 15:00

7:4
Lev Praha
5. Paré (Chabarov), 24. Birjukov (Zaripov, Antipin), 37. Kosov (Timkin, Kazionov), 38. Kovář (Zaripov, Antipin), 44. Mozjakin (Zaripov, Kovář), 53. Zaripov (Mozjakin, Kovář), 60. Juňkov (Paré)
14. Ullström (Gragnani), 35. O'Byrne (Azevedo), 55. Thörnberg (Němec), 59. Azevedo (Novotný)

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze 7. zápasu finále play off KHL mezi hokejisty Metallurgu Magnitogorsk a pražského Lva. Utkání začíná ve středu v 15 hodin SELČ.

KHL, 6. finále, Lev-Magnitogorsk: Justin Azevedo - Jevgenij Birjukov
KHL, 6. finále, Lev-Magnitogorsk: Justin Azevedo - Jevgenij Birjukov | Foto: CPA Eduard Erben

Lev si sedmý zápas vysloužil výhrou v šestém zápase na svém ledě, který v pražské O2 areně vyhrál 5:4 v prodloužení, přitom ještě necelé tři minuty před koncem třetí třetiny prohrával. Pak ale zápas poslal do prodloužení Mikko Mäenpää a zápas rozhodl ve čtvrté minutě prodloužení další Nathan Oystrick.

Hokejisté Lva se po přesunu do Ruska horko těžko vyrovnávají s časovým posunem. A jak si všiml náš zpravodaj Adam Sušovský přímo v Magnitogorsku, byli dnes před životním zápasem velmi nervózní - rozhovor s Ondřejem Němcem si přečtěte ZDE.

Podívejte se, jak v to v Magnitogorsku vypadalo během rozbruslení.

Je jisté, že do zápasu nezasáhne zraněný útočník Jiří Sekáč, Lev místo něj na soupisku dopsal dalšího z "povinných" mladíků v každém týmu Tomáše Kubalíka, a na soupisce se tak nedostalo například na obránce Jakuba Nakládala.

Trenér Metallurgu Mike Keenan dnes vsadil na tyto formace:

Košečkin - Antipin, Birjukov, Chabarov, Těreščenko, Lee, Ibragimov, Metljuk – Mozjakin, Kovář, Zaripov - Potěchin, Kazionov, Paré – Kosov, Junkov, Platonov – Osala, Brent, Timkin – Malinovskij.

Matallurg Magnitogorsk - nové logo
Matallurg Magnitogorsk - nové logo | Foto: Aktuálně.cz

Jeho protějšek Kari Jalonen do sedmého duelu zvolil tuto sestavu:

Vehanen – Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Jaakola – Zackrisson, Novotný, Azevedo – Ullström, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Matai - Kubalík.

Zápas budou řídit jako hlavní rozhodčí pánové Eduards Odinš a Konstantin Olenin, na čarách jim budoui pomáhat pánové Sivov a Šeljanin.

Oba týmy jsou už nyní na ledě, nyní už se řadí na modrou čáru, aby vyslechly nejprve českou a poté ruskou státní hymnu.

1.

Zápas právě nyní začal úvodním vhazováním mezi Jana Kováře a Jiřího Novotného.

1.

Hned na úvod ohrozil gólmana Vehanena Mozjakin, finský gólman však puk vyrazil mimo bránu.

1.

Na druhé straně vyrazil Košečkin ramenem Ullströmův pokus z mezikruží.

3.

Mozjakin obral o puk Mataie a vypálil, Vehanen si však povyskočil a ramenem vyrazil puk za bránu.

3.

Lev má větší velkou šanci zápasu. Cingel našel mezi kruhy volného Ridderwalla, který ale střelou zápěstím těsně minul levou tyč Košečkinovy brány.

4:43

Metallurg otevírá skóre zápasu - 1:0! Slabší chvilku si vybral gólman Vehanen, jemuž propadlo nahození Jaroslava Chabarova od modré čáry za záda a FRANCIS PARE a doklepl puk snadno do branky.

KHL, 6. finále, Lev-Magnitogorsk: radost Magnitogosrku
KHL, 6. finále, Lev-Magnitogorsk: radost Magnitogosrku | Foto: CPA Eduard Erben
7.

Vehanen si nejprve poradil se střelou Timkina a poté i s dorážkou Brenta.

7.

Následně pálil z levého kruhu Thörnberg, Košečkin však vykopl puk betonem.

9.

Metallurg mohl zvýšit. Němec ztratil puk, Osala nahrával před branku na zcela volného Potěchina, ten však se střelou dlouho váhal, a puk mu vypíchl vracející se Oystrick.

9.

Mikko Mäenpää dostal puk na pravý kruh, sjel si před Košečkina a trefil levou tyč jeho brány.

10.

Lvi nyní dostali puk do brány, ale zlobí se, protože rozhodčí těsně před tím z neznámých důvodů přerušili hru.

11.

Další obrovská šance Lva na skórování. Oystrickova střela z vrcholu kruhů vypadla nejistému Košečkinovi z chráničů, dorážel Vrána a jen těsně minul odkrtou bránu.

13.

Nyní zase zahrozil Metallurg. Velkou šanci měl Osala, jenž nastavil hokejku do přihrávky Parého a jen těsně minul Vehanenovu bránu.

13.

Vzápětí Mozjakin obkroužil Vehanenovu bránu, finský gólman však puk po jeho střele vyrazil a poté zalehl.

14.

Na druhé straně má obrovskou šanci Lev, Zackrisson a poté i Azevedo však těsně před Košečkinem neuspěli.

13:49

Lev přece jen velký tlak využívá a vyrovnává na 1:1! Marc-André Gragnani vystřelil od modré čáry a DAVID ULLSTRÖM tečoval těsně před Košečkinem mimo jeho dosah.

15.

Lev mohl jít do vedení. Cingel vyhrál vhazování pro Mataie, který však sám před Košečkinem trefil ruského gólmana jen do betonu.

18.

O'Byrne obětavě skočil do střely Zaripova z mezikruží.

20.

Hraje se poslední minuta první třetiny.

20.

Neskutečné. Během poslední minuty se zrodily tři obrovské gólové šance. Nejprve Mäenpää našel u pravé tyče zcela volného Zackrissona, který ale sám před Košečkinem bránu minul...

20.

...hned poté zneškodnil Vehanen fantastickým zákrokem Mozjakinovu obrovkou šanci. Kapitán Metallurgu vystřelil nejprve, puk se od mantinelu odrazil zpět k Mozjakinovi, finský gólman však vleže jeho pokus zachytil vytrčenou paží.

20.

...pět sekund před koncem třetiny dorážel Kapanen u levé Košečkinovy tyče puk do téměř odkryté brány, puk však v tutové šanci špatně trefil a Košečkin zachytil puk těsně před brankovou čarou položenou paží na ledě.

První třetina skončila. Po fantastické první třetině padl gól na obou stranách, gólů však mohlo padnout mnohem víc. Lepším týmem je Lev, který nejenže soupeře přestřílel (11:7), ale měl i více gólových šancí. Na gól Parého z 5. minuty ve 14. minutě odpověděl Ullström, pak měl Lev tři velké šance na to jít do vedení, ale ani jednu z nich neproměnil.

KHL, 6. finále, Lev-Magnitogorsk: Jaroslav Kosov (68)
KHL, 6. finále, Lev-Magnitogorsk: Jaroslav Kosov (68) | Foto: CPA Eduard Erben
21.

Začala první třetina.

22.

Další obrovská šance Lva hned na úvod druhé třetiny. Thörnbergův pokus se zpoza mantinelu odrazil k volnému Vránovi u pravé tyče, Košečkin však neskutečným tygřím skokem zachytil puk téměř na brankové čáře lapačkou.

23.

Zackrisson přihrál Azevedovi puk k pravé Košečkinově tyči, kanadský útočník však bránu těsně minul.

23:32

Metallurg naopak svou první velkou šanci ve druhé třetině využívá a zvyšuje na 2:1! První lajna Metallurgu se zase ukázala v nejlepším světle. Danis Zaripovnašel na levém kruhu volného JEVGENIJE BIRJUKOVA, který přes klubko hráčů překonal střelou do horního rohu branky Vehanena. Druhou asistenci si připsal Viktor Antipin.

25.

První lajna Metallurgu opět rozpotala kolotoč před Vehanenem, ten však po tvrdé střele Zaripova puk vyrazil do bezpečí.

26.

Azevedo vypálil z mezikruží, trefil však Košečkina do plastronu.

27.

Košečkina trefilo Mäenpääho nahození do těla, puk ale přes klubko těl vůbec neviděl.

28.

Ullström objel bránu a puk se pokoušel zasunout za Košečkina, při střele ale podklouzl.

28.

Po chybě při rozehrávce v obranném pásmu Lva stál před Vehanenem osamocený Osala, ten si však se střelou svého krajana poradil a puk zastavil lapačkou.

30.

Další velká šance Metallurgu, nejprve vystřelil Paré, poté před Vehanem dorážel Osala, ani jeden jej však z bezprostřední blízkosti nepřekonal.

30.

Na druhé straně se dral k dorážce Ridderwall, Košečkin však jeho pokus zastavil betonem.

32.

Obrovská mela před Košečkinem. Lev měl hned dvě velké šance srovnat, nejprve z pravého kruhu pálil osamocený Mäenpää, Košečkin však puk vyrazil před sebe a z dorážky se neprosadil ani Thörnberg, který trefil jen ležícího gólmana.

33.

Ullström nahazoval puk do brankoviště a jen těsně minul Košečkinovu bránu.

33.

Další obrovská šance Lva. Další vynikající zákrok však předvedl Košečkin, který lapačkou skvěle zastavil Kapanenův bekhendový pokus.

33.

Znovu velká šance Lva po střele Řepíka z mezikruží, branku však těsně přestřelil.

33.

Na druhé straně mohl z protiútoku udeřit Metallurg. Na druhé straně našel Mozjakin skrz brusle Kapanena u levé Vehanenovy tyče zcela volného Kováře, který však odkrytou bránu netrefil.

34.

Řepíkova bomba z mezikruží trefila Košečkina do plastronu.

34:41

Lev přece jen obrovský tlak využívá a vyrovnává na 2:2! Justin Azevedo z rohu útočného pásma na hrál na modrou čáru RYANU O'BYRNEMU, který se svou bombou trefil přesně nad Košečkinovo rameno.

Finále KHL, Lev-Magnitogorsk: radost Lva, Nathan Oystrick (74), Ondřej Němec (63) a Jiří Sekáč /64) | Foto: CPA Eduard Erben
36.

Po dalším tlaku Lva vypíchl puk Osala a uháněl z obranného pásma na Vehanena, dojel ho však Ševc a čistě mu puk vypíchl.

37.

Řepík si obhodil obránce a vypálil z mezikruží, trefil ale jen Košečkina do betonu.

36:52

Metallurg opět odskakuje do vedení - 3:2! Jevgenij Timkin prošel přes čtyři hráče Lva, jeho střelu jeden z obránců Lva srazil přímo před JAROSLAVA KOSOVA, který se trefil přesně nad levý beton Vehanena. Druhou asistenci si připsal Dmitrij Kazionov.

Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně
Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně | Foto: CPA Eduard Erben
37:37

Metallurg v krátké době přidává další branku - 4:2! Danis Zaripov nahazoval puk od pravého mantinelu na Vehanena a JAN KOVÁŘ tečoval puk přesně mezi jeho betony. Druhou asistenci si připsal Viktor Antipin.

40.

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40.

Lev měl v poslední minutě druhé třetiny velkou šanci na snížení. Novotný nahazoval puk před bránu, Mäenpää jej tečoval těsně před Košečkinem, ruský gólman však stihl srazit betony včas k sobě.

Druhá třetina skončila. Pokud se hrál hokej jako krasobruslení na umělecký dojem, musel by Lev po druhé třetině jednoznačně vyhrávat. Na Košečkina vyslali jeho hráči osmnáct střel (celkem vedou 37:15 na střely), ale překonali ho jen jednou, když ve 35. minutě skóroval Ryan O'Byrne. Naopak Metallurgu stačily na góly Jevgenije Birjukova, Jaroslava Kosova a Jana Kováře jen osm střel na bránu. Pokud však Lev začne proměnit své obrovské gólové šance, ještě pro něj nemusí být Gagarinův pohár ztracen.

Trenér Lva Kari Jalonen se před třetí třetinou rozhodl ke změně. PETRIHO VEHANENA nahradil ATTE ENGREN.

41.

Začíná třetí třetina.

42.

Metallurg začal třetí třetinu náporem, Antipin se zjevil sám před novicem v bráně Lva Engrenem, který však parádním zákrokem jeho střelu k levé tyči zneškodnil.

44.

Další velká šance Metallurgu. Mozjakin se po parádní přihrávce Jana Kováře zjevil sám před Engrenem, tváří v tvář finskému gólmanovi však trefil jen pravou tyč jeho brány.

43:42

Metallurg svůj velký tlak využívá a zvyšuje na 5:2! Jan Kovář hned vzápětí vrátil puk před branku, kde stál Danis Zaripov. Ten naznačil střelu a nahrál puk volnému SERGEJI MOZJAKINOVI, který neměl problém trefit se do odkryté branky.

Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně (Mozjakin)
Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně (Mozjakin) | Foto: CPA Eduard Erben
46.

Hráči Lva se nyní nemohou dostat vůbec do útočného pásma, Metallurg nyní hraje výborně ve středním pásmu.

48.

Až nyní se podařilo Lvu překonat obrannou hráz soupeře a hned z toho byla obrovská šance. Novotný našel Zackrissona zcela volného u pravé Košečkinovy tyče, ruský gólman však opět famózně zasáhl.

49.

Po další parádní přihrávce byl před Košečkinem opět zcela sám Zackrisson, ale ani tentokrát nedokázal z bezprostřední blízkosti protlačit puk přes jeho beton.

50.

Timkin se pokusil z pravé strany překonat Engrena bekhendovým blafákem, ale finský gólman se překvapit nenechal.

51.

Jaakola se nacpal před Košečkina, ve skórování mu však zabránila sekera Potěchina.

52:35

Metallurg dává šestý gól, a o držiteli Gagarinova poháru pro tento ročník je tak rozhodnuto - 6:2. DANIS ZARIPOV dostal od Jana Kováře přesný pas do jízdy, jel zcela sám na Engrena a trefil se přesně k levé tyči jeho brány.

53.

Martin Ševc dostal 10minutový osobní trest za protesty proti verdiktům sudích.

54:10

Lev přece jen překonává Košečkina, ale už je to jen jeho labutí píseň - 6:3. Ondřej Němec zavezl puk do útočného pásma, vystřelil, odražený puk od zadního mantinelu si dojel MARTIN THÖRNBERG, který prostřelil Košečkina mezi betony.

56.

Velká šance Metallurgu, Paré však po přihrávce Juňkova minul odkrytou klec.

59.

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:19

Lev snižuje na 4:6! Lev Praha právě vstřelil branku! JUSTIN AZEVEDO se trefuje i v sedmém finálovém zápase. Jiří Novotný ho našel na modré čáře a kanadský útočník bombou k tyči překonal Košečkina.

KHL, 6. finále, Lev-Magnitogorsk: radost Lva
KHL, 6. finále, Lev-Magnitogorsk: radost Lva | Foto: CPA Eduard Erben
59.

Ihned po vstřeleném gólu si bere trenér Lva Kari Jalonen oddechový čas.

59.

Engren opouští bránu, Lev bude hrát v šesti mužích v poli.

59:51

Metallurg střílí gól do prázdné brány a definitivně potvrzuje svůj triumf - 7:4! MICHAIL JUŇKOV posílá do prázdné branky přihrávku Francise Parého.

Zápas skončil. Metallurg vyhrává 7:4 a poprvé získává Kontinentální pohár do svého držení. Lev si však zaslouží za dnešní výkon, ale i za celou sezonu velké uznání. Třeba v dnešním zápase měl mnohem více gólových šancí, vyhořel však na velmi dobře chytajícím gólmanu Košečkinovi.

Tímto se s vámi loučím, děkuji vám za vaši pozornost u všech online reportáží z play off KHL a tímto vás zvu ke sledování online reportáží z mistrovství světa v Bělorusku.