3:1
Florida Panthers
6. Coyle (Parise, Suter), 51. Haula, 60. Pominville
28. Ekblad (Jokinen, Barkov)

Dobrý veřer, vítáme Vás u online přenosu ze zápasu zámořské NHL, ve kterém dnes nastoupí Florida s Jaromírem Jágrem na ledě Minnesoty. Utkání začne krátce po 21. hodině.

Podruhé ve dvou dnech za sebou se v zápase představí Jaromír Jágr se svou Floridou, která pro tentokrát zajíždí na led Minnesoty Wild, devátým celkem západní konference. Florida po včerejším utkání udržela druhou pozici ve východní konferenci, když Columbusu podlehla 3:4 po samostatných nájezdech.

Panteři vedli v Columbusu v polovině utkání 2:0, ve 13. minutě našel Jaromír Jágr před brankou Aleksandera Barkova, od jehož brusle se kotouč odrazil do sítě a ve 31. minutě se pak po delším obléhání útočného pásma prosadil přesnou střelou Vincent Trocheck. Z televizních záběrů se zdálo, že Jágrovi měla patřit druhá asistence, v zápise o utkání ale nepochopitelně zůstal místo něho uveden Garrett Wilson, který clonil před brankou. Blue Jackets pak skóre třemi trefami otočili, aspoň bod pro Floridu vystřelil v 55. minutě dorážkou v přesilové hře Logan Shaw. V penaltovém rozstřelu zajistil Columbusu bod navíc Brandon Dubinsky, který se v nájezdech prosadil jako jediný. Barkov a Nick Bjugstad trefili na druhé straně jen tyč.

Sestava Minnesoty

Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Scandella, Dumba, Reilly, Folin – Parise, Koivu, Coyle – Porter, Granlund, Vanek – Niederreiter, Haula, Pominville – Carter, Stoll, Fontaine

Sestava Floridy

Montoya (Luongo) – Kulikov, Ekblad, Campbell, Gudbranson, Kampfer, Petrovic – Jokinen, Barkov, Jágr – Shaw, Bjugstad, Rau – Trocheck, Howden, Smith – Wilson, McKegg, Thornton

Jaromír Jágr získal včera hned dva nové české spoluhráče. Panthers získali forvarda Jiřího Hudlera z Calgary za dva výběry draftu a obránce Jakuba Kindla z Detroitu, kterého klub zařadil v minulých dnech na listinu volných hráčů a poslal na farmu do Grand Rapids do AHL. "Velice nás těší, že můžeme Jiřího přivítat u Panthers. Je to velice šikovný a zkušený hráč, který do našeho týmu přinese vůdčí schopnosti, charakter a ofenzivní schopnosti," řekl klubovému webu generální manažer Floridy Dave Tallon. Ani jeden ještě samozřejmě dnes proti Minnesotě nenastoupí. Více ZDE.

Jiří Hudler se raduje z gólu
Jiří Hudler se raduje z gólu | Foto: Reuters

Dave Tallon navíc již dříve dal vědět, že klub udělá vše proto, aby veterána a třetího nejlepšího střelce NHL všech dob Jaromíra Jágra udržel v týmu i v příští sezoně. Čtyřiačtyřicetiletý hokejista dle něj dává svým přístupem ten nejlepší příklad mladé nastupující generaci. „Nebudu na něj vůbec tlačit. Sám dobře ví, co je pro něj nejlepší. Až bude mít chuť mluvit o novém kontraktu, dá vědět. Není proč spěchat. Ale chceme ho, to je jasné,“ nechal se slyšet Tallon.

Jaromír Jágr, Florida Panthers (2015-16)
Jaromír Jágr, Florida Panthers (2015-16) | Foto: ČTK

Jágr je v čele klubového pořadí produktivity a ukazuje mladým hvězdičkám cestu, jak se neustále zlepšovat. Panthers pod jeho "učitelským" vedením míří nezadržitelně do vysněného play-off. „Všichni si mysleli, jak tvrdě pracují. Pak však přišel Jágr a oni viděli, jak neskutečně dře. Je pro ně všechny velkým učitelem,“ přiblížil Jágrův pozitivní vliv manažer Panterů.

Tallon rozhodně není jediný, který svými slovy Jágra velebí. Další pozitivní ohlasy na Jágrovu osobu si můžete přečíst v galerii ZDE.

Základní pětky už jsou na hrací ploše, zápas začne krátce po doznění americké státní hymny.

Utkání právě začalo!

1.

Ekblad z Floridy nahazoval od modré čáry, před brankářem Dubnykem ještě dobře clonil jeden z hostů, Dubnyk ale zasahovat nemusel.

2.

Do přihrávky, která mířila na rozjetého Jaromíra Jágra vložil hůl Scandella, kotouč je sražen mimo hrací plochu.

2.

První formace Floridy neudržela útočné pásmo, hraje se na druhé straně kluziště.

3.

Hosté se dostali pod mírný tlak soupeře, a tak pro jistotu vyhazují na zakázané uvolnění.

3.

Koivu se zjevil na vrcholu mezi kruhy, jeho přihrávku velmi dobře zablokoval Jágr.

4.

Minnesota vybojovala puk za hostující brankou, ale jen na krátkou chvíli. Floridský Smith se svou individuální akcí poté neuspěl.

4.

Montoya viděl ránu Vaneka na poslední chvíli, nakonec ale puk úspěšně schoval v lapačce.

5.

Střela hostujícího Raua sražena na zadní plexislo. Na druhé straně opět musel zasahovat Montoya proti pohotově ráně Hauly.

5.

Na ledě opět první formace Floridy s Jaromírem Jágrem, hra je přerušena pro ofsajd Minnesoty.

6.

Minnesota vede 1:0! Domácí svého soupeře sevřeli v jeho pásmu, první šanci Wild ještě Florida přežila, tu druhou už ale nikoliv. Parise našel z levé strany před brankou volného Coyla, který jemnou tečí překonává Montoyu.

7.

Před domácím brankářem Dubnykem se seběhla menší pošťuchovaná, vše se ale nejspíše obejde bez trestu. Následuje komerční přestávka.

Střely na branku: Minnesota 4 - Florida 1

7.

Florida vyhrála vhazování v útočném pásmu, nahození Gudbransona sraženo mimo mantinely. Vhazovat se bude opět před Dubnykem.

7.

Další šance pro Minnesotu! Niederreiter trefuje svou ukrytou střelou tyč!

8.

Jágr se svými parťáky moc dlouho v útočné třetině nepobyl. Bude ale k vidění první přesilovka v zápase, jeden z domácích hokejistů tvrdě najel do hostujícího brankáře. Montoya leží otřesen na ledě.

8.

Montoya není schopen pokračovat, po ráně do hlavy musí odstoupit. Do branky se staví Luongo.

8.

Scandella potrestán za nedovolené bránění, začíná přesilovka Floridy.

8.

Barkova vychytal Dubnyk, Minnesota se osvobozuje.

9.

Bjugstadova přihrávka zblokována mimo kluziště, Florida bude muset rozjet svou přesilovkovou formaci znovu. Na led přichází Jágrova formace.

9.

Jágr si nevšiml, že má puk za sebou, čehož domácí využili a opět vyhazují přes všechny čáry.

10.

Trocheckovu přihrávka na modrou Ekblad propustil za sebe.

10.

Florida přesilovku nevyužila a ani si nevypracovala žádnou brankovou příležitost, Scandella už je zpátky ve hře.

11.

Střelu Koiva srazil jeho vlastní spoluhráč mimo. Na druhé straně vybojoval puk u mantinelu Wilson.

11.

Wilson pálil z otočky na Dubnyka, domácí brankář zasáhl svým betonem.

12.

Pominville se prosmýkl po pravé straně, jeho rána švihem končí mimo boční tyč. Minnesota poté měla ale ještě další šanci, Carter byl na chvíli sám před Luongem, hostujícího brankáře ale nepřekonal.

13.

Minnesota čeká za vlastní brankou až dostřídá formace, až poté zahájí svou rozehrávku.

14.

Dlouho se hraje bez přerušení hry, po delší pasáži ve středním pásmu se hraje před brankou Dubnyka.

15.

Přihrávka Petrovice končí na zakázaném uvolnění, bude se vhazovat před Luongem.

15.

Koivu bekhendem nahazoval před branku Floridy, Luongo se překvapit nenechal. Panteři znovu vyhazují na zakázané uvolnění.

15.

A již do třetice icing hostujícího celku. Floridě se nedaří založení útoku. Minnesota dobře napadá.

16.

Panteři se nemohou dostat ze svého pásma. Minnesota hraje ale prozatím spíše po mantinelech.

16.

Je zde další komerční přestávka. Střely na branku: Minnesota 7 - Florida 4.

16.

Před komerční přestávkou proběhla menší potyčka mezi Ekbladem a Niederreiterem. Oba hráči potrestáni dvouminutovým trestem. Hraje se 4 na 4.

17.

Jokinen nabil Gudbransonovi na ránu od modré, jeho rána se otřela o chrániče domácího hokejisty a končí mimo.

17.

Odražený kotouč pro jistotu přikrývá Dubnyk. Po vhazování před domácím brankářem se Minnesota provinila zakázaným uvolněním a situace se bude opakovat.

18.

Vanek se snažil prosmýknout ke střele, ale neuspěl. Minnesota ale udržela útočné pásmo a chce si vypracovat další příležitost.

18.

Po přerušení hry probíhá opět komerční přestávka. Střely na branku: Minnesota 8 - Florida 5.

18.

Florida zahájila od své branky útočnou akci, Bjugstad pálí vedle.

19.

Jágr se dostal do dobré střelecké pozice, z prostoru mezi kruhy ale vypálil do Dubnyka!

19.

Na druhé straně Parise nenašel svou přihrávkou před brankou žádného svého spoluhráče. Florida se usadila v útočném pásmu.

20.

Probíhá poslední minuta první třetiny. Domácímu Niederreiterovi odpískán ofsajd.

20.

Florida vyhrála vhazování ve středním pásmu a za svou brankou nyní čeká na sirénu.

První třetina právě skončila.

V první třetině padla jedna branka, v 6. minutě ji zaznamenal domácí tým, když se trefil Coyle. Minnesota byla nebezpečnější a krátce po gólovém úspěchu ještě trefila tyč. Florida musela v půli třetiny reagovat na situaci, po které se zranil její brankář Montoya, zbytek utkání tedy dochytá Luongo. Jaromír Jágr zaznamenal jednu nebezpečnou střelu a byl na ledě u inkasované branky.

Začíná druhá třetina!

21.

Hned na úvod druhé části pískáno zakázané uvolnění Panthers.

21.

Po vyhraném buly nahazoval Suter před branku na teč, Loungo mohl zůstat v klidu.

22.

Minnesota zavřela svého soupeře, Florida ale dokázala získat kotouč a posunout ho do středního pásma.

22.

Po pokažené rozehrávce domácích a zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Dubnykem.

23.

Jágr zakombinoval se svými spoluhráči v rohu kluziště, poté nahazoval od modré čáry Gudbranson, ale vedle.

23.

Florida má za sebou rovněž dobré střídání, Jokinenova rána na Dubnyka ale neprošla.

23.

Petrovic si pohlídal kotouč před napadajícím Haulem a dobře rozehrál.

24.

Loungo si musel připsat zákrok proti střele Hauly, na druhé straně Florida zaznamenala další nepřesný střelecký pokus.

25.

Proběhl menší závar před Dubnykem. Dubnyk nevěděl, kde má kotouč, pomohli mu ale jeho obránci. Další útočná akce Panthers skončila v ofsajdu.

25.

Vanek se k zakončení nedostal, byl ale faulován a Minnesota bude hrát přesilovku.

25.

Vyloučeným hráčem je floridský Bjugstad za vysokou hůl.

26.

Domácí Wild sice vyhráli vhazování, o kotouč ale rychle přišli a Florida se osvobodila.

26.

Minnesota se usadila v pásmu, Koivu si hledá prostor na přihrávku.

26.

Síly na ledové ploše se vyrovnají. Za nedovolené bránění je poslán na trestnou Dumba.

26.

Smith vyslal na Dubnyka střelecký pokus, před brankovištěm byl ještě připraven Shaw, k dorážce se ale nedostal.

26.

Následuje komerční přestávka. Střely na branku: Minnesota 10 - Florida 7.

27.

Ještě necelou minutu se bude hrát 4 na 4, poté začne přesilovka Floridy.

27.

Hosté dnes bojují s nepřesnou rozehrávkou. Úspěch slaví až nahození kotouče na zadní mantinel.

27.

Dubnyk musel být připraven proti ráně Gudbransona. Začíná zkrácená přesilovka pro Panthers.

28.

Na početní výhodu naskočil na led Jágr, Minnesota ale vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

28.

Florida vyrovnává na 1:1! Hosté využívají početní výhodu! Minnesota nedokázala vyhodit kotouč z pásma, Panthers získali kotouč a z krásné přihrávky Jokinena vytěžil Ekblad vyrovnávací gól!

29.

Hosté jsou nabuzeni gólovým úspěchem, nyní musel Dubnyk čelit střele Smithe.

29.

Tlak Floridy ale končí, za sekání potrestán Kulikov. Minnesota má šanci znovu jít do vedení.

29.

Domácí se rychle usadili v pásmu, Parise dostal puk do brankoviště a Luongo se musel co ohánět! Dorážky Koiva skončily na betonu hostujícího brankáře!

30.

Příležitost dostává druhá přesilovková formace Wild, ta už tak nebezpečná ale zatím není. Florida se osvobozuje.

31.

Granlundovu přihrávku zastavil Smith, který následně odpálil puk do bezpečí.

31.

Potrestaný Kulikov je zpátky na ledě, Florida se ubránila.

32.

Scandellovo nahození končí v lapačce Luonga. Za hostující brankou ale probíhá pořádná mela mezi hráči!

32.

Po komerční přestávce pravděpodobně budou známy tresty. Střely na branku: Minnesota 13 - Florida 12.

32.

Wild hrají početní výhodu. Kampfer potrestán za hrubost.

32.

Minnesota kombinuje v útočném pásmu, Luongo ale prozatím zasahovat nemusel.

33.

Florida dokázala získat puk na hokejky a okamžitě se osvobozuje.

33.

Hostující Petrovic musel na chvíli bránit bez hokejky, Minnesota ale toho využít nedokázala. Panthers se brání skvěle.

34.

Přesilovka Minnesoty skončila, Luongo v ní nemusel čelit žádné přímé střele.

34.

Ekblad vystřelil těsně vedle branky Dubnyka. Puk se od mantinelu odrazil do středního pásma.

35.

Florida ale zahrozila z další své akce, Barkov vypálil do ramena Dubnyka, k dorážce se Jágr neprodral.

35.

Po svižné pasáži je pískáno Floridě zakázané uvolnění.

36.

Campbell nepřesně přihrál a nabídl domácím útok. Ten ale skončil v rohu kluziště.

36.

Domácí Dumba vyjel s kotoučem ven z útočného pásma, čárový rozhodčí odpískal ofsajd.

37.

Po vyhraném buly od Trochecka pálil pohotově z pokleku Smith těsně vedle tyče Dubnyka.

37.

Pominville přichystal šanci pro Haula, jeho střela skončila na Luongovi. Z protiútoku hrozili hosté, Dubnyk ale svůj tým podržel.

37.

Luongo viděl střelu domácích na poslední chvíli, nakonec ji však ukořistil svým rozklekem.

38.

Barkov vyrazil osamocen dopředu, dobře hru zabrzdil a počkal, až mu dojedou spoluhráči. Barkov poté posílal před branku střílenou přihrávku, ta ale jen proletěla brankovištěm.

39.

Granlund zakončil akci Minnesoty do ramena Luonga, při dorážce byl ale faulován Porter. Na trestnou odjel Wilson.

39.

Granlund našel mezi kruhy Vaneka, tomu se ale střela z první nepovedla.

40.

Florida dokázala vyhodil puk do bezpečí, začíná poslední minuta druhé části.

40.

Spurgeon od modré nahazoval na teč, to ale končí v náruči Luonga. Florida poté vyhrála buly a opět se osvobozuje.

Právě skončila druhá třetina.

Ve druhé části dokázala Florida vyrovnat, když se z početní výhody prosadil obránce Ekblad. Minnesota mohla strhnout vedení na svou zratu zpět rovněž z přesilovky, Luongo ale tlak v brankovišti ustál.

Začíná třetí třetina!

41.

Minnesota ještě dohrává přesilovku, za pár sekund už ale bude Florida kompletní.

41.

Panthers vyhodili přes všechny čáry v době, jak už byl Campbell na ledě. Je odpískáno zakázané uvolnění.

42.

Barkov přešel svižně přes modrou čáru a vypálil po ledě, Dubnyk sklapl své betony včas.

42.

Jágr dokázal zadovkou přihrát na Barkova, pokračovala kombinace Floridy v útočném pásmu, další střela na Dubnyka ale nepřišla.

43.

Minnesota ale zahrozila z protiútoku, po střele od mantinelu zasáhl Luongo, hostující brankář se ještě pro jistotu za sebe podíval, zda mu kotouč neproklouzl mezi betony.

43.

Bjugstad vybojoval puk za brankou Dubnyka a Rau se dostal ke střele z mezikruží! Dubnyk si připsal přesný zákrok.

44.

Fontaine z Minnesoty nahodil před branku na teč Stollovi, Luongo se stihl včas přesunout.

44.

Scandellovo nahození k Luongovo nedošlo, s bekhendovou dorážkou neuspěl ani Carter. Obrana Floridy dobře zapracovala.

45.

Smith střelou z vrcholu kruhu minul branku Dubnyka, poté to zkoušek ještě Bjugstad a po jeho pokusu se kotouč došoural pomalu vedle branky.

46.

Na druhé straně se zjevil v příležitosti Vanek! Ten byl zcela sám před Luongem, zvolil zakončení golfákem, Luonga ale nepropálil!

47.

Koivu měl výtečnou příležitost vystřelit, situaci chtěl ale ještě vyšperkovat přihrávkou na Granlunda, ten už byl však v úhlu a jeho střela nemohla nadělat Luongovi starosti.

47.

Komerční přestávka. Střely na branku: Minnesota 22 - Florida 17.

47.

Ekbladova střela od modré proletěla nad brankou Minnesoty. Florida byla následně vytlačena z útočného pásma.

48.

Trocheck dostal kotouč do středního pásma na Smithe, ten vnikl přes modrou do pásma Minnesoty, ke střele se už ale nedostal.

49.

Domácí diváci se baví mexickou vlnou, po zásahu Dubnyka se bude vhazovat po jeho levici.

50.

Domácí Suter vypálil od modré vedle branky. Kotouč se dostal na druhou stranu, tam nyní se svými spoluhráči kombinuje Jágr.

51.

Minnesota vede 2:1! Hosté přišli o útočné pásmo a nepohlídali si rozjetého rychlíka Haula, který prolétl obranou Floridy a střelou pod horní tyč prostřelil Luonga!

51.

Probíhá komerční přestávka. Střely na branku: Minnesota 23 - Florida 18.

52.

Bjugstad v souboji s Dumbou za brankou Minnesoty neuspěl. Wild míří opět do útoku.

53.

Jágr nabral rychlost ve středním pásmu a rozehrál kombinaci Floridy. Barkov se dostal ke střele od modré čáry, jeho rána ale nebyla přesná.

53.

Smith hledal zpětnou přihrávkou Ekblada, ten ale kotouč netrefil. Niederreiter se na druhé straně hřiště pere o puk u mantinelu s Kulikovem.

54.

Jokinen se prokličkoval do útočného pásma a nahrával Trocheckovi, ten jeho prudký pas nezpracoval.

55.

Hraje se nahoru dolů, Luongo si připsal další zákrok. Minnesota kontroluje hru, nyní jen nahodila za branku Luonga a jde střídat.

56.

Luongo zastavil za svou brankou nastřelený kotouč. Florida se rychle chtěla dostat dopředu, její dlouhá přihrávka ale končí na zakázaném uvolnění.

56.

Po jednom ze souboje se odrazil kotouč za mantinel. Následuje komerční přestávka. Střely na branku: Minnesota 24 - Florida 18.

56.

Ekblad přišel ve středním pásmu o kotouč, Minnesota mířila do protiútoku 2 na 1, Haula ale tentokrát Luonga překonat nedokázal.

57.

Komplikace pro domácí. Spurgeon vyhodil kotouč ze svého pásma přes mantinel a za zdržování hry míří na trestnou lavici. Florida má šanci srovnat.

57.

Minnesota ale vybojovala puk u mantinelu a rychle se osvobozuje. Přeslilovku zakládá Jaromír Jágr.

57.

Eklbadovi utekl kotouč za modrou čáru, Jágr už hrál poté v ofsajdu.

58.

Florida se prozatím nemůže dostat do přesilovkového zámku. Po dalším odrazu kotouče mimo kluziště se bude vhazovat před Dubnykem.

58.

Dubnyk si připsal dobrý zákrok proti střela od modré čáry. Minnesota následně vyhazuje přes všechny čáry.

58.

Loungo míří na střídačku a Florida hraje poweplay!

58.

Fontaine mířil na prázdnou bránu, ale minul! Jelikož ale hrají domácí stále v oslabení, zakázané uvolnění se nepíská.

59.

Florida hrála v sedmi. Pro příliš mnoho hráčů na ledě odchází na trestnou Wilson. To už bude pro Panthers velice těžké.

59.

Minnesota zahájila svou početní výhodu.

59.

Florida se snaží hrát v oslabení aktivně, puk ale mají Wild.

60.

Zahlášená závěrečná minuta třetí třetiny. Florida to zkouší bez brankáře, hraje se tedy 5 na 5.

60.

Minnesota zvyšuje na 3:1! Florida hrála bez brankáře, puku se ale zmocnil ve středním pásmu Pominville, který bez problémů trefuje odkrytou klec Panthers.

Konec zápasu!

Je tady konec utkání. Minnesota rozhodla o své výhře ve třetí třetině. V 51. minutě po chybě Floridy se dostal do úniku Haula, který si se zakončením věděl rady a poslal svůj tým do vedení 2:1. Panthers marně dobývali branku Dubnyka, v závěru zápasu ještě zkoušeli powerplay, do prázdné branky se ale trefil Pominville, a pojistil tak výhru Minnesoty. Jaromír Jágr se dnes bodově neprosadil. Střely na branku: Minnesota 27 - Florida 18.

Pro dnešek je to ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.