2:1
Lev Praha
16. Višnovský (Sigalet), 24. Kukumberg
28. Chára (Christensen, Voráček)

Vítejte u sledování on-line přenosu z hokejového šlágru tohoto víkendu. Slovan Bratislava hostí v KHL ve druhém federálním derby sezony Lva Praha. Utkání začíná v 17:00.

Poslední souboj těchto dvou týmů byl hodně vyhrocený kvůli zákroku Zdena Cháry na Miroslava Šatana, po kterém si kapitán Slovanu poranil hlavu a krční páteř a doteď není úplně fit. Na video z tohoto střetu se můžete podívat zde.

Ve zmiňovaném zápase na začátku listopadu nakonec vyhrál Slovan na pražském ledě 2:1. Lev tak má co napravovat. Jedinou branku domácích tehdy vstřelil Jakub Voráček, za Slovan se trefili Kukumberg a Vondrka.

Hokejisté Lva Praha Jiří Novotný a Nathan Oystrick dohánějí Michala Vondrku v utkání KHL 2012/13 proti Slovanu Bratislava. | Foto: CPA - Eduard Erben

Oba týmy jsou v současnosti v trochu rozdílném rozpoložení. Lev se veze na vítězné vlně a kdyby nezaváhal v Novosibirsku, měl by na kontě šest výher v řadě. Naopak Slovan právě Novosibirsk porazil, ale prohrál další tři venkovní utkání. V západní konferenci ale dělí šestý Lev od sedmého Slovanu pouhé skóre.

Sestava Slovanu Bratislava: Janus (Konrád) - Višňovský, Sigalet, Vondrka, Bližňák, Miklík - Sersen, Sekera, Hudáček, Lipiansky (C), Bartovič (A) - Švarný, Tabaček, Mikúš, Kytnár, Kukumberg (A) - Ďatelinka, Kudrna, Ölvecký, Šťastný, Daňo.

Sestava Lvu Praha: Pöpperle (Štěpánek) – Škoula, Němec, Rachůnek, Christensen, Voráček – Chára, Krejčík, Svoboda, Klepiš, Bartečko ľ Mojžíš, Mikuš, Birner, Surový, Hossa – Oystrick, Porseland, Řepík, Cipulis, Karamnov

Obě mužstva už míří na ledovou plochu. Český tým vedený Tomášem Pöpperlem oblékl bílé venkovní dresy.

Ještě obě hymny a může se začít.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Vondrkův útok se hned po vhazování vrhnul do útoku. Pöpperle mohl zůstat klidný.

2.

Bartečko našel dobře rozjetého Hudáčka, který střelou zápěstím vyprášil Pöpperlovu lapačku.

3.

A další zákrok hostujícího brankáře. Slovan začal aktivněji.

4.

Rachůnek si ukrojil příliš velký krajíc a sám v útočném pásmu dlouho kotouč neudržel, útočit může Bratislava.

5.

Teď sledujeme takovou neurovnanou pasáž ve středním pásmu.

6.

U mantinelu se ale zatím oba týmy nešetří, to se musí nechat. Jsou to pořádné rány.

7.

Útočnou akci Lvu zastavil ofsajd. Teď se hrálo dlouho bez přerušení.

8.

Hudáček opět pozlobil Pöpperleho, český brankář si ale přední tyč pohlídal.

9.

Jakmile se Zdeno Chára dotkne puku, publikum na něho píská. Zákrok na Šatana mu fanoušci Slovanu neodpustili.

10.

Další postavení mimo hru pražského celku. Slovan si modrou dobře hlídá.

11.

První gólovka je na světě. Objevil se v ní Voráček. Ten těsně před Janusem nedokázal zvednout kotouč nad gólmanovy betony.

12.

Na druhé straně Bartovič trefil tyč hostující branky.

13.

Teď dostal hokej správné grády, hraje se svižně nahoru dolů.

14.

Janus opět v permanenci, ale střelu od modré dobře viděl.

15.

První faul. Na zemi leží Višňovský a kolem už se to mele. Bude se určitě vylučovat. Počkejme si kolik to bude hráčů.

15.

Nakonec odchází jen hostující Řepík za faul na Višnovského.

15.

Slovan vede 1:0. Bleskově využitá přesilovka. A autorem branky je sám faulovaný Lubomír Višňovský, který propálil Pöpperleho od modré.

17.

Lev vypadá zaskočeně. Slovan teď má převahu.

19.

Další vyloučení Lva. Tentokrát se provinil Škoula.

20.

Klepiš se ale nebál zaútočit, a vybojoval dokonce vhazování u Pöpperleho.

Konec první třetiny.

Máme za sebou první třetinu. Lev zatím sráží jedna z věcí, která už ho letos stála spoustu bodů, a to je využívání šancí. Kdyby Voráček proměnil velkou gólovku, mohlo být skóre jinačí. Místo toho Slovan využil přesilovku a zatím vede.

21.

Začala druhá třetina.

21.

Domácí pokračují v přesilovce po faulu Škouly.

21.

Teď už ale na ledě. Lev se ubránil.

22.

Lehké nahození Pöpperle schoval do lapačky.

23.

Štastný v tísni před hostující brankou nezakončil ideálně a český gólman raději přerušil hru.

24.

Slovan vede už 2:0. Obrovská smůla Pöpperleho. Kukumberg asi ani pořádně nevěděl co s pukem, tak ho prostě zápěstím poslal na branku, trefil tyč, odtud se kotouč odrazil od betonu brankáře přímo do branky.

26.

Lev se nevzdává a teď svírá Bratislavu v její třetině.

27.

Hossa z úhlu puk přes Januse nepropasíroval.

27.

Na druhé straně mířil Sekera přímo do náruče hostujícícho brankáře.

28.

Lev snižuje na 1:2. Divákům se to moc nelíbí, ale autorem gólu je Zdeno Chára, který před brankou dorazil puk za ležícího Januse.

29.

SLovan se okamžitě vrhnul do útoku a Pöpperle se měl co ohánět.

30.

Dvě vážné situace na obou stranách. Nejprve Januse nepřetlačil na brankovišti Hossa, poté ujel Bartovič ale v tísni mu ujel puk do rohu.

32.

Teď se hraje dlouho bez přerušení rychlý hokej.

33.

Bližňák odchází na trestnou lavici, Lev si zahraje první přesilovku.

34.

Lvu se nedaří usadit v útočném pásmu, domácí ukrojili z přesilovky hostů pěkný kus.

35.

Kdepak, tahle přesilovka se Lvu vůbec nezdařila, Pöpperle byl dokonce vytíženější než Janus. Němec na konci přesilovky také fauloval a početní výhodu si vyzkouší i Slovan.

36.

Slovanu se sice dařilo kombinovat v pásmu, ale nakonec mu utekl puk a Bartečko se dostal do nájezdu. Při kličce do forhendu mu ale puk přeskočil hokejku.

37.

I díky Pöpperlemu nakonec Lev ubránil i tuhle přesilovku soupeře.

38.

Hra se teď vyrovnala. Lvu prospěl kontaktní gól.

39.

Hostům teď ale dělá trochu problém přechod do útoku.

40.

Vondrka míchal pukem v útočném pásmu, ale nevystřelil, pak o kotouč přišel.

40.

Konec druhé třetiny.

V druhé třetině padlo po gólu na každé straně. Na střely je skóre úplně vyrovnané, ale Slovan je zatím efektivnější, uvidíme jestli ve třetí části přijde drama.

41.

Začala třetí třetina.

41.

Hráči Lvu asi dostali od trenéra Sýkory vyčiněno, a přimáčkli soupeře v jeho třetině.

42.

Slovan se zatím spíše brání, Lev v posledním dějství zvýšil nasazení.

43.

Nepříliš nebezpečné nahození Janus zvládl lapit.

44.

Lev zatím stále pokračuje v převaze, do vyložené příležitosti se ale stále nemůže dostat.

45.

Pöpperle si v posledních minutách sáhne na puk jen, když rychle rozhrává.

46.

Hossa číhal, zda Junusovi nevypadne nahození od mantinelu. A nevypadlo.

47.

Tentokrát už si ale zachytal. Nejprve sice ještě pálil vedle Bartovič, hned na to se ale domácí utrhli do útoku dva na jednoho, Hudáček nakonec musel sám střílet a český gólman udržel puk pod rukou.

48.

Slovan se, zdá se, trochu oklepal z tlaku soupeře a sám se osměluje. Tentokrát pálil neúspěšně Sekera.

49.

Birner teď ujížděl ze strany sám na Januse, bekhendem ho ale nepřekonal.

49.

Sigalet na trestné, hosté mají početní výhodu.

50.

Lev se ale zatím nedostal do pásma, Slovan se dobře brání.

50.

Při přesilovkách Lva je už tradičně více v ohrožení Pöpperle než bratislavský gólman.

51.

Sigalet zpátky na ledě, Lev byl opravdu bezzubý.

52.

Lev je sice v útočné třetině většinu času, ale puk zatím cestuje jen po mantinelu.

53.

Teď dobře forčekoval Voráček, Janus ale s pomocí obránců vše vyřešil.

54.

Hostům se krátí čas na vyrovnání, Slovan už se zřejmě soustředí na to, aby neudělal chybu.

55.

A znovu jen nahození na Januse, kombinace Lvu totiž nevychází podle představ.

56.

Bratislava se nemůže dostat z vlastní třetiny, Lev opravdu stupňuje tlak.

57.

Slovan zkusil zaútočit, nakonec ale jen v rohu uspořil nějaký ten čas.

58.

Voráček našel Christensena na levém kruhu a ten vypálil. Janus ale vyklepal puk z výstroje.

58.

Vondrkova pětka, teď dělá Lvu problémy vysunutým presinkem.

59.

Po mlýnici před brankou vyhazuje Slovan do středního pásma.

59.

Velká šance Sekery, který z úhlu mířil na hostující branku. Pöpperle ho vychytal a hned rozehrál.

60.

Lev hraje powerplay.

60.

Ofsajd hostů. Pöpperle se necelou půlminutu před koncem vrátí do branky.

60.

Konec zápasu.

I toto derby ovládl nakonec slovenský tým 2:1, i když se Lev ve třetí třetině tlačil za vyrovnáním.

To je pro dnešek vše, u další online reportáže napočtenou.