ŽIVĚ Pardubice vs. Vítkovice 5:4 po prodloužení

20. 3. 2012 21:15
Sledujte online vývoj sedmého zápasu hokejového play off

Minuta po minutě

- Rákos ukořistil puk u modré čáry, posunul si ho a neskutečnou bombou málem protrhl síť! ČEZ aréna explodovala nadšením. Pardubice jsou po Liberci a Brnu třetím semifinalistou play off.

61. Pardubice rozhodují zápas! Tak to byla rychlost! Roman Málek smutní, po pětapadesáti vteřinách prodloužení ho totiž překonává prudkou ranou Daniel RÁKOS.

61. V Pardubicích začalo prodloužení.

- Obrovské drama vidí diváci v ČEZ aréně. A to ještě není všechno. Teď se bude hrát do té doby, dokud nepadne gól. Jediná branka rozhodne o postupu Pardubic nebo Vítkovic.

60. Cetkovský ještě stihl v poslední vteřině vystřelit, ale vyrovnaný stav po 60 minutách trvá. V Pardubicích se bude prodlužovat.

60. Pardubice srovnávají na 4:4! Obrovský závar před Málkem zakončil gólovou střelou Martin BARTEK. Třicet jedna vteřin před koncem je vyrovnáno.

59. Málek zasáhl proti ojedinělé střele, jinak se Pardubicím příliš nedaří dostat se do tlaku.

59. Burger vyhodil a Húževka trefil pouze tyč prázdné pardubické branky! Do konce chybí minuta a půl.

58. Je to jasné, domácí jdou na led v šesti, Růžička zůstává na střídačce.

58. Domácí si berou oddechový čas, vhazovat se totiž bude před vítkovickým Málkem. Odvolají Pardubice brankáře Růžičku?

58. Málek vytasil veledůležitý zákrok. Jeho lapačka spolkla tvrdou ránu Zohorny.

57. Pardubice jsou v plném počtu, do konce chybí tři a půl minuty.

56. Hosté mohli definitivně rozhodnout, Húževka ovšem při přečíslení přihrával Strapáčovi na paty.

55. A další rána pro Pardubice. Jan Kolář I. píchl hokejkou soupeře a jde sedět na dvě minuty. Na trestné lavici se na sebe hodně zlobí.

54. Neuvěřitelné, Vítkovice znovu vedou! Jiří BURGER střílel vedle a poté si před brankou počkal na nahození Ondrůška a šikovně ho usměrnil za bezmocného Růžičku.

53. V publiku to zahučelo jako ve včelím úlu. Starý pěknou ranou trefil Málka do ramene.

52. Do konce třetí třetiny zbývá osm a půl minuty a je zaděláno na pořádné drama.

52. Pardubice srovnávají na 3:3! Do třetice využitá početní výhoda. Borerovo nahození prošlo až před Málka a Radovan SOMÍK dorážel přesně.

52. Dobrou práci odvedl vítkovický Húževka, když vybojoval puk a vyhozením osvobodil svůj tým.

51. Ránu obránce Sičáka mířící mezi nohy chytil Málek. Sičák byl ale při střele faulován a je tu přesilovka pro domácí.

50. Domácí diváci jsou poněkud opaření a fandit teď musí pomáhat místní moderátor.

50. Elkinsovi střela vůbec nevyšla a ostravskému týmu chybí deset minut k velkému úspěchu.

48. A hned vzrušení i na druhé straně. Po akci Koláře těsně minul levou tyč Rákos.

48. Vítkovice měly tři hodně dobré šance hned za sebou. Největší asi na závěr Pohl, jenže zblízka minul Růžičkovu branku.

47. Kuriózní situace. Vítkovický obránce Sloboda v rohu kluziště složil doslova na jednu hromadu dva protihráče.

46. Málek drží Vítkovice ve vedení. Nahození Sičáka chtěl tečovat do sítě Starý, vítkovický kouzelník byl ale proti.

45. Elkins se dobře zorientoval za brankou a přihrávkou hledal Bartka. Střelec hattricku z pátého zápasu ovšem na kotouč v pádu nedosáhl.

44. Pardubice se tlačí před branku. Po střele Havíře působila v prostoru před Málkem hned trojice domácích hokejistů.

43. Zohorna se tlačil před branku a v tísni nahazoval na Málka. Ten puk dokázal betonem vyrazit do bezpečí.

41. Kočí se vzápětí pěkně uvolnil na modré čáře, jeho další bombu schytal Voráček, který na hranici sebeobětování padl do střely.

41. Hned v úvodu střílel nebezpečně domácí obránce Kočí. Málek měl zakrytý výhled, tečovaná rána těsně minula jeho klec.

41. Začala třetí třetina sedmého duelu.

- Pardubice sice mají herně navrch a na začátku druhé části dokázaly vyrovnat, stejně jako v první třetině však Vítkovice bleskově odpověděly a vzaly si těsné vedení zpět. Hosté jsou dvacet minut od postupu do semifinále.

40. Druhá třetina skončila.

40. Útok Bartek, Somík, Elkins uzavřel vítkovické v obranném pásmu a byl i nebezpečný, obrana hostů však náporu odolala.

38. Sérii fyzických soubojů ukončil faul Ondřeje Šedivého. Pardubice mají další šanci vyrovnat v početní výhodě.

38. Málka a Vítkovice teď zachránila tyč. Zohorna přejel modrou čáru a zpoza obránce parádně vypálil. V ČEZ aréně zvonila branková konstrukce.

35. Starý si dojel pro dorážku své vlastní střely, Málek byl připraven u své pravé tyče.

34. Do dobré šance se individuálně dostal vítkovický Strapáč, střela po ledě ovšem minula pardubickou branku.

34. Hostující Voráček a domácí Buchtele se poprali před Málkem a půjdou si oba sednout na dvě minuty.

33. Brankář Růžička ztratil puk za brankou, Szturcovi šanci fotbalovým skluzem zhatil obránce Kolář. Pardubický bek podruhé v krátkém čase zachránil svůj tým od pohromy.

32. Útočník Kolář měl v závěru přesilovky dvě dobré příležitosti, nejprve ale trefil puk špatně a podruhé vůbec.

32. Ránu Bartka zblokovali vítkovičtí obránci až do ochranné sítě.

31. Pardubice budou mít další početní výhodu. Hosté totiž špatně střídali a chvíli hráli v šesti. Trest odpyká Viktor Ujčík.

30. A další příležitost! Burger a Ujčík postupovali proti beku Kolářovi, ten se položil na led a na dlouhou hůl Burgerovi odebral kotouč. Skvělý obranný zákrok pardubického obránce.

29. Velká šance Vítkovic. Pohl ukázal, jak moc je rychlý, vlétl do útočného pásma a z úhlu prudkou ranou prověřil pozornost Růžičky.

28. Málek zlikvidoval v krátkém časovém sledu dvě nebezpečné střely domácích, kteří se ženou za dalším vyrovnáním.

27. Vítkovice znovu vedou, je to 2:3! Klimek se vrátil na led a o pár vteřin později jeho spoluhráč Roman SZTURC z prostoru mezi kruhy pěknou střelou skóruje.

26. Hosté se brání velmi dobře, už přečkali polovinu oslabení. A teď znovu vyhazují do středního pásma.

25. A další faul Vítkovic. Klimek držel hůl Danielu Rákosovi. Ten pád hodně přihrál, nedovolený zákrok to ovšem byl.

24. Pardubice bleskově využily přesilovku, je vyrovnáno 2:2! SIČÁK nahodil puk před branku, který za Málka nešťastně srazil hostující Punčochář.

24. Pardubice si zahrají přesilovku. Za hrubost byl vyloučen Jan Káňa.

23. Diváci na začátku druhé části vidí spíš urputný boj než kvalitní hokej. Ani jedno z mužstev si nedokáže připravit šanci kombinací.

21. Málek je otřesen, dělovka Caseyho Borera jej zasáhla přímo do masky. Vítkovický gólman však bude v pořádku.

21. Kousal je na ledě, pokračuje se v pěti na obou stranách.

- Pardubičtí se snaží prosadit důrazem, tato taktika jim ale zatím příliš nevychází. Hosté vedou díky šťastné trefě Sedláka a technickému umu Burgra. Za domácí se prosadil pouze Bartek.

20. První třetina skončila. Z Kousalova trestu zbývá devět vteřin.

20. Hostům přesilovka vůbec nevychází, Pardubice se brání s přehledem.

19. Pardubičtí diváci se zlobí. Kousal zahákoval Viktora Ujčíka, ten ochotně spadl a sudí opět vylučují.

18. Cetkovského střela z velkého úhlu Málka nemohla překvapit.

18. Vítkovice mohly vést o dvě branky. Skvělou akci Pohla zakončoval z bezprostřední blízkosti Burger a po něm Klimek. Růžička odolal.

17. Na ledě se po zákroku na Ujčíka přiostřilo, oba týmy hrají hodně tvrdě.

16. Vítkovice využívají přesilovku a vedou 2:1. Jiří BURGER předvedl svou šikovnost, bruslí si mezi kruhy rychle zpracoval puk a bleskovou ranou mezi betony Růžičky skóroval. Faul Rákose přišel Pardubice hodně draho.

15. Ošklivá situace, na ledě zůstává ležet Viktor Ujčík. Rákos ho tvrdě dohrál u mantinelu a dostává dvě minuty za faul kolenem. Může být rád, že jeho zákrok sudí neocenili tvrdším trestem.

13. Dramatická situace před Málkem. Pardubičtí jsou jako supi. Starý teď vítkovického gólmana po dorážce Buchteleho tvrdě atakoval.

12. Domácí hokejisté se ubránili, hraje se v plném počtu.

11. Růžička pouze vyrazil střelu jednoho z beků, Burger dorážel z téměr nulového úhlu, přesto akce vypadala nebezpečně. Vítkovice tlačí.

10. První přesilovku si zahrají také Vítkovice. Kapitán domácích Aleš Píša si jde za nedovolené bránění sednout na dvě minuty.

9. Pardubice jsou sice při chuti, z brejku však mohli skórovat hosté. Jeli dva na jednoho, Jan Káňa ovšem zvolil střelu, kterou Růžička pokryl.

8. Krásná akce pardubických young boys. Semorád zakombinoval s Buchtelem a druhý jmenovaný vyprášil výstroj Romana Málka.

8. Zohorna šikovně objel branku a i přes těsné bránění se protlačil ke střele. Málek zasáhl reflexivně betonem.

7. Pardubice vyrovnávají na 1:1! Využitá přesilovka domácích. Martin BARTEK si prodloužil střídání a udělal moc dobře. Vyjel si od mantinelu a z úhlu překvapil Málka.

6. V první polovině přesilovky se Pardubice nedostaly k žádné kloudné šanci. Vítkovičtí dvakrát vyhodili.

5. Domácí se marně snaží dostat do útočné třetiny. Pomoct jim ale může první přesilovka. Vyloučen byl vítkovický Roman Szturc.

4. Brankář Růžička raději podržel puk v rukavici, atakoval ho vítkovický střelec Burger.

3. Pardubice mohly odpovědět. Kočí vypálil prudce a Málek chvíli nevěděl, kde má puk. Nakonec ho našel v bezpečí svých betonů.

3. Vítkovice šokují ČEZ arénu a vedou 1:0! Gól střílí Adam SEDLÁK. Vypálil od modré a jeho střelu ještě mírně tečoval domácí Somík.

2. V první šanci byly Vítkovice. Klimek bekhendem vyzkoušel pozornost Růžičky.

2. Málek si vybruslil za pukem několik metrů od branky, Cetkovský před ním prudce zabrzdil a vyvolal první, avšak pouze mírné vášně.

1. Utkání právě začalo.

- Zaplněná aréna si vyslechla českou státní hymnu. Zápas, kteří řídí sudí Hradil a Šindler, začne za pár vteřin.

- Sestava Pardubic: Růžička (Salfický) - Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Havíř, Drtina - Kolář I, Kousal, Starý - Cetkovský, Zohorna, Rákos - Bartek, Elkins, Somík - Semorád, Markovič, Buchtele - Nahodil.

- Tady jsou sestavy obou týmů. Hosté z Vítkovic nastoupí v tomto složení: Málek (Šindelář) - Sloboda, Sedlák, Voráček, Kudělka, Punčochář, Koma, Ondrušek - J. Káňa, Burger, Ujčík - T. Káňa, Húževka, Pohl - Klimek, Strapáč, Sýkora - Šedivý, Štefanka, Szturc.

- Pardubicím bude v duelu o všechno chybět kapitán Petr Koukal, který se zranil v posledním zápase ve Vítkovicích. Domácím se tak rozpadl první útok.

- Pojďme si zopakovat vývoj celé série. Pardubice nejprve doma vyhrály 5:2, poté však na východě Čech i doma uspěly Vítkovice na nájezdy. Pardubičtí srovnaly stav série na 2:2, když v Ostravě zvítězily 3:2. Pak přišly debakly. Pardubice doma vyhrály 6:0, Vítkovice zase 6:1.

- Pardubická ČEZ aréna dnes bude doufat, že "perníkáři" zlomí kouzlo brankáře Romana Málka. Ten se v minulém utkání vrátil do sestavy Vítkovic a s Pardubicemi má v play off drtivou bilanci 4:0. Všechny série, ve kterých chytal proti Pardubicím, Východočeši prohráli.

- Na východě Čech dnes poznáme po Liberci a Brnu již třetího semifinalistu play off. Hraje se totiž rozhodující sedmý zápas, stav série je vyrovnaný 3:3.

- Dobrý podvečer, vítejte u online reportáže z utkání play off hokejové extraligy mezi Pardubicemi a Vítkovicemi.