Play off extraligy • Šestý zápas finále • 17:30

2:5
PSG Zlín
11. Straka (Johnson, Kovář), 57. Kratěna (Vlasák, Kašpařík)
21. Ondráček (Řezníček), 21. Köhler (Leška, Hamrlík), 44. Kostourek (Okál, Köhler), 57. Holík, 60. Tesařík

Dobrý den, vítejte u online reportáže se šestého utkání finále Tipsport extraligy mezi Plzní a Zlínem. Zápas začne v 17:30.

Hokej, extraliga, Plzeň - Zlín
Hokej, extraliga, Plzeň - Zlín | Foto: CPA

Připomínám, že Plzeň už po dnešním zápase může slavit svůj premiérový titul. Ve středečním pátém zápase ve Zlíně totiž vyhrála 2:1 a stav série je tedy 3:2 v jejich prospěch. Na plzeňském ledě získal každý z obou týmů ve finále jednu výhru. Nejprve ve třetím zápase vyhrál Zlín 3:0, ve čtvrtém pak vyhrála Plzeň 5:2.

Pro jistotu si ještě připomeňme, že Plzeň hraje ve svém druhém finále, před 21 lety prohrála ještě ve finále československého play off s Trenčínem 1:3 na zápasy. V dresu plzeňské Škody hrál tehdy současný kapitán a majitel klubu Martin Straka, do série zasáhli i současní plzeňští trenéři Michal Straka a Rudolf Pejchar.

Zlín hraje už ve svém pátém finále. V letech 1995 a 1999 v něm prohráli se Vsetínem (1:3 a 0:3) a v roce 2005 s Pardubicemi (0:4). Jediný svůj titul získali ševci v roce 2004, když porazili pražskou Slavii 4:1 na zápasy. Zlínským "smolařem" je jednoznačně současný kapitán týmu Petr Čajánek, který byl u všech tří dosavadních porážek, naopak v roce 2004 v týmu kvůli působení v NHL chyběl.

I dnes se v sestavě Plzně objeví devětatřicetiletý bek a zároveň asistent trenéra Jaroslav Špaček, který ve středečním zápase odehrál soutěžní utkání po téměř roce.

Nejproduktivnějším plzeňským hráče v play off je lídr celého bodování Jan Kolář, který deset branek vstřelil a na dalších třináct nahrál. Nejproduktivnějšími hráči Zlína jsou Petr Leška (6+4) a Petr Čajánek (2+8).

Už od včerejšího rána jsou vstupenky na zápas vyprodány, fronty se na ně stály až dvanáct hodin dopředu. Zápas by tak mělo sledovat více než osm tisíc diváků.

Zápas bude z Bostonu přes televizní stream sledovat v plzeňském dresu finský brankář Bruins Tuukka Rask, který v úvodu sezony během výluky za Plzeň chytal a výrazným způsobem mu pomohl k vedení v tabulce.

V sestavě Plzně je stejně jako ve středečním zápase devětatřicetiletý bek a zároveň asistent trenéra Jaroslav Špaček, který v pátém duelu odehrál soutěžní utkání po téměř roce.

Hokej, Zlín - Plzeň: Jaroslav Špaček
Hokej, Zlín - Plzeň: Jaroslav Špaček | Foto: Lukáš Drštička

Plzeňský tým přijíždí za velkých ovací fanoušků na led.

Za ohlušujícího pískotu naopak přijíždějí na led hokejisté Zlína.

I tentokrát zazpívá státní hymnu plzeňský dětský sbor.

Do úvodního vhazování zbývají zhruba dvě minuty.

Plzeňský trenér Milan Razým by měl na led poslat tuto sestavu:

Mazanec – Hanzlík, Špaček, Jeřábek, St. Pierre, Slovák, Frolo, Mozík –Johnson, Kovář, Straka - Kratěna, Kašpařík, Vlasák - Balej, Sýkora, Pletka - Dvořák, Vampola, Lev - Petruška.

Zlínský trenér Rostislav Vlach by měl na soupeře vyrukovat s touto sestavou:

Sedláček – Zámorský, Řezníček, Hamrlík, Linhart, TesaříkHorák, Matějíček, UrbanecOndráček, Čajánek, Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Melenovský, Holík, Fořt - Okál, Kostourek, Sedláček.

Zápas budou řídit pánové Milan Milář a slovenský rozhodčí Vladimír Baluška, na čarách jim budou pomáhat Stanislav Barvíř a Petr Blümel.

1.

Hned v první minutě střílel z pravého kruhu Kovář, Sedláček však u levé tyče zasáhl lapačkou.

6.

Zlínský obránce Horák ve středním pásmu tvrdě narazil do navrátilce do plzeňské sestavy Václava Pletky.

6.

Hned vzápětí vypálil na Sedláčka tvrdou střelu z pravého kruhu Jozef Balej, zlínský brankář však puk vyrazil.

7.

Vampola nahrál na levou stranu rozjetému Lvovi, a jeho bombu od mantinelu Sedláček ukryl po parádním zákroku do lapačky.

9.

Zámorský pálil od modré, Mazanec se však při jednom ze svých prvních dnešních zákroků vyklonil přes clonící hráče a puk chytil do lapačky.

10:55

Plzeň otevírá skóre - 1:0! Po přihrávce Jana Kováře si Nicholas Johnson obhodil parádní kličkou jednoho ze zlínských obránců, z poměrně velkého úhlu však trefil levou tyč Sedláčkovy brány. Puk se však šťastně odrazil ke druhé tyči, kde stál úplně volný MARTIN STRAKA, a ten snadno skóroval do opuštěné branky.

HC Sparta vs Škoda Plzeň
HC Sparta vs Škoda Plzeň | Foto: Eduard Erben
13.

Na stadionu doslova vypuklo plzeňské šílenství, které v reklamní přestávce utišila celostadionová choreografie.

16.

Leška zpoza branky vyjel před Mazance, ale bekhendovým pokusem jej nepřekonal. Dorážet se pokusili Balaštík a poté i Leška, ale obránce je zpacifikovali a na ledě se strhla mela.

16.

Ondráček dostal dlouhou přihrávku na pravé křídlo, pálil od modré čáry, Mazanec si však s jeho pokusem poradil.

18.

Vlasák si od mantinelu vyjel až před Sedláčka, bekhendovým pokusem jej ale nepřekonal.

20.

Melenovský se parádní kličkou za bránou zbavil obránce, nahrál mezi kruhy Veselému, tomu však zakončení ztížil Pletka.

20.

Ještě v závěru pálil od modré čáry Řezníček, Mazanec si však s jeho pokusem nadvakrát poradil a puk uklidil do lapačky.

Skončila první třetina.

První třetina byla opatrná z obou stran, na střely na bránu však vyhrála 9:5 a jedna z těchto střel skončila v 11. minutě zásluhou gólu Martina Straky za brankářem Sedláčkem.

21.

Začala druhá třetina.

20:39

GÓÓL! Zlín srovnává na 1:1! Tak to byl raketový nástup Zlína. Dalibor Řezníček nahodil puk od modré na Mazance, za jehož záda puk dorazil JIŘÍ ONDRÁČEK.

20:53

GÓÓL! Zlín vede 2:1! Plzeňská ČEZ aréna ztuhla zděšením. Čtrnáct sekund po vyrovnávací brance dokonává obrat střelou taháčkem z mezikruží BEDŘICH KÖHLER, jemuž puk do jízdy parádní přihrávkou připravil Petr Leška, druhou asistenci si připsal Martin Hamrlík.

Hokejisté Zlína Ondřej Veselý, Petr Čajánek a Petr Holík (zleva) slaví gól v prvním kole Tipsport extraligy 2012/13 se Slavií Praha. | Foto: Lukáš Drštička
23.

Plzeň bude hrát přesilovku, za držení jde ven Horák.

23.

Od modré pálil Slovák, Sedláček v klidu chytá.

25.

A další rána Slováka, tentokrát trefil obětavého Veselého, jenž se několik sekund svíjel na ledě, ale zřejmě bude v pořádku.

26.

Mazanec nyní musel čelit dotírajícím útočníkům soupeře, z protiútoku zahrozil nebojácný Balej.

27.

Vylučuje se na obou stranách. Plzeň bude na dvě minuty postrádat Johnsona, jenž podrazil zlínského Veselého. Ten zákroku trochu přidal a tak jde ven za nafilmovaný pád.

28.

Před pravým kruhem mířil nahoru Köhler, ale Mazanec nepříjemnou střelu kryl.

29.

Po střele od modré dorážel u Mazancovy pravé tyčky Okál, plzeňský gólman však natáhl svůj beton včas.

Hokej, extraliga, Plzeň - Zlín: Marek Mazanec - Zdeněk Okál
Hokej, extraliga, Plzeň - Zlín: Marek Mazanec - Zdeněk Okál | Foto: CPA
31.

Zbytečný faul vysokou holí pedvedl při plzeňské rozehrávce Mozík.

32.

Zlínu však dělá problém usadit se v útočném pásmu, a tak jeho přesilovka zatím žádné ovoce nenese.

32.

Naopak na druhé straně se ocitl ve výborné pozici Kovář, ale z levého kruhu Sedláčka střelou zápěstím nepřekonal.

33.

Zámorský si zajel až za plzeňskou svatyni, odkud poslal přihrávku na Čajánka. Ten se snažil kotouč propasírovat za Mazance, ten však nepovolil.

33.

Po vyhraném buly zkusil rychlou střelu Hamrlík, Mazanec však jeho pokus s přehledem stáhl do lapačky.

34.

Plzeň je stále očividně otřesena a dělá jí problém založit kloudný útok.

35.

Mezi kruhy napřáhl Balej, zlínská obrana ale jeho střelu zblokovala do ochranné sítě.

36.

V závěru druhé třetiny má Plzeň dobrou možnost na srovnání. Vyloučen za nedovolené bránění je gólman Jakub Sedláček, trest odpyká jeho Pavel.

38.

Jeřábek dostal na modré hodně času, a tak si puk potáhl a tvrdě vypálil. Sedláček však ránu viděl a chytil.

38.

Plzeň málem vyrovnala z nepřehledné situace, kdy kotouč tancoval před vyjetým a rozhozeným Sedláčkem. Zlínští ale stihli puk odpálit do bezpečí.

39.

Další přesilovka Plzně. Po nepovedeném průniku v útočném pásmu zbytečně krosčekoval jednoho z protihráčů Veselý.

40.

Od modré nahodil kotouč na Sedláčka St. Pierre. Po další menší strkanici se ozývá z hlediště sprška nadávek. Ty ostatně provázejí velkou většinu druhé třetiny.

40.

Druhá třetina skončila.

Opatrný hokej z úvodní části pokračuje i v té druhé, snad jen vzrostly emoce v hledišti. Zlín se zkraje třetiny dvěma góly během 14 sekund rázem dostal na koně a dá se říct, že své vedení kontroluje. Pokud se Plzni nepodaří otočit, bude muset rozhodnout sedmý zápas v neděli. Vše je otevřené, proto si nenechte rozuzlení této bitvy ujít.

41.

Začíná třetí třetina.

41.

Zlín se ubránil, Veselý je na ledě.

42.

Na ledě se po nárazu na mantinel svíjí zlínský obránce Horák, vylučovat se však nebude.

43:56

Zlín jde do dvougólového vedení - 1:3. Po špatné rozehrávce plzeňských obránců se k puku dostal Bedřích Köhler, přes Zdeňka Okála se dostal puk k MILANU KOSTOURKOVI, který překonal Mazance bekhendovým blafákem mezi nohy.

46.

Po souhře Kratěny s Vlasákem pálil druhý jmenovaný, Sedláček si však s jeho střelou poradil.

47.

Plzeň bude hrát přesilovku, za hákování odchází na trestnou lavici obránce OLDŘICH HORÁK.

48.

Plzeňská přesilovka končí, za sekání odchází na trestnou lavici JAKUB JEŘÁBEK. 43 sekund se nyní bude hrát čtyři na čtyři.

49.

Zlín je kompletní, po Horákově návratu z trestné lavice bude hrát více než minutovou přesilovku.

50.

Čajánek obrál ve středním pásmu o puk St. Pierreho, poslal do sóla Holíka, ale tomu puk při pokusu o forhendový blafák vypíchl vracející se obránce Frolo.

50.

Dvakrát pálil od modré Zámorský, Mazanec však obě střely vykopl.

50.

Jeřábek je na ledě, Plzeň je kompletní.

51.

Obrovská šance Plzně na snížení. Vlasák jel s Kašpaříkem ve dvou na jediného zlínského beka, Kašpařík dostal puk před odkrytou bránu, trefil však jen Sedláčka do paže, a od ní se odrazil puk na břevno zlínské brány.

52.

Sedláček od mantinelu přihrál před bránu na Kostourka, ten však v tísní nedokázal zvednout puk přes beton Mazance.

54.

Plzeň na více než minutu sevřela Zlín v jeho obranné třetině, šance měli Kratěna a Kovář, poté se do ideální pozice mezi kruhy dostal Jeřábek, možnost na střelu však prováhal a Sedláček poté ukryl puk v lapačce.

55,

Sedláčka se snažil překvapit bekhendovým pokusem zpoza brány Petruška, zlínský brankář však byl u levé tyče včas.

56.

Zlín mohl definitivně rozhodnout. Leška už poněkolikáté v této sérii zachytil špatně vyhozený puk u mantinelu, nahrál mezi kruhy volnému Balaštíkovi, toho však v jasné příležitosti vychytal Mazanec.

56:11

Plzeň snižuje na 2:3! Po nepřehledné skrumáži se odrazil puk před Sedláčkovo brankoviště, puk si dojel ONDŘEJ KRATĚNA, a poslal puk do brány mezy Sedláčkův beton a tyčku. Přihrávky si připsali Tomáš Vlasák a Pavel Kašpařík.

56:48

Zlín zřejmě definitivně rozhodla o své výhře - 2:4. PETR HOLÍK vystihl v útočném pásmu špatnou Strakovu rozehrávku, jel tváří v tvář Mazancovi a stejně jako ve čtvrtém zápase jej překonal bekhendovým blafákem pod břevno.

59.

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

59.

1:55 před koncem třetiny si bere plzeňský trenér Razým oddechový čas, Plzeň bude hrát v šesti mužích v poli.

59.

Čajánek minul od útočné modré čáry prázdnou bránu.

60.

Plzeň bude hrát přesilovku, 52 sekund před koncem třetiny je vyloučen za vyhození puku PETR ZÁMORSKÝ.

60.

Za vzájemnou šarvátku před zlínskou brankou jsou vyloučeni VÁCLAV PLETKA a TOMÁŠ LINHART. Hrát se bude dál šest na čtyři.

60.

44 sekund před koncem třetiny si bere time-out i zlínský trenér Rostislav Vlach.

59:44

16 sekund rozhoduje střelou do prázdné branky o výhře Zlína 5:2 RADIM TESAŘÍK.

Zápas skončil, Zlín jej vyhrává v poměru 5:2, a o zisku mistrovského titulu se tak bude muset rozhodnout v rozhodujícím sedmém zápase ve Zlíně.

Tímto se s vámi loučím a u online reportáže z nedělního zápasu se těším na shledanou.