Extraliga • Základní část • 18:30, konec zápasu

4:2
Piráti Chomutov
9. Pacovský (Sičák, Rachůnek I.), 25. Tenkrát (Broš, Krstev), 47. Tenkrát (Broš, Hovorka), 51. Foster (Rachůnek T., Jánský
6. Hřebejk (Hruška, Kraft), 50. Lušňák (Hruška, Duda)

Dobrý podvečer, vítejte u online reportáže z utkání hokejové extraligy mezi pražskou Spartou a Piráty Chomutov. Zápas začíná v 18:30.

HC Sparta Praha: Schwarz (Sedláček) - Vallin, Hořava, Kočí, Sičák, Gawryletz, Mojžíš, Philipp, Krstev - Broš, Hovorka, Rachůnek I., Bahenský, Tachůnek T., Tenkrát, Pacovský, Přibyl, Jánský, Forman.

Piráti Chomutov:  Řehoř (Kostúr) - Mrázek, Palin, Pulpán, Bartejs, Rýgl, Jurčina, Rutta - Hromas, Jíra, Zálešák, Kraft, Gajovský, Sikora, Hrabák, Hřebejk, Procházka, Lušňák, Hruška, Frolík, Duda.

Rozhodčí: Souček, Lacina - Horinek, Svoboda.

Sparta se po výměně trenérů výsledkově zvedla, když doma dvakrát za sebou naplno bodovala. V minulém kole však jednoznačně podlehla Kladnu 1:5 a stále zůstává poslední.

Chomutovu patří devátá příčka. Oblíbeným výsledkem nováčka jsou remízy, často se v jeho zápasech rozhoduje až v prodloužení nebo nájezdech. Na tříbodovou výhru už Severočeši čekají osm zápasů.

1.

Utkání právě začalo.

2.

Týmy si vyměnily propagační střely, zatím je úvod hodně opatrný, o optickou převahu se snaží domácí Sparta.

3.

Chomutovu se konečně také podařilo usadit v útočném pásmu, ale ne na dlouho.

5.

Je tu první vyloučení tohoto utkání. Na dvě minuty si jde odpočinout Hlinka za hákování.

5:43

Chomutov vede 1:0! Sparťané si dobře nepohlídali prostor před vlastní brankou, čehož hosté pohotově využili. Hruška zpoza branky našel číhajícího ŠTĚPÁNA HŘEBEJKA, který zblízka pokořil Schwarze.

7.

Chomutov využil hned první početní výhodu a tlačí se znovu do útoku.

8.

Na ledě se svíjel po bolestivém zákroku Pulpán, ale už je v pořádku.

8:17

Sparta srovnává na 1:1! Prosadil se DOMINIK PACOVSKÝ, který úspěšně dorážel střelu Sičáka.

10.

Přesilovku si zahraje také Sparta. Za pád pod nohy jde pykat Bartejs.

12.

Sparta se usadila v útočném pásmu, ale jejímu zámku chyběla střelba či vyložená pozice. Chomutov se proto v pohodě uránil.

13.

Sparťanský tlak trvá, o střelu z úhlu se pokusil Rachůnek, ale Řehoř byl pozorný.

14.

Nyní se z podobné pozice probil až k brance Broš, ale i tentokrát vyhrál souboj chomutovský gólman.

14.

14.

O další přesilovou hru domácích se svým vyloučením zasloužil Jíra.

14.

Krátce po rozehrání měl ale práci na druhé straně Schwarz, který musel krýt rychlý brejk hostů.

15.

Pacovský byl blízko druhé své trefě v tomto utkání, ale ani nadvakrát kotouč za Řehoře neprotlačil.

16.

Poměr sil se na chvíli vyrovná, protože prohřešku se dopustil i domácí hráč. Krstev je potrestán za vysokou hůl.

18.

Oba týmy hrají v plném počtu. Dobrou příležitost měl Krstev, který naskočil z trestné lavice přímo do přečíslení dvou na jednoho. Akci řešil střelou, kterou Řehoř vyrazil.

20.

První třetina skončila.

21.

Druhá třetina začala.

22.

Zleva střílel Jánský, jeho pokus však chomutovská obrana srazila nad bránu.

24.

Pražané se nutí do ofenzivy, jejich snaha o dokonání obratu je zjevná, ale sráží je špatná kvalita v útočné fázi.

24:53

Sparta vede 2:1! Tak jako by si sparťané vzali kritiku k srdci a vzápětí se střelecky prosazují. Broš z rohu nabil PETRU TENKRÁTOVI, který z pravého kruhu prostřelil Řehoře.

27.

Sparta je při chuti, na Řehoře nyní mířilo hned několik dalších nepříjemných střel.

30.

Chomutovští se radovali z gólu. Střela Hrušky se odrazila od břevna někde do okolí brankové čáry. Jestli to bylo ale před, nebo za ní, to rozluští videorozhodčí.

30.

Rozhodčí po návratu z prostoru časoměřičů rozpažuje, branka to tedy nebyla. Sparta nadále vede 2:1.

30.

Než byla hra přerušena, došlo ještě k faulu, který spáchal domácí Foster. Ten tedy nyní putuje na dvě minuty za katr.

32.

Hosté se neprosadili a Sparta hraje opět v pěti.

34.

Chomutov však útočné choutky neopouštějí, nyní musel Schwarz zasahovat proti Sikorovi.

35.

Další nebezpečním zavánějící střela Krafta, který z mezikruží mířil těsně vedle.

38.

Sparta nakonec přežila nápor Chomutova bez úhony a sama se snažila zahrozit. Ovšem ani její produktivita není nikterak ohromující, a tak se stav nemění.

39.

Na modré měl nabito Mojžíš, svou střelu po ledě však posílá mimo branku.

40.

Rozjetý Pacovský se natlačil před Řehoře, ten jej však vychytal.

40.

Druhá třetina skončila.

41.

Třetí třetina začala.

43.

Zkraje třetí třetiny je Sparta aktivnější, ale vždy jí chybí přesnější přihrávka, aby mohla dobře zakončit.

45.

Do konce utkání sice ještě chybí minimálně čtvrt hodiny čistého času, ale většina diváků by asi byla radši, kdyby tento zápas už co nejdřív skončil. Dnes se v Tipsport aréně hokejová bašta opravdu neservíruje.

46.

Rychlou akci po levém křídle zakončoval nepřesnou střelou Tenkrát.

46:34

Sparta vede 3:1! Repete se už PETRU TENKRÁTOVI povedlo na výbornou, když využil zpětné přihrávky Broše.

49:23

Chomutov snižuje na 2:3! Spartě dvoubrankový náskok dlouho nevydržel. Hruška po individuální akci na pravém křídle vybídl ke snížení PATRIKA LUŠŇÁKA.

50:12

Sparta zvyšuje na 4:2! Domácí na kontaktní gól Pirátů rychle odpovídají. Po chybě Bartejse se prosazuje ALEX FOSTER.

52.

Od další branky nyní Chomutov uchránil Řehoř, který předvedl perfektní semafor.

54.

Sledujeme jednoznačně nejzajímavější pasáž tohoto utkání. Chomutov se snaží rozjet k závěrečnému náporu, avšak sparťané pozorně hlídají střední pásmo a vyrážejí do rychlých kontrů.

56.

A jednu z takových akcí předvedli nyní i Tomáš Rachůnek s Fosterem. Rachůnek najel do útočné třetiny, v kruhu zasekl a zadovkou poslal kotouč do jízdy Fosterovi, jehož střelu musel vytěsnit Řehoř.

57.

Nyní se zapotil také Schwarz, na kterého chomutovští útočníci zle dotírali.

57.

Na druhé straně měli možnost přečíslení domácí, ale situaci tři na dva chtěli zbytečně komplikovaně vyšperkovat.

59.

Dvě minuty před koncem měl velkou možnost snížit Duda, ale u tyčky se mu nepovedlo puk dostatečně zvednout a Schwarz jej vychytal betonem.

60.

Až 48 sekund před koncem se hostům podařilo usadit se v útočném pásmu a díky zakázanému uvolnění vybojovat vhazování. Sparta si vzala oddechový čas.

60.

Brankář Řehoř zůstává v bráně, hosté tak zatím power-play nezkoušejí.

60.

Icingem se nyní provinili také Piráti. 18 sekund před koncem je rozhodnuto.

60.

Zápas právě skončil.

Na Spartě se hrálo hodně nudné utkání, pořádný hokej viděli diváci až ve třetí třetině. Pro Pražany je však nejdůležitější, že Chomutov porazili 4:2 a potřetí za sebou doma vyhráli. Přesto se z posledního místa ještě neodlepují.

To je dneska z hokeje vše, příště se těšíme na počtenou.