1:3
Lev Praha
35. Karsums (Sotnieks, Indrasis)
25. Vrána (Birner), 43. Oystrick (Danielsson), 51. Maenpää (Danielsson)

Vítejte u sledování on-line přenosu hokejové KHL. Pražský Lev vyrazil na poslední trip, kde půjde o jeho účast či neúčast v play-off. První ze tří zápasů na hřištích soupeřů odehraje dnes od 18:30 v Rize.

Dinamo RIGA:

Domácí tým je po 49 odehraných zápasech se šestačtyřiceti body na posledním místě v Západní konferenci, když v zatím odehraných utkáních pouze patnáctkrát vyhrál. Riga tak je již jasně bez šance na postup do play off. V dnešním utkání tak bude bojovat "pouze" o čest.

LEV Praha:

To hosté jsou ve zcela odlišné pozici, když jim momentálně patří na Západě sedmé místo za 22 výher a 27 porážek. Lev už málem ztratil po sérii pěti porážek šanci na play off, jenže před reprezentační pauzou najel na sérii tří výher v řadě a vrátil se zpět do hry. Poslední tým Západu musí Lev bezpodmínečně porazit. Už jen proto, že osmý Minsk ztrácí bod, stejně jako devátý Doněck. Desátý Atlant Mytišči ztrácí dva body a svou šanci na postup do vyřazovacích bojů živí i jedenácté Torpedo Nižnij Novgorod. Lev navíc hraje všechny tři zbývající zápasy (včetně dnešního) na ledě soupeřů.

Asi nikoho tak nepřekvapí, že hosté jsou jasnými favority zápasu. Kurz na výhru Rigy je 3,38, na výhru Lva pak 1,7. Na rezímu si můžete vsadit v poměru 4,4 ku 1.

Sestava Lev Praha:

Pöpperle (Štěpánek) - Oystrick, Nakládal, Němec, Lepistö, Mikuš, Maenpää - Novotný, T. Rachůnek Danielsson - Birner, Vrána, Řepík - Surový, Cipulis, Hossa - Niživijs, Cingel, Sekáč, Karamnov, Krejčí.

Sestava Dinamo Riga:

Jucers (Tellqvist) - K. Redlihs, J. Redlihs, Sotnieks, Galvinš, Lavinš, Cibulskis - Karsums, Szczechura, Indrasis - Dzerinš, Bukarts, Meija - Johnson, Upitis, Pavlovs - Ivanans, Skvorcovs, Bicevskis, Biezais.

Rozhodčí:

Bukin, Zacharov - Goljak, Dedjulja.

Oba týmy jsou již na ledě, Lev v bílých dresech, domácí v modro-černých. Všem aktérům nyní hrají hymny - nejprve česká, poté ruská.

A pochopitelně i lotyšská hymna...

Začátek

Zápas úvodním buly právě začal, jako první jsou na kotouči domácí.

1.

Karsums se dokázal proháčkovat útočným pásmem, ale český brankář s ním vyjel do "bezpečného" úhlu.

2.

V další šanci Meija na pravém mezikruží, jeden z beků Lva Praha ale jeho pokus zblokoval.

4.

Hosté se zatím k ohrožení branky Rigy nedostali.

4.

První Tellqvistův zákrok příliš těžký nebyl...

6.

Zatím se hraje především ve středním pásmu...

Telegraficky:

Doněck - CSKA Moskva 0:1 (3. třetina)
Čechov - Minsk 2:4 (3. třetina)
Mytišči - Novosibirsk 2:2 (3. třetina)

7.

Hossa vypálil z mezikruží, ale ne příliš nebezpečně.

07:53

A máme tu první vyloučení, na dvě minuty ven jde hráč Lva Cipulis za držení.

9.

Karsums opět Pöpperleho z klidu nevyvedl.

10.

Hosté se velmi dobře brání, do konce oslabení chybí jen 20 vteřin.

11.

Další zákrok českého brankáře už poté, co hrají hosté v plném počtu.

12.

Další zákrok si po průniku Vrány a střele Birnera připsal Tellqvist.

14.

Třináct minut hokeje za námi a zatím jsme v Rize neviděli ani žádnou pořádnou šanci...ať na jedné nebo druhé straně.

15.

Hosté nyní zamknuli soupeře do obranného pásma, ale místo střel honili kotouč po mantinelech.

17.

Trápení, trápení a bezzubost. V Rize se nehraje pěkný hokej, fanoušky Lva alespoň mohou těšit výsledky z ostatních stadionů.

19.

Dvakrát nyní vypálil Redhlis od modré, Pöpperle měl sice zakrytý výhled, kotouč se k němu ale vůbec nedostal.

20.

První třetina je za námi, věřme, že po přestávce - cca v 19.17 hodin - začne zajímavější druhá dvacetiminutovka.

21.

Indrasis se cpal do zakončení, před duo českých obránců ale neměl nárok.

23.

Další zámek českého týmu, ovšem i tentokrát bez jakékoliv střely.

23:01

A je tu ale první vyloučení domácího hráče - bývalý elitní bijec NHL Raitins Ivanans jde za hrubost ven.

24.

Tellqvist nadvrát zastavil šanci Rachůnka, kotouč zůstal volný před ním, nikdo z hostí jej ale nedokázal doklepnout do prázdné branky.

24:21

GÓÓÓL! Lev Praha vede!!! Hosté přece jen využili svou přesilovou hru. Birner vystřelil po rychlém založení útoku z mezikruží, švédský brankář vyrazil kotouč na druhou stranu, kde u něj byl první Vrána a ten poslal kotouč bez přípravy do branky.

27.

Nyní zahrozil druhý útok domácích - Dzerinš objel branku Pöpperleho, český brankář kotouč jen tak tak zastavil. Bukarts se sice dostal k několika dorážkám - ale bruslí - i tak českého brankáře nepřekonal.

Doněck - CSKA Moskva 1:2 sn. Další skvělý výsledek pro Lva Praha, který si může vypracovat mírný trhák... Zároveň tento výsledek dal jistotu play off Slovanu Bratislava.

29.

Cipulis zastavil rozehrávku domácích na modré čáře, předložil kotouč zapomenutému Hossovi, ten ale z úhlu černou gumu neprotlačil za Tellqvista.

31.

Domácí se nikam neženou, hostím tento stav vyhovuje. Že by zápas předčasně rozhodčí ukončili?

32.

Vrána se dostal na vrcholu kruhů ke střele zápěstím, jenže v dobré pozici mu kotouč sklouzl z čepele hole.

33:04

An trestné lavici nyní sedí Sami Lepisto, opět za držení, stejně jako v první třetině Cipulis.

34.

Do obrovské šance se cpal Indrasis, po něm dvakrát Karsums...

34:15

GÓÓÓL!!! Obrovský závar domácích prostě jinak než brankou skončit nemohl. Před Pöpperlem to hořelo snad 25 vteřin než se konečně do černého trefil Karsums. Také domácí tak využili přesilovku.

37.

Karsums je při chuti, Pöpperle si ale s jeho střelou švihem s přehledem poradil.

38.

Sám na Pöpperleho mířil Bukarts, český brankář nyní drží prapor Lva, opět předvedl parádní zákrok.

40.

Poslední minutu druhé třetiny začal další zákrok Pöpperleho proti střele Redlinse.

40.

Na druhé straně si vybruslil do zajímavé šance Birner, promrzlý Tellqvist ale byl na místě, stejně jako proti střele Vrány.

Přestávka

Druhá třetina, která byla rozdílná jako den a noc je za námi. Ta třetí odstartuje zhruba ve 20:06 hodin.

41.

Třetí třetina právě začala...

41.

Dzerinš se dostal do další šance, následně klepl Pöpperleho přes lapačku, zkrotit jej tak musel Němec.

42:18

Za podražení jde podruhé v zápase na trestou lavici Ivanans, když zezadu sestřelil Niživijse.

43.

GÓÓÓL!!! A hosté opět přesilovku využívají!!! Od zadního mantinelu nacentroval před branku Danielsson, Rachůnek za sebou cíli Oystricka, svému bekovi přizvedl hůl a kanadský bek z voleje propálil Tellqvista.

46.

Hosté se nyní soustředí hlavně na obranu.

48.

Nakládal nyní chyboval v rozehrávce, svoje zaváhání ale stihl zavčas napravit.

48.

Szczechura se tlačil do zakončení, Pöpperle jej ale opět výborně vybruslil.

50:22

Domácí opět faulovali, agilní Cipulis vybojoval v útočném pásmu a následně jej podrazil Redhlis a jde ven.

51.

GÓÓÓL! Třetí přesilovka, třetí branka tentokrát využitá po pár vteřinách. Danielsson našel napříč pásmem přihrávkou Maenpääho a finský bek nedal Tellqvistovi šanci. Svůj první gól sezóny si nechal na skvělou chvíli.

54.

Hosté zkušeně drží kotouč, nikam se neženou...

57.

Dvojice bratrů Redhlisů zalehla před Tellqvistem kotouč, hosté jsou tři minuty od důležitých tří bodů.

58.

Hosté už za červenou čarou jen vyhazují kotouč ven, je jasné, že jim už jde jen o to udržet dvoubrankové vedení.

60.

Hraje se poslední minuta zápasu, ta už se skutečně jen dohrává.

Konec

Lev vítězí 3:1 a v posledních dvou zápasech KHL mu bude stačit získat 3 body anebo nepohrát v posledním duelu s momentálně devátým Doněckem.

Konec

Já vám děkuji za pozornost, další informace o KHL a o tomto zápase najdete zde! Milovníci on-linů ale nemusí smutnit, již za pět minut startuje šlágr Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Manchesterem United zde! Příjemný zbytek večera a noci.