4:5
Lev Praha
7. Lipianský, 11. Olvecký, 13. Mikúš, 38. Hudáček
2. Surový, 2. Karamnov, 8. Oystrick, 15. Němec, 58. Cipulis

Příjemné nedělní odpoledne, vítejte u online reportáže z utkání Kontinentální hokejové ligy mezi Slovanem Bratislava a Lvem Praha. Federální derby je na programu od 17 hodin.

Do úvodního buly zbývá necelá půl hodina, takže se můžeme podívat v jaké situaci oba týmy do zápasu vstupují. Lépe na tom jsou ze všech úhlů pohledu domácí. Nejen že vyhráli všechny tři dosavadní federální derby, ale ještě k tomu už mají v podstatě na dosah play off, o které Lev zatím zoufale bojuj s Minskem a Doněckem. Ostatně, tabulku KHL si můžete prohlédnout zde. Přikládáme také fotogalerii z psoledního vzájemného duelu v O2 areně:

Oběma týmům zbývá odehrát v základní části ještě čtyři utkání - Lev po zápase v Bratislavě čeká reprezentační pauza a následně utkání v Rize, Moskvě (Spartak) a Doněcku. Obzvláště poslední duel na Ukrajině může být klíčový.

I proto se ostatně nepohodli Normunds Sejejs, generální manažer Lva, a reprezentační trenér Alois Hadamczik. Lvi totiž žádali o to, aby kouč nepovolával jejich hráče a mohli během Švédských her trénovat na klíčová utkání (více čtěte zde). To se ale nestalo a hned čtrnáct Lvů se rozuteče do reprezentačních týmů (pět do Hadamczikova).

před pár dny spolu odělaly oba týmy také obchod, když do slovenského týmu odešel útočník Juraj Mikúš. Fanoušky Pražanů to sice možná bude mrzet, na druhou stranu ještě jeden Juraj Mikuš (obránce) jim v týmu zůstal. Více čtetě zde

Jen pro úplnost: předchozí vzájemné duely vyhrál Slovan Bratislava 2:1, 2:1 a 4:3. Z posledních tří duelů v KHL ovšem Slováci dva prohráli (Minsk, Čerepovec) a jen jeden vyhráli Viťaz). Se stejnými soupeři vyválčili Lvi o tři body víc za vítězství nad Čerepovcem, při kterém ovšem museli utkání dramaticky otáčet (čtěte zde).

Mimochodem ve čtvrtek byl hostem online rozhovoru Aktuálně.cz obránce Lva i české reprezentace Jakub Krejčík - jak na vaše dotazy reagoval si můžete počíst zde.

Český hokejový reprezentant Jakub Krejčík při tréninku před Karjala Cupem 2012.
Český hokejový reprezentant Jakub Krejčík při tréninku před Karjala Cupem 2012. | Foto: CPA - Eduard Erben

Do začátku utkání zbývá zhruba pět minut, Arena Ondreje Nepely bouří nadšením.

Lvi vjíždějí za pískotu domácích fanoušků na led.

Domácí borce pochopitelně vítá modobílé peklo bouřlivým jásotem.

V Bratislavě je momentálně atmosféra jak za dob společné federální republiky. Nejprve se zpívá česká hymna, po ní "Nad Tatrou sa blýska".

Sestava Lva: Pöpperle (Kocian) – Oystrick, Nakládal, Němec, Lepisto, Mikuš, Mäenpää, Krečík – Gynge, Novotný, Danielsson – Birner, Vrána, Řepík – Surový, Cipulis, Hossa – Rachůnek, Cingel, Sekáč.

Sestava Slovanu: Janus (Konrád) – Sigalet, Sersen, Mojžíš, Tabaček, Švarný, Ďatelinka – Miklík, Bližňák, Vondrka – Svatoš, Bartovič, Kytnár – Kukumberg, Hudáček, Lipianský – Mikúš, Šťastný, Preisinger – Daňo, Ölvecký.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Lev se tlačí dopředu, ale první pětka se k zakončení neodstala. Slováci se brání jen za cenu zakázaného uvolnění.

2.

Lev Praha vede 1:0!

2.

Lev Praha vede 2:0.

3.

Tak to byl úvod jako hrom. Během snad deseti sekund dali Pražané dva góly a úvodní tlak se jim tedy vyplatil. Nejprve se trefil Tomáš Surový, který využil zaváhání domácí obrany a propálil domácího gólmana. Hned po rozehrávce na středovém kruhu ale přidal druhý zásah Vitalij Karamnov, který se dostal do ideální pozice mezi kruhy a zavěsil nad lapačku Januse.

4.

Za sekání jde na trestnou lavici Jakub Nakládal.

5.

Domácí publikum volá "My chcem gól", ale i přesto, že Svatoš se teď odhodlal ke střele, jeho rána byla spíše propagační.

6.

Miklík zkoušel pálit z levého kruhu ale ntrefil branku, oba celky střídají

7.

Přesilovka Slovanu skončila a v brejku hned zkoušel Janusovu pozoronost Krejčík.

7.

Slovan snižuje na 1:2. Lipianský s Hudáčkem se dostali do úniku dva na jednoho a první jmenovaný vzal vše na sebe. Bekhendový pokus Lipianského propadl Pöpperlemu kdesi pod rukou.

8.

Tak ze snížení se domácí opravdu neradovali dlouho. Jiří Novotný vyhrál buly na hokejku Nathana Oystricka a ten znovu vrátil Lvům dvoubrankové vedení.

9.

Petr Olvecký udělal z levého křídla kličku do středu hříště a prověřil přízemní střelou Pöpperleho.

10.

Libor Hudáček to zase zkoušel z levého křídla, ale jeho střela se znovu minula cílem. Následně mohl na druhé straně skórovat Sekáč, ale přihrávku němce do prádzné branky neuklidl.

11.

To je panečku gólostroj. Je tu 11. minuta a pátá branka. Olvecký si vyjel zpoza Pöpperleho brány a z pravého kruhu propálil hostujícího brankáře.

13.

Milan bartovič vydoloval puk pro Sersena a ten nebezpečně pálil od modré

13.

A je srovnáno. Na modré si žádné problémy nedělal Tomáš Mikúš, který udělal krátkou stahovačku a z dálky pověsil puk do Pöpperleho sítě. 3:3!

14.

Aktivní Hudáček se zamotal na útočné modré a vystavil své spoluhráče do ofsajdu

15.

Bartovič to zkoušel z pravé strany, ale Pöpperle jeho pokus kryl

15.

Neuveřitelné, Lev jde zase do vedení! Obránce Ondřej Němec vjel do útočné třetiny a krátkým švihem propálil Janusem mezi betony. Na modré to poněkud zavánělo ofsajdem, ale rozhodčí akci nechali plynout. 4:3 pro Lva!

16.

Z pravého křídla střílel Hossa, Janus byl tentokrát pozorný.

17.

Z pravého kruhu to o minutku později zkoušel i Danielsson, ale ani on neuspěl

19.

Michal Vondrka si najel k levému mantinelu a odtud zkoušel pálit golfákem, nicméně Pöpperle puk kryje.

20.

Divoká první třetina končí klidnou pasáží, oba týmy si asi začínají uvědomovat, co se to vlastně dělo.

První třetina končí. Viděli jsme v ní málo vídaných sedm branek a 35 střel. Vedení si do druhé části přenese pražský Lev, jenž díky trefě Němce vede zatím 4:3.

21.

Druhá třetina začíná.

21.

Novotný dobře napadal rozehrávku Slovanu a vybojoval dobrou palebnou pozici pro Danielssona. Jeho střelu ale Janus zkrotil.

22.

V zápětí to na druhé straně zkoušel bekhendovou střelou Bartovič, ale i jeho pokus Pöpperle kryl

23.

Lev se tlačí do Janusovy branky, bekhendem nebezpečně zkušel pozornost Januse Cipulis

24.

A do třetice pokus bekhendem, tentorkát ho měl na svědomí Jiří Novotný, kapitán hostí, jenž pálil z mezikruží.

24.

Birner ze Lva Praha jde na trestnou lavici za sekání. Domácí si zahrají už druhou přesilovku v zápase. Tu první neproměnili

25.

Surový vystihl rozehrávku Slovanu a vyhazuje přes všechny čáry

25.

Slovan se konečeně usadil před Pöpperlem, ale nejprve Bližňák, a po něm Bartovič se svými pokusy neuspěli.

26.

Lev je v plném počtu.

27.

Janus teď zachránil Slovan od páté inkasované branky, střelu Petra Vrány z voleje vyrazil dobrým přesunem od levé tyčky k prvavé

27.

Slovan se hnal do útoku tří proti dvěma, který zastavil Hossa jen za cenu sekání. Další přesilovka Slovanu

27.

Tabaček si vyjel zpoza branky Lva, ovšem jeho pokus z úhlu hostující brankář kryje. Následně navíc dostal od pražských beků pořádně naloženo a domácí fanoušci se dožadují dalšího vyloučení. Marně

28.

Lev se nyní dobře a tvrdě brání.

29

Lev je kompletní, Hossa se vrací na led

29.

Slovan se dral do jednoho ze svých typických brejků, ale situaci 2 na 1 pro Lva dobrým zákrokem zachránil Mikuš

30.

Po střele Švarného vznikl před Pöpperlem pořádný závar, který pokračuje po hvizdu rozhodčího šarvátkou mezi oběma federálními rivaly

30

Současně byl za přílišnou horlivost v této půtce vyloučen domácí Kytnár.

31

První minutu přesilovky Lev doslova prospal. k jediné jakés-takés střele se z úhlu dostal Řepík

32.

Sersen nahodil puk na Pöpperleho a pak ještě těsně před ním prudce zabrzdil, čímž gólmana ledově osprchoval. To se bekům Lva pochopitelně nelíbí

33.

Tuhle přesilovku si tedy Lev za rámeček nedá, nevymyslel v ní zhola nic

34.

Další mela před brankou Lva končí po vskutku lvím skoku Pöpperleho

35.

Pöpperle uklidňuje další melu před svým brankovištěm a nedává domácím šanci na dorážku

35.

Slovan je v tlaku, další přihrávku před branku Lva zblokoval skokem Nakládal

35.

Prudkým tahákem střílel z mezikruží Kudrna, Pöpperle pozorný

37.

Na ledě se přistřuje, nicméně tlak Slovanu trvá, byť zatím nepřináší velké gólové šance. Stihne do druhé přestávky vyrovnat?

37.

Bližňák s Vondrkou a Bakošem zle zatápí obraně Lva ...

38.

Branku ovšem nakonec střílí až člen jiné formace, Libor Hudáček. Ten si vyjel zpoza brány a dnes hodně populární bekhendovou střelou dostal puk za Pöpperleho záda. 4:4!

39.

Slovan je při chuti, po vyhrané buly v útočné třetině hodně tvrdě vypálil Ján Tabaček

40.

Na závěr třetiny je tu ještě zbytečné vyloučení Lva, na trestnou jde za sekání Danielsson

40.

Z levé strany ostrým golfovým úderem pálil Vondrka, Pöpperle kryje.

40.

Druhá třetina končí, Slovan si za stavu 4:4 přenese do třetí třetiny ještě více než minutu přesilovky. Hodně se asi bude zvedat hlas v kabině Lva, neboť svěřenci Václava Sýkory v poslední desetiminutovce zcela vypadli z role.

41.

Třetí třetina začala, Lev je pochopitelně na ledě jen ve čtyřech, zbytek trestu si musí odsloužit Danielsson.

41.

Hned na úvod třetí části zleva ostře pálí Vondrka

41.

Někdejší hráč Colorada Svatoš pálil rovněž z levého kruhu, ale i jeho ránu Pöpperle viděl, a tudíž s ní neměl problém

42.

43.

Oba týmy teď hrají opatrně s vědomím, že další gól může rozhodnout

45.

Další vyloučený Lev - Ondřej Němec se provinil naražením na hrazení.

46.

Lev se výborně brání, Slovan se zatím v podstatě nedostal do zakončení.

47.

Teď to ovšem přehnal s důrazem Nathan Oystrick a Lev bude hrát ve třech! Ovšem jen deset sekund

47.

Němec je na ledě a už se činí v obraně.

47.

Pöpperle kryje zblokovanou střelu Kukumberga od levého mantinelu.

48.

Lvi pokračují v dobré defenzivě a dokonce si dovolili i brejk zakončený střelou Surového. Vhazuje se před Janusem

49.

Lev je po delší době kompletní

51.

Slovan má koutouč více času na holi, ale zatím moc neví co s ním, protože obrana Pražanů vypadá hodně solidně. Na rozdíl od první třetiny v této fázi zápasu mnoho šancí nevidíme.

52

Gynge si vyjel zpoza branky a zkusi se trefit mezi Janusovy betony. Te´d se pro změnu brání Slovan

52.

Gynge měl v zápětí obrovskou šanci ale v pádu netrefil zívající branku Januse

53.

Na druhé straně jeli dva na jednoho hráči Slovanu, ale celou situaci zachránil pro hosty blokem přihrávky Sami Lepistö. V protiútoku prověřil střelou zápěstím Januse Surový

54.

Vrána hledal před brankou Řepíka, ale jeho pas přes brankoviště příložníkem zblokoval Janus. Lev je nyní aktivnějším týmem

55.

Vondrka se hbitě protáhl podél pravého mantinelu a nahodil puk před bránku, kde měl obrovskou šanci rozhodnout Miklík, jenže Pöpperleho neprostřelil!

58.

Hossa se Surovým vybojovali puk v rohu útočné třetiny, první jmenovaný nahrál před branku a tam přízemní střelou přesně zakončil Cipulis. Lev je kousek od vítězství, vede dvě minuty před koncem 5:4!

59.

Lev se drží  na puku a Slovan se dokonce zachraňuje zakázaným uvolněním.

59.

Slovan se tlačí dopředu, ale nedaří se mu usadit v útočné třetině

59.

Velký závar před branku Pöpperleho po střele Miklíka, ale český brankář v podstatě nemusel zasahovat, střely byly buďto zblokovány, nebo šly mimo.

60.

Slovan Bratislava si bere time-out, Janus asi půjde na střídačku, domácí mají buly v útočné třetině.

60.

Ano, Slovan je v šesti.

60.

Lev vyjíždí ze třetiny a osvobozuje se

60.

Olvecký v zápětí fauloval a je hotovo. Do konce zbývají jen dvě sekundy.

Konec, Lev slaví veledůležité vítěsztví, když poprvé v sezoně poráží Slovan Bratislava na jeho ledě 5:4.

Poslední derby v rámci základní části této sezony KHL máme tedy za sebou a můžeme konstatovat, že si v něm vůbec první historické vítězství nad svým rivalem Slovanem Bratislava připsal HC Lev Praha. Po třech porážkách v derby v řadě si připsal výhru 5:4 a díky třem bodů se znovu posunul na příčky zajišťující postup do play off. O výsledku rozhodli Pražané dvě minuty před koncem brankou Cipulise, ovšem zaznamenáníhodná byla i první třetina, v níž padlo sedm branek.

KHL si v následujícím týdnu dává přestávku, společně budeme sledovat Švédské hokejové hry, kterých se účastní jako již tradičně i česká hokejová reprezentace. Její zápasy budete moci ve čtvrtek, sobotu a neděli sledovat na webu Aktuálně.cz. Do té doby se s vámi loučím a těším se na shledanou