reklama
17:00 • Kontinentální liga • 49. kolo
4:5
(3:4,1:0,0:1)
HC Slovan Bratislava - logo
Slovan Bratislava
HC LEV Praha - logo
Lev Praha
  • 7. Lipianský, 11. Olvecký, 13. Mikúš, 38. Hudáček
  • 2. Surový, 2. Karamnov, 8. Oystrick, 15. Němec, 58. Cipulis

Příjemné nedělní odpoledne, vítejte u online reportáže z utkání Kontinentální hokejové ligy mezi Slovanem Bratislava a Lvem Praha. Federální derby je na programu od 17 hodin.

Do úvodního buly zbývá necelá půl hodina, takže se můžeme podívat v jaké situaci oba týmy do zápasu vstupují. Lépe na tom jsou ze všech úhlů pohledu domácí. Nejen že vyhráli všechny tři dosavadní federální derby, ale ještě k tomu už mají v podstatě na dosah play off, o které Lev zatím zoufale bojuj s Minskem a Doněckem. Ostatně, tabulku KHL si můžete prohlédnout zde. Přikládáme také fotogalerii z psoledního vzájemného duelu v O2 areně:

Oběma týmům zbývá odehrát v základní části ještě čtyři utkání - Lev po zápase v Bratislavě čeká reprezentační pauza a následně utkání v Rize, Moskvě (Spartak) a Doněcku. Obzvláště poslední duel na Ukrajině může být klíčový.

I proto se ostatně nepohodli Normunds Sejejs, generální manažer Lva, a reprezentační trenér Alois Hadamczik. Lvi totiž žádali o to, aby kouč nepovolával jejich hráče a mohli během Švédských her trénovat na klíčová utkání (více čtěte zde). To se ale nestalo a hned čtrnáct Lvů se rozuteče do reprezentačních týmů (pět do Hadamczikova).

před pár dny spolu odělaly oba týmy také obchod, když do slovenského týmu odešel útočník Juraj Mikúš. Fanoušky Pražanů to sice možná bude mrzet, na druhou stranu ještě jeden Juraj Mikuš (obránce) jim v týmu zůstal. Více čtetě zde

Jen pro úplnost: předchozí vzájemné duely vyhrál Slovan Bratislava 2:1, 2:1 a 4:3. Z posledních tří duelů v KHL ovšem Slováci dva prohráli (Minsk, Čerepovec) a jen jeden vyhráli Viťaz). Se stejnými soupeři vyválčili Lvi o tři body víc za vítězství nad Čerepovcem, při kterém ovšem museli utkání dramaticky otáčet (čtěte zde).

Mimochodem ve čtvrtek byl hostem online rozhovoru Aktuálně.cz obránce Lva i české reprezentace Jakub Krejčík - jak na vaše dotazy reagoval si můžete počíst zde.

Český hokejový reprezentant Jakub Krejčík při tréninku před Karjala Cupem 2012. Český hokejový reprezentant Jakub Krejčík při tréninku před Karjala Cupem 2012. | Foto: CPA - Eduard Erben

Do začátku utkání zbývá zhruba pět minut, Arena Ondreje Nepely bouří nadšením.

Lvi vjíždějí za pískotu domácích fanoušků na led.

Domácí borce pochopitelně vítá modobílé peklo bouřlivým jásotem.

V Bratislavě je momentálně atmosféra jak za dob společné federální republiky. Nejprve se zpívá česká hymna, po ní "Nad Tatrou sa blýska".

Sestava Lva: Pöpperle (Kocian) – Oystrick, Nakládal, Němec, Lepisto, Mikuš, Mäenpää, Krečík – Gynge, Novotný, Danielsson – Birner, Vrána, Řepík – Surový, Cipulis, Hossa – Rachůnek, Cingel, Sekáč.

Sestava Slovanu: Janus (Konrád) – Sigalet, Sersen, Mojžíš, Tabaček, Švarný, Ďatelinka – Miklík, Bližňák, Vondrka – Svatoš, Bartovič, Kytnár – Kukumberg, Hudáček, Lipianský – Mikúš, Šťastný, Preisinger – Daňo, Ölvecký.

Utkání právě začalo.

1.

Lev se tlačí dopředu, ale první pětka se k zakončení neodstala. Slováci se brání jen za cenu zakázaného uvolnění.

2.

Lev Praha vede 1:0!

 

2.

Lev Praha vede 2:0.

3.

Tak to byl úvod jako hrom. Během snad deseti sekund dali Pražané dva góly a úvodní tlak se jim tedy vyplatil. Nejprve se trefil Tomáš Surový, který využil zaváhání domácí obrany a propálil domácího gólmana. Hned po rozehrávce na středovém kruhu ale přidal druhý zásah Vitalij Karamnov, který se dostal do ideální pozice mezi kruhy a zavěsil nad lapačku Januse.

4.

Za sekání jde na trestnou lavici Jakub Nakládal.

5.

Domácí publikum volá "My chcem gól", ale i přesto, že Svatoš se teď odhodlal ke střele, jeho rána byla spíše propagační.

Sport
Sport
3. 2. 2013
reklama