Tipsport extraliga • 1. čtvrtfinále • 18:30

Sparta
3:0
Hradec Králové
11. Sabolič, 36. Polášek (Hlinka, Réway), 48. Cingel (Hlinka)

Čtvrtfinále play off hokejové Tipsport extraligy dnes odstartuje prvními dvěma zápasy, deník Aktuálně.cz v podrobné reportáži sleduje duel Sparta - Hradec Králové, zápas začíná v 18:30.

Dobrý den, vítejte u textového online přenosu z prvního čtvrtfinále České pojišťovny play off mezi týmy HC Sparta Praha a Mountfield Hradec Králové.

Po základní části dopadl o devět bodů lépe celek Sparty, který obsadil čtvrté místo, hokejisté Mountfieldu se umístili hned za svým dnešním soupeřem. Očekává se tedy vyrovnaná série, mírným favoritem je však mužstvo z hlavního města.

Hradečtí určitě budou chtít navázat na svůj výkon z posledního vzájemného střetnutí, kdy svého soka přehráli na jeho ledě vysoko 5:0.

Čekám, že to bude vyrovnaná série s dobrým koncem pro nás. Respektujeme velkou sílu Hradce, hlavně co se týká defenzivní činnosti. Tu vykazují nejlepší, co se týká čísel a statistik," sdělil pro klubový web trenér Sparty Josef Jandač.

ELH, Sparta-Liberec: kouč Sparty Josef Jandač
ELH, Sparta-Liberec: kouč Sparty Josef Jandač | Foto: Milan Kammermayer

S respektem ke svému soupeři se také vyjádřil lodivod Mountfieldu Peter Draisaitl. Každý tým má silné a slabší stránky. Sparta v tomto není žádná výjimka. Neprozradím žádné tajemství, když řeknu, že má možná suverénně nejtalentovanější tým v extralize."

První trénink Mountfieldu Hradec Králové (2013)  - Peter Draisaitl
První trénink Mountfieldu Hradec Králové (2013) - Peter Draisaitl | Foto: CPA Eduard Erben

Sestava Sparty: Novotný (Janus) - Mikuš, Ďaloga, Polášek, Pilař, Barinka, Piskáček, Eminger - Rolinek, Pech, Kumstát - Buchtele, Hlinka, Réway - Vondrka, Cingel, Sabolič - Dvořáček, Přibyl, Forman - Černoch

Trenér: Josef Jandač

Sestava Hradce: Kacetl (Kantor) - Vydarený, Dietz, Jank, Čáp, Vašíček, Pláněk, Piegl, Kopta - Šimánek, Mertl, Kudrna - Pospíšil, Knotek, Dej - Červený, Kukumberg, Skokan - Beránek, Tvrdík, Vantuch

Trenér: Peter Draisaitl

Rozhodčí: Hodek, Hradil - Svoboda, Lhotský

Hráči obou celků jsou na ledě. Sparťané nastupují v rudých dresech, Hradec má bílou variantu.

Před utkáním zazní státní hymna České republiky.

1

Úvodní vhazování dopadlo lépe pro domácí, kteří zakládají akci z vlastního pásma.

2

První vzruch před hostující brankou. Kacetl zasahovat nemusel.

3

Pláněk od modré prověřil Novotného, ten vyráží do rohu kluziště.

4

Kacetl pro jistotu přidržel kotouč v lapačce před dotírajícím pražským útočníkem.

5

První nebezpečnější ránu na Kacetla vyprodukoval Réway. Kacetl jistil svou vyrážečkou.

6

Sparta zamkla svého soupeře v pásmu, Vondrka nebezpečně centroval před bránu, žádná hokejka spoluhráče však jeho nabídku nezachytila. Hradec se ubránil.

6

Sparta má v úvodu hry herně navrch. Nyní se však vhazuje v jejím obranném pásmu.

7

Kumstát vypálil švihem z pravého kruhu, Kacetl jeho pokus ukořistil v lapačce.

9

Prvním vyloučeným v dnešním utkání je Miroslav Forman (SPA) za podražení.

11

GÓÓÓl! Sparta vede 1:0! Robert Sabolič zachytil mizernou rozehrávku Hradce, ocitl se sám mezi kruhy a střelou mezi betony hostujícího brankáře zmrazil Hradec v jeho vlastním oslabení.

ELH, Sparta-HK: Robert Sabolič slaví gól
ELH, Sparta-HK: Robert Sabolič slaví gól | Foto: Milan Kammermayer
11

Sparta je kompletní. Hradci se přesilová hra hrubě nepovedla.

13

Rudolf Červený vybízel k zakončení Kukumberga. Hru přerušuje Novotný přikrytím kotouče ve své výstroji.

14

První přesilovku si vyzkouší i Sparta. Za nedovolené bránění potrestán Mertl.

15

Hlinka nahazoval před Kacetla, před brakovištěm se snažil kotouč dorazit Polášek, ale neúspěšně.

16

Hradec je kompletní a zakládá útočnou akci.

18

Hra se po dlouhé době také přestěhovala do sparťanského obranného pásma. Nahození Dietze kontroloval přikrytím kotouče Novotný.

18

Knotek se otočkou snažil překonat Novotného, domácí brankář spolehlivě zasáhl.

20

V závěru první třetiny vybruslil od mantinelu Pospíšil. Novotný si svou bližší tyč spolehlivě pohlídal.

20

Druhá přesilovková příležitost pro Mountfield. Za hákování potrestán domáci Hlinka.

20

S odpískáním konce první třetiny to ještě zkoušel Červený. Novotného kotouč trefil do plastronu.

První třetina je u konce. Domácí při vlastním oslabení poslal do vedení Sabolič a jeho zásluhou tedy Sparta vede zaslouženě 1:0.

Téměř po celou třetinu měla Sparta herně navrch. Hradečtí však celou dobu pozorně bránili a svého protivníka nepustili k vyloženějším šancím. Druhá třetina začne přibližně v 19:23.

21

Začala druhá třetina. Hradečtí pokračují v přesilové hře.

21

Kudrna zápěstím nebezpečně ohrozil Novotného. Sparta se vyhozením osvobozuje.

22

Sparťané v plném počtu.

23

Přibyl z levého kruhu pálil na Kacetla, z protiútoku zahrozili i hráči Hradce. Vhazuje se před Novotným.

24

Od modré pálil nepřesně Vydarený, kotouč se odráží pryč z útočného pásma Hradce.

25

Šimánek bekhendovým pokusem z levé strany se pokusil ohrozit sparťanskou klec. Novotný betonem vyráží do rohu kluziště.

26

Vondrkova střela skončila na chráničích hradeckého obránce, kotouč se došoural až ke Kacetlovi, který uklidňuje hru.

27

Sparta si zahraje další přesilovou hru. Forman byl v rohu kluziště podražen Dietzem a ten už putuje na trestnou lavici.

27

Réway prohodil na Hlinku, jeho střelu z první vykopl betonem Kacetl.

29

Hostující Dietz už je na ledě. Hraje se ve stejném počtu.

30

Vašíček si sjel před brankoviště Sparty a zakončení mu znemožnil faulem Sabolič. Hradci se naskytla další možnost ke skórování.

31

V závěru přesilovky Mountfield nebezpečně ohrozil klec Sparty. Od modré to zkoušel Pláněk a jen tak tak, že se kotouč neocitl za zády Novotného.

32

Sparta je kompletní.

32

Daniel Přibyl (SPA) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

33

Od modré pálil Jank, Novotný ukořistil puk rozklekem a zabránil případné dorážce.

34

K Pospíšilovi se odrazil kotouč ze zadního mantinelu, vše ale vyřešil úspěšným zásahem Novotný.

34

Sparta už hraje v pěti hráčích na ledě.

35

Jaroslav Kudrna atakoval sparťanského útočníka a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

36

Rozruch před hradeckou bránou. Ondřej Kacetl skončil po srážce se sparťanským protivníkem bez přilby na ledové ploše. Vylučovat se nebude, hra se přesouvá do středního pásma.

36

GÓÓÓL! Sparta vede 2:0! Sparta nakonec přesilovou hru přeci jen využívá. Střelou švihem od modré Kacetla překonává Polášek.

TELH, Sparta-Třinec: radost Sparty
TELH, Sparta-Třinec: radost Sparty | Foto: Milan Kammermayer
38

Novotný vyrazil pokus Dietze od modré pouze před sebe. Před brankou Sparty však nebyl žádný z hradeckých hráčů, který by kotouč mohl dorazit do branky.

40

Znovu se vylučuje na straně Sparty. Michal Barinka vyloučen na dvě minuty za hákování.

40

Hradec v přesilovce zamkl Spartu v jejím pásmu, od modré to zkoušel několikrát Jank, Novotný však jeho pokus i následující dorážku bezpečně kryl.

Konec druhé třetiny.

Ve druhém dějství se hra vyrovnala, Hradečtí měli několik dobrých příležitostí, kterých však nedokázali využít. Gólový úspěch tak slavili opět Pražané, když přesilovou hru zužitkoval střelou od modré Polášek. Utkání pokračuje ve 20:16.

41

Začala třetí třetina.

41

Sparta se ještě minutu bude bránit přesilové hře hostů.

42

Obrovská příležitost Sparty! V přečíslení se na hradeckou klec řítili Hlinka s Poláškem, druhý jmenovaný ale zakončit nedokázal.

42

Sparta hraje v plném počtu.

43

Hradečtí zakombinovali v útočném pásmu, ke kotouči se dostal hostující Skokan, jeho zakončení postrádalo přesnost. Novotný přerušuje hru.

45

Na ledě zůstal ležet otřesený Jaroslav Kudrna. Po krátké chvíli však opustil kluziště bez asistence svých spoluhráčů.

45

Tomáš Knotek spálil velkou šanci hostů. Před brankovištěm Sparty se předvedl nepřesnou koncovkou a hra se nyní přesouvá na opačný pól hřiště.

46

Karel Pilař (SPA) oslabuje Spartu. Mountfield si zahraje přesilovku.

46

V oslabení ujel domácí Kumstát, ten se snažil překonat Kacetla bekhendovým blafákem, ale ten jeho pokus dobře přečetl.

47

Vydareného rána tečována vysoko do ochranné sítě.

47

Počet hráčů na ledě se srovná. Zbytečný faul na Barinku provedl Tvrdík. Na trestné lavici si odpyká trest za nedovolené bránění.

47

Skvělý Kacetl drží naděje svého týmu! Ten vykouzlil vynikající zákrok proti Buchtelemu.

48

Sparta si zahraje krátkou přesilovku.

48

GÓÓÓL! Sparta zvyšuje už na 3:0! Důraznou práci před brankovištěm předvedl Cingel, který došťoural puk za záda Kacetla.

ELH, Sparta-HK: radost Sparty (Jan Buchtele, Adam Polášek a Karel Pilař)
ELH, Sparta-HK: radost Sparty (Jan Buchtele, Adam Polášek a Karel Pilař) | Foto: Milan Kammermayer
49

Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Mountfieldu.

50

Na dvě minuty za nedovolené bránění je vyloučen Jaroslav Kudrna.

51

Sparta zamkla svého soupeře a rozjela nebezpečný přesilovkový kolotoč. Pilař z levého kruhu trefuje vzdálenější tyč!

52

Mountfield přežil tlak Sparty a už je v plném počtu.

53

Dej to zkoušel z ostrého úhlu, Novotný s jeho pokusem neměl žádný problém.

54

Další trest pro Mountfield. Dvouminutový trest si odpyká Skokan.

55

Hlinka a Červený vyloučeni na dvě minuty za hrubost. Pokračuje početní výhoda Sparty,

56

Sabolič nebezpečně přihrával zpoza brány před hradeckou svatyni, kotouč se k němu ještě odrazil, Kacetl ale jeho pokus kontroloval.

56

Sparta si zahraje krátkou dvojnásobnou přesilovku. Dvě minuty si odsedí Vydarený.

57

Skokan naskočil na led. Hradec pokračuje ve čtyřech a úspěšně se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

58

Vyloučen domácí Piskáček. Deset sekund se bude hrát ve čtyřech, potom bude následovat přesilovka hostů.

59

Ondřej Kacetl prchá z brány, Mountfield to ještě zkouší v šesti!

59

Přesně minuta a půl do konce třetí části, Hradec kombinuje v pásmu Sparty a zkouší ještě zdramatizovat výsledek.

59

Zakončení Mertla s jistotou pohlídal Filip Novotný.

60

Dvě minuty dostává hradecký Vantuch za vysokou hůl, to už je definitivní konec nadějí Hradce s výsledkem něco udělat.

60

Probíhá půlminutová přesilovka Sparty, domácí hráči se však už nikam neženou a kontrolují výsledek.

60

Zápas končí výhrou Sparty 3:0!

První čtvrtfinálový duel mezi Spartou a Hradcem je u konce. Sparťané potvrdili svou roli favorita a mohou se tak radovat z první výhry v sérii. Nejlepším hráčem domácích je zvolen Ďaloga, za hosty Červený. Série pokračuje zítra opět na ledě Sparty v 18:30.

Pro dnešek se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.