17:00, konec • Tipsport extraliga • Základní část, 27. kolo
Logo HC Energie Karlovy Vary
Karlovy Vary
  • 40. Ton (Hlinka, Pacovský)
  • 10. Zaťovič (Pech, Bicek), 38. Nosek (Pech, Bicek), 60. Pech (Zucker), 60. Zucker (Skladaný)

Vítejte u sledování on-line přenosu utkání 27. kola hokejové Tipsport extraligy. V 17:00 začíná souboj dvou týmu ze dna tabulky, které by rády druhou polovinu základní části načaly vítězstvím a posunem na pozici zaručující alespoň předkolo play-off. Sparta Praha na svém ledě hostí Karlovy Vary.

Sparta - Schwarz - Vallin, Gřegořek, Sičák, Milam, Philipp, Krstev, Pilař - Broš, Sekáč, Rachůnek, Hlinka, Foster, Hovorka, Bahenský, Tenkrát, Pacovský, Přibyl, Treille, Jánský, Ton.

Karlovy Vary: Závorka - Macdonald, Nosek, Grman, Gründling, Gulaši, Drtina, Kloz, Látal - Vachovec, Káňa, Skladaný, Zaťovič, Pech, Košťál, Skuhravý, Bicek, Polák, Pohl, Heřman, Zucker.

Oba týmy před liduprázdnou halou nastupují na hrací plochu. Utkání bude pikantní především pro Richarda Žemličku. Kovaný Sparťan na začátku sezony v Holešovicích působil, po špatných sezonách byl ale odvolán a našel nové působiště právě na střídačce Energie.

0:01

Utkání začalo.

0:24

K puku se poprvé dostal navrátilec do Sparty obránce Karel Pilař. Jeho rána od pravého mantinelu mířila Závorkovi mezi betony, gólman Varů ale puk vyrazil.

1:15

Karlovy Vary se po nenápadné výměně ve středním pásmu dostaly do přečíslení dva na jednoho. Tomáš Káňa ale pokazil přihrávku na najíždějícího spoluhráče.

1:15

1:55

Závorka lapil do lapačky nahození z poloviny hřiště a chtěl rychle rozehrát. Rozhodčí ale ještě předtím stihl přerušit hru.

3:20

Z obou stran se hraje hodně opatrný hokej. Mnoo střeleckých pokusů k vidění není. Puk mají častěji na hokejkách hosté.

3:59

Andrew Macdonald napřáhl na modré čáře a Schwarz jen vyrazil puk před sebe. Nikdo z hostujících ale nedokázal volný puk dorazit do sítě.

5:45

Nahození Sparty se od rozhodčího odrazilo přímo před bránu, Hovorka ale nedokázal puk z první trefit

7:06

Špatný hokej pokračuje dál. Vary zahrály zakázané uvolnění.

7:40

Zaťovič si z druhé vlny najel mezi kruhy a dostal přihrávku. Jeho přízemní střela ale míjí levou tyč.

8:41

Schwarz při jednom ze zákroků vykopl svou bránu a přestávka se protáhla. Rozhodčí musí nechat vyvrtat nové díry.

Pauza se protahuje. Pořadatelům zřejmě nefunguje vrtačka, takže se teď řeší, jak branku ukotví. Všichni hráči ze střídaček naskočili na led a bruslí, aby se udrželi v provozní teplotě.

Tak dvěma hrdinům se to nakonec povedlo. Díry navrtali starou dobrou mechanickou klasikou a může se zase hrát.

8:56

A hned po vhazování Sparta faulovala a hosté budou hrát první přesilovku. Karel Pilař dostává dvě minuty za držení.

9:05

Bleskové využití přesilovky. Karlovy Vary vedou 1:0!
Lukáš Pech našel před bránou chvíli nehlídaného Martina Zaťoviče, který se štěstím propasíroval puk pod Schwarzovou vyrážečkou do brány.

10:07

Karlovy Vary budou hrát hned na to další přesilovku. Sparta špatně střídala a dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Daniel Přibyl.