Tipsport extraliga • Základní část, 27. kolo • 17:00, konec

1:4
Karlovy Vary
40. Ton (Hlinka, Pacovský)
10. Zaťovič (Pech, Bicek), 38. Nosek (Pech, Bicek), 60. Pech (Zucker), 60. Zucker (Skladaný)

Vítejte u sledování on-line přenosu utkání 27. kola hokejové Tipsport extraligy. V 17:00 začíná souboj dvou týmu ze dna tabulky, které by rády druhou polovinu základní části načaly vítězstvím a posunem na pozici zaručující alespoň předkolo play-off. Sparta Praha na svém ledě hostí Karlovy Vary.

Sparta - Schwarz - Vallin, Gřegořek, Sičák, Milam, Philipp, Krstev, Pilař - Broš, Sekáč, Rachůnek, Hlinka, Foster, Hovorka, Bahenský, Tenkrát, Pacovský, Přibyl, Treille, Jánský, Ton.

Karlovy Vary: Závorka - Macdonald, Nosek, Grman, Gründling, Gulaši, Drtina, Kloz, Látal - Vachovec, Káňa, Skladaný, Zaťovič, Pech, Košťál, Skuhravý, Bicek, Polák, Pohl, Heřman, Zucker.

Oba týmy před liduprázdnou halou nastupují na hrací plochu. Utkání bude pikantní především pro Richarda Žemličku. Kovaný Sparťan na začátku sezony v Holešovicích působil, po špatných sezonách byl ale odvolán a našel nové působiště právě na střídačce Energie.

0:01

Utkání začalo.

0:24

K puku se poprvé dostal navrátilec do Sparty obránce Karel Pilař. Jeho rána od pravého mantinelu mířila Závorkovi mezi betony, gólman Varů ale puk vyrazil.

1:15

Karlovy Vary se po nenápadné výměně ve středním pásmu dostaly do přečíslení dva na jednoho. Tomáš Káňa ale pokazil přihrávku na najíždějícího spoluhráče.

1:15

1:55

Závorka lapil do lapačky nahození z poloviny hřiště a chtěl rychle rozehrát. Rozhodčí ale ještě předtím stihl přerušit hru.

3:20

Z obou stran se hraje hodně opatrný hokej. Mnoo střeleckých pokusů k vidění není. Puk mají častěji na hokejkách hosté.

3:59

Andrew Macdonald napřáhl na modré čáře a Schwarz jen vyrazil puk před sebe. Nikdo z hostujících ale nedokázal volný puk dorazit do sítě.

5:45

Nahození Sparty se od rozhodčího odrazilo přímo před bránu, Hovorka ale nedokázal puk z první trefit

7:06

Špatný hokej pokračuje dál. Vary zahrály zakázané uvolnění.

7:40

Zaťovič si z druhé vlny najel mezi kruhy a dostal přihrávku. Jeho přízemní střela ale míjí levou tyč.

8:41

Schwarz při jednom ze zákroků vykopl svou bránu a přestávka se protáhla. Rozhodčí musí nechat vyvrtat nové díry.

Pauza se protahuje. Pořadatelům zřejmě nefunguje vrtačka, takže se teď řeší, jak branku ukotví. Všichni hráči ze střídaček naskočili na led a bruslí, aby se udrželi v provozní teplotě.

Tak dvěma hrdinům se to nakonec povedlo. Díry navrtali starou dobrou mechanickou klasikou a může se zase hrát.

8:56

A hned po vhazování Sparta faulovala a hosté budou hrát první přesilovku. Karel Pilař dostává dvě minuty za držení.

9:05

Bleskové využití přesilovky. Karlovy Vary vedou 1:0!
Lukáš Pech našel před bránou chvíli nehlídaného Martina Zaťoviče, který se štěstím propasíroval puk pod Schwarzovou vyrážečkou do brány.

10:07

Karlovy Vary budou hrát hned na to další přesilovku. Sparta špatně střídala a dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Daniel Přibyl.

10:52

Dvě střely od modré prolétly mimo bránu, domácím se pak podařilo vyhodit.

11:19

Sparta znovu vyhazuje.

12:11

Nahození Gulašiho propadlo až před Schwarze a všichni čekali, kde se puk z nepřehledné situace objeví. Nakonec vylétl vysokým obloučkem ven ze třetiny domácích.

13:13

Jeden z hostujících obránců nabral puk na lopatu a z vlastní třetiny ho vyhodil ven ze hřiště. Rozhodčí ale signalizují teč, diváci jí ale neviděli, a proto bouří.

14:45

Vary výborně brání a moc toho Spartě nedovolují. Závorka si teď připsal první zákrok po dlouhých minutách v klidu. Hlinka totiž lhledal zpoza brány Pacovského, který v těžké pozici z pádu zakončoval do brankářova betonu.

16:04

Sparta si ve středním pásmu dobře rozebrala protihráče, takže rozehrávka Varů končí zakázaným uvolněním.

17:04

Krásná akce první formace hostů, Martin Zaťovič byl hodně blízko druhé branky. Bicek na sebe navázal dva obránce a přihrávkou přes brankoviště hledal spoluhráčovu hůl u druhé tyče. Schwarz se stihl přemístit!

17:56

Další zmatky ve sparťanské obraně. Gřegořek nedokázal odpálit puk, ale minelu na brankovišti za něj napravil pozorný Schwarz.

18:21

Rozhodčí odpustil na každé straně jeden hraniční zákrok, Sparta pak vyrazila dopředu. Broše ale zastavili spoluhráči, kteří mu najeli dobře do dvoumetrového ofsajdu.

19:10

Pohl sám u pravé tyče už téměř zvedal ruce nad hlavu, do přihrávky se ale zase vrhl brankář Schwarz.

19:50

Třetina se dohrává v režii hostů, kteří drží puk na hokejkách.

19:57

A dokonce po hrubce Sparty vyrazili do přečíslení. Pech ale napálil puk po přihrávce Zaťoviče jen do brankáře!

20:00

První třetina skončila.

Oba týmy už nastupují na hrací plochu ke druhé třetině. Sparta v ní má co zlepšovat. První dvacetiminutovka totiž patřila jasně hostům, kteří zatím hrají výborně ve středním pásmu a Spartu nikam nepouštějí.

20:01

Druhá třetina začala.

21:37

Hra se zatím často kouskuje. Puk se teď dotkl hostující střídačky, předtím rozhodčí pískali zakázané uvolnění.

22:40

Skládaný se chtěl kolem mantinelu prosmýknout do samostatného úniku, Bahenský ho ale na hrazení v poslední možné chvíli stihl přitisknout.

23:30

Přihrávka Sekáče skrz brankoviště nadělala v obraně Varů pěkné zmatky, takže se pak do velké šance dostal Treille. Francouzský útočník ale ze tří metrů napálil jen Závorku!

24:29

Sparta přidává na obrátkách. Rachůnek se protlačil až před Závorku, kterého si elegantní kličkou položil na led, nejprve už ale nedokázal v plné rychlosti přehodit jeho beton a následná rychlá dorážka míjí prostor mezi třemi tyčemi!

24:58

Výsledkem zvýšeného tlaku domácích je také vyloučení na hostující straně. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Jiří Drtina.

25:58

První polovina přesilovky se ale hrála před Schwarzem a fanoušci začínají pískat.

26:25

Skládaný vypíchl na červené puk Tonovi a postupoval sám: Jenže neměl takovou rychlost, aby dojel až k brankáři, a proto z levého kruhu střílel. Schwarz vyráží.

27:35

Energie je v plném počtu a Schwarz si pořádně oddechl. Nahození od modré čáry totiž někdo tečoval do jeho protipohybu. Naštěstí pro Spartu pár čísel vedle levé tyče.

28:38

Andrew Macdonald fauloval a nabízí Spartě další přesilovku. Dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

29:14

Jenže Vary zase s naprostým klidem brání a nervy domácích fanoušků pochodují.

30:09

Sparta se konečně dostala do pásma a chvíli to vypadalo, že by mohla kombinovat. Rozhodčí ale vykazuje hru do středního pásma - postavení útočícícho hráče v brankovišti.

30:38

Hosté v době, kdy Macdonald naskakoval na led naposledy vyhodili puk po mantinelech. Už jsou kompletní.

30:49

Sparta ale rychle přenesla hru zpět před Závorku. Přibyl střílel z levého kruhu do jeho rukavice.

31:02

Na druhé straně se za obranu dral Polák, tísněn obráncem ale neukočíroval puk, takže s ním měl Schwarz pramálo práce.

32:01

Hosté jdou znovu do čtyř. Václav Skuhravý dostává dvě minuty za podražení.

32:22

Hosté vyhazují, Schwarz musel pro puk až k modré čáře, aby domácí obraně náhodou nepláchl Zaťovič.

32:50

Od modré střílel Milam. Závorka vůbec nic neviděl, ale taky vůbec nemyslel. Puk k němu nedoletěl.

33:17

Neškodný zámek Vary ustály, zmocnily se puku a nekompromisně jej vyhodili po buzerech.

33:50

Ani z téhle přesilovky nic nebude. Deset vteřin před návratem Skuhravého na led zahrála Sparta postavení mimo hru.

35:28

Bahenský ještě před modrou nahazoval na bránu, přestože dobře viděl dva se spoluhráče v útočném pásmu. Rozhodčí Spartě píská úmyslný ofsajd a vykazuje hru až před Schwarze.

35:56

Macdonald střílel na Schwarze, který puk jen vyrazil mezi kruhy. Zaťovič pohotově dorážel, puk propadl brankáři mezi betony, ale zároveň minul pravou tyč!

35:56

Ve stejném čase ale zároveň rozhodčí přerušuje hru a posílá Fostera na trestnou lavici za krosček. Přesilovku budou hrát i Vary.

37:10

Také Vary se zatím v přesilovce trápí. Sparta už několikrát vyhodila puk ze třetiny.

37:54

Přesilovka ale nakonec přesto končí gólem. Dvě vteřiny před návratem Fostera na led Vary zvyšují na 2:0!
Téhle akci nechyběla rychlost, přesnost, ani moment překvapení: Vary nakonec rozjely v útočném pásmu parádní kolotoč, na jehož konci stál na pravém kruhu napřažený David Nosek. Nejproduktivnější bek hostů tvrou ránou propálil Schwarze!

39:46

Další šance Varů. Pohl nastartoval akci, ve které hosté přečíslili Spartu a taky jí sám zakončil. Obránce soupeře se stáhl k najíždějícímu hráči, a proto Pohl pálil. Schwarz špičkou lapačky vyrazil jeho pokus do ochranné sítě.

39:59

Gól do šatny, Sparta snižuje na 1:2! Na světelné tabuli svítí do konce třetiny 7 desetin vteřiny, když Petr Ton bekhendem umístil přihrávku Hlinky pod horní břevno.

40:00

Druhá třetina skončila.

Sparta v poslední chvíli dokázala vstřelit kontaktní branku a dala zápasu do poslední části pořádnou zápletku. Vary totiž i ve druhé třetině relativně v poklidu kontrolovaly průběh na ledě a bude velmi zajímavé sledovat, co s nimi branka do šatny udělá.

40:01

Třetí třetina začala.

40:47

Pech schoval střelu za obráncem, Schwarz nic neviděl a puk se jemně otřel o tyč!

42:28

Hra je zatím hodně nepřesná. Zakázané uvolnění Sparty.

43:10

Sparta dostává šanci na vyrovnání, David Nosek jde na dvě minuty sedět za vysokou hůl.

43:30

Pilař střílel od modré a k dorážce měl blízko Broš. Kdyby trefil poskakující puk.

43:40

Přesilovka Sparty předčasně končí. Pacovský dostává dvě minuty za hrubost.

44:50

Ton střílel zmezikruží mimo.

45:53

Také první přesilovka Varů už skončila, ale hned začíná další. Zdeněk Bahenský dostává dvě minuty za podražení.

46:40

Drtinova petarda od modré bouchla do Schwarzova betonu.

46:51

A Sparta hned vyrazila dopředu. Pacovský se s pukem nemazlil a hned za modrou vypálil. Závorka si povyjel a ránu bezpečně chytil.

47:48

Hlinka zachytil na červené rozehrávku hostujících beků a teoreticky by mohl jít i sám na brankáře. Byl ale na ledě dlouho a neměl na sólový únik síly, proto jen odevzdal.

48:34

Vary nepříjemně nahazují puky před bránu, kde stojí hned několik mužů v zelenobílém. Schwarz má s těmito pokusy problémy, teď však v pohodě chytil bombu Zuckera.

50:18

Bicek střílel zpoza modré, Drtina dokonce ještě před modrou. Ani jedna rána starosti Schwarzovi nenadělala.

51:30

Přibyl dvakrát po sobě hledal spoluhráče v brankovišti. Závorka dobře četl hru.

52:35

Obrovská obětavost Varů, hned tři hráči padli do rány Tona. Puk si ale přesto našel cestu až k Závorkovi, ten chytá.

53:55

Vary se v posledních vteřinách zatáhly na vlastní polovinu a Sparta má s hledáním prostoru v přehuštěné polovině velké problémy.

54:50

Pohl tečoval drtinovu ránu vedle.

55:05

Další střela Pohla končí v rukavici Schwarze. Karlovarský útočník z dálky zakončoval akci po pravém křídle.

57:00

Spartě se nedaří vytvořit tlak. Energie výborně drží vlastní modrou.

57:20

Navíc jsou to hosté, kdo zaměstnává brankáře. Pohl zase hned za modrou střílel do lapačky Schwarze.

57:47

Zakázané uvolnění Karlových Varů přichází Spartě vhod. Trenér Josef Jandač si okamžitě vyžádal oddechový čas.

57:47

Schwarz zůstává na střídačce, Sparta bude hrát v šesti.

58:05

Pilařova rána od modré propadla těsně vedle.

58:35

Sparta má drtivý tlak, Přibyl u levé tyče pálil jen do brankáře!

58:58

Varům se podařilo protečovat puk ven z pásma, pětice bránících hráčů ale nestihla vystřídat.

59:20

Je rozhodnuto, Vary přidávají pojistku ránou do prázdné brány - 1:3!  Poslední zbytky sil ze sebe vydal Lukáš Pech, který přesprintoval obránce a za modrou plácl do puku. Jeho rána prázdnou klec sice těsně přeletěla, za několik málo vteřin ale Pech vybojoval puk zpátky a podruhé už se nemýlil.

59:39

Sparta se zhroutila a Energie přidává další branku - 1:4! David Zucker si najel až před bránu a krásným blafákem vykoupalSchwarze.

60:00

Utkání skončilo.

60:00

Utkání skončilo spravedlivým výtězstvím hostů, přestože Sparta v závěru hodně tlačila. Energetici ale předvedli naprosto koncentrovaný výkon, po většinu zápasu kontrolovali dění na ledě, a proto vítězí 4:1.