Play-off České pojišťovny • 5. finále • 17:20

4:3
Sparta Praha
18. Řepík (Birner), 35. Radivojevič (Mojžíš), 43. Vlach (Mojžíš), 56. Řepík (Radivojevič
17. Pech (Sabolič, Polášek), 20. Sabolič (Pech), 44. Forman (Piskáček, Hlaváč)

Dobrý den, vítáme Vás u online reportáže z pátého finále hokejové extraligy, ve kterém se utká Liberec se Spartou. Zápas začne v 17:20.

Po čtyřech odehraných zápasech je stav finále mezi Bílými Tygry a Spartou nerozhodný 2:2, série se nyní přesouvá opět do Liberce.

Sestava Liberce

Schwarz (Lašák) – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Výtisk "C", Vitásek, Havlín – Radivojevič, Bulíř, Bakoš – Řepík, Birner, Stránský – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Jonák, Špaček – Ordoš

Sestava Sparty

Pöpperle (Taylor) – Eminger, Polášek, Hrbas, Barinka, Švrček, Mikuš, Piskáček, Kalina – Hlaváč, Hlinka "C", Buchtele – Forman, Pech, Kumstát – Hamilton, Dragoun, Sabolič – Netík, Černoch, Kudrna

Rozhodčí: Hradil, Polák – Barvíř, Blümel

Předchozí finálové zápasy

1. zápas: Liberec – Sparta 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

2. zápas: Liberec – Sparta 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)

3. zápas: Sparta – Liberec 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)

4. zápas: Sparta – Liberec 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Ve čtvrtém finále se Bílí Tygři před 16.962 diváky v pražské O2 areně prosadili třikrát ve druhé třetině, když branky hostů postupně vstřelili Řepík, Vlach a Bulíř. Na výhře hostů se velmi dobrým výkonem podílel brankář Marek Schwarz, který dostal přednost před jedničkou Jánem Lašákem a v brance Liberce nastoupí od začátku i dnes. Libereckého gólmana "odčaroval" až tři minuty před koncem Švrček, který snížil na 1:3. Sparta se následně rozhodla riskovat hru bez brankáře, ale místo snížení ještě jednou inkasovala. Ševc nejprve trefil tyč, Šimek později již nezaváhal.

Finále ELH, Sparta-Liberec: Marek Schwarz
Finále ELH, Sparta-Liberec: Marek Schwarz | Foto: Zlata Vostrá

Kanadské bodování

Liberec: Branko Radivojevič 15 (4+11), Michal Řepík 12 (8+4), Petr Vampola 11 (4+7)

Sparta: Jaroslav Hlinka 17 (10+7), Lukáš Pech 13 (5+8), Daniel Přibyl 11 (5+6)

Finále TELH Sparta-Liberec: Jaroslav Hlinka - Jakub Valský
Finále TELH Sparta-Liberec: Jaroslav Hlinka - Jakub Valský | Foto: Milan Kammermayer

"Kdybychom se domů vraceli za stavu 3:1, tak by to bylo těžké. Jsme rádi, že jsme srovnali stav, a teď budeme chtít doma navázat na úterní výkon. A uvidíme, jak to dopadne před našimi fanoušky, kteří nás budou hnát," řekl po výhře 4:1 liberecký Michal Řepík, na které se podílel prvním gólem.

Michal Řepík
Michal Řepík | Foto: Milan Kammermayer

Ale Spartě se v letošním play off na hřišti soupeřů daří. „Může to hrát roli a nemusí, to všechno se ukáže až během zápasu. My jsme si vědomi toho, že nám poslední utkání nevyšlo. Věřím, že předvedeme lepší výkon. Venku navíc hrajeme dobře a může vyhrát kdokoliv,“ věří sparťanský trenér Josef Jandač. „Bude důležité, abychom Liberec nepustili do většího vedení, protože 1:0 ještě nic neznamená, ale 2:0 už je v play off blbý. Chtělo by to dát první gól a dostat je trochu pod tlak,“ dodal Jandač pro klubový web.

ELH, SF Sparta-Plzeň: Josef Jandač
ELH, SF Sparta-Plzeň: Josef Jandač | Foto: Milan Kammermayer

Elitní útočník Bílých Tygrů Petr Vampola si odpykal jednozápasový trest za vyloučení do konce utkání ve třetím finále a dnes by už tedy mohl nastoupit, v sestavě Liberce ale chybí. Trenér Pešán se jej rozhodl do duelu nenasadit.

Petr Vampola v semifinále extraligy 2016
Petr Vampola v semifinále extraligy 2016 | Foto: Milan Kammermayer

Hráči zahajovacích formací už jsou na ledě a pomalu se připravují na vhazování. Čestné buly symbolicky vhodila biatlonistka Gabriela Soukalová.

Zápas právě začal!

1.

Bílí Tygři se ihned po buly vrhli do útoku, zastavil je ale ofsajd.

1.

Liberec už málem vedl 1:0! V dobré šanci se zjevil před Pöpperlem Bulíř, který objel branku a snažil se zasunout kotouč za Pöpperleho záda. To se mu ale nepovedlo.

2.

Kumstát dojel nastřelený kotouč od Liberce a přenechal jej Barinkovi. Ten ve spolupráci s Hrbasem zahajuje první útočnou akci Sparty.

2.

Schwarz si připisuje první zákrok, nahozený puk schoval ve své lapačce a přerušuje hru.

3.

Spartě se nezdařila rozehrávka od její branky, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Pöpperlem.

3.

Ševc nabídl kotouč pouze na hůl sparťanského Kudrny, ten se svou individuální akcí ale neuspěl.

4.

Vlach připravoval střeleckou pozici pro Špačka, toho ale včas v zakončení zastavila hostující obrana. Na druhé straně odpískán ofsajd Hlinkovi.

4.

Birner zakládal rychlý protiútok Bílých Tygrů, po jeho kličce na modré čáře odpískán ofsajd i Liberci.

5.

Ševc hledal dlouhou přihrávkou volného Birnera, ten ale neměl rychlost, a tak sklepl kotouč jen do strany k mantinelu. Posléze přišla střela od Tygrů na sparťanskou bránu, Pöpperle neměl problém.

6.

Valský unikal podél levého mantinelu, šanci pro svého rozjetého spoluhráče na druhé straně ale nedokázal připravit.

6.

Pöpperle si připisuje snadný zákrok, nahození od modré čáry přikryl v lapačce a pro jistotu přerušuje hru.

7.

Švrčkovu střelu z velké dálky Schwarz kontroloval, liberecký brankář se snažil rychle rozehrát, ale nakonec si to kvůli napadajícímu Barinkovi rozmyslel. Následuje komerční přestávka.

7.

Dragoun útočné pásmo pro svůj tým nevybojoval, po pokažené liberecké rozehrávce se ale přeci jen hra vrací zpátky před Schwarze. Zakázané uvolnění.

7.

Další icing od libereckých Tygrů, domácí tak stále nemohou vystřídat.

8.

Sparta vyhrála vhazování a Hrbas nebezpečně schovával své nahození v chumlu hráčů. Schwarz jeho střelu viděl na poslední chvíli, dokázal ale zareagovat včas.

8.

Následně Liberec vyhazuje do středního pásma a konečně střídá.

9.

Forman zasáhl nechtěně Jelínka u mantinelu vysokou holí do obličeje a je vyloučen. Liberec si zahraje přesilovku.

9.

Další faul Sparty a Liberec bude hrát početní výhodu 5 na 3! Netíkovi se nepovedlo vyvézt kotouč ven z pásma, puk ztratil a následně musel faulovat.

9.

Přesilová hra Liberce 5 na 3, která bude trvat minutu a 45 sekund právě začala. Liberec zamkl svého soupeře a snaží si vypracovat střeleckou pozici.

9.

Radivojevič tvrdou střelou od modré jen trefil Kumstáta, od kterého se kotouč odrazil do středního pásma.

10.

Šimek si sjel mezi kruhy na přihrávku Birnera, ale vystřelil pouze jen do připraveného sparťanského obránce.

10.

Krenželok se obtáčel s pukem před brankou Sparty do šance, ale minul! Sparťanská trojice střídá.

11.

Sparta už je kompletní, Forman ujel přímo z trestné lavice do samostatného úniku, rychlou střelou ale trefuje jen boční tyč liberecké branky!

11.

Sparta dlouhou dvojnásobnou přesilovku skvěle ubránila a už hraje v útočném pásmu.

12.

Liberec se dostal pod tlak a na jistotu vyhazuje na zakázané uvolnění.

12.

Bulíř zachytil sparťanskou rozehrávku a příklepem tvrdě vypálil na Pöpperleho, jeho střela se otřela o hráče Sparty a končí v síti nad zadním mantinelem.

13.

Prudký pas Švrčka nikdo z jeho spoluhráčů nezachytil, po zakázaném uvolnění se vhazuje před Pöpperlem.

13.

Birner přihrával na modrou Mojžíšovi, ten ale pásmo neudržel a Liberec musí vyklidit útočnou třetinu.

14.

Sparta měla po sobě dvě dobré příležitosti, Hlinku vychytal Schwarz, kotouč se poté ještě odrazil k Poláškovi, ani ten ale proti libereckému brankáři neuspěl.

15.

Sparta opět dokázala zakončit svou akci, Kumstát ale z mezikriuží vypálil švihem doprostřed brány, kde si prostor pokryl Schwarz.

15.

S nahozením Mikoše měl Schwarz velké problémy, kotouč se mu schoval někde mezi chrániči.

15.

Sparta po ubráněném oslabení ožila a je nyní aktivnějším celkem.

16.

Radivojevič nedokázal dojet vyhozený puk přes celé kluziště, u kotouče byl dříve Eminger, a tak se píská liberecký icing.

16.

Pas Výtiska prodloužil Bulíř do pásma Sparty, tam se ale rychleji zorientovali hosté a opět míří dopředu. Liberci se nyní nedaří založit útočnou akci.

17.

Sparta vede 1:0! Hosté těží ze své zvýšené aktivity a otevírají skóre pátého finále. Nahození Poláška vyrazil Schwarz pouze do strany na volného Lukáše Pecha, který pohotově kotouč dorazil do odkryté liberecké branky!

18.

Liberec rychle vyrovnává - 1:1! Vedení Spartě vydrželo jen 44 sekund. Liberec se prosadil podobným způsobem jako před chvílí sparťané. Řepík překonává Pöpperleho z dorážky po jeho zásahu proti střele Birnera.

18.

Sparta má k dispozici přesilovku, za podražení potrestán Jelínek.

19.

Liberec houževnatě brání přesilovku Sparty, Mojžíšovi se podařilo vyhodit přes všechny čáry, Liberec střídá.

19.

Liberec mířil v oslabení do rychlého protiútoku, Řepíkovi se ale zakončit nepodařilo, na poslední chvíli ho zastavit na hranici faulu Hlaváč.

20.

Sparta vede 2:1! Hostům se podařilo využít početní výhodu a opět vedou. Čisté svědomí ale nemůže mít brankář Schwarz, tomu totiž prošlo nahození Saboliče z velkého úhlu na přední tyči za jeho záda.

Trestné minuty: 2 - 4

Liberci patřilo zhruba úvodních 10 minut první třetiny, Bílí Tygři dokonce měli k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 3, tu ale sparťané dokázali skvěle ubránit a soupeři z ní nedovolili žádnou výranější šanci. Ubráněné oslabení Spartu nakoplo, ihned po skončení liberecké přesilovky uhel z trestné lavice Forman, ale v samostaném úniku trefil jen tyč.

Sparta se nicméně dočkala v 17. minutě, když střelu Poláška dorazil do branky Liberce Pech. Vedení hostům však vydrželo jen 44 sekund, z podobné akce vyrovnal za Bílé Tygry Řepík. V poslední minutě první třetiny vedení Spartě vrátil z přesilové hry Sabolič.

Začala druhá třetina.

Liberec se rozhodl o přestávce pro změnu v brankovišti, Schwarze střídá Lašák.

21.

Sparta dvakrát po sobě vyhodila na zakázané uvolnění, vhazuje se před Pöpperlem.

21.

Ševc vypálil od mantinelu na branku Sparty, Pöpperle jeho střelu ale dobře viděl a přesně zasáhl.

21.

Řepík se prosmýkl před branku Sparty, zakončit se mu už ale nepodařilo. Liberec nicméně pokračuje v náporu.

22.

Řepík měl po odrazu velkou šanci vyrovnat, puk ale netrefil tak, jak by bylo třeba. Sparta se ubránila.

22.

Krenželok nahodil za branku Sparty, tam ale byl jako první Sabolič a rozehrává sparťanskou akci.

23.

Bakošovu střelu srazil do rohu kluziště Švrček. Liberec druhou periodu začal náporem.

24.

Kudrna počkal v útočném pásmu na své spoluhráče, pomohl mu Hlinka, jeho přihrávka před branku Liberce ale prolétla celým pásmem.

24.

Puk po odrazu od zadního mantinelu skončil na zadní síti liberecké branky. Hra je přerušena, vhazovat se bude před Lašákem.

25.

Lašák měl nyní menší starosti se střelou Piskáčka od modré čáry, situaci ale zvládl.

25.

Útočnou akci Sparty zastavil ofsajd. Na vhazování ve středním pásmu byl poté úspěšnější Jelínek a Šimek po něm rozehrává zpoza liberecké branky.

25.

Jelínek si nabruslil s pukem na střed a pohotově vypálil, zamířil ale těsně vedle tyče!

26.

Liberec začal více střílet na branku, Pöpperle ale zatím vše jistě chytá a nedovoluje libereckým hráčům dorážet.

26.

Sparta se nedokáže v třetině Liberce udržet s pukem na další dobu, překvapivou střelu na Lašáka ale vyprodukoval Mikuš, Lašák ramenem vyráží.

27.

Vlach zamířil svou střelu mimo sparťanskou klec. Liberec ale se zmocnil odraženého puku a obléhá pásmo Sparty.

28.

Souboj za brankou Sparty vyhrál Jelínek, ten ale posléze nedokázal přesně přihrát na útočnou modrou a do protiútoku šla Sparta. Lašák si po něm připisuje pohodlný zákrok a přerušuje hru.

29.

Radivojevič hledal před brankou Bakoše, do jeho přihrávky ale vložil hůl pozorný Pöpperle a akci Liberci znemožnil.

29.

Derner nahazoval na Pöpperleho, jeho střelu ještě někdo před brankou tečoval, brankář Sparty si ale poradil.

30.

Proběhly dlouhé souboje u mantinelu v pásmu Sparty, hosté z nich ale vyšli vítězně a vyvezli kotouč ven ze třetiny. Následný útok Sparty zastavuje ofsajd.

31.

Jelínek kroužil s pukem v útočné třetině a snažil se něco vymyslet. Hosté tentokrát zakončit Tygům, nedovolili.

32.

Pech byl u mantinelu přidržen Ševcem, liberecký obránce míří za faul na trestnou lavici. Sparta má k dispozici početní výhodu.

32.

Sparta vyhrála buly před Lašákem a rozehrává přesilovkovou kombinaci.

32.

Sabolič posílal puk mezi kruhy, jeho nabídku ale nikdo ze sparťanů nezachytil a hosté se vyhání do středního pásma.

33.

Pech připravil střeleckou pozici Poláškovi, jeho střela švihem končí na plastronu Lašáka.

33.

Počet hráčů na ledě se vyrovná. Za hákování potrestán Buchtele.

33.

Bulíř pálil rychle na branku po vyhraném vhazování před Pöpperlem, sparťanský brankář byl pozorný a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.

33.

Stále se hraje 4 na 4, Radivojevič přenechal kotouč do jízdy Bakošovi, ten chtěl ještě přihrávat před branku, Polášek se ale vrhl do přihrávky a znemožnil Bulířovi zakončit.

34.

Bílí Tygři jsou kompletní, startuje liberecká přesilovka, která může trvat ještě 40 sekund.

34.

Liberci se ale nedaří usadit se v útočném pásmu, Sparta pozorně brání.

34.

Na závěr liberecké přesilovky zakončoval z dobré příležitosti z první Řepík, ten už zvedal ruce nad hlavu, Pöpperle ale zasáhl vyrážečkou!

35.

Sparta je v plném počtu, Liberec ale stále obléhá sparťanskou branku.

35.

Liberec vyrovnává na 2:2! Bílí Tygři pokračovali v tlaku z přesilové hry. Mojžíš přihrál zpoza brány před brankoviště na hůl Radivojeviče, který z první prostřeluje Pöpperleho!

36.

Vitásek bekhendem z úhlu nahazoval na branku Sparty, Pöpperle si bližší tyč pohlídal.

37.

Liberec vyrovnávací branka ještě více nakopla, domácí diváci chtějí víc. Bílí Tygři jsou v útočném pásmu a snaží se vyprodukovat rozdílovou branku.

37.

Po zakázaném uvolnění Sparty se vhazovalo před Pöpperlem. Mojžíš střílel po vyhraném buly, jeho rána byla zblokována.

38.

Řepík obdržel přihrávku do jízdy a dostal se za Emingera, kotouč mu ale utekl od hole, a tak se Řepíkovi zakončit nepodařilo. Jeho následná přihrávka nenašla nikoho ze spoluhráčů.

38.

Valského si holí přitáhl Sabolič a Liberec bude hrát přesilovku.

39.

Bulířovu přihrávku zachytil Pech a sprintoval s pukem dopředu. Včas ho dojel ale Šimek.

39.

Šimek našel skvělou přihrávkou Valského, toho ale ramenem vychytal Pöpperle.

40.

Mojžíš se zjevil mezi kruhy v dobré příležitosti, z první ale neposedný kotouč namířil mimo branku!

40.

Ševcova přihrávka se k Řepíkovi nedostala. Liberec ale kotouč vybojoval zpět a proběhl závar před brankou Pöpperleho. Sparta obětavě polehala do libereckých střel a poté vyhodila kotouč ven z pásma.

Trestné minuty: 4 - 8

Liberec poslal od druhé třetiny do brány Lašáka, který nahradil Schwarze. Slovenský brankář ale moc práce neměl. Bílí Tygři totiž po přestávce zabrali a hnali se za vyrovnáním. Řepík se na začátku druhé třetiny ještě prosadit nedokázal, blízko brance byl ještě tento hráč v 34. minutě, proti jeho střele ale přesně vyrážečkou zasáhl Pöpperle. O minutu později se ale Liberec přeci jen dočkal, po přihrávce Mojžíše prostřetil sparťanského brankáře Radivojevič.

Začala třetí třetina.

41.

Bakoš si vyměnil kotouč s Radivojevičem, po jejich spolupráci pálil od modré Šimek. Pöpperle si hned na úvod třetiny připisuje zákrok.

41.

Mojžíš nahazoval po přihrávce Řepíka, Pöpperle vyrazil do strany k Jelínkovi, sparťanský brankář si ale poradil i s dorážkou.

42.

Na druhé straně Sabolič mířil jen do chráničů Jelínka. Bílí Tygři hrozili z protiútoku. Jelínek však trefil z první Mikuše a posléze se po kotouči vrhl Pöpperle.

43.

Sparta poprvé ve třetí části kombinovala v útočném pásmu a hned si vykoledovala faul. Hlaváče podrazil Šimek, přesilovka pro Spartu.

43.

Liberec vede 3:2! Sparta rozehrála přesilovku špatně, přihrávku Barinky nezpracoval Mikuš a hosté se vyhnali ven z pásma. Kotouče se posléze zmocnil liberecký Vlach, který ujel sparťanské obraně a v oslabení dostává svůj tým do vedení!

44.

Je vyrovnáno - 3:3! Sparta ještě pokračovala v přesilové hře a tu využívá. Po závaru před Lašákem se z dorážky nadvakrát proadil Forman!

45.

Sparta pokračuje v náporu, rohu kluziště přehrál Výtisk Netíka, Liberec však vyhazuje na zakázané uvolnění.

45.

Pech nebezpečně pálil švihem z pravého kruhu, na Lašáka si ale nepřišel. Liberecký brankář zasáhl lapačkou.

46.

Hlaváč našel před brankou volného Švrčka, ten ale z velké příležitosti přestřeluje libereckou branku!

47.

Valský zabojoval na útočné modré, získal puk na svou hůl a mířil do šance. Jeho střelu vyrazil Pöpperle, který si se štěstím poradil i s následnou libereckou dorážkou! Na brankové čáře sparťanskému brankáři pomohl obránce Švrček.

48.

Bakoš si najel na přihrávku Šimka, z první ale mířil nad břevno. To byla rovněž velká šance!

49.

Stránského pokus se od sparťanské obrany dostal do ochranné sítě. Bude se vhazovat před Pöpperlem. Utkání má nyní náboj.

49.

Valský vyzkoušel od mantinelu Pöpperleho pozornost. Brankář Sparty se nachytat nenechal a po svém zákroku přikrývá kotouč lapačkou.

50.

Bakoš po vyhraném buly trefil střelou rameno Pöpperleho. Poté se ještě snažil Radivojevič o dorážku, zakončení mu ale na hranici faulu znemožnil Barinka.

50.

Sparta se ubránila libereckému náporu, s pukem posléze mířil dopředu Hlinka, Hlaváč byl ale při přechodu přes modrou příliš rychlý a rozhodčí píská ofsajd.

51.

Pech se přes libereckou obranu neprosmýkl. Piskáček posléze jen nahazuje za branku Liberce, sparťanská formace míří střídat.

52.

Hamiltonovu dobrou střelu po hezké kombinaci Sparty zablokoval oběravě Šimek. Puk chtěl ještě vybojovat zpět Polášek, ale fauloval. Liberec si zahraje přesilovku.

52.

Liberec se usadil ihned po buly v pásmu Sparty. Birnerovu střelu zablokoval Pech.

53.

Sparta ještě nedokázala vyhodit, Liberec ale dlouho vyčkával se střelbou. Vypálil až od modré Ševc, Pöpperleho ale nepřekonal. Sparta následně vyhazuje ven ze třetiny.

54.

Sparta už je kompletní, Liberec hrál ale podle názoru rozhodčích v šesti a přesilovku si nyní zahraje pro změnu i Sparta.

54.

Spartě ale početní výhoda moc dlouho nevydržela. Na modré se nepovedlo dobře zpracovat kotouč Piškáčkovi, a ten následně hrál vysokou holí, když nepustil do úniku Radivojeviče.

54.

Hraje se ve čtyřech. Po Krenželokovi hrál s pukem Řepík, ten ale vybruslil z dobré střelecké pozice a posléze zamířil z úhlu nad.

55.

Hlinka přihrál přes šíři hřiště do jízdy Švrčkovi, ten přiklepem zaměstnal Lašáka. Liberecký brankář drží kotouč a přerušuje hru.

56.

Oba týmy jsou kompletní. Liberec se usadil v útočném pásmu.

56.

Dernerovu střelu tečoval mimo Bakoš. Posléze se ještě snažil kotouč za záda Pöpperleho dostat Radivojevič, ani ten ale neuspěl.

56.

Liberec vede 4:3! Tlak Bílých Tygrů vyústil v rozdílovou branku! Sparta nedokázala dostat puk ven ze své třetiny, Liberec dobře napadal a vybojoval puk na své hole. Střelu Radivojeviče vyrazil Pöpperle k Řepíkovi a od něj se dostal puk do sparťanské branky!

57.

Liberec nepřesně rozehrál a rozhodčí píská icing. Vhazovat se bude před Lašákem.

58.

Liberec zastavil v útočném snažení ofsajd. Po vyhraném buly ve středním pásmu nahazuje Liberec puk za branku Pöpperleho.

59.

Prudká přihrávka na rozjetého Formana se od sparťanského útočníka odrazila na libereckou střídačku.

59.

Bílí Tygři brání střední pásmo, Sparta se nemůže dostat do liberecké třetiny.

60.

Probíhá už poslední minuta třetí třetiny. Spartě se rýsovala slibná šance, odražený kotouč se odrazil k volnému Poláškovi, ten ještě přihrával na vzdálenější tyč, tam ale nikdo nebyl.

60.

Sparta hraje powerplay a kombinuje v útočném pásmu. Střela Barninky míří mimo!

60.

Z úlhlu poslal puk na Lašáka Hlinka, liberecký brankář si poradil. Následuje krátká potyčka před brankovištěm Liberce. Hra je přerušena a trenér Sparty Josef Jandač si bere oddechový čas. Do konce zbývá 28 sekund, vhazuje se před Lašákem.

60.

Radivojevič vyhodil do pásma Sparty, Sparta ale rychlou přihrávkou vyslala do úniku Hlinku a ten je s zároveň s vypršením času třetí třetiny faulován. Je nařízeno trestné střílení!

60.

Jaroslav Hlinka se snažil překonat Lašáka střelou mezi betony, tam ale nebylo místo a Lašák chytá!

Zápas právě skončil.

Po nervydrásající třetí třetině se raduje Liberec. Na gól libereckého Vlacha v oslabení odpověděl rychle ještě ze zbývající přesilovky Forman a stav byl nerozhodný 3:3. Vítěznou branku zaznamenal v 56. minutě Michal Řepík, od kterého se po střele Radivojeviče a zásahu sparťanského brankáře odrazil kotouč za záda Pöpperleho. Sparta zkoušela vyrovnat v powerplay, s vypršením času třetí třetiny ještě Sparta měla k dispozici trestné střílení, to ale Jaroslav Hlinka proměnit nedokázal.

Liberec tak v pátém finále vítězí 4:3, vede 3:2 na zápasy a v neděli v Praze už může získat mistrovský titul.

Ode mne to je vše, přeji hezký zbytek dne.