Play-off České pojišťovny • 3. finále • 18:20

4:1
Bílí Tygři Liberec
30. Buchtele, 38. Hlinka, 38. Mikuš, 40. Hlinka
42. Šimek

Dobrý den, vítáme Vás u online reportáže z třetího finále hokejové extraligy, ve kterém se utká Sparta Praha a Bílí Tygři Liberec. Zápas začne v 18:20.

Po prvních dvou odehraných zápasech je stav finále mezi Spartou a Bílými Tygry nerozhodný 1:1, série se nyní přesouvá do Prahy.

V sestavě Sparty bude už pro zbytek sezony chybět útočník Lukáš Klimek. Za kopnutí obránce Lukáše Dernera v pátečním druhém finálovém duelu jej dnes disciplinární komise potrestala zákazem startu v pěti zápasech. "V pozici vleže vykopl levou nohu a ostřím brusle zasáhl protihráče nad levým kolenem. Při způsobu, jakým byl zákrok veden, si hráč musel být vědom, že v případě zásahu mimo chrániče může dojít i k vážnému zranění protihráče," uvedl v tiskové zprávě předseda disciplinární komise extraligy Karel Holý. Více ZDE.

ELK, Plzeň-Sparta: Lukáš Klimek
ELK, Plzeň-Sparta: Lukáš Klimek | Foto: Tomáš Liška

Sestava Sparty

Pöpperle (Taylor) - Polášek, Eminger, Barinka, Čajkovský, Mikuš, Švrček, Kalina, Černoch - Buchtele, Hlinka, Forman - Kumstát, Pech, Procházka - Sabolič, Kudrna, Hamilton - Hlaváč, Dragoun, Netík

Sestava Liberce

Lašák (Schwarz) - Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Výtisk, Vitásek, Plutnar - Radivojevič, Vampola, Bakoš - Birner, Bulíř, Řepík - Krenželok, Jelínek, Valský - Stránský, Lakatoš, Špaček - Ordoš

Rozhodčí: Hodek, Polák - Barvíř, Blümel

První finále: Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Sparta v prvním finále extraligy v Liberci vyhrála 3:1 a ukončila vítěznou jízdu Bílých Tygrů v letošním play off. Severočeši v předchozích dvou kolech vyhráli všech osm zápasů, do nichž nastoupili a celkově vyhráli 14 zápasů po sobě.

Branky a nahrávky: 13. Řepík (Ševc, Vampola) - 31. Forman (J. Hlinka, Hrbas), 37. J. Hlinka, 49. Buchtele (J. Hlinka, Forman)

Druhé finále: Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)

Ve druhém finále play off extraligy Liberec porazil Spartu 4:2 a vyrovnal stav série na 1:1. Domácí skórovali jako první, Pražané poté otočili stav na 2:1 ve svůj prospěch, ale po dvou třetinách už vedli opět Severočeši. Vítězný gól dal v přesilovce útočník Branko Radivojevič.

Branky a nahrávky: 8. Valský (Vitásek), 32. Řepík (Mojžíš), 40. Radivojevič (Řepík, Birner), 59. Vampola - 10. Hamilton (Hrbas), 11. Forman (Eminger, Polášek)

Kanadské bodování

Sparta: Jaroslav Hlinka 15 (9+6), Daniel Přibyl 11 (5+6), Miroslav Forman 11 (5+6)

Liberec: Branko Radivojevič 14 (4+10), Michal Řepík 11 (7+4), Petr Vampola 11 (4+7)

Extraliga, páté čtvrtfinále, Sparta - Zlín, Jaroslav Hlinka
Extraliga, páté čtvrtfinále, Sparta - Zlín, Jaroslav Hlinka | Foto: Zlata Vostrá

"Tady v té fázi, kdy nám Sparta dala ze tří střel dva góly, to byla etapa, kdy jsem cítil, že jsme přestali být silní v kramflecích a začali trochu pochybovat, jestli hrajeme správný hokej. Tlačili jsme, ale Sparta dala z každé šance gól, to bylo psychicky náročné," uvedl po druhém finále domácí kouč Filip Pešán.

Filip Pešán
Filip Pešán | Foto: Milan Kammermayer

"Určitě nebylo záměrem být pasivní, musíme hrát aktivně. Bohužel takové to podvědomí toho vedení a pasivita v hlavách byly. To byla chyba. A pak místo toho, abychom v početních výhodách dali gól na 3:1, tak jsme soupeři umožnili v našem oslabení zápas otočit. Pasivita ve druhé třetině nás stála zápas," řekl po pátečním utkání kouč Sparty Josef Jandač.

Sparta - Zlín čtvrtfinále play off 2016: Josef Jandač
Sparta - Zlín čtvrtfinále play off 2016: Josef Jandač | Foto: Milan Kammermayer

Hráči obou týmů nastoupili za světelných efektů na ledovou plochu. Třetí finále před vyprodanou O2 arenou začne za malou chvíli.

Před úvodním buly ještě probíhá menší úprava ledu u branky Lašáka.

Zápas právě začal!

1.

Šimkovi odpískána přihrávka rukou, vhazuje se ve středním pásmu.

1.

Sparta si hned v úvodu zápasu zahraje přesilovku. Po vhazování zcela zbytečně fauloval Birner a již sedí na trestné lavici za sekání.

1.

Domácí se rychle usadili v útočném pásmu a rozjíždí přesilovkovou kombinaci.

2.

Tvrdou střelu Poláška od modré čáry dokázal Lašák zlikvidovat, Liberec se osvobozuje.

2.

Před branku Liberce si na přihrávku najel Forman, ale v dobré šanci puk netrefil.

3.

Čajkovský neudržel modrou čáru, hra se ale rychle vrátila do útočného pásma Sparty.

3.

Liberec je už kompletní, Řepík si z protiútoku nabruslil do šance, bekhendem ale Pöpperleho nepřekonal! Na druhé straně zase nepustil Pecha do zakončení Mojžíš.

3.

Hra je přerušena. Probíhá oprava sítě branky, kterou stráží v první třetině liberecký Lašák.

4.

Pokračuje se ve hře. Jelínek dlouhou bekhendovou žabičkou oslovoval Krenželoka, Sparta si situaci pohlídala.

4.

Valksý pálil švihem z pravého kruhu, Pöpperle si připisuje další zákrok.

5.

Nyní Pöpperle raději tlumí v rukavici nahození Radivojeviče. Bude se vhazovat před brankou Sparty.

5.

Vampola vyhrál buly, po kterém ihned pálil Bakoš. Pöpperle chytá, za hákování ale potrestán Hlinka. Přesilovka pro Liberec.

5.

Barinkovi se nepodařilo vyhodit, jeden z Libereckých dobře zapracoval na modré čáře a ve velké příležitosti se po přiťuknutí Vampoly zjevil Krenželok. Pöpperle opět podržel svůj tým.

6.

Sparta se už dokázala osvobodit a Liberec musí přesilovkovou kombinaci začít od vlastní branky.

6.

Ránu Radivojeviče od modré Pöpperle vyráží do rohu kluziště, pokračuje tlak Liberce.

7.

Sparta už je kompletní, Hlinka je zpátky na ledě a uklidňuje hru.

7.

Buchtele byl s pukem zcela sám před Lašákem, libereckou branku ale přestřelil!

8.

Výtisk počkal za svou brankou až jeho spoluhráči dostřídali, posléze po liberecké akci od mantinelu vypálil Šimek, Pöpperleho ale nepřekonal.

8.

Je tady první komerční přestávka. Pokračovat se bude vhazováním před brankou Sparty.

9.

Bakoš se kličkou zbavil po buly protihráče a překvapivě vypálil, Pöpperle ramenem vyráží.

9.

Spolupráce mezi Saboličem a Kudrnou nezafungovala, Liberci se ale následně nepovedla rozehrávka a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Lašákem.

10.

Na vhazování byl úspěšnější Hlinka, sparťané si ale u mantinelu přihráli rukou a hra je vykázaná do středního pásma.

10.

Buchtele se přes hostující obranu neprobil, z další akce Sparta pouze nahazuje za branku Lašáka a míří střídat.

11.

Birner přihrávkou přes šíři kluziště hledal Řepíka, tomu kotouč odskočil. Bojuje se o puk za brankou Sparty.

11.

Bulíř střílel z voleje, před Pöpperlem ještě někdo z Libereckých tečoval, ale mimo.

12.

Hamilton vypálil pouze na zadní mantinel. Hraje se opět ve středním pásmu.

12.

Sparta byla blízko vedoucí brance! Puk se od zadního mantinelu odrazil zpátky před branku Liberce, Kudrna ale nedokázal puk uklidit do odkryté brány!

12.

Sparta se pokoušela o zámek v útočném pásmu, Poláškovi ale utekl kotouč za modrou a Sparta musí začít znovu.

13.

Bude se znovu vylučovat. Na dvě minuty je vyloučen za držení protihráče domácí Forman.

13.

Liberec se rychle usadit v útočném pásmu, Krenželok nahrával před branku Birnerovi, ten ale pusunul kotouč pouze do tyče!

14.

Počet hráčů na ledě se vyrovná. Na trestnou lavici už usedl liberecký Řepík.

14.

Hlinka v dobré pozici bekhendem zamířil mimo. Na druhé straně vypálil příklepem Valský, Pöpperle byl připraven.

15.

Hamilton se dokázal dostat před Výtiska, jeho zpětná přihrávka před branku Liberce ale prošla celým pásmem.

15.

Barinka v obranné třetině vybojoval puk, když odzbrojil u mantinelu Vampolu. Sabolič posléze projel přes útočnou modrou, jeho střelu ale lapil Lašák.

16.

Oba týmy už jsou kompletní. Čajkovský střílel ze druhé vlny, Lašák vyráží.

16.

Rozhodčí Polák nařizuje za faul Mikuše na Bulíře trestné střílení!

16.

Bulíř se z nájezdu pokoušel o blafák, ten mu ale vůbec nevyšel, dobře hokejkou zasáhl Pöpperle.

17.

Krenželok si pokryl u mantinelu puk, po něm hrál ještě krátce Jelínek, toho ale sparťané za brankou Pöpperleho zpracovali a vyvezli puk ven z pásma. Útok Sparty následně zastavil ofsajd.

17.

Polášek nahodil do útočného pásma, u puku ale byli dříve Bílí Tygři a z protiútoku dokázali zahrozit. Zakončení Radivojeviče pokryl rozklekem Pöpperle.

18.

Následuje opatrnější pasáž, ani jeden z týmu nechce udělat chybu.

18.

Střelu Hamiltona pokryl vyrážečkou Lašák. Následnou střelu Švrčka od modré čáry srazila liberecká obrana mimo kluziště.

19.

Netík v pokusu obhodit si protihráče poslal puk na střídačku Liberce. Vhazuje se ve středním pásmu.

19.

Další zablokovaná střela Sparty, rána Poláška si cestu k Lašákovi nenašla. Liberec se posléze provinil icingem.

19.

Birner půjde na trestnou lavici na dvě minuty, do dobré příležitosti nepustil Buchteleho. V závěru první třetiny si Sparta zahraje početní výhodu.

20.

A Pražané dokonce po dalším libereckém faulu budou hrát přesilovku 5 na 3! Vampola vysekl hůl Hlaváčovi, trenér hostů Pešán se rozčiluje na střídačce.

20.

Liberci se podařilo vyhodit rovnou z buly, 45 sekund do sirény. Sparta zahajuje akci z vlastního pásma.

20.

Střelu Poláška dokázal Lašák zneškodnit, poté mu pomohla i obrana, která soupeře nepustila k žádné dorážce.

20.

Posledních 10 sekund, Buchtele vypálil mimo. Další sparťanskou střelu zablokoval Výtisk.

Trestné minuty: 4 - 8

První dvacetiminutovka přinesla velice zajímavou podívanou, branka v ní ale i přes početné šance na obou stranách nepadla. Za faul na Bulíře bylo nařízeno trestné střílení, liberecký útočník ale nabídnutou příležitost nedokázal využít. V závěru třetiny  Sparta soupeře přitlačila ve dvojnásobné početní výhodě, která se přesune do druhé třetiny a bude trvat ještě téměř jednu minutu.

Začala druhá třetina.

21.

Sparta pokračuje v přesilovce 5 na 3, Hlinka přihrávku Barinky nedokázal zpracovat, zbývá 20 sekund do konce dvojnásobné početní výhody.

21.

Lašák chytil tvrdou ránu Čajkovského do lapačky. Bude se vhazovat po jeho levici.

22.

Lašák si připisuje další zákrok, střelu Čajkovského Hlinka nedokázal tečovat a liberecký brankář schoval puk do lapačky. Liberec je už kompletní.

22.

Kumstát dojel nahozený puk, po jeho akci ale Švrček útočné pásmo neudržel. Bílí Tygři rozehrávají od vlastní branky.

23.

Eminger se protáhl u mantinelu přes Ševce, zakončit ale nedokázal. Na druhé straně Liberec nepustil ke střele Kudrnu.

23.

Čajkovský již poněkolikáté vypálil od modré čáry, Lašák jeho ránu vyráží špičkou brusle.

24.

Liberec rozehrál na zakázané uvolnění, hra se stěhuje zpátky před Lašáka.

24.

Jelínek se doprodral přes útočnou modrou, po něm se to ale povedlo Mojžíšovi, Liberec si snaží vypracovat šanci ke střele.

25.

Nepřesná střela Vitáska vyhnala Bílé Tygry až za vlastní bránu, kde puk dojíždí Výtisk.

26.

Bakoš manévroval s pukem v útočném pásmu, po něm přihrával Vampola na Radivojeviče, jeho rána byla sražena sparťanskou obranou.

27.

Šimek trefil svou přihrávkou brusle Hamiltona, od něj se puk odrazil k Lašákovi. Liberecký brankář raději přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.

27.

Stránsky se prodral do pásma Sparty a zadovkou přenechal kotouč Dernerovi, jeho ránu vyráží Pöpperle.

28.

Bulířovo nahození za branku Sparty jako první dojel Barinka. O něco později Birner fauloval a domácí si zahrají další přesilovku.

28.

Liberec dokázal vyhrát vhazování před Lašákem a rychle vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

29.

Hlinkova přihrávka zpoza brány byla sražena k Lašákovi, liberecký brankář dokázal včas zareagovat!

29.

Sparta hraje přesilovku dobře, Hlinka krouží s pukem a hledá volného spoluhráče.

30.

Sparta vede 1:0! Domácí zámek už byl velice silný a Liberec se neubránil, Sparta využívá početní výhodu! Polášek od modré střílenou přihrávkou našel hůl Buchteleho a ten puk tečí usměrnil za Lašáka!

ELH, SF Sparta-Plzeň: radost Sparty
ELH, SF Sparta-Plzeň: radost Sparty | Foto: Milan Kammermayer
31.

Pokračuje sparťanský tlak, Liberec vyhazuje na zakázané uvolnění.

31.

Bílí Tygří nahodili puk z poloviny hřiště do Pöpperleho lapačky, vhazovat se bude v pásmu Sparty.

31.

Proběhl dlouhý souboj o puk u mantinelu, úspěšnější byla Sparta, který hru stěhuje na druhou stranu před Lašáka.

32.

Sabolič po svém průniku a střetu s Vampolou upadl na led, faul se nepíská. O něco později odražený puk přikryl Lašák pod rukavici, hra je přerušena.

33.

Liberec měl dobrou příležitost srovnat stav! Řepík se natlačil přes Mikuše před Pöpperleho, svůj forhendový blafák ale nedotáhl, včas zasáhl Pöpperleho beton!

34.

Proběhla menší bitka za brankou Sparty mezi Emingerem a Lakatošem. Oba hokejisté budou potrestáni menšími tresty. Následuje komerční přestávka.

34.

Před bitkou proběhl na Poláška od Lakatoše tvrdý hit, po kterém je Polášek ošetřován na střídačce Sparty, domácímu obránci teče z obočí krev.

34.

Hraje se 4 na 4, Spartě se nepovedla rozehrávka a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat opět před Pöpperlem.

34.

Rozjetého Pecha zastavil u mantinelu Derner. Derner se poté jetě vrátil do souboje a fauloval Pecha loktem do obličeje. Sparta bude hrát přesilovku 4 na 3.

35.

Domácí tým možná po střele Poláška dostal puk za brankovou čáru! Bude se volat videorozhodčímu!

35.

Branka neplatí, puk podle rozhodčího celým objemem přes brankovou čáru nepřešel. Bylo to ale hodně těsné. Pokračuje sparťanská přesilovka 4 na 3.

35.

Sparta předvedla hezkou kombinaci, kterou zakončoval do odkryté brány Hlinka, trefil ale jen boční síť!

36.

Hraje se už 5 na 4, pokračuje klasická přesilovka Sparty. Liberec ale ujel do útočného pásma a šetří čas.

36.

Lašák hokejkou rozehrál pryč od své brány, probíhají poslední sekundy sparťanské početní výhody.

36.

Liberec ale opět fauloval, konkrétně to byl Šimek, který podrazil Hamiltona. Poté ještě proběhla menší potyčka mezi Vampolou a Barinkou, kteří jsou rovněž potrestáni na dvě minuty.

37.

Sparta rozehrála přesilovku 5 na 4, Liberec po vhazování rychle vyhodil kotouč ven ze svého pásma.

37.

V dobré šanci se ocitl Buchtele, z mezikruží ale střílel mimo. Sparta však bude hrát další početní výhodu 5 na 3, potrestán je Jelínek, který přesekl přes nohy Poláška.

37.

Vampola mezitím dostal osobní trest do konce utkání a jde do šaten. Dvojnásobná přesilovka Sparty potrvá minutu a 30 sekund.

37.

Domácí se dostali ven z útočného pásma a její další přechod k brance Lašáka zastavil ofsajd.

38.

Sparta už rozjela naplno přesilovkový kolotoč. Domácí po střele Poláška a dorážce Hlinky už zvedali ruce nad hlavu! Po skončení akce se bude znovu telefonovat, zda se nejednalo o gól!

39.

Liberec už hraje ve čtyřech, ránu Čajkovského od modré čáry hosté zablokovali. O něco pozdějí musel zasahovat i Lašák.

39.

Liberec je kompletní. Netík se do šance neprodral, na druhé straně se snaží něco vymyslet Radivojevič.

40.

Bulířovu střelu zastavil Pöpperle, hra je přerušena. Volá se videorozhodčímu, jestli dorážka Hlinky ze sparťanské přesilovky 5 na 3 byla gólová.

38.

Sparta vede 2:0! Branka nakonec platí, Lašák si málem připsal fantastický zákrok, puk ale svou holí dostal ven z brány až za brankovou čárou! Auterem branky je Hlinka, který se prosadil bekhendovou dorážkou. Hra se vrací o dvě minuty zpět.

38.

Sparta vede 3:0! Pokračovala početní výhoda domácích 5 na 4. Mikušovi se podařilo tečovat střelu od modré čáry přímo mezi betony Lašáka a domácí vedou už o tři góly!

39.

Liberec je opařen rychlými brankami Sparty. Bílí Tygři nyní rozehráli pouze na zakázané uvolnění.

40.

Sparta zvyšuje náskok na 4:0! Sparťané šli do přečíslení, na konci rychlé akce po hezké kombinaci se vrátil kotouč k Hlaváčovi, který vybruslil před Lašáka na střed hřiště a švihem zakončil do odkryté branky.

40.

Sparta si ještě na závěr třetiny zahraje další přesilovku. V útočném pásmu fauloval Radivojevič.

40.

Liberec vyhazuje, Sparta si přenese zbytek početní výhody do třetí třetiny.

Skončila druhá třetina.

Bláznivá prostřední třetina patřila jednoznačně Spartě, která vstřelila rovnou čtyři branky a je velmi blízko druhé výhře v sérii. Skóre otevřel ve 30. minutě tečovanou střelou Buchtele a Sparta vedla 1:0. Liberec poté zbytečnými fauly nabídl Spartě další přesilovky, čímž si zadělal na průšvih. Ve 38. minutě se z početních výhod prosadili Hlinka s Mikušem a do konce třetiny ještě přidal čtvrtou branku po hezké kombinaci Hlaváč.

To vše ale nemuselo být, druhá branka Sparty nebyla uznána ihned a dlouho se hrálo dál. Dorážku Hlinky ze sparťanské přesilovky 5 na 3 musel ověřit až videorozhodčí. Hra se poté vrátila dvě minuty nazpět a domácí přidali další dvě branky.

Finále TELH Sparta-Liberec: Miroslav Forman - Ján Lašák
Finále TELH Sparta-Liberec: Miroslav Forman - Ján Lašák | Foto: Milan Kammermayer

Začíná třetí třetina.

V brance Liberce nahradil Lašáka Schwarz.

41.

Po druhé třetině ještě přišel dvouminutový trest pro Buchteleho, hraje se tedy 4 na 4.

41.

Bulíř se ke střele nedostal, na druhé straně se zjevil ve velké šanci Pech, Schwarz ale jeho zakončení vyrazil.

42.

Liberec snižuje na 1:4. Hostující tým ještě vykřesává naději. Šimek vybruslil s pukem zpoza brány a pod padajícím Pöpperlem umístil kotouč do sparťanské klece.

43.

Oba týmy jsou kompletní, po zakázaném uvolnění Sparty se bude vhazovat před Pöpperlem.

43.

Výtisk rozehrál od vlastní branky libereckou akci, ta ale skončila na útočné modré, kde jim stopku vystavila sparťanská obrana. Sparta ale vyhazuje opět na další icing.

44.

Ševc nabil Birnerovi na tvrdou střelu od modré, Pöpperle musel být připraven. Řepík se k dorážce nedostal, Sparta se ale znovu proviňuje icingem.

44.

Lakatoš protečoval přihrávku Mojžíše do útočného pásma, u kotouče byli ale dříve sparťané.

45.

Výtisk přitiskl na mantinel Formana, Sparta se ale probojovala ke střele a Schwarz má na kontě úspěšný zákrok.

46.

Hamilton přihrál do křídla Kudrnovi, jeho přízemní střelu vyráží betonem do rohu kluziště Schwarz.

47.

Buchtele se marně natahoval po přihrávce od Formana. Liberec následně přerušuje hru, když zahrál na icing.

47.

Dragoun vypálil ihned po vyhraném buly Sparty, Schwarz se za střelou jen ohlédl.

48.

Liberec nyní kombinuje v útočném pásmu, Sparta ale přistupuje k hráčům včas a nedopouští na Pöpperleho nebezpečnější zakončení.

49.

Šimek přihrával mezi kruhy Krenželokovi, ten ale puk nezpracoval. Hra se však vrátila k Ševcovi, který měl velkou příležitost vstřelit branku, toho ale z dobré pozice vybruslil Pöpperle.

50.

Liberec se tlačí do útoku a snaží se z utkáním ještě něco udělat. Sparta vybojovala ve vlastním pásmu puk, po pokažené rozehrávce a odpískaném zakázaném uvolnění se ale bude vhazovat před Pöpperlem.

51.

Sparta dobře hlídá střední pásmo, Liberec musí puky nahazovat na zadní mantinel.

51.

Puk se odrazil od mantinelu Výtiskovi někde do výstroje. Hra je přerušena.

51.

Polášek nahazoval od modré čáry, Schwarz si ale s nepříjemným pokusem poradil a betonem puk usměrnil mimo tři tyče.

52.

Sparta mířila do rychlého brejku, Pech se rozhodl akci zakončovat sám a střelou švihem přes obránce zaměstnal Schwarze.

53.

Domácí utakticky vyhodili za branku Liberce a míří střídat. Liberci se krátí čas.

53.

Liberec vyhrál vhazování v útočné třetině ale až za modrou čáru. Útočit tedy bude do znovu připravené sparťanské obrany.

54.

Kudrna obdržel puk do jízdy a byl sám před Schwarzem. Domácí útočník ale skákavý kotouč do liberecké branky přes Schwarze neuklidil.

55.

Libereckou akci zastavuje ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu. Domácí publikum už pomalu oslavuje důležitou výhru.

55.

Sabolič svou ránou trefil Výtiska do chráničů. Z další akce ještě zakončoval Hamilton, u zakončení ale zlomil hůl a střídá.

56.

Schwarz dokázal vyrazit střelu Kumstáta. O něco později zkusil Pöpperleho pozornost z dálky Ševc.

57.

Střela Řepíka končí mimo, liberecký útočník ale puk po své střele dojel a Liberec pokračuje v náporu.

57.

Sparta ještě nabízí Liberci šanci snížit z přesilovky. Dvě minuty obdržel za podražení Forman.

57.

Sparta dokázala vyhodit, Liberec ale puk rychle dostal do útočného pásma a střelu od modré čáry vyprodukoval do Pöpperleho výstroje Radivojevič.

58.

Střelu Ševce zablokoval Hamilton. Posléze se zjevil ještě v dobré pozici Krenželok, nezakončoval ale včas a přesně. Do jeho rány skočil Švrček.

58.

Sparta šetří čas v útočné třetině, zbývá 45 sekund liberecké přesilovky.

59.

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, Bílí Tygři se sami zabrzdili technickými prohřešky. Nejdříve postavením mimo hru, poté zakázaným uvolněním.

59.

O2 arenou proudí mexická vlna. Forman je už na ledě a Sparta je kompletní.

59.

Střelu Liberce dokázal zablokovat Švrček, domácí vyhazují do středního pásma.

60.

Sparta dokázala vybojovat u mantinelu puk a dopředu mířil Buchtele, zastavila ho ale liberecká obrana.

Konec utkání. Sparta poráží Liberec 4:1.

Liberci se podařilo na začátku třetí třetiny snížit, když puk dostal za záda Pöpperleho Šimek. To ale bylo ze strany Bílých Tygrů vše. Sparta si svůj náskok už pohlídala a nepustila soupeře k dalším výraznějším příležitostem. Pražský tým tak po výhře 4:1 vede ve finále 2:1 na zápasy, série pokračuje v O2 areně zase zítra.

Finále TELH Sparta-Liberec: radost Sparty
Finále TELH Sparta-Liberec: radost Sparty | Foto: Milan Kammermayer

Ode mne to je vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.